Lai cīnītos ar iedzīvotāju mazkustīgumu un tā izraisītajām slimībām, Lielbritānijas valdība sadarbībā ar Public Health England veido dažādas programmas. Viena no jaunākajām iniciatīvām ir ideja par sportiskiem sasniegumiem atalgot iedzīvotājus ar atlaidēm veikalos, atlaidēm sporta zālēs un tamlīdzīgi.

Public Health England tikko izziņojuši jaunu lietotni Active 10, kas aicina iedzīvotājus doties 10 minūšu pastaigā ik dienu. Pētījumā atklāts, ka Lielbritānijā 6.3 miljoni iedzīvotāju 10 minūtes ar kājām iet aptuveni vienu reizi mēnesī. Lietotne mudinās sasniegt vismaz 150 aktivitāšu minūtes mēnesī.

Līdzvērtīgi darbojas arī Pokemon un Ingress lietotnes, kas arī mudina spēlētājus pārvietoties, lai kaut ko savāktu, kaut ko sasniegtu, kaut kam iegūtu pieeju par nostaigātiem kilometriem.

Šāda veida lietotnes ir fantastiska ideja, kā ar salīdzinoši maziem ieguldījumiem mudināt sabiedrību domāt par veselību.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
xUsinssKrotow Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krotow
Guest
Krotow

10 minūtes staigājot varot novērst 8 h sēdēšanas pie datora sekas? Kaut kas tur nav tīrs.

x
Guest
x

neesi dzirdējis par degvielas ekonomēšanas verķiem? uzliec uz šļūtenes un autiņš rij 2x mazāk))

Usinss
Guest
Usinss

Nu un atlaide būs veselīgai paikai sporta precēm un zāles abonamentam. Kam tas vajadzīgs ja 10 min pastaiga jau ir izaicinājums? Lūk demokrātijas vājā puse. Tu redzi ka ir dirsā, bet nedrīksti uzspiest, piemēram vairāk fizisko aktivitāšu izglītības iestādēs, darba vietās.

x
Guest
x

tu būtu pirmais, kurš negribētu dzīvot valstī kas balstās uz piespiešanu. nu, piem. zinātnieki ieteiktu nedzert kafiju (pat nesaku – alkoholu). vai otrādi – katru dienu izdzert divas krūzes paniņu un pinti pelašķu tējas, un tie kuri to nedara, tiek piespiesti. redzi, cik ātri dirsa var sasniegt tevi pašu? gudrā valstī tiek radīta vide un apstākļi, kurā dzīvot veselīgi ir viegli, un cilvēki to dara tāpēc, ka saprot pozitīvo ietekmi un dara ar prieku. un protams, ir muļķīgi ko uzspiest izgl/darba vietās, ja vajadzība kustēties un sportot nav ieaudzināta ģimenē un tā nav cilvēka dabiska vajadzība un brīva izvēle. valsts… Read more »