Swedbank piedāvā jaunu mobilo lietotni “Swedbank 2019” ar īpaši izstrādātu dizainu un lietošanas pieredzi – sākumā Android lietotājiem, bet drīzumā arī iOS. Turklāt Android lietotāji šajā lietotnē var izmantot jau pirmo jauno funkciju: mobilos bezkontakta maksājumus. Tādējādi Swedbank ievieš norēķinus ar mobilo tālruni vienlaikus visā Baltijā, un līdz ar to maksājumi ar mobilo telefonu tagad kļūs pieejami arī ievērojamai daļai Latvijas iedzīvotāju.

Atsevišķa papildu “Swedbank 2019” lietotne izstrādāta ar mērķi iesaistīt klientus esošās pamata Swedbank mobilās lietotnes jaunās versijas izstrādē. Turklāt “Swedbank 2019” lietotne jau tagad sniedz iespēju Android lietotājiem (piemēram, Samsung, Huawei, HTC u.c. ierīcēm), veikt maksājumus ar mobilo tālruni, līdzīgi kā ar bezkontakta norēķinu kartēm. Sekojot šāda maksājumu veida popularitātei un klientu līdzšinējās lietošanas statistikai, “Swedbank 2019” mobilo bezkontaktu maksājumu limits ir izveidots  150 eiro vienai transakcijai, un šī funkcija tiek papildu aizsargāta ar obligāto ekrāna aizslēgšanu.

“Iesaistot klientus “Swedbank 2019” lietošanā, mēs aicinām ikvienu izmēģināt tās jauno lietošanas loģiku, dizainu un funkcijas, kuru klāsts ar laiku tiks papildināts. Tādā veidā ikviens klients var piedalīties jauna digitāla pakalpojuma izstrādē, veidojot vēl nebijušu sadarbības modeli. Tāpēc aicinu ikvienu interesentu papildus esošajai Swedbank lietotnei lejupielādēt arī jauno “Swedbank 2019”, izmēģināt to ikdienā, maksāt ar tālruni un sniegt mums savus ieteikumus jaunās versijas izstrādē,” norāda Vadims Frolovs, Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs.

Mobilie maksājumi jau drīzumā būs ikdiena

Swedbank apkopotie dati par klientu digitālo aktivitāti un ieradumiem liecina, ka mobilie bezkontakta maksājumi jau drīzumā Latvijā var kļūt tikpat ierasti kā karšu maksājumi. Swedbank mobilās lietotnes klientu skaits sasniedza jau 300 000, kas ir teju puse no mūsu digitāli aktīvajiem klientiem. Savukārt bezkontakta karšu norēķini mēnesī pārsniedz 2 miljonus transakciju.

“Tirgus līdera uzdevums ir ne tikai piedāvāt jaunus pakalpojumus, bet arī palīdzēt inovācijām kļūt par jaunu normu, jaunu ikdienu. Ņemot vērā mūsu klientu skaitu un digitālo aktivitāti, bankas mobilās lietotnes izmantošana jau šobrīd veido jauna līmeņa norēķinu ikdienu – un arī mobilie maksājumi drīzumā par tādiem kļūs,” atzīmē Vadims Frolovs.

Mobilo maksājumu funkcija pagaidām ir pieejama tikai Android ierīcēs, jo šobrīd Apple produkti atbalsta tikai Apple Pay funkciju, kas Baltijas valstīs vēl nav pieejama. Swedbank ir gatavi ieviest mobilos bezkontakta maksājumus arī Apple viedierīcēm, tiklīdz mainīsies Apple nosacījumi.

“Swedbank 2019”  lietotne ir atsevišķi lejupielādējama App Store un GooglePlay (Latvijas klientiem jāizvēlas lietotne “Swedbank 2019 Latvija”).  Tā ir  radīta, lai iesaistītu klientus pamata Swedbank lietotnes jaunās versijas izstrādē, daloties ar savām atsauksmēm par lietošanas pieredzi jaunā dizainā un navigācijā, kā arī jaunu funkciju izmantošanā.

