Quantcast
More
  Reklāma

  Eiropas Savienībā pret “TikTok” pašreiz tiek veiktas vairākas izmeklēšanas

  Jaunākie raksti

  Eiropas Savienība (ES) ir apstiprinājusi, ka šobrīd notiek vairākas izmeklēšanas pret video koplietošanas servisu “TikTok“. Konkrētāk, zem lupas ir gan ES pilsoņu datu pārsūtīšana uz Ķīnu, gan uz nepilngadīgajiem vērsta mērķētā reklamēšana. Tāpat izmeklētāji cenšas nodrošināt, lai “TikTok” Eiropā darbotos pēc vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR) principiem.

  Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena norādījusi, ka “TikTok” piekoptā datu prakse ir iemesls vairākām pašreiz notiekošām izmeklēšanām Eiropā. Piemēram, Īrijas Datu aizsardzības komisija veic izmeklēšanu par “TikTok” atbilstību vairākām GDPR prasībām saistībā ar datu pārsūtīšanu uz Ķīnu un nepilngadīgo lietotāju datu apstrādi. Savukārt Nīderlandē tiek veikta tiesvedība saistībā ar uz nepilngadīgajiem vērstu mērķēto reklamēšanu un datu pārsūtīšanu uz Ķīnu.

  Jāpiezīmē, ka jau iepriekš “TikTok” saskāries ar nepatikšanām savas privātuma un drošības prakses dēļ. Vēl tikai oktobrī uzņēmums aktīvi noliedza ziņas par to, ka mātesuzņēmuma “ByteDance” darbinieki Ķīnā, izmantojot lietotni, plāno izsekot dažu ASV pilsoņu atrašanās vietai. Lai nomierinātu amatpersonu sakarsušos prātus attiecībā uz “TikTok” datu praksi, uzņēmums datus par ASV lietotājiem kādu laiku jau glabā “Oracle” datu centros ASV.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma