Swedbank piedāvā jaunu mobilo lietotni “Swedbank 2019” ar īpaši izstrādātu dizainu un lietošanas pieredzi – sākumā Android lietotājiem, bet drīzumā arī iOS. Turklāt Android lietotāji šajā lietotnē var izmantot jau pirmo jauno funkciju: mobilos bezkontakta maksājumus. Tādējādi Swedbank ievieš norēķinus ar mobilo tālruni vienlaikus visā Baltijā, un līdz ar to maksājumi ar mobilo telefonu tagad kļūs pieejami arī ievērojamai daļai Latvijas iedzīvotāju.

Atsevišķa papildu “Swedbank 2019” lietotne izstrādāta ar mērķi iesaistīt klientus esošās pamata Swedbank mobilās lietotnes jaunās versijas izstrādē. Turklāt “Swedbank 2019” lietotne jau tagad sniedz iespēju Android lietotājiem (piemēram, Samsung, Huawei, HTC u.c. ierīcēm), veikt maksājumus ar mobilo tālruni, līdzīgi kā ar bezkontakta norēķinu kartēm. Sekojot šāda maksājumu veida popularitātei un klientu līdzšinējās lietošanas statistikai, “Swedbank 2019” mobilo bezkontaktu maksājumu limits ir izveidots  150 eiro vienai transakcijai, un šī funkcija tiek papildu aizsargāta ar obligāto ekrāna aizslēgšanu.

“Iesaistot klientus “Swedbank 2019” lietošanā, mēs aicinām ikvienu izmēģināt tās jauno lietošanas loģiku, dizainu un funkcijas, kuru klāsts ar laiku tiks papildināts. Tādā veidā ikviens klients var piedalīties jauna digitāla pakalpojuma izstrādē, veidojot vēl nebijušu sadarbības modeli. Tāpēc aicinu ikvienu interesentu papildus esošajai Swedbank lietotnei lejupielādēt arī jauno “Swedbank 2019”, izmēģināt to ikdienā, maksāt ar tālruni un sniegt mums savus ieteikumus jaunās versijas izstrādē,” norāda Vadims Frolovs, Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs.

Mobilie maksājumi jau drīzumā būs ikdiena

Swedbank apkopotie dati par klientu digitālo aktivitāti un ieradumiem liecina, ka mobilie bezkontakta maksājumi jau drīzumā Latvijā var kļūt tikpat ierasti kā karšu maksājumi. Swedbank mobilās lietotnes klientu skaits sasniedza jau 300 000, kas ir teju puse no mūsu digitāli aktīvajiem klientiem. Savukārt bezkontakta karšu norēķini mēnesī pārsniedz 2 miljonus transakciju.

“Tirgus līdera uzdevums ir ne tikai piedāvāt jaunus pakalpojumus, bet arī palīdzēt inovācijām kļūt par jaunu normu, jaunu ikdienu. Ņemot vērā mūsu klientu skaitu un digitālo aktivitāti, bankas mobilās lietotnes izmantošana jau šobrīd veido jauna līmeņa norēķinu ikdienu – un arī mobilie maksājumi drīzumā par tādiem kļūs,” atzīmē Vadims Frolovs.

Mobilo maksājumu funkcija pagaidām ir pieejama tikai Android ierīcēs, jo šobrīd Apple produkti atbalsta tikai Apple Pay funkciju, kas Baltijas valstīs vēl nav pieejama. Swedbank ir gatavi ieviest mobilos bezkontakta maksājumus arī Apple viedierīcēm, tiklīdz mainīsies Apple nosacījumi.

“Swedbank 2019”  lietotne ir atsevišķi lejupielādējama App Store un GooglePlay (Latvijas klientiem jāizvēlas lietotne “Swedbank 2019 Latvija”).  Tā ir  radīta, lai iesaistītu klientus pamata Swedbank lietotnes jaunās versijas izstrādē, daloties ar savām atsauksmēm par lietošanas pieredzi jaunā dizainā un navigācijā, kā arī jaunu funkciju izmantošanā.

“Swedbank 2019” satur tikai daļu no ierastajām funkcijām. Esošā Swedbank mobilā lietotne joprojām ir pamata ikdienas finanšu rīks bankas klientiem.

Vairāk informācijas par “Swedbank 2019” lietotni un mobilajiem maksājumiem: http://www.swedbank.lv/s/mobmaksajumi.

Reklāma

65
Leave a Reply

avatar
20 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
wilsTadeušs LopiņšMrPlayer01Madara_Sauledigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Sūkā ledeni
Viesis
Sūkā ledeni

Swedbank laikam vēlās vēl pamatīgāk izspiegot savus klientus :( , ka uzbāžas ar ļoti nedrošo debilofonu platformu, lai ko tādu izmantotu … maigi sakot, jābūt īpaši naivam :D

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tu pats vispār saprati, ko uzrakstīji? :D

Skābene
Viesis
Skābene

Vienkārši skrien pakaļ Citadelei, kas šādu pakalpojumu piedāvā jau kādu laiciņu!
Es pat teiktu, ka Citadele šobrīd ir inovāciju līderis, ko pārējās bankas cenšas iedzīt.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Skrien vai ne skrien, bet vienkārši dara to, ko agrāk vai vēlāk darīs visi. Šajā sakarā mani ļoti pārsteidza, ka SEB neplāno šādu iespēju piedāvāt saviem klientiem.

comment image

edzuslv
Viesis
edzuslv

Kad būs Google pay un Apple pay, tad šie individuālie risinājumi kļūs bezjēdzīgi. Kamēr nav, tikmēr ir ok.

Skābene
Viesis
Skābene

Nesmīdini, SEB tikai pirms gada ieviesa Mobilo aplikāciju un normāli lietojamu internetbanku! Pirms tam bija reāls 90to gadu risinājums! :D
Tagad jau ir arī smart ID utt, bet 2 gadus atpakaļ bija totāls akmens laikmets!

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tas, ka viņi ir lēni nenozīmē, ka no viņiem klients nevar pieprasīt modernus pakalpojumus kā no TOP3 bankas Latvijā. Pavisam izlaiduši jau!

Skābene
Viesis
Skābene

Piekrītu, SEB gadījumā klientiem ir jābūt prasīgiem un uzstājīgiem!

Alvis Kūms
Viesis
Alvis Kūms

Nu bāc, man vajadzīga bezkontakta karte, lai lietotu šo fīču. Bet ja es varētu norēķināties ar mobilo, kāpēc tad man vēl vajaga bezkontakta karte? Uztaisa tik foršu fīču un tajā laikā sabojā to :(

digitalk
Viesis
digitalk

tāpēc, ka tas ir izstrādes procesā. paies gads vai divi ar testēšanu un varbūt tev ļaus piesaistīt telefonu tieši pie konta. un kā tu šobrīd taisies norēķināties par 151 eiro bez kartes?

Alvis Kūms
Viesis
Alvis Kūms

A kā tad šobrīd es varu ar mobilo apmaksāt rēķinus, aizsūtīt naudu citiem? Lai jau piesaista esošai kartei, kapēc tieši bezkontakta kartei vajag?

digitalk
Viesis
digitalk

drošība visam stūrakmens. rēķinu apmaksa ir internetbankas funkcionalitāte, kur tev tiek paprasīta papildus autentifikācija – Smart ID vai kalkulatora kods.

bezkontaktu norēķiniem tiek ģenerēts kriptoatslēgu pāris. domāju, ka Visa un MC prasa par to bankai konkrētu summu. cik daudz gribētāju atkristu, ja banka sāktu prasīt lietotājam piecīti par katru appa instalāciju? bļaušana soctīklos nestu nost jumtu, NFC norēķinu izplatīšanās buksētu. domā bankai to vajag?

MrPlayer01
Viesis
MrPlayer01

Citadelē der jebkura karte

Janis Stelmahs
Viesis
Janis Stelmahs

Gaidīta ziņa…Naudas maku principā varēs atstāt mājās ikdienas pastaigā.

