Web Analytics
More
  Reklāma

  Skolēni Lielbritānijā izmanto MI rīkus, lai radītu nepiedienīgus klasesbiedru attēlus

  Jaunākie raksti

  Mākslīgā intelekta (MI) iespējas ar aizrautību izmanto ne tikai uzņēmumi, tehnoloģiju entuziasti, bet arī bērni. Šajā gadījumā jārunā par ne to labāko veidu, kā šī tehnoloģija tiek pielietota. Ziņots, ka skolēni Lielbritānijā izmanto MI bilžu ģeneratorus, lai radītu nepiedienīgus klasesbiedru viltus attēlus.

  Lielbritānijas Drošāka interneta centrs aicinājis “steidzami rīkoties”, lai palīdzētu bērniem izprast riskus, kas saistīti ar šādiem MI attēliem, kas pieskaitāmi pie materiāliem par bērnu seksuālu izmantošanu. Organizācija paziņojusi, ka, lai gan bērni var ģenerēt attēlus, lai saprastu, kā tehnoloģija strādā, pastāv risks, ka šādas bildes var tikt izplatītas internetā un izmantotas ļaunprātīgi, piemēram, kā šantāžas līdzeklis.

  Drošāka interneta centra direktore Emma Hārdija norādījusi, ka skolēnu izveidotie MI attēli ir fotoreālistiski un grūti atšķirami no profesionāli uzņemtām bildēm. Viņa uzsver, ka tehnoloģijas ļaunprātīgas izmantošanas iespēja ir biedējoša. Hārdija arī uzsvērusi nepieciešamību ieviest aktivitātes, lai ierobežotu MI ļaunprātīgu izmantošanu.

  Organizācija informējusi, ka pašreiz saņēmusi nelielu skaitu ziņojumu no skolām par MI attēlu ģeneratoru izmantošanu ne tiem labākajiem mērķiem. Tieši tāpēc Drošāka interneta centrs aicina izglītības iestādes ieviest monitoringa sistēmas, lai novērstu nepiedienīgu attēlu radīšanu un izplatīšanu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  28.11.2023 16:53

  Žēl ka mūsu laikā tādas iespējas nebija :DDDDDDDD

  Bats
  28.11.2023 17:25

  “Džins ir ārā no pudeles”. Nekādi atpakaļ vairs neiebāzt. Postpatiesības sabiedrībā, kura netic nevienai bildei un nevienam video, jo viss var būt viltots, būs pagrūti ar žurnālistiku un politiķu turēšanu pie atbildības. Līdz parādīsies principiāli jauns veids kā pārliecināties par autentiskumu varam arī tieslietu sistēmai just līdzi.

  bobis
  30.11.2023 09:18

  Diezvai tada tehnologija ir prieks berniem un vel zemu morali.

  Krotow
  30.11.2023 11:16
  Reply to  bobis

  Tad bērni ir ar zemu morāli vai tehnoloģija? Par pirmo toč nešaubos.

  Reklāma