Web Analytics
More
  Reklāma

  Par monopola stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Lielbritānijā “Apple” draud 1 miljarda dolāru sods

  Jaunākie raksti

  Apple” nesekmīgi mēģinājis panākt, lai tiktu noraidīta apsūdzība, ko ierosinājuši 1500 Lielbritānijas mobilo lietotņu izstrādātāju. Aizvadītās nedēļas izskaņā Lielbritānijas tiesa lēmusi, ka apsūdzību pret “Apple” var celt un tādējādi pret kompāniju tiks uzsākts tiesas process. Nelabvēlīgākā scenārija gadījumā uzņēmumam draud viena miljarda ASV dolāru liels naudassods par dominējošā stāvokļa tirgū ļaunprātīgu izmantošanu.

  Prasībā tiek apgalvots, ka “Apple” no mobilo lietotņu izstrādātājiem iekasējis negodīgas komisijas maksas līdz 30% par lietotņu un cita satura pirkumiem. Prasītāji apgalvo, ka kompānija ļaunprātīgi izmantojusi savu dominējošo stāvokli lietotņu izplatīšanas tirgū “iPhone” un citās “Apple” ierīcēs un tādējādi pieprasa atlīdzināt zaudējumus.

  Reklāma
  Advertisement

  Protams, ka šī nav pirmā un, visticamāk, arī ne pēdējā reize, kad “Apple” saskaras ar apsūdzībām saistībā ar dominējošā stāvokļa tirgū ļaunprātīgu izmantošanu. Tiesa, Eiropas Savienība cenšas iegrožot gan “Apple”, gan citu tehnoloģiju milžu izvēršanos reģionā, izmantojot Digitālo tirgu likumu, kas stājās spēkā marta sākumā, kura mērķis ir nodrošināt godīgu konkurenci.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janko
  15.04.2024 21:58

  “Zaudējumus” :D
  Paraksta līgumu par konkrētu komisiju un vēlāk to nosauc par zaudējumiem, kuru jāpiedzen! :D

  Last edited 1 month ago by Janko
  Skābene
  16.04.2024 08:03
  Reply to  Janko

  Tur jau neviens tev nedod iespēju apspriest līguma nosacījumus! ;)

  ggggg
  18.04.2024 14:11

  USA – innovates
  China – replicates
  Europe – regulates

  Reklāma