Vakar, 2. maijā, agri no rīta jeb, precīzāk, 2:56 no rīta pēc vietējā laika četri NASA astronauti: Maikls Hopkinss, Viktors Glovers, Šenona Volkere, kā arī Soiči Noguči no Japānas Aviācijas un kosmosa izpētes aģentūras ar “SpaceX” kosmosa kuģi “Crew Dragon” veiksmīgi noslēdza savu ceļu no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) līdz nosēšanās punktam Meksikas līcī Panamas krastos. Gan pats atpakaļceļš, gan nosēšanās aizritēja veiksmīgi, kas parāda to, ka “SpaceX” bija savu uzdevumu augstumos, neskatoties uz to, ka viss notika nakts melnumā. Turklāt arī pašam “Crew Dragon” šis bija liels izaicinājums, jo pirmo reizi šāda veida misija no sākuma līdz galam tika veikta ar šo kosmosa kuģi.
Visi četri astronauti SKS pavadīja gandrīz pusgadu jeb 167 dienas, kuru laikā viņi ap Zemi riņķoja 2598,93 reizes. Šo teju sešu mēnešu laikā viņi piecas reizes devās ārpus kosmosa stacijas ar mērķi veikt dažādus uzdevumus, piemēram, sagatavot stacijas energosistēmu jaunu saules paneļu, kā arī jaunās “Bartolomeo” zinātnes platformas uzstādīšanai vēlāk šajā gadā.
Būtiski, ka “Crew Dragon” ir tas pats kosmosa kuģis, ar ko “SpaceX” 24. aprīlī misijas “Crew-2” ietvaros nogādāja četrus astronautus SKS. Visticamāk, arī šos astronautus pēc pāris mēnešiem atpakaļ uz Zemes nogādās “SpaceX”, kā to paredz ar NASA noslēgtais 2.6 miljardus ASV dolāru vērtais līgums.
Dīvains virsraksts. Nogādā parasti UZ kaut kurieni nevis NO. Tad jau atgādājusi.
kaimiņos tas rada zināmu pakaļsāpi, jo izskatās ka 60to beigās izstrādātais sojuz varētu kļūt nevajadzīgs un jeņķu privātā kompānija sūta pensijā bijušo kosmosa lielvalsti,
Noklausījos viedokli, ka kaimiņus uz SKS paņēma tikai tāpēc, lai ārā jūkošā valsts savus gudrākos raķešu cilvēkus nepārdotu Ziemeļkorejai. Tagad kaimiņš pats ir nolaidies līdz Ziemeļkorejas līmenim, labi vien ir, ka tādiem naudu vairs nedos.
Nu šeit nav tik vienkārši kā izskatās – īsti jau ar mūsu kaimiņiem neko nevar zināt. Pēc līguma Crew-4, 5, 6 ir arī paredzēta viena kaimiņvalsts sēdvieta. Bet lasot jaunākās ziņās un Dmitrija Rogozina nostāju pret ASV un kosmosu – diez vai ar Crew Dragon lidos kāds mūsu kaimiņvalsts kosmonauts.
Kaimiņš taču taisīšot savu kosmisko staciju ar blekdžeku un meitenēm. Kam viņam vairs kaut kāds tur SKS ar Crew Dragon?
Izmaksas uz vienu astronautu ar Sojuz raķeti ir $86milj, bet Space X Crew Dragon $55miljoni. Boeing Starliner solās būt ap $90miljoniem.
Ietaupījums ar SpaceX ir ievērojams, gandrīz sanāk akcija, pērc 2 biļetes un trešā par brīvu. :D
ej nu saproti, vai starpību veido modernās štelles pret 50 gadus vecām iestrādnēm vai arī privātais bizness pret valsts kosmosa monopolu
Labdien Kursors.lv Nedaudz recenzēšu jūsu rakstu – nezinu no kādiem pirmavotiem tas tika paņemts bet nu informācija ir diezgan nepareiza. Gan Delfi, gan TVNET, gan KasJauns – visi publicēja šo teikuma salikumu kas nav patiesība. Tātad runa ir par rindkopu: Visi četri astronauti SKS pavadīja gandrīz pusgadu jeb 168 dienas, kuru laikā viņi ap Zemi riņķoja 2688 reizes. Būtiski, ka šī bija garākā kosmosa misija, kādā ASV astronauti jebkad devušies. Iepriekšējais rekords tika sasniegts 1974. gadā, kad astronauti kosmosa stacijā “Skylab” pavadīja 84 dienas. Un tagad turpināšu ar precizējošu informāciju. 1) Mission duration: 167 days, 6 h 29 min. (Wiki –… Read more »
Paldies par komentāru! Paskatīsimies vai rakstā ir nepieciešamas izmaiņas.
ja jau par orbitālo tad piemēram mēness zemi apriņko 27 dienās, 7 stundās un 43 minūtēs, tātad gadā ir 13 mēneši un trīspadsmito es nosaukšu par Lastsember