web analytics

Samsung prezentējis Galaxy Z Flip salokāmo viedtālruni

Jaunākie raksti

Īlons Masks samaksās 100 miljonus dolāru tam, kurš piedāvās labāko CO2 savākšanas tehnoloģiju

"Tesla" dibinātājs un vadītājs, kā arī pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks (Elon Musk) saviem sekotājiem "Twitter" izteicis piedāvājumu -...

Serviss Beeper ļaus izmantot Apple iMessage servisu Android ierīcēs

Tieši šajā nedēļā aizdomājos par to, ka šobrīd ar mūsu mākoņservisiem varam ērti piekļūt dažāda veida informācijai vairākās ierīcēs,...

Apple samazina iPhone 12 mini ražošanas apjomus, lai ražotu vairāk Pro modeļus

Oktobrī, kad tika prezentēti četri jauni Apple iPhone 12 modeļi, tika prognozēts, ka tieši parastais iPhone 12 un mazais...

Jaunais 28 collu Philips 4K UHD monitors 288E2UAE ir gatavs pārsteigt ar krāsām un produktivitāti

Jaunais Philips 288E2UAE monitors (28 collas / 71,1 cm) ar tā 4K izšķirtspēju, 10 bitu IPS paneli, USB 3.2...

“Toyota GR Yaris” apskats – rallija mašīna ikkatram

Rallijs ir nodarbe, kas mani ievilka ne tikai autosporta, bet arī vienkārši automašīnu pasaulē. Viss sākās bērnībā ar videospēli...Par lielāko pārsteigumu 11. februāra Samsung jaunumu prezentācijā var uzskatīt jauno salokāmo tālruni Galaxy Z Flip, par kuru kompānija ir spējusi vissekmīgāk noklusēt informāciju (neskaitot triku ar Oskaru pasniegšanas ceremoniju), jo par Galaxy S20 sērijas modeļiem gandrīz viss bija zināms jau iepriekš.

Jaunais salokāmais telefons šoreiz locīsies no augšas uz leju kā gliemežvāks un izvērstā veidā būs ar 6.7 collu lielu displeju, līdzinoties pirms laika prezentētajam Motorola Razr telefonam. Kā apgalvo pati kompānija, tad tas spēs izturēt līdz pat 200 000 locīšanas reižu, pateicoties uzlabotajai eņģei, kurā atrodošās mikrošķiedras sistēmā nodrošinās vēl labāku aizsardzību pret putekļiem. Telefonu atlokot, pati eņģe “iebīdīsies” it kā aiz ekrāniem, sniedzot patīkamu turēšanas sajūtu un papildus drošību tai. Tīri teorētiski šī eņģe ir mazāka izmēros, salīdzinot ar Galaxy Fold, kas varētu būt veiksmīgāks risinājums.

Man uzreiz gribas vilkt paralēles ar jau padzīvojušu Nokia 2650 modeli, kuram ir gan līdzīgs izskats, gan šī eņģe. Protams, tie ir divu dažādu desmitgažu telefoni, taču tādas ir pirmās asociācijas. Jāuzteic Z Flip patīkamā skaņa, aiztaisot telefonu, jo tieši šis moments varētu veidot to lietotāja pieredzi, kāda tiek sagaidīta no salokāma telefona. Tāpat ar jauno dizainu panākts tas, ka telefons gandrīz perfekti salokās uz pusēm, samazinot spiedienu uz eņģes vietu. Pilnā atvērumā gan būs redzama šī locījuma vieta.

Displejs nebūs tik tehniski attīstīts kā jaunajiem Galaxy S20 sērijas telefoniem, jo tas būs AMOLED ekrāns ar mazliet zemāku izšķirtspēju 2636 x 1080 un 60Hz atsvaidzes ātrumu, kā arī tam būs pa vidu novietota priekšējā kamera, kad telefons būs atvērtā veidā.

Kad Galaxy Z Flip ir atlocīts, tas var palikt atvērts dažādos leņķos. Tas sniedz iespēju ērti uzņemt interesantas pašbildes vai veikt video zvanus. Samsung cieši sadarbojās ar Google, lai radītu Flex režīmu – tas ir īpaši izstrādāts tieši Galaxy Z salokāmajiem viedtālruņiem. Kad ierīce ir ielocīta kā portatīvais dators, displejs automātiski tiek sadalīts divos 4 collu ekrānos, lai varētu viegli darboties vienā vai vairākās platformās. Piemēram, augšējā daļā var skatīties YouTube video, bet zemāk meklēt citus video vai rakstīt komentārus.

