Web Analytics
More
  Reklāma

  Kursors Stambulā iepazīstas ar jaunākajiem Huawei produktiem

  Jaunākie raksti

  Tieši vasaras saulgriežu laikā man sanāca interesanta iespēja pabūt Huawei produktu prezentācijā Stambulā, kurā tika prezentēti tieši Austrumeiropai, Ziemeļu valstīm, Turcijai, Kanādai un tai skaitā Latvijas tirgum paredzētie produkti. To gan nevar uzskatīt par pasaules pirmizrādi, jo ierīces jau bija pieejamas Ķīnā, taču šī bija oficiāla produktu izziņošana mūsu platuma grādiem.

  Šī bija mana pirmā pieredze šāda veida pasākumā, dodoties tieši uz ārzemēm un esot kopā ar citu Baltijas valstu medijiem un influenceriem, no kuriem daļa ir ieinteresēta tehnoloģijās, bet varbūt daļa atstrādā patīkami noslēgtu līgumu. Tomēr tādi ir spēles noteikumi, un es turpmākajā rakstā dalīšos ar saviem iespaidiem par to, kā notika šāds pasākums, kā arī par gaidāmajiem produktiem un to cenām.

  Reklāma

  Jāpiezīmē, ka šis nav gluži mans pirmais produktu izziņošanas pasākums, jo esmu bijis līdzīgās Samsung rīkotajās prezentācijās šeit pat Latvijā. Par Apple nedaudz cits stāsts, bet tas ne šai reizei.

  Pasākums

  Kā zibens no skaidrām debesīm mūsu Kursora komandai nāca piedāvājums no Huawei Latvija pārstāvjiem doties šādā braucienā, pārstāvot mediju kategoriju. Divreiz nav jāsaka, jo kāpēc gan bez maksas nepaceļot, uzzināt kaut ko par tehnoloģijām un iepazīt jaunu kultūru. Taču šoreiz laikam lielākais mīnuss bija pasākuma laiks, jo pati produktu prezentācija norisinājās 23. jūnija pēcpusdienā, kad Latvijā atzīmējam Līgo dienu.

  Attiecīgi viss brauciens bija no 22. līdz 25. jūnijam, no kurām tikai vienu dienu bija galvenais notikums, ap ko grozījās šis pasākums, bet pārējā laikā bija iespēja doties iepazīt gan vietējo kultūru, gan citus Latvijas medijus, gan arī Baltijas pārstāvjus. Es šajā reizē biju kopā ar nozares kolēģiem Lauri, kurš labāk zināms kā YouTube kanāla Konsumer tēvs un satura veidotājs, kā arī auto lietās lielāks spečuks Gints no autodroms.lv. Vēl no Latvijas savu kāju pasākumā lika arī hip-hopa mākslinieks Edavārdi. Papildu ieskatam, tad no citiem Baltijas pārstāvjiem bija gan igauņu TV3 televīzija, kas veidoja raidījumu, gan lietuviešu YouTube satura veidotāji un attiecīgo valstu Huawei “ietekmeļi”. Jeb kā viņus Huawei skaisti angliski dēvē par KOLs (key opinion leaders).

  Galvenā prezentācija norisinājās 23. jūnijā speciāli noīrētā arēnā, kurā viena daļa bija ierīkota prezentācijas vērošanai, bet blakus bija izveidota telpa, lai apskatītu, aptaustītu un gūtu pirmos lietošanas iespaidus par prezentētajiem produktiem. Prezentāciju vadīja visa reģiona prezidents Derek Yu, bet par pārdošanas rezultātiem runāja mārketinga vadītāja, tā kā tajā piedalījās divi augsta līmeņa Huawei darbinieki, kas norāda uz pasākuma nozīmību. Tas nebija tikai speciāli Baltijai paredzēts, bet arī Turcijai, Kanādai un Ziemeļu valstīm. Līdz ar to cilvēki varēja būt robežās no 500 līdz vienam tūkstotim.