Skābene
Viesis
Skābene

Aiziesi uz Pakistānas kebabu un tev ārvalstu students paziņos: “sorry, cash only!!!”

x
Viesis
x

A Tu pats piestaigā uz to ateju?

Ričards
Viesis
Ričards

Nezinat kā ir ar iPhone 6-7? Itkā NFC čipi ir, bet tie tikai lasa. Lai izmantotu bezkontakta NFC maksājums, ir vajadzīga arī rakstīšana?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

NFC čipi ir, bet šie telefoni noteikti nedarbosies ar šo aplikāciju un nevar tikt izmantoti maksājumiem, kas nav Apple Pay sistēmas ietvaros.

Aigars Dzerviniks
Viesis
Aigars Dzerviniks

Viss it kā būtu labi, bet kādēl bija vajadzība veidot savu maksājumu sistēmu, ja ir Google Pay un Apple Pay? Saprotu, ka šie servisi Latvijā it kā nav pieejami, bet es pieņemu, ka viss, kas vajadzīgs, ir banku atbalsts. Kādēļ Swedbank neizvēlējās, šo ceļu?

Skābene
Viesis
Skābene

Kāpēc lietot Mastercard vai Amex, ja ir VISA? Kāpēc gaidīt Google Pay pēc gada, ja var izmantot Swed un Citadele maksājumus jau šodien!? Kapēc katrai bankai ir savi bankomātu tīkli!? Padomā!

Aigars Dzerviniks
Viesis
Aigars Dzerviniks

Kāpēc ieguldīt laiku un naudu custom risinājumā, kurš jau ir izveidots? Padomā!

edzuslv
Viesis
edzuslv

Swedbank kā reiz saka, ka esot jābaksta Google nevis viņi šajā jautājumā.

Aigars Dzerviniks
Viesis
Aigars Dzerviniks

Tas skan kaut kā dīvaini, jo tad rodas jautājums, vai viņi ar šiem vispār ir runājuši.

Klāvs
Viesis
Klāvs

Super, ilgi nebija jāgaida. Vasaras sākumā, ka Citadele mēģināja iekārdināt ar šo funkciju, es šiem teicu, gan jau Swedbanka arī pie kaut kā tāda strādā, pagaidīšu.

Rihards Ābelītis-Garkaklis
Viesis
Rihards Ābelītis-Garkaklis

Swedbank bišku ir nokavējusies attīstībā, jo CITADELE tāda funkcija ir kādu laiciņu un modernizē ar vien vairāk, lai klientam būtu ērtāk! Piemēram es jau izmantoju šo funkciju pie CITADELES un maksāju karti vai pat maku neņemu līdzi, ja dodos kaut kur iepirkties! Šeit būs plašāka informācija: https://www.citadele.lv/lv/mobilie-maksajumi/

digitalk
Viesis
digitalk

cik tev ir alga CITADELĒ? vai arī sēdi uz procenta no publikāciju skaita? varbūt es arī varu pieteikties programmā un sākt pelnīt rakstot atslēgvārdu CITADELE labi, CITADELE urā, CITADELE forši? redz es jau veselas četras reizes uzrakstīju CITADELE, tfu, nu jau piecas :D

Margots
Viesis
Margots

Ko cepies? Citadelē šo funkciju izmantoju jau kādu gadu, pusotru. Un nav nekas telefonā jābaksta. Atbloķē ar pirkstu nospiedumu un liec klāt pie termināļa. Ātri un ērti.

digitalk
Viesis
digitalk

ieņirdzu par slēpto reklāmu.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Spamot nav labi!

Madara_Saule
Viesis
Madara_Saule

tas nav obligāti spams. kāpēc nepadalīties ar labāku produktu? Jo redz – Sweds pieprasa, lai tava karte būtu ar nfc čipu, kamēr Citadelei var piesaistīt jebkuru karti.

Edmunds
Viesis
Edmunds

Labāk uzrakstiet kā šī maksāšanas funkcija ir jālieto. Vai atbloķētu telefonu uzreiz likt klāt, vai jāpalaiž lietotne, kāpēc man 2x bija jāliek telefons pie termināļa. atbloķētam telefonam prasīja vēlreiz ievadīt kodu un otru reizi pielikt pie termināļa

Guncha
Viesis
Guncha

Un , ja Tev ir pavecāks telefons, ko nevēlies mainīt, jo strādā godam un tam ir vecs Andrītis (zem 6.0) tad aplikācijai nav jēgas!!!!!!