Galaxy Z Flip var novietot uz galda vai citām stabilām virsmām un uzņemt fotogrāfijas – gan izcilus grupas foto, gan nakts mirkļus. Ar to ir arī vienkārši veidot saturu sociālajiem tīkliem – video tiek uzņemts tiem piemērotajā 16:9 attiecībā, turklāt Z Flip unikālais ierīces dizains ļauj to izdarīt arī bez jebkāda statīva izmantošanas. Kamerai ir arī īpašs nakts režīms, kas pat bez zibspuldzes uzņem lieliskas fotogrāfijas diennakts tumšajā laikā. Turklāt fotogrāfijas ir viegli uzņemt pat ar neatvērtu tālruni.

Kad Galaxy Z Flip atradīsies salocītā stāvoklī, tad priekšējā daļā būs mazs displejs. Ar mazu domājot 1.1 collu lielu ekrānu (300 x 112 pikseļu izšķirtspēja), kas ir aptuveni 2 objektīvu platumā, ar ko ir aprīkots lokanais telefons, ja salīdzina ar Razr, kuram šis ekrāns nosedz apmēram pusi no priekšējā vāciņa. Samsung gadījumā displejs gan precīzi locīsies uz pusēm, tam nebūs speciāla “zoda” zona kā Razr. Toties būs jūtamas un redzamas ekrāna malas.

Galaxy Z Flip būs aprīkots ar divām 12 MP aizmugurējām kamerām – galveno un ultra plato, kuras būs viegli ieslēgt ar speciālo sānu pogu, ja telefons būs salocītā režīmā. Tajā pat laikā mazais priekšējais displejs spēs attēlot kamerā redzamo, un ar pieskārienu uz tā, mainīsies kameras palielinājums. Samsung ir spējis iebūvēt akumulatorus abās telefona pusēs, kas nodrošinās bezvadu lādēšana abos virzienos. Priekšējā kamera būs ar 10 MP izšķirtspēju.

Salokāmo tālruni darbinās Snapdragon 855+ procesors, un tam būs 8GB operatīvā atmiņa, kā arī 256GB ietilpība bez iespējas to palielināt. Baterijas lielums 3300mAh. Drošību nodrošinās sānā iebūvētais pirkstu nospiedumu lasītājs. Šim modelim arī vairs nebūs 3.5mm audio izeja.

Samsung ir piedomājies tieši pie lietošanas ērtuma, jo telefonu būs iespējams lietot dažādos atvēruma leņķos, kas nosaukta par “flex mode”. Tas būs spējīgs saprast, ja telefons ir atvērts 90 grādu leņķī, attiecīgi sadalot to uz pusēm, kas var izrādīties ļoti ērti fotografējot vai veicot video zvanu caur Google Duo lietotni. Ja kāda darbība tiks veikta mazajā ekrānā, kuru var izmantot, kamēr telefons ir salocīts, tā automātiski turpināsies, atverot telefonu, lai nodrošinātu vienkāršu pārēju starp ekrāna stāvokļiem.

Vairākas reizes atverot un aizverot telefonu, nerodas šaubas par tā izturību, un kā jau minēju, tad tieši šī aiztaisīšanas skaņa sniedz patīkamu sajūtu. Jā, ekrāns noteikti nav ar tik augstu izšķirtspēju kā Galaxy S20 modeļiem, bet tam tomēr ir jāspēj locīties. Rodas pārliecība, ka ar mūsdienu iespējām mēs esam pelnījuši šādu telefonu un to ir iespējams lietot līdzīgi kā jau pieminēto Nokia modeli.

Personīgi šādam izpildījumam man patiešām radās uzticība, kaut gan neesmu lietojis un turējis rokā Galaxy Fold, bet šis risinājums ir uztveramāks. Tiesa, tas nespēj sniegt tik lielu ekrānu, kā otrs Samsung modelis, līdz ar to šis varētu būt salokāmais telefons no citas kategorijas. Tas gan aizņem pietiekami maz vietas, esot salocītam, bet no šī brīža lietošanas paradumiem, tāpat visdrīzāk telefonu lietosim kā ierasts, jo pārlieku mazais priekšējais ekrāns nav diez ko pārskatāms un uztverams.

Samsung Galaxy Z Flip pieejamība un cena

Samsung norāda, ka šis modelis būs paredzēts tiem, kuri vēlas izcelties no sabiedrības un nebaidās atškirties, jo vēstījums ir tieši tāds. Uzplaukt ar šo telefonu.

Galaxy Z Flip būs pieejams ierobežotā daudzumā un divās krāsu variācijās – spoguļa violetā un spoguļa melnā. Iepriekšpārdošanā tas būs pieejams no 11. līdz līdz 28. februārim, kad tas oficiāli nonāks tirdzniecībā. Cena Latvijā šim telefonam būs 1499 EUR, kas ir ļoti augsta, ja salīdzinām tehnisko specifikāciju pret citiem dārgajiem flagmaņu modeļiem. Tomēr ar pliku tehnisku specifikāciju nav pateikts viss, jo vēl kādu laiku šāds salokāms viedtālrunis būs visnotaļ unikāla ierīce!