  Prezentācija lielos vilcienos kā visiem zīmoliem, jo tiek runāts par pārdošanas datiem, dažādiem mērķiem un vīzijām, bet tad seko produktu prezentācija. Tur tiek runāts par galvenajiem jaunumiem katram produktam, protams, izceļot labās lietas. Produkti tika arī parādīti visai publikai, bet pēc katra tika parādīta viena liela apkopojošā bilde. Līdzīgi, kā to esmu redzējis Apple prezentācijas. Vienīgais, kas atšķīrās no citu zīmolu prezentācijām bija tas, ka cenas tika nosauktas pašās beigās un visiem produktiem, nevis pēc katra. Pēc šādas pieredzes sāku domāt, kurš variants ir vieglāk uztverams, taču laikam jau starpības nekādas. Tā pat varētu spēlēt kā atsauce uz visiem produktiem, nevis pēc katra prezentācijas bloka to aizmirst.

  Produktu izrādīšana noritēja aptuveni pusotru stundu, jo tika izziņots Mate Xs2 salokāmais viedtālrunis, nova Y70 un Y90 budžeta klases viedtālruņu modeļi, MateBook 16s un D16 portatīvie datori, MatePad Paper planšetdators (par šo ierīci drīzumā būs pieejams apskats) un FreeBuds Pro 2 bezvadu austiņas. Visai plašs produktu klāsts, ar kuriem visiem pēc prezentācijas bija iespējams iepazīties klātienē, jo šie produkti kopumā nav jauni (izņemot austiņas), bet būs pieejami tieši mūsu tirgum. Man pašam kā svarīgākie un interesantākie likās salokāmais tālrunis, kas atšķirsies no Samsung piedāvājuma, kā arī planšetdators ar E-Ink displeju.

  Lai visam piešķirtu lielāku šiku, produktu zonā bija dzīvās mūzikas pavadījums, kā arī iespēja redzēt Huawei ekosistēmu darbībā.

  Huawei Mate Xs 2 salokāmais viedtālrunis

  Nosaukums jau saka priekšā, ka šis ir zīmola otrās paaudzes salokāmais vietālrunis, kas debiju piedzīvoja 2020. gada martā, un kopš tā laika pagājuši nedaudz vairāk kā divi gadi. Lielākā atšķirība no konkurentiem ir ekrāna salocīšanās uz āru, jo Samsung Fold sērija to dara uz iekšu kā grāmata. Ja pareizi saprotu, tad šis būs pirmais Huawei piedāvātais salokāmais tālrunis mūsu tirgū.

  Jaunais Mate Xs 2 modelis būs aprīkots ar 7,8 collu lielu ekrānu, kad tas būs atlocītā formā, un to varēs izdarīt, nospiežot speciālu pogu, jo tas tiek aizēķāts aiz sānu rāmja daļas. No vienas puses tas palīdz saglabāt stabilu salocīto formu, tomēr kopējā dizaina valoda liek uzdot jautājumu par uz āru izvērsto ekrānu un tā eņģes drošību. Jādomā, ka ar to var gadīties visādi pārsteigumi, ja telefons nokrīt, bet no otras puses ar pogas palīdzību un piešaušanos, šo telefonu varētu mēģināt atvērt pat ar vienu roku. Jāņem vērā fakts, ka šādam risinājumam pietiek ar vienu lielo displeju nevis diviem.

  Ekrāns atbalstīs 120Hz atsvaidzes ātrumu, kas palīdzēs ērtai informācijais lasīšanai uz lielā ekrāna. Tā izšķirtspēja atlocītā stāvoklī būs 2480×2200 pikseļu. Mate Xs 2 darbinās Snapdragon 888 procesors, kas jau ir ierasta lieta esošajiem Android flagmaņiem, papildinot to ar 8GB RAM un 512GB ietilpību. Huawei salokāmais viedtālrunis būs aprīkots ar trim kamerām tā aizmugurē: 50MP galveno sensoru, ko zīmols ļoti skaisti sauc par True-Chroma kameru, tad sekos 13MP ultra platā leņķa kamera, kā arī 8MP telefoto kamera. Priekšā atradīsies viena 10,7MP izšķirtspējas kamera.