“Swedbank 2019” satur tikai daļu no ierastajām funkcijām. Esošā Swedbank mobilā lietotne joprojām ir pamata ikdienas finanšu rīks bankas klientiem.

Vairāk informācijas par “Swedbank 2019” lietotni un mobilajiem maksājumiem: http://www.swedbank.lv/s/mobmaksajumi.

 • Sūkā ledeni

  Swedbank laikam vēlās vēl pamatīgāk izspiegot savus klientus :( , ka uzbāžas ar ļoti nedrošo debilofonu platformu, lai ko tādu izmantotu … maigi sakot, jābūt īpaši naivam :D

  • Kristaps Skutelis

   Tu pats vispār saprati, ko uzrakstīji? :D

  • Skābene

   Vienkārši skrien pakaļ Citadelei, kas šādu pakalpojumu piedāvā jau kādu laiciņu!
   Es pat teiktu, ka Citadele šobrīd ir inovāciju līderis, ko pārējās bankas cenšas iedzīt.

   • Kristaps Skutelis

    Skrien vai ne skrien, bet vienkārši dara to, ko agrāk vai vēlāk darīs visi. Šajā sakarā mani ļoti pārsteidza, ka SEB neplāno šādu iespēju piedāvāt saviem klientiem.

    https://uploads.disquscdn.com/images/c0507665b1ec837e6274ffbd614ac7a5800bb5ae79d335dff7f11f3ab557c199.png

   • edzuslv

    Kad būs Google pay un Apple pay, tad šie individuālie risinājumi kļūs bezjēdzīgi. Kamēr nav, tikmēr ir ok.

   • Skābene

    Nesmīdini, SEB tikai pirms gada ieviesa Mobilo aplikāciju un normāli lietojamu internetbanku! Pirms tam bija reāls 90to gadu risinājums! :D
    Tagad jau ir arī smart ID utt, bet 2 gadus atpakaļ bija totāls akmens laikmets!

   • Kristaps Skutelis

    Tas, ka viņi ir lēni nenozīmē, ka no viņiem klients nevar pieprasīt modernus pakalpojumus kā no TOP3 bankas Latvijā. Pavisam izlaiduši jau!

   • Skābene

    Piekrītu, SEB gadījumā klientiem ir jābūt prasīgiem un uzstājīgiem!

 • Alvis Kūms

  Nu bāc, man vajadzīga bezkontakta karte, lai lietotu šo fīču. Bet ja es varētu norēķināties ar mobilo, kāpēc tad man vēl vajaga bezkontakta karte? Uztaisa tik foršu fīču un tajā laikā sabojā to :(

  • digitalk

   tāpēc, ka tas ir izstrādes procesā. paies gads vai divi ar testēšanu un varbūt tev ļaus piesaistīt telefonu tieši pie konta. un kā tu šobrīd taisies norēķināties par 151 eiro bez kartes?

   • Alvis Kūms

    A kā tad šobrīd es varu ar mobilo apmaksāt rēķinus, aizsūtīt naudu citiem? Lai jau piesaista esošai kartei, kapēc tieši bezkontakta kartei vajag?

   • digitalk

    drošība visam stūrakmens. rēķinu apmaksa ir internetbankas funkcionalitāte, kur tev tiek paprasīta papildus autentifikācija – Smart ID vai kalkulatora kods.

    bezkontaktu norēķiniem tiek ģenerēts kriptoatslēgu pāris. domāju, ka Visa un MC prasa par to bankai konkrētu summu. cik daudz gribētāju atkristu, ja banka sāktu prasīt lietotājam piecīti par katru appa instalāciju? bļaušana soctīklos nestu nost jumtu, NFC norēķinu izplatīšanās buksētu. domā bankai to vajag?

  • MrPlayer01

   Citadelē der jebkura karte

 • Janis Stelmahs

  Gaidīta ziņa…Naudas maku principā varēs atstāt mājās ikdienas pastaigā.