Šim telefonam piedāvājumā būs vāciņi, kurus varēs uzlikt uz katras no daļām.

Samsung Galaxy Z Flip tehniskā specifikācija

Galaxy Z Flip
Displejs Galvenais displejs 6.7“ FHD+ Dynamic AMOLED displejs (21.9:9) Infinity Flex Display

2636 x 1080

425ppi

* Ekrāns tiek mērīts pa diagonāli kā pilns taisnstūris, neņemot vērā noapaļotos stūrus. Patiesais skatīšanas lauks ir mazāks.
Vāka displejs 1.1“ Super AMOLED Display

300 x 112

303ppi

* Ekrāns tiek mērīts pa diagonāli kā pilns taisnstūris, neņemot vērā noapaļotos stūrus. Patiesais skatīšanas lauks ir mazāks
Korpuss Salocīts 73.6 x 87.4 x 17.3mm (eņģe) – 15.4mm (pārkare)
Atlocīts 73.6 x 167.3 x 7.2mm – 6.9mm (Ekrāns)
* Galaxy Z Flip biezums atlocītā veidā neiekļauj displeja rāmi.
Svars 183 g
Kamera Priekšējā kamera 10MP pašbilžu kamera: F2.4

Pikseļu izmērs: 1.22μm

FOV: 80˚

Aizmugurējā divu objektīvu kamera 12MP Ultra platā kamera: F2.2

Pikseļu izmērs: 1.12μm

FOV: 123˚

12MP Platleņķa kamera: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Pikseļu izmērs: 1.4μm

FOV: 78˚

OIS aizmugurējai platleņķa kamerai (attēla optiskā stabilizācija)

Līdz pat 8x digitālā pietuvināšana

HDR10+ ieraksts

Noteikšana AF

AP 7㎚ 64-bit Octa-Core procesors

※ 2.95㎓ (maksimālais pulksteņa ātrums) + 2.41㎓ + 1.78㎓

Atmiņa 8GB RAM ar 256GB iekšējo atmiņu
*Patiesā ietilpība ir atkarīga no instalētās programmas
Akumulators 3,300 mAh (parasti) duālais akumulators
* Parastā vērtība pārbaudīta trešās personas laboratorijas apstākļos. Tipiskais akumulatora kalpošanas laiks tika noteikts no vidējā lieluma, ko izmēģināja pēc IEC 61960 standartiem. Novērtētā ietilpība (mazākā) ir 3200 mAh. Faktiskais akumulatora kalpošanas laiks var atšķirties atkarībā no tīkla vides, izmantošanas veida un citiem faktoriem.
Lādēšana Ātrā uzlāde ir saderīga ar vadu un bezvadu stacijām.

Bezvadu enerģijas kopīgošana (Wireless PowerShare)

* Uzlāde ar vadu ir saderīga ar QC2.0 un AFC. Bezvadu uzlāde ir saderīga ar WPC.

* Bezvadu enerģijas kopīgošana (Wireless PowerShare) ir ierobežota un iespējama Samsung un citu ražotāju ierīcēm ar Qi bezvadu lādēšanu, piemēram, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 un nēsājamajām ierīcēm, kā, piemēram, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch un Galaxy Buds. Ja akumulatorā ir mazāk par 30%, tad enerģijas kopīgošana var nestrādāt. Enerģijas kopīgošana var nestrādāt ar noteiktiem aksesuāriem, vāciņiem un citu ražotāju ierīcēm. Var ietekmēt zvanu uztveršanu, datu pārraidi – tas ir atkarīgs no tīkla pārklājuma lādēšanas apstākļos.

OS Android 10
Tīkls Uzlabots 2X2 MIMO, 5CA,

LTE Cat.16 līdz pat 1.0Gbps lejupielāde

LTE Cat.13 līdz pat 150Mbps augšupielāde

Līdz pat 1.0Gbps lejupielāde / līdz pat 150Mbps augšupielāde

* Patiesais ātrums var atšķirties atkarībā no tirgus un mobilā operatora.
Savienojamība Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,256QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE līdz pat 2Mbps), ANT+, USB Type-C, NFC, lokācija (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

* Galileo un BeiDou var būt ierobežots. BeiDou var nebūt pieejams noteiktām valstīm.
SIM karte Viena eSIM karte un viena Nano SIM karte
* SIM kartes tiek pārdotas atsevišķi. Pieejamība ir atkarīga no valsts un mobilā operatora

* eSIM lietošana ir jāpiesaka atsevišķi pie mobilā operatora, lai varētu to aktivizēt bez Nano SIM kartes. eSIM pieejamība ir atkarīga no valsts un mobilā operatora. Pie operatora var uzzināt par pieejamību.

