Reklāma

Katrs otrais ASV iedzīvotājs ir ieinteresēts iegādāties Apple AirTag

Jaunākie raksti

Iepazīstamies ar Canyon Puncher GM-11 peli un WH-200 peles vada turētāju

Pie mums šoreiz atceļojuši vairāki Canyon ražoti budžeta klases aksesuāri datorspēļu cienītājiem - liela izmēra peles paliktnis, divas visai...

Iepirkšanās centrā “Akropole” atvērts “Xiaomi” pirmais oficiālais veikals Latvijā

Šodien, 22. oktobrī, iepirkšanās centra “Akropole” nomnieku klāstu ir papildinājis pasaulē pazīstamais viedierīču un aksesuāru veikals “Xiaomi”, atverot savu...

Tesla izziņo plānus divu gadu laikā trīskāršot “Supercharger” uzlādes punktu skaitu

Elektroauto ražotājs Tesla paziņojis, ka nākamo divu gadu laikā tas plāno trīskāršot savu "Supercharger" uzlādes punktu skaitu. Autoražotāja pārstāvji...

“Boeing” veic testa lidojumus ar pilnībā no atjaunojamiem resursiem ražotu aviācijas degvielu

Lidmašīnu ražotājs Boeing, sadarbībā ar savu dzinēju piegādātāju Rolls-Royce un ilgtspējīgas degvielas ražotāju "World Energy", veikuši testa lidojumu, izmantojot...

Par AS “Emergn” valdes priekšsēdētāju kļuvis Austrālijas latvietis Pēteris Daliņš

Par globālā digitālā biznesa pakalpojumu uzņēmuma “Emergn Global Holdings” meitasuzņēmuma AS “Emergn” priekšsēdētāju kļuvis Austrālijas latvietis Pēteris Daliņš. Darbs...

Amerikā bāzētais uzņēmums SellCell, kas sevi dēvē par galveno un lielāko tehnoloģijas preču uzpircēju internetā (angliski trade-in site) veicis aptauju, kuras rezultātā atklājies, ka 61% aptaujāto plāno iegādāties jauno izsekošanas piekariņu Apple AirTag.

Mazais piekariņš tika prezentēts 20. aprīlī, un tas jau ir pieejams interesentiem, un kā redzams, tad ASV iedzīvotāju vidū tā popularitāte ir ļoti augsta. Aptaujā piedalījās 3000 respondentu, kas ikdienā lieto kādu Apple produktu. No tiem 61% izrādīja interesi iegādāties AirTag, bet 31% attiecīgi nebija ieinteresēts. Lielākā daļa no interesentiem – 57% plāno iegādāties četru piekariņu komplektu, kas Latvijā maksā 119 EUR.

Tā kā apaļais gadžets nav aprīkots ne ar iespēju to ievērt kādā atslēgu piekariņā, ne kaut kur ērti piestiprināt, tad divas trešdaļas aptaujāto tomēr sagaidītu, ka jau bāzes komplektācijā, tas būtu aprīkots ar kādu papildu turētāju. Šobrīd visi šie aksesuāri ir jāiegādājas atsevišķi, tomēr tāpat 19% atzina, ka cena ir viens no faktoriem, kāpēc izvēlēties tieši AirTag. Jāpiezīmē, ka šādi izsekošanas piekariņi tirgū jau ir vairākus gadus, bet izskatās, ka Apple ar savu ekosistēmu tos spēs popularizēt no jauna, samazinot tādu konkurentu, kā Tile popularitāti.

Aptaujātie respondenti norādījuši, ka primāri AirTag tiks pievienots atslēgām, dzīvniekiem un bagāžai. Sestajā vietā bija arī bezvada austiņu AirPods kastīte, ko tiešām pašu par sevi nevar redzēt Find My servisā, kamēr pašas austiņas gan. Cilvēki ar AirTag palīdzību ir gatavi uzzināt arī savu bērnu un dzīvesbiedru atrašanās vietu, kas daļēji neiet kopā ar to uzstādījumu, kāpēc Apple radījis šo ierīci.