  • Skābene

   Aiziesi uz Pakistānas kebabu un tev ārvalstu students paziņos: “sorry, cash only!!!”

   • x

    A Tu pats piestaigā uz to ateju?

 • Ričards

  Nezinat kā ir ar iPhone 6-7? Itkā NFC čipi ir, bet tie tikai lasa. Lai izmantotu bezkontakta NFC maksājums, ir vajadzīga arī rakstīšana?

  • Kristaps Skutelis

   NFC čipi ir, bet šie telefoni noteikti nedarbosies ar šo aplikāciju un nevar tikt izmantoti maksājumiem, kas nav Apple Pay sistēmas ietvaros.

 • http://dzerviniks.com/ Aigars Dzerviniks

  Viss it kā būtu labi, bet kādēl bija vajadzība veidot savu maksājumu sistēmu, ja ir Google Pay un Apple Pay? Saprotu, ka šie servisi Latvijā it kā nav pieejami, bet es pieņemu, ka viss, kas vajadzīgs, ir banku atbalsts. Kādēļ Swedbank neizvēlējās, šo ceļu?

  • Skābene

   Kāpēc lietot Mastercard vai Amex, ja ir VISA? Kāpēc gaidīt Google Pay pēc gada, ja var izmantot Swed un Citadele maksājumus jau šodien!? Kapēc katrai bankai ir savi bankomātu tīkli!? Padomā!

   • http://dzerviniks.com/ Aigars Dzerviniks

    Kāpēc ieguldīt laiku un naudu custom risinājumā, kurš jau ir izveidots? Padomā!

  • edzuslv

   Swedbank kā reiz saka, ka esot jābaksta Google nevis viņi šajā jautājumā.

   • http://dzerviniks.com/ Aigars Dzerviniks

    Tas skan kaut kā dīvaini, jo tad rodas jautājums, vai viņi ar šiem vispār ir runājuši.

 • Klāvs

  Super, ilgi nebija jāgaida. Vasaras sākumā, ka Citadele mēģināja iekārdināt ar šo funkciju, es šiem teicu, gan jau Swedbanka arī pie kaut kā tāda strādā, pagaidīšu.

 • Rihards Ābelītis-Garkaklis

  Swedbank bišku ir nokavējusies attīstībā, jo CITADELE tāda funkcija ir kādu laiciņu un modernizē ar vien vairāk, lai klientam būtu ērtāk! Piemēram es jau izmantoju šo funkciju pie CITADELES un maksāju karti vai pat maku neņemu līdzi, ja dodos kaut kur iepirkties! Šeit būs plašāka informācija: https://www.citadele.lv/lv/mobilie-maksajumi/

  • digitalk

   cik tev ir alga CITADELĒ? vai arī sēdi uz procenta no publikāciju skaita? varbūt es arī varu pieteikties programmā un sākt pelnīt rakstot atslēgvārdu CITADELE labi, CITADELE urā, CITADELE forši? redz es jau veselas četras reizes uzrakstīju CITADELE, tfu, nu jau piecas :D

   • Margots

    Ko cepies? Citadelē šo funkciju izmantoju jau kādu gadu, pusotru. Un nav nekas telefonā jābaksta. Atbloķē ar pirkstu nospiedumu un liec klāt pie termināļa. Ātri un ērti.

   • digitalk

    ieņirdzu par slēpto reklāmu.

  • Kristaps Skutelis

   Spamot nav labi!

   • Madara_Saule

    tas nav obligāti spams. kāpēc nepadalīties ar labāku produktu? Jo redz – Sweds pieprasa, lai tava karte būtu ar nfc čipu, kamēr Citadelei var piesaistīt jebkuru karti.

 • Edmunds

  Labāk uzrakstiet kā šī maksāšanas funkcija ir jālieto. Vai atbloķētu telefonu uzreiz likt klāt, vai jāpalaiž lietotne, kāpēc man 2x bija jāliek telefons pie termināļa. atbloķētam telefonam prasīja vēlreiz ievadīt kodu un otru reizi pielikt pie termināļa

 • Guncha

  Un , ja Tev ir pavecāks telefons, ko nevēlies mainīt, jo strādā godam un tam ir vecs Andrītis (zem 6.0) tad aplikācijai nav jēgas!!!!!!