  Mani prezentācijā piesaistīja tas, ka tika stāstīts par telefona izturību dažādos griezumos un mērījumos, ko nebiju novērojis iepriekš. Varbūt tā liekas sausa un tukša informācija ikdienas lietotājam, taču salokāmo viedtālruņu kontekstā tā šķiet īpaši svarīga. Tas norāda, ka Huawei saprot šādu telefonu trauslumu un izturības nozīmi.

  Šis telefona modelis būs pietiekami dārgs, kā tas jau ierasts salokāmo viedtālruņu saimē, jo tā oficiālā mazumtirdzniecības cena būs 1999 EUR.

  Nova sērijas Y70 un Y90 viedtālruņi

  Pēc tam tika izziņoti divi zīmola budžeta sērijas viedtālruņi nova Y70 un Y90. Tie tiešām ir budžeta klases, jo uzreiz varu pateikt, ka to oficiālā cena ir 199 EUR un 269 EUR, kas izskatās ļoti pievilcīgi.

  Taču tas arī norāda uz atbilstošo specifikāciju un kvalitāti. Nova Y70 ieguvums būs ietilpīgais 6000mAh akumulators, kuru būs nepieciešams uzlādēt tikai divas reizes nedēļā. Tas būs aprīkots ar pietiekami lielu 6,7 collu ekrānu, kā arī trim kamerām, kuras ir atbilstošas cenu kategorijai, tā kā variet iztēloties paši. Dizains ieturēts ļoti klasisks, jo trīs kameras ir novietas taisnā līnijā viena zem otras. Neizdevās gan atrast precīzu informāciju par procesoru. Lētākais modelis būs aprīkots ar LCD tipa ekrānu, kura izšķirtspēja sasniegs 1600×720 pikseļus.

  Nova Y90 ieguvums būs lielāks 6,75 collu ekrāns ar nedaudz labāku izšķirtspēju – 2388×1080 pikseļi. Šo viedtālruni darbinās Snapdragon 690 procesors ar iebūvētu 8GB operatīvo atmiņu. Arī tas ir saņēmis trīs aizmugurējās kameras, kas izvietotas aplī. Baterijas ietilpība gan būs nedaudz mazāka, proti, 5000mAH. Pateicoties Huawei SuperCharge tehnoloģijai, ar 40W uzlādes kabeli to varēs papildināt līdz 50% vien 30 minūtēs. Abi modeļi ir diezgan līdzīgi, un atšķirība varētu būt pāris specifikācijas sīkumos un tīri dizainiski.

  MateBook 16s portatīvais dators

  Kaut arī sākumā domāju, ka šis ir attiecīgi MateBook sērijas pirmais 16 collu izmēra portatīvais dators, tad pēc mājasdarba veikšanas tā nav. Lielos vilcienos “s” burts pie modeļa nozīmē to, ka no parastā MateBook 16 šis portatīvais dators atšķirsies ar to, ka tagad tam ir skārienjutīgs ekrāns un Intel procesori iepriekšējo AMD vietā.

  Pārējais ir diezgan līdzīgs un pat identisks, jo šis modelis būs precīzi tādā pašā izmērā – 351×254,9×17,8mm, bet svērs 1,99kg. Līdz ar to salīdzinoši viegls, bet jaudīgs portatīvais dators. Protams, lielākais trumpis būs lielais 16 collu disples ar 2520×1680 izšķirtspēju, un tas klās 90% no priekšējās daļas, esot aprīkotam ar mazām un skaistām apmalēm, tādējādi radot viegluma sajūtu. Kā man norādīja mans kolēģis Lauris, tad Huawei šim ekrānam sola krāsu precizitāti ΔE<1, kas līdzinās profesionāliem monitoriem un ko novērtē digitālā satura veidotāji.

  Kā jau minēju, tad to darbinās 12. paaudzes Intel procesori sākot no lētākās un vienkāršākās versijas ar i5 modeli līdz pat jaudīgākajai komplektācijai ar i9 versiju. Attiecīgi grafisko darbu paveiks Intel Iris X Graphics karte, bet operatīvās atmiņas lielums būs tāds pats – 16GB. Tam būs daudz dažādas pieslēgvietas, lai padarīto to universālāku – HDMI, divi USB-A un divi USB-C, kā arī 3,5mm audio izeja.