Avots9TO5Mac
Reklāma

36 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
36 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

es iekopēšu linku šeit, lai mazinātu ilūzijas par personīgo drošību. ērts spiegošanas instruments no aizgrauztā dārzeņa kompānijas ir klāt.

Vai tad ir jebkāda elektroniska ierīce droša? Un vēl pie tam ierīce, kas ir domāta, lai sekotu līdzi.
Pasniedz tā it kā atklātu noslēpumu.

ir relatīvi drošas ierīces un ir ar garantiju zināmas uzlauztas ierīces. tāpat ir būtiska starpība vai tev nezinot var ierīci apmainīt, un tu pat nepamanīsi. es neko nepasniedzu, atšķirībā no tavas bezjēdzīgās megaatklāsmes. es iedevu linku uz reālu uzlaušanas video, nevis tavām noslēpumu fantāzijām.

[edit] ja tev nerūp personīgā drošība, tad tā ir tava problēma. arī ar tehnoloģijām nesaistītiem cilvēkiem ir jāapzinās riski.

Noskatījos video. Džeks izjauca airtagu, ar vadiem vienojās klāt kamēr tika iekšā. Vai tad nevar uzlauzt jebkuru ierīci tādā veidā? Sēžot un urķinoties tajā kamēr sanāk kaut ko izdarīt? Kur šeit ir drauds parastam lietotājam kuram šāda ierīce ir somā piemēram?
Kāds ir mans risks lietojot airtagu neiedodot nevienam to rokās? Saprastu, ja būtu uzlauzis attālināti un kaut ko nomainījis. Taisi tu te drāmu.

jebkuru ierīci nevar uzlauzt tādā veidā, par ko cilvēks arī stāsta. tu neklausījies vai nesaprati.

kurš teica, ka tev kaut kas kādam jādod? zaglis tev laipni palūgs atdot maku? greizsirdīgā beibe palūgs tev telefonu, lai izlasītu īsziņas un pārskatītu zvanu sarakstu? pietiks, ja uzhakotu tagu ieslidinās tev aiz oderes vai ar magnētu pielipinās tavam auto.

tas ir tas pats scenārijs, kā FBI izmantotā laptopu webkameru pārprogrammēšana, lai neieslēdz kameras aktivitātes diodi. baumu rezultātā esmu atskatījies uz ar līmlenti aizpļeckātām kamerām :) tikai šis ir daudz reālāks drauds.

Tur nav minēts, ka airtags pārstāj darboties. Telefons saņem paziņojumus, ja airtags atrodas tuvumā ilgāku laika posmu/”seko”. Ir taču daudz mazākas ierīces un daudz precīzākas, ko var izmantot lai sekotu kādam. Un kur ir tas lielais bonuss, ieslidinot aiz orderes uzlauztu airtagu ne piemēram oriģinālo? Es nesaprotu, kur ir tas apdraudējums parastajam cilvēkam starp parastu un uzlauztu airtagu.

Abi divi taču darītu to pašu.

es neapstrīdu, ka nav citu lētu sekošanas iekārtu. tomēr Kursorā par tām neraksta un Find My ir miljarda lietotāju tīkls (kā saka Apple).

es varu tikai teoretizēt, bet uzklausi manu pasaciņu. āboļtelefons neziņos par uzhakoto airtagu, tāpēc ka tā būs tikai kārtējā BT iekārta uztveršanas rādiusā. tai pat laikā tā būs reģistrēta pie izsekotāja āboļiekārtas. vai tas ir iespējams scenārijs? tikai kūlhakeri to pateiks… vai nepateiks un tad pārējie baumos.

Jā, tas jau izklausās pēc augstākā līmeņa hakosanas. Jo lai izsekotu airtag, tas ir jāaktivizē kā Lost, un tad tas ieslēdz bluetooth un izmanto citus apple produktus, lai ziņotu, kur atrodas. Tas nozīmē, ka airtagam ir jākomunicē ar upura ierīci.

ja kaut vai virspusēji esi sekojis visādām malwārēm (vīrusiem, izspiešanai, spiegošanai), tad ir brīvi iegūstami vai lēti nopērkami programmu konstruktori. nebrīnītos, ka ar tādu sekotājtīklu kā Apple, neuzradīsies vairāki produkti.

tiesa, dažreiz ir arī ‘pārsteiguma moments’. kā NSA Ghidra.