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu tā būtu mazākā problēma. Ja lieto arhaiski vecu telefonu, tad ir tikai loģiski, ka tas nespēs nodrošināt modernas funkcijas. Līdzīgi kā varētu čīkstēt par to, ka jaunā Lattelecom Helio televīzija draņķīgi izskatās uz vecajiem CRT televizoriem :)

Guncha
Viesis
Guncha

Nemaz tik arhaisks tas nav -CAT S40 ar visu ko vajag, bet neko oficiāli jaunāku par 5.1 nepiedāvā!!!!! Ja telefons vēl reāli ir pārdošanā, kā jauns, tad arhaisks tas nevar būt. Un darba specifikas dēļ izmantoju, ko izturīgāku par ļoti daudziem jaunākiem.

Argus
Viesis
Argus

Pirms 3 gadiem, kad tavu tel izlaida, vēl nebija šādas iespējas norēķināties. Un tā ir katra paša izvēle sēdēt uz vecas OS vai iet līdzi laikam un baudīt ērtumu.. jo YOLO

KKTK
Viesis
KKTK

Meli, bija gan iespējas, gan telefoni, gan OS versijas to atbalstīja: https://www.swisscom.ch/en/about/medien/press-releases/2014/07/20140701-MM-Tapit.html

KKTK
Viesis
KKTK

Nē, programmā iespējams ir iestrādāta kāda fensī mūsdienīga UI transformācija, kas nav pieejama vecākos Andrīšos. Un kas pēc būtībās ir pilnīgi nevajadzīga.
Kā redzams pēc linka, ar telfoniem varēja maksāt jau pirms 4 gadiem: https://www.swisscom.ch/en/about/medien/press-releases/2014/07/20140701-MM-Tapit.html

wils
Viesis
wils

Kāpēc uzlabot programnodrošinājuma drošību, ja var lietot nedrošākus risinājumus?

Jānis
Viesis
Jānis

Apple pay un Google Pay neievieš, jo negrib dalīties ar komisijas maksām?! Laikam, tāpēc izgudro savus “inovativos” risinājumus, lai nebūtu jādalās. :D Cik zinu apple prasa 0,2% no pirkuma summas.
Apple pay būtu daudz ērtāks, jo jau ir integrēts sistēmā (atliek vien nospiest 2x uz home pogas un apstiprināt maksājumu), bet swedbank piedāvā bakstīties pa aplikācijām, noteikti touch-id un face-id arī nebūs…
Tāda sajūta, ka Latvijā vēl jo projām ir 20.gs. nevis 21.

Andris
Viesis
Andris

Ābolistiem ābolistu problēmas! :D
Man labāk patīk pīkstināmais gredzens, jo tad var arī telefonu atstāt mājās!

Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

nezinu par touch, bet samsunga viedo sejas atpazīšananu šitā aplikācija atbalsta. nekas nav jābaksta vairāk. uzspied uz aplikāciju, un uzreiz ir maksāšanas karte logā.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tu nevari Latvijā piedāvāt to, ko Apple vai Google Latvijā nepiedāvā. Tas nav tikai no bankas atkarīgs, viņi ir tikai partneris.

KKTK
Viesis
KKTK

Paskatījos. Tātad, ja tev nav swedbank bezkontaktu karte, tad nekāda maksāšana ar telefonu nebūs. NFC tātad vēl jo projām ir fīča, par kuru paprasīt papildus naudu.

digitalk
Viesis
digitalk

2-3 gadu laikā visiem brīvprātīgi piespiedu kārtā kartes nomainīs uz bezkontaktu. tad arī neprasīs :P

KKTK
Viesis
KKTK

Tāpēc jau tām pāris tīrajām internetbankām atklājās asfaltēts ceļš mūsu tirgū un tās kļuva tik populāras, ka pat VID palecās :D

KKTK
Viesis
KKTK

Milži prasa milžu komisijas. Ja atmiņa neviļ tad Austrālijā bija pat kāds skandās kur izgaismojot, ko applepay īsti vēlas. Mūsējie naudu taupot, plus valstī ir labi programmētāji, to veic paši un ar komisijām nav jādalās.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tu nevari valstī palaist to, ko pakalpojuma autors konkrētajā reģionā nepiedāvā.

Žoriks
Viesis
Žoriks

Ej uz maksimu, tur pārdevējas piezemētākas! Kamēr restartējās kases sistēma, mierīgi ar manu karti pārdevēja sāka kasīt sev uz rokas psoriāzi! Pat gandrīz uzdāvināju viņai pēc tam to apšņurkāto karti! :D

Saf
Viesis
Saf

Tad kā ir, sākumā jāpalaiž aplikācija uz kuras jānospiež maksāt, un tad jāliek pie termināļa?

Jānis Andersons
Viesis
Jānis Andersons

Vismaz manā telefonā aplikācija nav obligāti jāpalaiž, pietiek ar to, ka ir aktivizēts NFC čips, instalēta atbilstoša lietotne un pirms likt pie termināļa atbloķēt ekrānu un pat pie veiksmīga maksājuma izlec paziņojums ar samaksāto summu ekrānā ātrai salīdzināšanai ar kases aparātā redzamo.

garsh
Viesis
garsh

Šodien jau izmēģināju 3x. Tel pat nav jāpieliek pie termināla, turēju apm 10cm attālumā.

Saf
Viesis
Saf

Vēlreiz, tad kā ir, sākumā jāpalaiž aplikācija uz kuras jānospiež maksāt, un tad jāliek pie termināļa?

Dāvis
Viesis
Dāvis

Nē, pieliec klāt telefonu un viss notiek

Saf
Viesis
Saf

Ok, paldies. Tad jau gan ērti…

nu
Viesis
nu

nē, sākumā naudu vajag dabūt!

garsh
Viesis
garsh

Jā palaizam apk. izvelamies karti un spiezam maksat.

Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

stulbi, pagalam stulbi. kāpēc nevar pārņemt lielo lietotāju pieredzi? mūsdienās tālruņi māk pat emulēt magnetisko kartes lenti kas ir vacēm kartēm, ne tikai bezkontakta čipu.

Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

lietotāja identifikāciju prasa JEBKURI maksāšanas rīki

Ē-V
Viesis
Ē-V

Swedbank meklē testerus kas to darītu ne tikai par brīvu bet arī ar savu risku 😃

digitalk
Viesis
digitalk

tā dara visi. ir kāds smalkāks joks?

P.
Viesis
P.

Tas, kas mani grauž, – kāpēc Swedbank paši nenodrošina šo aplikāciju saviem klientiem? Kāpēc tā nav pieejama lejupielādei Swedbank mājas lapā? Kāpēc man ir jābūt Google klientam, lai to iegūtu no savas bankas?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tāpēc, ka Android ierīcēs lietotnes oficiāli tiek iegūtas no Google Play veikala un lietotājam nav jāuzstāda lietotnes no visādām šaubīgām vietām.

digitalk
Viesis
digitalk

Google Play reputācija ir kritusi tik zemu, ka par “nešaubīgāku” vietu vajadzētu uzskatīt ražotāju mājaslapas. :P
bet tava atbilde uz jautājumu ir ļoti tendencioza. pēc tavas loģikas bankas varētu sākt pieprasīt ieeju internetbankā tikai ar Facebook.
cerams, ka EK sāks apcirst Google monopola zirnekļa kājas.

Tadeušs Lopiņš
Viesis
Tadeušs Lopiņš

Vislabāk algu saņemt VAS „Latvijas pasts”, kur nav ne internetbankas, ne arī norēķinu karšu. Var izņemt skaidru naudu, protams, ja pastā nodaļā tā ir. Reāli ietaupās nauda, jo pie tās ir grūti tikt, visiem iesaku. Savukārt at elektroniskajām fīčām to var notriekt viens divi.