Reklāma

TikTok “žņaugšanas” izaicinājumā dzīvību zaudējuši vismaz septiņi bērni

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

TikTok lietotnes popularitātei nav tikai pozitīvā puse, jo tā nes ari lielu atbildību. Nesenā sūdzībā un iesniegumā tiesā pret lietotni norādīts, ka vismaz septiņi bērni pagājušajā gadā zaudējuši dzīvību, piedaloties “žņaugšanas” izaicinājumā.

Lietotne ir pazīstama ar dažādiem izaicinājumiem, kas ir kļuvuši par daļu no satura. Tie ir ļot dažādi, jo daļa ir vienkāršu dejas soļu atkārtošana, bet daļa ir šādas diezgan drastiskas un dzīvībai bīstamas darbības, kā žņaugšana ar dažādiem priekšmetiem. Kā norādīts pieprasījumā tiesā, tad 2021. gadā šādā veidā dzīvību zaudējuši vismaz septiņi bērni, kuri nav bijuši vecāki par 15 gadiem.

Kaut arī TikTok norāda, ka šī ideja gluži nav lietotnes un servisa radīta, un ka tās vēsture jau ceļo sabiedrībā no citiem resursiem, bērnu vecāki uzsver, ka TikTok jāuzņemas atbildība, tāpēc ka bērni šo saturu ir redzējuši lietotnē, balstoties uz tās algoritmu. Savai aizstāvībai TikTok norāda, ka viņi paši varētu būt to meklējuši lietotnē. Pēc šiem notikumiem lietotnē gan parādījušies filtri, kas bloķē attiecīgo izaicinājumu un norāda uz draudiem, ja tas tiek meklēts.

Avots: TheVerge

Jau iepriekš TikTok ir piekritis maksāt 5,7 miljonus dolāru par to, ka lietotni varēja lietot bērni vecumā līdz 13 gadiem bez vecāku apstiprinājuma tieši satura dēļ. Pēc tam ir veikti uzlabojumi, lai vecāki varētu redzēt un kontrolēt kādu saturu un cik daudz var skatīties bērni. Tāpēc ik pa laikam der aprunāties ar saviem bērniem, ko tieši viņi dara savos sociālajos tīklos.

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
azad
09.07.2022 15:39

Ierunā kaut ko par čovidu, uzreiz visu izfiltrē un nobloķē, te redz nevar🤷🏼‍♂️

Cat
10.07.2022 10:40
Reply to  azad

Vārda brīvība sit augstu vilni.

KKTK
10.07.2022 13:38
Reply to  Cat

Loģiski. Ja vārdi veido sūdus, tad to radītājus ierobežo.

Balu
10.07.2022 14:15

Kādā ’87 gadā pionieru nometnē bija līdzīgi izaicinājumi. 10 reizes jāpietupjas, tad strauji jāpieceļas, jāaiztur elpa un tad kāds pret sienu spieda uz krūtīm. Blackouts garantēts. Sliktākais ko atceros, viens skuķis izvēmās un kāds puisis muskuļu atslābumā apčurājās.

10.07.2022 17:47

Agrāk šos nesauca par stulbingiem? Tagad jau izaicinājumi??? Nu gan

LAN
10.07.2022 22:32
Reply to  Toms

Patiesībā to sauc “dabīgā atlase”.

Ivis
11.07.2022 11:27
Reply to  LAN

Nu bērniem es to nesauktu par “dabīgo atlasi”. Jo ja tā būtu, tad atlases rezultātā dominētu tādi bailīgi šīkie, kuri sēž mājapmācībā un neuzdrīkstās neko vairāk par cukura trauka izēšanu. Kā Tu bērnībā.

Biteme
11.07.2022 11:36
Reply to  Ivis

Vai tie, kas pieauguši raksta uzbrūkošus komentārus, kā tu.

Ivis
11.07.2022 18:17
Reply to  Biteme

Neesmu vēl pieaudzis.

Edgarss
11.07.2022 16:36
Reply to  Ivis

Tieši tā arī dabā ir, izdzīvo viltīgākais, izveicīgākais un kas labāk spēj slēpties no draudiem, jo tas ir tas, kas nodrošina sugas izdzīvošanu. Nāve no stulbuma, jebkurā vecumā sugas izdzīvošanu samazina, tapēc vārdi dabīgā atlase ir tieši vietā.

Ivis
11.07.2022 18:16
Reply to  Edgarss

Dabā – droši vien. Sociālā vide, kurā dzīvo cilvēki, nav uzskatāma par dabu, bet mākslīgi radītu vidi. Tādēļ tajā pilnīgi noteikti izdzīvo tie, kas sēž mājās vai aprūpes namos. Apsveicu, starp citu, ar izdzīvošanu. Izdzīvotāji, he.

Skābene
11.07.2022 08:39

Jau agrāk ir bijuši stulbi izaicinājumi, ar sliktām beigām, arī pirms TikTok.
Vecākiem ir jāmāca bērniem domāt ar galvu.
Digitālo platformu, kur izplatīt stulbības netrūkst.

Krotow
13.07.2022 11:58
Reply to  Skābene

Dabiskā izlase vienmēr atrod izeju. Ja stulbums ir ģenētiski pārmantojams, genofonda attīrīšanai talkā nāk TikTok.

Reklāma