“jākomunicē ar upura ierīci”

tieši šo es apšaubu. ja airtags būs uzhakots un izsludināts meklēšanā, bet atteiksies savienoties ar izsekošanas mērķa āboļproduktu, lai nenodotu sevi? garāmejošs Apple lietotājs uztvers un pados info tālāk.

Izklausās ka tu jau grāb pēc fantastikas ))

+1

Vai nav tā ka būtībā čalis pastāsta kā var uzlauzt konkrēto nRF čipu? Šis ir visai populārs Zilzoba čips, to lieto daudzi.

viņam izdevās nolasīt firmwāri. uzprogrammēt no nulles ir pamatīgs darbs, par kuru protošie cilvēki grib lielu naudu, un viņiem ir pieejama visa tehniskā dokumentācija.

Nu ja, varēs uztaisīt klonu, bet ne jau ko mainīt. Tas taču nav izejas teksts.

ja neesi iedziļinājies jomā vai vismaz piesekojis tai virspusēji, tad varu tevi apbēdināt. gudri (atšķirībā no manis) cilvēki kodā izmaina 2 baitus un programma sāk uzvesties pilnīgi savādāk. tāpēc ir teiciens — kā divus baitus pārsūtīt ;) dekompilatoru Ghidra es jau augstāk pieminēju, un tas nebūt nav vienīgais instruments.

paskaties, kā USB izhakots. [pēc jūtūbes meklēšanas] ha, izskatās, ka saturs izcenzēts vai nezinu pareizos atslēgas vārdus. vari forumā PM, ja zinātniskā interese.

“cilvēki kodā izmaina 2 baitus un programma sāk uzvesties pilnīgi savādāk”
Jā, tiešām peldu pa virsu šajā jomā, bet šis apgalvojums gan man šķiet jocīgs.
Kādam bakstīšanās resursam jābūt, lai sāktu darīt ko tādu??? Tā ir tīrā laimes spēle – pat mainot vienu bitu programma var nestrādāt vispār, kur nu vēl 2 baitus.

programmas ir tikai instrukciju ķēdes, kuras saka, kas dzelzim jādara. asemblers ir dzelzim tuvākā programmēšanas valoda, kur katra komanda maksimāli tuva instrukcijai. cilvēku ērtībām ir radītas abstraktākas programmēšanas valodas, lai katrreiz nebūtu jāraksta instrukcijas pa solītim. kompilators pārvērš cilvēkam vieglāk lasāmo kodu dzelža instrukcijās. tie, kuri pavisam tuvi dzelžiem, šo kodu brīvi lasa. izmainīt divus baitus ir reference uz JMP xx — pārlekt pāri koda daļai, kura “traucē”.
ja nav žēl nedaudz sava laika, tas pats vācu inženieris, kura AirTag uzlaušanas linku es iepostēju, dekompilē WannaCry izspiedējvīrusu un atgriež to lasāmā veidā. varbūt noķersi fīlingu, kā tajā jomā strādā.

Dzelzim tuvākais ir iepildīt reģistros bitus. Pamēģini tad kaut ko sajaukt vietām -šo fīlingu esmu ķēris :)

tad kāpēc tev likās jocīgi, ka dzelžu kodu var lasīt un mainīt ar jēgu, nevis bakstīt uz labu laimi? tiešām neiebraucu, ja tev ir dzelziskās priekšzināšanas programmēšanā…

Jocīgs šķita apgalvojums par baitu maiņu vietām. Ja ir divi reģistri, un katram vajadzīgs savs saturs, tad tos apmainot vietām, dabūsi figu. Varbūt esmu pārāk tuvu dzelzim un piezemēts domu lidojums :)
Šķiet ka nRF čipā, kur ir gan procesors, gan radio daļa, var kaklu nolauzt, lai kaut ko dekompilētu un saprastu, ko īsti pamainīt, lai sasniegtu kādu iedomāto mērķi.

tu neuzmanīgi lasīji. nevis samainīt vietām, bet izmainīt (domāts uz citu komandu).
kā divus baitus pārsūtīt = kā divus pirkstus apčurāt = vienkārši.

AirTag uzlauzējam nevajag mainīt radio komunikācijas daļu, tikai aizlauzt loģikas virsbūves pusi. dažiem pietiks, ja uzlauztais tags atsauksies tikai uz izsekotāja BT 10 m rādiusā. citiem var gribēties vairāk, nāksies ielikt melnajā sarakstā visas izsekojamā āboļiekārtu BT adreses.

es varu turpināt ģenerēt scenārijus, bet vai vajag, ja ir izdarīts galvenais — nolasīta AirTag firmwāre, kas nozīmē, ka aparāts ir pilnībā kompromitēts, jo ļauj izmainītu firmwāri iešūt atpakaļ.

Jā, jā – izmainīt, tikai kurus un uz kādiem? Vai Ābola vaina ir tā ka izvēlējās nRF čipu, kuram noraustot barošanu, izbirst FW?

Apple nekad nav vainīgs. «Jūs to nepareizi turat» (c) exJobs

Ābols ir auglis, bet dārzenis esi tu! 😀

sveiks, ananīmais komentētāj, kurš nezin kā pašam vārdā.

klientu uzmetēja un izspiedēja exjobsa kompānija ir ļoti bagāts, bet iepuvis dārzenis. paskaties kādu video ar Vozņaku par aizpuvušā augleņa tapšanas vēsturi. tu to, protams, nedarīsi, jo intelekta līmenis nevelk, bet pasaulei vienalga.

auglenis – vārds, kas patiks abām pusēm)) un arī tiem, kam nerūp epla varkas.

man patīk, kā āboļnieki ražo un programmē, vai drīzāk ražoja. bet tā otra ēnas puse ar šaubīgā biznesa piesitienu… savā ziņā dīvaini, ka man nav iemesla tik sarkastiski izteikties par IBM/Lenovo, HP vai Dell.

[edit] īstenībā nav dīvaini — viņu produkcijas remonta dokumentācija ir brīvi pieejama.

Vai man nepareizi iespiedies atmiņā, ka Bils nočiepa Stīvam logus?
Un kā tur bija ar Googles Androīdu? Vai nav tā ka tagad Āboļniekiem bail ka šiem atkal ko nočieps?

Xerox Pal Alto Research
pele
logu UI
lāzerprinteris (laikam)

Androīds ir no Linukša, nevis kā MacOS no BSD.

ja kaut kur kļūdos, lūdzu nespārdiet, slinkums pārbaudīt wikipēdijā :)

Taisnība: Xerox ir logu aizsācējs. Stīvs iesūca Xerox darbiniekus. Uzzināju patiesību :)

Anonīmais?
Ko Tu te murgo dārzeni?
Jeb mamma Tevi nosauca par digitalk, jo jau sākuma saprata, ka no Tevis tāds štruntīgs IT sētnieks vien sanāks?

Žēl, ka tās tavas “pamatīgās” zināšanas Tev labākajā gadījumā palīdz muldēt komentāros, nevis pelnīt naudu….
Antiņš ibio! 😄

tu pārrakstījies — ‘ananīmais’ ir starp onanīmais un analnīmais, nezinu kurš process tev tuvāks.

ps. piedod bloga turētāj, drīkst izdzēst.

Neviens no šiem, Tu jau labāk zini, ja reiz veic izpēti… 😅

[ieslēdz psihologa režīmu]
ā, tev šobrīd tikai pirmā stadija — noliegšana.

(Ieslēdz loģiku)
Izrādās, ka ne tikai IT jomā esi sūdīgs…

Reklāma
Reklāma
Reklāma