Interneta ātruma mērītājs un statistika Latvijā

Izmanto šo rīku, lai izmērītu sava interneta pieslēguma ātrumu, aizturi (latency) un trīci (jitter). Šo rīku var izmantot gan no datora, gan mobilās ierīces. Automātiski tiks izvēlēts tuvākais mērīšanas serveris, taču to paši varam norādīt citu, ja interesē kāds ir savienojums uz, piemēram, citu valsti. Papildus šajā lapā vari uzzināt aktuālo informāciju par Interneta ātrumu Latvijā.

Interneta ātrums Latvijā (2024. gada marts)

Detalizētāka Interneta ātruma informācija (2023. gada 4. ceturksnis)

Ik ceturksni šajā lapā plānojam publicēt aktuālo mobilā un fiksētā interneta informāciju par situāciju Latvijā. Datu avots ir populārā interneta ātruma mērīšanas rīka Speedtest autors uzņēmums Ookla.

Ātrums

2023. gada nogalē Latvijā ātrāko mobilo internetu piedāvāja Bite un LMT. Pie tam abām telekomunikāciju kompānijām sniegums ir ļoti līdzīgs. Trešajā vietā ar jūtamu atstarpi ir Tele2.

Starp fiksētā interneta pakalpojumu sniedzējiem, topa augšgalā ir Balticom, kas nodrošina visaugstākos datu lejuplādes ātrumus Latvijā.

Aizture

Šajā periodā viszemāko aizturi savā tīklā spēja nodrošināt LMT un šim mobilo sakaru operatoram sekoja Bite un Tele2.

Fiksēto interneta pakalpojumu sniedzēju kategorijā šajā parametrā līderis ir Balticom, taču, kā redzam tabulā, visi trīs labākie rezultāti (Balticom, Baltcom un Tet) spēj nodrošināt līdzīgi zemu tīkla aizturi.

Stabilitāte

Visstabilāko mobilā interneta pakalpojumu (91.3% mērījumu sasniegts vismaz 5 Mbps minimālais lejuplādes un vismaz 1 Mbps augšuplādes ātrums) pērnā gada nogalē spēja nodrošināt Bite. Šim operatoram seko LMT un Tele2.

Visstabilāko fiksētā interneta pakalpojumu (93.7% mērījumu sasniegts vismaz 25 Mbps minimālais lejuplādes un vismaz 3 Mbps augšuplādes ātrums) pērnā gada nogalē spēja nodrošināt Balticom.

Ierīces

Vislielākos datu pārraides ātrumus nodrošina jaunākie Apple iPhone un Samsung Galaxy S23 Ultra viedtālruņi. Ražotāju topā varam redzēt arī labu sniegumu no Xiaomi ierīču puses.

Pilsētas

Visātrākais mobilais internets ir pieejams Olainē, Salaspilī un Ogrē.

Visātrākais fiksētais internets ir pieejams Salaspilī, Olainē un Ogrē. Tās pašas pilsētas, taču mazliet cita secība.