  • Kristaps Skutelis

   Nu tā būtu mazākā problēma. Ja lieto arhaiski vecu telefonu, tad ir tikai loģiski, ka tas nespēs nodrošināt modernas funkcijas. Līdzīgi kā varētu čīkstēt par to, ka jaunā Lattelecom Helio televīzija draņķīgi izskatās uz vecajiem CRT televizoriem :)

   • Guncha

    Nemaz tik arhaisks tas nav -CAT S40 ar visu ko vajag, bet neko oficiāli jaunāku par 5.1 nepiedāvā!!!!! Ja telefons vēl reāli ir pārdošanā, kā jauns, tad arhaisks tas nevar būt. Un darba specifikas dēļ izmantoju, ko izturīgāku par ļoti daudziem jaunākiem.

   • Argus

    Pirms 3 gadiem, kad tavu tel izlaida, vēl nebija šādas iespējas norēķināties. Un tā ir katra paša izvēle sēdēt uz vecas OS vai iet līdzi laikam un baudīt ērtumu.. jo YOLO

   • KKTK

    Meli, bija gan iespējas, gan telefoni, gan OS versijas to atbalstīja: https://www.swisscom.ch/en/about/medien/press-releases/2014/07/20140701-MM-Tapit.html

   • KKTK

    Nē, programmā iespējams ir iestrādāta kāda fensī mūsdienīga UI transformācija, kas nav pieejama vecākos Andrīšos. Un kas pēc būtībās ir pilnīgi nevajadzīga.
    Kā redzams pēc linka, ar telfoniem varēja maksāt jau pirms 4 gadiem: https://www.swisscom.ch/en/about/medien/press-releases/2014/07/20140701-MM-Tapit.html

   • wils

    Kāpēc uzlabot programnodrošinājuma drošību, ja var lietot nedrošākus risinājumus?

 • Jānis

  Apple pay un Google Pay neievieš, jo negrib dalīties ar komisijas maksām?! Laikam, tāpēc izgudro savus “inovativos” risinājumus, lai nebūtu jādalās. :D Cik zinu apple prasa 0,2% no pirkuma summas.
  Apple pay būtu daudz ērtāks, jo jau ir integrēts sistēmā (atliek vien nospiest 2x uz home pogas un apstiprināt maksājumu), bet swedbank piedāvā bakstīties pa aplikācijām, noteikti touch-id un face-id arī nebūs…
  Tāda sajūta, ka Latvijā vēl jo projām ir 20.gs. nevis 21.

  • Andris

   Ābolistiem ābolistu problēmas! :D
   Man labāk patīk pīkstināmais gredzens, jo tad var arī telefonu atstāt mājās!

  • Kaspars Baradach

   nezinu par touch, bet samsunga viedo sejas atpazīšananu šitā aplikācija atbalsta. nekas nav jābaksta vairāk. uzspied uz aplikāciju, un uzreiz ir maksāšanas karte logā.

  • Kristaps Skutelis

   Tu nevari Latvijā piedāvāt to, ko Apple vai Google Latvijā nepiedāvā. Tas nav tikai no bankas atkarīgs, viņi ir tikai partneris.

 • KKTK

  Paskatījos. Tātad, ja tev nav swedbank bezkontaktu karte, tad nekāda maksāšana ar telefonu nebūs. NFC tātad vēl jo projām ir fīča, par kuru paprasīt papildus naudu.