Maksājums Samsung Pay (Link)

Kredīt un debit kartes: atbalsta MST vai/ un NFC, pirms apmaksas kartes, globālos naudas darījumus, tranzīt, dalības maksas, dāvanu kartes, atlīdzības

*Var atšķirties atkarībā no tirgus un mobilā operatora.
Sensors Pirksta nospieduma sensors (sānā), akselerometrs, žiro sensors, ģeomagnētiskais sensors, telpas sensors, tuvuma sensors, RGB gaismas sensors
Autentificēšanās Bloķēšanas veids: Raksts, PIN kods, parole

Biometriskās bloķēšanas veidi: Pirkstu nospiedumi, sejas atpazīšana

* Sejas atpazīšana pieejama tikai atlokot viedtālruni.
Audio Mono skaļrunis

Telpiskā skaņa, izmantojot Dolby Atmos tehnoloģiju (tajā skaitā Dolby Digital, Dolby Digital Plus)

UHQ 32-bit &DSD64/128 atbalsts

PCM: līdz pat 32 bits, DSD*: DSD64/128

 

Audio atskaņošanas formāts: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

 

Bluetooth

Duālais Audio: ar Bluetooth pievieno divas ierīces pie Galaxy Z Flip, lai atskaņotu mūziku uz divām ierīcēm vienlaikus.

 

Ieraksts:

Ieraksta kvalitāte ir uzlabota ar augsto AOP mikrofonu, kas mazina vides radītus skaņas traucējumus.

* DSD64 un DSD128 atskaņošana ir atkarīga no paša faila.

* Abām pievienotajām ierīcēm var atšķirties skaņas kvalitāte.

* Iespējams tikai ar atsevišķām Samsung vai AKG ierīcēm.

* AOP: Acoustic Overload Point

Video Video atskaņošanas formāts:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

TV savienojamība

Bezvadu: Smart View (satura spoguļošana (screen mirroring) 1080p ar 30fps)

Drošība Knox platforma: reāllaika monitorēšana un aizsardzība.

Vīrusu un ļaunatūru novēršana. (Darbina McAfee)

Secure Folder: droša vieta ierīcē, kur noslēgt svarīgāko informāciju, fotogrāfijas, filmas vai privātus failus.

*Vīrusu un ļaunatūru novēršana ir atkarīga no tirgus un valsts.
Iepakojumā ietilps Galaxy Z Flip, datu kabelis, ceļojumu adapteris, drošības irbulis, USB savienotājs (OTG), ātrās uzsākšanas pamācība, caurspīdīgs vāciņš, AKG austiņas (USB Type-C)
* Patiesais saturs var atšķirties atkarībā no valsta un operatora.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
K. Johansons

Sievietēm šis telefons būs hīts – must have modes aksesuārs…Dāvanā šādu gribēs redzēt daudzas meitenes :)

Oskars

Nee, tu kljuudies. Joprojam meitenes gribes iPhone 11 Pro/Pro Max. Un ja nevaresi nopirkt, tad n#h neesi vajadziigs.

Krotow

Un kam vispār vajadzīgas meitenes, kurām no tevis interesē tikai iespēja tikt pie jaunākā vaifona?

Krotow

Precīzi. Pat zinu pāris eksemplārus, kurām tāds telefons var interesēt. Pie kam viņas pašas to var atļauties ;)

marcis

Šis telefons daudz vairāk mani piesaistīja nekā jaunie eS-nieki.

Rihards Veters

Noskatījos dažus šī telefona apskatus (review) youtube un nespēju saprast par ko tie cilvēki ir sajūsmā..

Janis Liepins

Par iespēju tādu lāpstu iestumt džinsu kabatā kopā ar atslēgām. Ir daudzi cilvēki, kas staigā bez somām un žaketēm.

Kristaps Skutelis

Par to, ka salokāms. Tādu viedtālruņu vēl ir praktiski necik un viss jaunais šķiet interesants līdz pats to normāli palieto.

ggggg

Tas mazais ekrāniņš blakus kamerai aizmugurē ir pēdējo laiku lielākais gimmick.

Krotow

Mazais otrs ekrāniņš aizmugurē parādījās jau pirms 18 gadiem SANYO SCP-5300 telefonam. Pēc tam tika manīts arī Samsung, Nokia un Motorola aparātiem, līdz kamēr ar viedtelefonu parādīšanos uz laiku pazuda. Nu tas ir atgriezies.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: