More
  Reklāma

  MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO videokartes apskats

  Jaunākie raksti

  Šobrīd uz testu ir sabraukušas dažas GeForce RTX 2070 SUPER, GeForce RTX 2080 SUPER un GeForce RTX 2080 Ti videokartes. Strādājam pie tā, lai šos produktus pamatīgi notestētu un aprakstītu. Testus šogad esam pasākuši veikt tā, lai rezultāti būtu salīdzināmi un jo vairāk videokartes spēsim notestēt, jo pilnāka mums būs bilde par to savstarpējo veiktspējas attiecību. Līdz šim mēs esam paspējuši notestēt un sagatavot apskatus šādām videokartēm:

  Jāsaka, ka NVIDIA pēdējā laikā ir kļuvis par ļoti ražīgu uzņēmumu, jo šobrīd patērētājiem piedāvā veselas 12 (!!!) aktuālas videokartes. Tas ir, ja mēs neskaitām profesionāļiem paredzēto NVIDIA TITAN RTX videokarti. Kopā ar to sanāk veseli 13 dažādi produkti. Tas ir ļoti daudz, un situāciju neatvieglo fakts, ka veiktspējas un cenu atšķirība starp blakus stāvošām videokartēm ir maza. Plus, nereti videokaršu ražotāji partneri (ASUS, Gigabyte, MSI u.c.) tik ļoti aizraujas ar saviem pielāgojumiem, ka viņu zemāka ranga videokartes produkts ar uzlabotu dzesēšanu un vairāk gaismiņām maksā dārgāk nekā pēc ranga augstāks produkts. Jā, sarežģīti.

  Bet mēģināsim īsumā atšķetināt NVIDIA videokaršu situāciju, kāda tā ir 2019. gada nogalē. Tātad, NVIDIA mums piedāvā piecas GTX 16 SERIES videokartes, kas uzskatāmas kā budžeta klases produkti, kas nepiedāvā modernos Turing platformas ray tracing labumus. Respektīvi, spēlēs, kas atbalsta ray tracing neredzēsim pārpasaulīgi skaistas un reālistiskas ēnas, atstarojumus un citus apgaismojuma efektus. Zemāk vari noskatīties īsu video, kurā NVIDIA skaidro, kas ir ray tracing un kāpēc tā veiksmīgai realizācijai noder modernas videokartes.

  GTX 16 SERIES videokartes Latvijā maksā sākot no aptuveni 160 eiro līdz pat 410 eiro.

  • GeForce GTX 1650
  • GeForce GTX 1650 SUPER
  • GeForce GTX 1660
  • GeForce GTX 1660 Ti
  • GeForce GTX 1660 SUPER

  Ja mūs interesē ray tracing un pārējie tehnoloģiskie sasniegumi, ko NVIDIA ir sarūpējusi, tad jāraugās uz RTX 20 SERIES videokartēm, kas tirgū šobrīd ir pieejamas kā septiņi atsevišķi produkti. Un es runāju par tirgū pieejamajiem produktiem, jo atsevišķi modeļi NVIDIA’prāt vairs pat neskaitās aktuāli. Latvijā RTX 20 SERIES videokaršu cenas sākas no aptuveni 350 eiro un dārgākie eksemplāri var maksāt arī virs 2000 eiro.

  • GeForce RTX 2060 (šo modeli NVIDIA sola atstāt kopā ar GeForce RTX 2060 SUPER)
  • GeForce RTX 2060 SUPER
  • GeForce RTX 2070 (šī modeļa vietā nāk GeForce RTX 2070 SUPER)
  • GeForce RTX 2070 SUPER
  • GeForce RTX 2080 (šī modeļa vietā nāk GeForce RTX 2080 SUPER)
  • GeForce RTX 2080 SUPER
  • GeForce RTX 2080 Ti

  Kuru videokarti tad īsti pirkt? Ja piķis nav problēma un meklē bezkompromisa jaudu, tad joprojām spēcīgākā patērētāju videokarte no NVIDIA plaukta būs GeForce RTX 2080 Ti. Tomēr, ja nealksti par videokarti samaksāt >1000 eiro, tad ir jālūkojas uz zemāka ranga produktiem. Piemēram, jaunās GeForce RTX 2080 SUPER videokartes maksā jau sākot no 800 eiro, taču piedāvā veiktspēju, kas pārlieku neatpaliek no GeForce RTX 2080 Ti. Un tā mēs varam kāpt uz leju līdz sasniedzam mūs apmierinošu cenu. Savukārt, mūsu uzdevums ir censties notestēt šīs videokartes, lai saprastu, kā tās darbojas reālos apstākļos.

  Šovasar, uzreiz pēc GeForce RTX 2080 SUPER videokaršu sērijas izziņošanas, mēs notestējām Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G un secinājām, ka šī videokarte videospēlēs piedāvā veiktspēju, kas ir ļoti tuva klases līderim GeForce RTX 2080 Ti, taču maksā vismaz divus simtus eiro lētāk. Šodien apskatīsim vēl vienu GeForce RTX 2080 SUPER videokarti un šoreiz tā ir no MSI.

  Kas ir GeForce RTX 2080 SUPER?

  Šovasar izziņotā GeForce RTX 2080 SUPER aizvieto GeForce RTX 2080 un izmanto to pašu TU104 procesoru, kas ir atrodams arī GeForce RTX 2070 SUPER videokartēs. Protams, visām šīm videokartēm atšķiras kodolu skaits un procesora/atmiņas frekvences. GeForce RTX 2080 SUPER gadījumā mums ir iedalīti 3072 CUDA kodoli, 48 ray tracing kodoli un 384 Tensor (AI) kodoli. Videokartes bāzes frekvence ir 1650MHz, bet tā var ieskrieties līdz 1815MHz. Tāpat kā vairums aktuālo RTX 20 SERIES videokaršu, arī GeForce RTX 2080 SUPER izmanto 8GB GDDR6 video atmiņu, kura šajā gadījumā nodrošina 496GB/s joslas platumu. NVIDIA norāda, ka šī videokarte patērē 250W enerģijas. Videokarte atbalsta DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b, HDR, SMP (Simultaneous Multi-Projection) un H.265 video kodēšanu.

  GeForce RTX 2080 SUPER atrodas uzreiz otrajā vietā no šīs sērijas spējīgākās videokartes – GeForce RTX 2080 Ti. Atšķirības meklējamas videoprocesorā un video atmiņas izmērā. Protams, arī cenā, jo GeForce RTX 2080 Ti  videokartes joprojām maksā >1000 eiro. Ja salīdzinām ar Pascal paaudzes videokartēm, tad GeForce RTX 2080 SUPER veiktspējas ziņā pārspēj GeForce GTX 1080 Ti videokarti. Protams, ja neņemam vērā ray tracing.

  Ja paraugāmies uz cenām, tad GeForce RTX 2080 SUPER videokaršu cenas Latvijā sākas no aptuveni 820 eiro un var sasniegt pat 950 eiro. Tieši tāpat maksā aizejošās GeForce RTX 2080 videokartes. Ja pakāpjamies vēl soli zemāk, tad GeForce RTX 2070 SUPER videokaršu cenas Latvijā sākas no 580 eiro un var pakāpties līdz 650 eiro. Ja neņemam vērā ray tracing, tad šobrīd jaudīgākais aktuālais konkurents no AMD ir Radeon RX 5700 XT videokartes, kuru cenas Latvijā sākas no 430 eiro un dārgākie modeļi sasniedz pat 550 eiro cenu.

  Šai videokartei ar izslēgtu ray tracing būtu jāspēj mierīgi tikt galā ar visām aktuālajām videokartēm visās izšķirtspējās sākot no 1080p un beidzot ar 4K. Ja tomēr izlemsim izmantot ray tracing, tad paredzams, ka no 4K geiminga būs jāatsakās vai vismaz jāsamierinās ar <50 fps.

  Zemāk varam dažās populārās videospēlēs salīdzināt GeForce RTX 2080 SUPER ar pāris iepriekšējās Pascal ēras videokartēm.

  MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO

  MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO jau no rūpnīcas izceļojusi mazliet virstaktēta. Boost frekvence ir pacelta uz 1845MHz noklusēto 1815MHz vietā. Tomēr pie aptuveni 900 eiro cenas vajag kaut ko vairāk par šādu vieglu virstaktēšanu. Apskatā centīsimies noskaidrot, ko šī videokarte spēj piedāvāt.

  Videokartes dizains un uzbūves kvalitāte

  MSI tīmekļa vietnē varam atlasīt veselas deviņas GeForce RTX 2080 SUPER versijas sākot no vienkāršākiem VENTUS modeļiem ar diviem ventilatoriem līdz GAMING TRIO videokartēm, kas izmanto trīs ventilatorus vai pat SEA HAWK sērijas produktiem ar šķidruma dzesi.

  Produkta iepakojumā bez ierastajiem papīrīšiem (pamācība, krūzes paliktņi u.c.), ir iekļauts arī speciāls metāla videokartes turētājs, ko var pieskrūvēt zem videokartes.

  Ar šādu aksesuāru saskāros pirmo reizi un ar interesi papētīju, kas tas ir un ko ar to var iesākt. Kastē ir maza grāmatiņa ar pamācību, kurā uzskatāmi izskaidrots, kur šo atbalsta plāksni ir jāpieskrūvē un es sekoju tai.

  Pieskrūvēju plāksni un secināju, ka tā mazliet atbalsta videokarti, taču jūtamu efektu vismaz manā gadījumā nejutu. Bet no otras puses, šī videokarte ir tik liela (328 x 140 x 56.5 mm) un smaga (1531 g), ka noderēs arī šāds atbalsts. Plus, vismaz ASUS daļai savu geimeriem paredzēto sistēmplašu iestrādā spēcinātus PCIe slotus, kas tieši paredzēti šādu smagu videokaršu ievietošanai.

  Visādi citādi MSI, manuprāt, ir izdevusies gaumīga dizaina videokarte. Tā ir masīva, smaga un aprīkota ar trīs TORX ventilatoriem, kā arī gaumīgi izvietotām RGB apgaismojuma diodēm.

  Katrs videokaršu ražotājs cenšas izveidot unikālu augstas veiktspējas dzesēšanas sistēmu un MSI TORX FAN 3.0 ventilatori sastāv no divu veidu lāpstiņām. Kopā darbojoties tās rada nepieciešamo gaisa plūsmu, lai dzesētu radiatoru, kas sedz videokartes karstākās komponentes: procesoru, video atmiņu un 10 + 2 fāžu VRM. MSI norāda, ka ventilatoriem tiek izmantoti dubultie lodīšu gultiņi, lai tie darbotos klusu un ilgi.

  Automātiskajā režīmā ventilatori lielu daļu laika vispār negriežas un videokarte ir absolūti klusa. Ja tās temperatūra pārsniedz 60 grādus, tad sāk griezties ventilatori. Bet arī pie lielas jaudas tie nekad negriezās 100% jaudā. Tad tie ir dzirdami, kā jau jebkurai citai maksimāli dzesētai videokartei. Tāpēc kopumā jāsaka, ka reālā darbībā šī ir klusa videokarte.

  Videokartes aizmuguri sedz pamatīga metāla plāksne, kas ne tikai izskatās labi, bet pilda arī dažas noderīgas funkcijas. Pirmkārt, tā padara stingrāku videokarti un pasargā to no bojājumiem, plus, dzesē karstākās videokartes vietas. MSI ir izvēlējušies arī izveidot izgriezumus šajā platē, lai nodrošinātu kaut kādu gaisma plūsmu un labāk dzesētu karti. Zem radiatora patiesībā ir vēl viena plāksne, kas arī piedalās komponenšu dzesēšana, kā arī padara stingrāku pašu videokarti, jo ir savienota ar stiprinājuma daļu, ko skrūvējam pie datora korpusa.

  Esam pasākuši karstās komponentes fotografēt arī ar termokameru, un, lai arī pagaidām ar to nevaram nolasīt precīzus temperatūras rādījumus, varam vizuāli uzskatāmi redzēt, ka videokarte ir viena no karstākajām komponentēm datorā.

  Testējot videokartes, mēs pārbaudām arī to temperatūras. Piezīmēšu, ka tās tiek testētas slēgtā ATX tipa Cooler Master MasterBox TD500L korpusā, lai simulētu reālu darbības vidi. Rezultātu tabulā redzam, ka GeForce RTX 2080 SUPER ir ļoti karstas videokartes, tomēr nevirstaktēta MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO uzrāda labu sniegumu ar 48 grādiem miera stāvoklī un 76 grādiem pie slodzes. Virstaktējot karti, protams, iegūsim ne tikai augstāku enerģijas patēriņu, bet arī temperatūras.

  Te mēs varam redzēt, cik videokarte ir bieza un kāds pamatīgs radiators tiek izmantots. RGB izgaismots ir uzraksts MSI, pūķa logo un baltie apgabali apakšā, kā arī baltā josla virs uzrakstiem.

  References dizaina kartei ir 8 + 6 kontaktu elektrības savienojumi, bet MSI savam produktam ir izvēlējies nodrošināt 8 + 8 kontaktu elektrības padevi. References kartes TDP ir 250W un NVIDIA rekomendē izmantot vismaz 650W barošanas bloku datoram, kurā ievietosi GeForce RTX 2080 SUPER videokarti. Virstaktējot šo videokarti, pieredzēju aptuveni 280W jaudas rādījumu.

  Kad izvēlēsies barošanas bloku datoram, saskaiti visu sistēmas komponenšu pīķa jaudas un sareizi ar divi. Atceries, ka barošanas bloki visefektīvāk darbojas, ja ir noslogoti uz aptuveni pusi savas jaudas.

  Šajā skatā redzam, ka cauri radiatoram iet dzesēšanas caurulītes. Tās ir veidotas no vara un izplata siltumu no karstajām komponentēm visā radiatora platumā.

  Šai videokartei ir trīs DisplayPort (1.4), viena HDMI (2.0b) video izeja un papildus arī USB Type-C izeja virtuālās realitātes aksesuāriem. Tieši tādu pašu portu klāstu piedāvā arī references karte, tātad te nav nekā jauna. Tādējādi šai videokartei varam vienlaicīgi pieslēgt četrus monitorus ar kopējo izšķirtspēju 7680×4320 pikseļi.

  Šī videokarte piedāvā iespēju veidot NVIDIA NVLink slēgumu, lai varam saslēgt kopā divas videokartes. Tas dod zināmu ieguvumu, tomēr maksā lielu naudu.

  Noderīga un gaumīga programmatūra

  MSI produktu pasaulē galvenā kontroles programmatūra ir Dragon Center. Tajā apkopotas dažādas noderīgas funkcijas, piemēram, videokartes darbības režīmu maiņa, monitorings, virstaktēšana, tīkla un monitora iestatījumi un MSI Mystic Light apgaismojuma kontrole. Programma pati detektē ar to saderīgas MSI ierīces, kuras pēc tam var kontrolēt.

  Virstaktēšanu gan esmu iecienījis veikt ar industrijā labi zināmo MSI Afterburner programmu, ko es izmantoju arī citu ražotāju videokaršu virstaktēšanai. Afterburner piedāvā gan automātisko virstaktēšanu, gan manuālo režīmu, kad varam pacelt jaudas un temperatūras limitus un tad kāpināt GPU un VRAM frekvences līdz karte paliek nestabila. To uzreiz var slogot ar rīkā iekļaujamo Kombustor slodzes testu un blakus monitorēt kartes parametrus ar monitoringa skatu vai uzklājot pa virsu spēlei. Šai programmai ir jābūt katra virstaktēšanas entuziasta rīku komplektā!

  MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO veiktspēja

  Lai saprastu šīs videokartes reālo darbību, veikšu vairākus veiktspējas testus un padarbināšu dažas populāras videospēles. Testēšana notiek uz šāda datora:

  Katrai videokartei, ko testējam, cenšos veikt manuālu virstaktēšanu paaugstinot video procesora un video atmiņas frekvences līdz vērtībām, kad karte vēl darbojas stabili. Visām GeForce videokartēm ir kaut kādu 100MHz rezervīte aizķērusies, ko grēks neizmantot, jo varam iegūt dažus fps spēlēs un arī sintētiskajos veiktspējas testos ir mazliet redzams ieguvums. Vienīgi jārēķinās, ka videokarte virstaktētā režīmā patērēs vairākus desmitus vatu lielāku jaudu un te vēl var padiskutēt vai šādai virstaktēšanai vispār ir jēga. Bet tīri sportiskas intereses pēc mēs to darām un turpināsim darīt.

  Konkrētajai videokartei man izdevās veikt virstaktēšanu šādā apmērā:

  • GPU: +100MHz
  • VRAM: +200MHz

  Tā kā mums šobrīd pie rokas ir vairākas videokartes, tām visām veicu veiktspējas un videospēļu testus, lai iegūtu smuki salīdzināmus rezultātus, kamēr pārējās testa datora komponentes nav mainītas.

  Testējot videokartes, mēs izmantojam dažādus sintētiskos veiktspējas testus, lai uzskatāmi salīdzinātu savā starpā dažādas videokartes. Tie vairumā gadījumu ir brīvi pieejami testēšanas rīki un vari salīdzināt mūsu testos iegūtos rezultātus ar savu sistēmu. Tāpat esam pasākuši mērīt videokaršu veiktspēju (uzzīmēto kadru skaitu sekundē, jeb fps) vairākās populārās videospēlēs, lai labāk saprastu uz ko ir spējīga konkrētā videokarte.

  Testu rezultāti nepārsteidz, GeForce RTX 2080 SUPER ir mazliet iepakaļus GeForce RTX 2080 Ti. Interesanti vērot, ka testējamā MSI videokarte piedāvā ļoti līdzīgu sniegumu, kā iepriekš testētā Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G, kas maksā aptuveni 60 eiro lētāk.

  OK, viena lieta ir veiktspējas testi, bet kāda situācija ir ar videospēlēm? Esam nopirkuši vairākas aktuālas videospēles, kurās varam veikt salīdzināmus kadru atjaunošanās ātruma (fps) mērījumus 1080p, 1440p un 4K izšķirtspējās. Izvēlamies DX12, atslēdzam visa veida fps limiterus un arī Vsync, lai netraucē mūsu rezultātiem un palaižam spēli visaugstākajos grafikas iestatījumos pilnekrāna režīmā. Pamata testi tiek veikti ar atslēgtu ray tracing un DLSS, lai varam salīdzināt vairāk videokartes. Ja videokarte atbalsta šīs funkcijas, tam veltām atsevišķu sadaļu, jo pārbaudām arī ray tracing ietekmi uz fps.

  Cik fps skaitās labs rādītājs?

  • <30 fps – ļoti čābīga spēlēšana
  • 30-40 fps – viduvēja spēlēšana
  • 40-60 fps – laba spēlēšana
  • > 60 fps – ļoti laba spēlēšana

  Sāksim ar World of Tanks enCore testu. Tajā trīs izšķirtspējās notestējam visas pieejamās videokartes un salīdzinām tās pēc to snieguma 1080p izšķirtspējā. Ja pie videokartes beigās redzam (OC) atzīmi, tad ar to jāsaprot, ka tests veikts virstaktētā režīmā.

  Ar izslēgtu ray tracing MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO ir spējīga lieliski (>60 fps) darbināt Shadow of the Tomb Raider spēli visās trīs testējamās izšķirtspējās.

  Ar Assassin’s Creed Odyssey iet smagāk, taču 1080p un 1440p izšķirtspēju ar maksimālajiem grafikas iestatījumiem tāpat varēsim labi spēlēt. Ar maziem grafikas iestatījumu pielāgojumiem šai videokartei pa spēkam būs arī 4K izšķirtspēja.

  Tom Clancy’s The Division 2 ir vēl viena spēle, kas šai videokartei padodas ļoti labi un tā pat uzrāda labākus rādītājus nekā GeForce RTX 2080 Ti. Acīmredzot, laikā starp testiem, spēle ir piedzīvojusi būtiskus uzlabojumus un optimizācijas, lai to varētu labāk darbināt uz dažādām sistēmām. Šo spēli varēsim spēlēt visās trijās izšķirtspējās.

  Un, visbeidzot, arī Far Cry New Dawn spēlē šī MSI videokarte parāda sevi no labākās puses un nodrošinās lielisku spēlēšanas pieredzi visās izšķirtspējās.

  Ja mēs maksājam par videokarti 900 eiro, tad sagaidām, ka tā spēs lieliski tikt galā ar pilnīgi visām jaunākajām videospēlēm. Vismaz, kamēr neslēdzam iekšā ray tracing.

  Ray tracing un DLSS veiktspējas testi

  Ray tracing efekti, protams, ir skaisti, tomēr sarežģītā rēķināšana rada lielu slodzi uz videokarti un rezultātā var samazināties ātrums ar kādu attēls tiek izvadīts uz ekrāna (fps). Tāpēc NVIDIA ir radījuši Deep Learning Super Sampling (DLSS) tehnoloģiju, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas, lai palīdzētu ātrāk uzzīmēt kadrus. Principā, daļa attēla tiek “uzminēta” un rezultātā tas var palielināt fps. Spēlēm tas ir īpaši svarīgi, tāpēc atsevišķu sadaļu vēlos veltīt tieši šai tēmai.

  No sākuma ņemsim talkā 3DMark pakā iekļauto NVIDIA DLSS sintētisko testu, kas konkrētajai videokartei ļauj vairākās izšķirtspējās aprēķināt DLSS ietekmi. Kā redzam, šī ietekme var būt diezgan jūtama.

  • 1080p: 51.19 fps > 70.58 fps
  • 1440p: 32.21 fps > 46.13 fps
  • 4K: 12.13 fps > 28.55 fps

  CryEngine radītāji Crytek ir izveidojuši ray tracing testu Neon Noir un turpmāk to izmantosim mūsu videokaršu testos, lai varētu novērtēt, cik labi konkrētajai testējamajai videokartei veicas ar šīs tehnoloģijas realizāciju.

  Nu un visbeidzot nonākam pie reālas spēles testa. Zemāk vari redzēt, cik fps varam iegūt Shadow of the Tomb Raider spēlē ar izslēgtu ray tracing un kas mainās, ja to aktivizējam (uz augstāko iestatījumu). No sākuma notestējam katru izšķirtspēju bez ieslēgta DLSS un tad vēlreiz ejam cauri, bet jau ar ieslēgtu DLSS.

  • 1080p: 68 fps > 71 fps (120 fps bez ray tracing)
  • 1440p: 47 fps > 57 fps (88 fps bez ray tracing)
  • 4K: 38 fps > 46 fps (72 fps bez ray tracing)

  Kā redzam pēc rezultātiem, šajā konkrētajā spēlē ray tracing ieslēgšana būtiski samazina fps. DLSS aktivizēšana palīdz, bet tikai nedaudz. Nopietna 4K izšķirtspējas spēlēšana ar ray tracing ar GeForce RTX 2080 SUPER diemžēl nesanāks, uz to būs spējīga tikai GeForce RTX 2080 Ti.

  Secinājumi: Lielisks pirkums!

  MSI ir atkal izdevies izveidot patiešām gaumīgu, labi dzesētu, klusu un spējīgu videokarti. Jā, MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO nebūs gluži lētākā GeForce RTX 2080 SUPER videokarte, taču skatoties uz testu rezultātiem, redzam, ka tā ir savas naudas vērts pirkums GeForce RTX 2080 SUPER sērijas ietvaros. Ja esi gatavs pazaudēt dažus fps, bet ietaupīt pāris simtus eiro, tad izvēle ir vairāk kā skaidra – GeForce RTX 2070 SUPER. No AMD šobrīd nav līdzvērtīgas un aktuālas alternatīvas, jo Radeon 5700 XT ir par pāris kārtām mazāk spējīga videokarte.

  GeForce RTX 2080 SUPER piedāvā salīdzināmu sniegumu ar GeForce RTX 2080 Ti, taču maksā aptuveni pārsimts eiro lētāk. Ja esi gatavs videokartes pirkumam atvēlēt 700-800 eiro, tad, manuprāt, GeForce RTX 2080 SUPER ir labākais pirkums un GeForce RTX 2080 Ti joprojām paliek izvēle tiem, kas meklē pašu jaudīgāko produktu un ir gatavi par to arī attiecīgi samaksāt.

  6 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rūdolfs Putniņš
  31.12.2019 13:03

  Hmm, es savu GAINWARD GeForce RTX 2080 SUPER Phantom pagādāju par 700EUR. Cenas kāpušas?

  Rūdolfs Putniņš
  31.12.2019 13:25

  Pirku Megashop.lv. Izskatās, ka tāds jau beidzis eksistēt.

  keza
  31.12.2019 22:59

  1a.lv vai RD tomēr būs lētāk

  KKTK
  31.12.2019 16:50

  Baigais darbs ieguldīts testējot!

  Reklāma