  • digitalk

   2-3 gadu laikā visiem brīvprātīgi piespiedu kārtā kartes nomainīs uz bezkontaktu. tad arī neprasīs :P

   • KKTK

    Tāpēc jau tām pāris tīrajām internetbankām atklājās asfaltēts ceļš mūsu tirgū un tās kļuva tik populāras, ka pat VID palecās :D

 • KKTK

  Milži prasa milžu komisijas. Ja atmiņa neviļ tad Austrālijā bija pat kāds skandās kur izgaismojot, ko applepay īsti vēlas. Mūsējie naudu taupot, plus valstī ir labi programmētāji, to veic paši un ar komisijām nav jādalās.

  • Kristaps Skutelis

   Tu nevari valstī palaist to, ko pakalpojuma autors konkrētajā reģionā nepiedāvā.

 • Žoriks

  Ej uz maksimu, tur pārdevējas piezemētākas! Kamēr restartējās kases sistēma, mierīgi ar manu karti pārdevēja sāka kasīt sev uz rokas psoriāzi! Pat gandrīz uzdāvināju viņai pēc tam to apšņurkāto karti! :D

 • Saf

  Tad kā ir, sākumā jāpalaiž aplikācija uz kuras jānospiež maksāt, un tad jāliek pie termināļa?

  • Jānis Andersons

   Vismaz manā telefonā aplikācija nav obligāti jāpalaiž, pietiek ar to, ka ir aktivizēts NFC čips, instalēta atbilstoša lietotne un pirms likt pie termināļa atbloķēt ekrānu un pat pie veiksmīga maksājuma izlec paziņojums ar samaksāto summu ekrānā ātrai salīdzināšanai ar kases aparātā redzamo.

 • garsh

  Šodien jau izmēģināju 3x. Tel pat nav jāpieliek pie termināla, turēju apm 10cm attālumā.

  • Saf

   Vēlreiz, tad kā ir, sākumā jāpalaiž aplikācija uz kuras jānospiež maksāt, un tad jāliek pie termināļa?

   • Dāvis

    Nē, pieliec klāt telefonu un viss notiek

   • Saf

    Ok, paldies. Tad jau gan ērti…

   • nu

    nē, sākumā naudu vajag dabūt!

   • garsh

    Jā palaizam apk. izvelamies karti un spiezam maksat.

 • Kaspars Baradach

  stulbi, pagalam stulbi. kāpēc nevar pārņemt lielo lietotāju pieredzi? mūsdienās tālruņi māk pat emulēt magnetisko kartes lenti kas ir vacēm kartēm, ne tikai bezkontakta čipu.

 • Kaspars Baradach

  lietotāja identifikāciju prasa JEBKURI maksāšanas rīki

 • Ē-V

  Swedbank meklē testerus kas to darītu ne tikai par brīvu bet arī ar savu risku 😃

  • digitalk

   tā dara visi. ir kāds smalkāks joks?

 • P.

  Tas, kas mani grauž, – kāpēc Swedbank paši nenodrošina šo aplikāciju saviem klientiem? Kāpēc tā nav pieejama lejupielādei Swedbank mājas lapā? Kāpēc man ir jābūt Google klientam, lai to iegūtu no savas bankas?

  • Kristaps Skutelis

   Tāpēc, ka Android ierīcēs lietotnes oficiāli tiek iegūtas no Google Play veikala un lietotājam nav jāuzstāda lietotnes no visādām šaubīgām vietām.

   • digitalk

    Google Play reputācija ir kritusi tik zemu, ka par “nešaubīgāku” vietu vajadzētu uzskatīt ražotāju mājaslapas. :P
    bet tava atbilde uz jautājumu ir ļoti tendencioza. pēc tavas loģikas bankas varētu sākt pieprasīt ieeju internetbankā tikai ar Facebook.
    cerams, ka EK sāks apcirst Google monopola zirnekļa kājas.

 • Tadeušs Lopiņš

  Vislabāk algu saņemt VAS „Latvijas pasts”, kur nav ne internetbankas, ne arī norēķinu karšu. Var izņemt skaidru naudu, protams, ja pastā nodaļā tā ir. Reāli ietaupās nauda, jo pie tās ir grūti tikt, visiem iesaku. Savukārt at elektroniskajām fīčām to var notriekt viens divi.