  Priekšā atradīsies 1080p kamera, kas nodrošinās tīri patīkamu videozvanu kvalitāti, un šī kamera spēs sekot līdz cilvēka galvas un ķermeņa kustībām. MateBook 16s portatīvā datora cena būs sākot no 1699 EUR, tā kā pietiekami liela summa, bet vismaz specifikācijas un uzbūves ziņā atbilstoša.

  MateBook D16 portatīvais dators

  Ir vēl viens no MateBook modeļiem, kas pārstāv tieši D sērijas produktus, kas mērķēti kā lielākajai daļai pieejamie. Kaut kādā mērā gribas vilkt paralēles ar Apple MacBook Air, jo šis modelis arī domāts studentiem vai ikdienas lietošanai.

  Attiecīgi nosaukums D16 jau saka priekšā, ka šis arī būs 16 collu liels ekrāns, kurš atšķirībā no iepriekšējā modeļa nebūs aprīkots ar skārienjutīgu ekrānu. Tā izšķirtspēja būs 1920×1200 pikseļu, bet maksimālais gaišums būs 300 cd/m². Interesanti, ka šis portatīvais dators ir pat izmēros lielāks par MateBook 16s, bet svara ziņā gan būs vieglāk – 1,7kg. Tas panākts uz mazākas ietilpības baterijas rēķina. MateBook D16 darbinās 12. paaudzes Intel H sērija procesori, un būs pieejamas gan i5, gan i7 versijas, līdz ar to tas nav veidots kā portatīvā spēkstacija. Varēs izvēlēties starp 8GB un 16GB ietilpības operatīvajām atmiņām.

  MateBook D16 būs aprīkots ar tādu pašu 1080p izšķirtspējas kameru, kas varēs sekot runātājam, un šim datoram būs pat četri iebūvētie mikrofoni, lai to padarītu īpaši noderīgi videozvaniem un konferencēm. Prezentācijā tika norādīts, ka tas spēs bez problēmām uztvert cilvēka balsi pat no 5m attāluma. Bez reālas prakses par šo ir grūti spriest. Uzņēmums arī izcēla Huawei veidoto ekosistēmu, kas ļauj ērti savienoties gan ar telefonu, gan bezvadu austiņām, gan ārējiem monitoriem, veidojot savu vienoto tīklu. Nevar aizmirst, ka abiem 16 collu modeļiem ir pilnā klaviatūra, kas skaitļu cilvēkiem noteikti būs cieņā.

  Avots: Huawei

  Šī nosacīti vienkāršā portatīva datora cena būs sākot no 899 EUR, kas ir visai pateicīgai šai komplektācijai un uz kopējā konkurentu fona.

  MatePad Paper planšetdators ar E-Ink displeju

  Šis produkts mani uzrunāja un ieinteresēja visvairāk, jo tieši ekrāna izmēra dēļ tam īsti nav konkurentu (cik mana izpēte tālu sniedzas), kas nozīmē, ka tas ir pietiekami unikāls. Lielos vilcienos tas ir planšetdators ar E-Ink ekrānu, kā arī to varēs savienot ar digitālo zīmuli, lai veiktu pierakstus.

  MatePad Paper ir aprīkots ar 10,3 collu lielu E-Ink tehnoloģijas displeju, līdz ar to var salīdzināt ar Samsung, Apple un Microsoft planšetdatoriem izmēra ziņā, taču tiem nav līdzīgu produktu. Drīzāk tas konkurē ar nesen apskatīto digitālo piezīmju ierīci reMarkable 2.

  Ekrāna izšķirtspēja būs 1872×1404 pikseļi, un, protams, to būs ļoti ērti izmantot saulē, pateicoties melnbaltajām krāsām. Šo planšetdatoru darbinās Huawei Kirin 820E procesors un HarmonyOS2 operētājsistēma. Tā ietilpība būs 64GB. Otrs lielākais bonus būs komplektā esošais digitālais zīmulis M-Pencil (otrā paaudze), kuram esot 26ms aizture, kas ir salīdzinoši liela pret Samsung S-Pen 2,8ms. Cik uz ātro izdevās parakstīt un palietot šo zīmuli, tad jāatzīst, ka tas darbojās diezgan labi, atpazīstot dažādus spiediena līmeņus.

  Šī ierīce būs spējīga pieslēgties bezvadu internetam, lai iegūtu savas iecienītās grāmatas vai sērfotu internetā, jautājums gan, cik interesanti izskatīsies video. Tomēr MatePad Paper galvenais mērķis ir kļūt par ērtu piezīmju grāmatu vai lasāmo ierīci. Līdz ar to šeit izmērs spēlē gan par labu, gan par sliktu. Ļoti patīkami bija tas, ka planšetdators pie īpaši paredzētā apvalka stiprinās ar magnētiem, kā arī ar tiem tiks piestiprināts digitālais zīmulis.

  Par darbības laiku vēl nav skaidrības, bet domāju, ka tas būs ļoti ilgs, pateicoties E-Ink displejam. Kā arī iekārta ir ļoti viegla – 360 grami, un augstumā vien 6,65mm. To būs ērti turēt vienā vai abās rokās, kreisajā malā atstājot platāku malu tieši šim nolūkam. Par to ikdienas turēšanu vienā rokā gan vēl būs jāpārliecinās. Uzlādi varēs veikt caur USB-C pieslēgvietu, un komplektā nāk gan lādētājs, gan kabelis un digitālais zīmulis.

  Manās rokās esošās komplekta cena ir 499 EUR, bet tas iekļauj arī oriģinālo apvalku.

  FreeBuds Pro 2 bezvadu austiņas

  Ja saprotu pareizi, tad tieši šīs bezvadu austiņas 23. jūnijā piedzīvoja arī pasaules pirmizrādi un nebija paredzētas tikai mūsu tirgum, tā kā tagad varu sajusties nedaudz īpašāk. Arī šeit nosaukums saka priekšā, un tās būs otrās paaudzes FreeBuds Pro sērijas bezvadu austiņas.

  Tās noteikti patiks augstas skaņas kvalitātes cienītājus, jo tām būs pieejama Hi-Res Dual Sound sistēma. FreeBuds Pro 2 atbalstīs plašu frekvenču diapazonu no 14 līdz 48kHz. Protams, tās ir aprīkotas ar aktīvo trokšņu slāpēšanu, par ko rūpēsies trīs mikrofoni, spējot slāpēt līdz 47dB lielu troksni. Tāpat tās spēs pielāgoties apkārtējās vides trokšņi un pielāgot skanējumu. Dizains ir diezgan līdzīgs pirmās paaudzes modelim, kā arī konkurentam Apple.

  Tās varēs kontrolēt līdzīgi Apple AirPods Pro, saspiežot austiņas kājiņas. FreeBuds Pro 2 būs veidotas sadarbībā ar audio industrijas uzņēmumu Deviant, norādot uz to skaņas kvalitāti un Huawei vēlmi radīt augstas kvalitātes produktu. Ērtākai lietošanai austiņas varēs brīvi pārslēgties starp dīvām zīmola ierīcēm. Mēs jau zinām, no kurienes šis nāk… Ar izslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu tās darbosies 6,5h ar vienu uzlādi, bet netika minēts laiks ar ieslēgtu ANC. Kārbiņa pie vienkāršas lietošanas sniegs papildu 30h.

  Cenas ziņā šīs noteikti var dēvēt par vienām no dārgākajām bezvadu austiņām, jo to cena būs 199 EUR.

  Visu pasākuma laiku un arī tagad mani nepamet domā, kā pareizi jāizrunā zīmola Huawei nosaukums, proti, vai latviešu valodā pareizi ir izrunāt skaļi “h” burtu vai nē. Kādas ir jūsu domas?

  AvotsHuawei
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma