Photokina 2018 norises laikā Fujifilm parādījis pirmo X-Mount sērijas objektīvu XF33mm F1 R ar f/1 gaismasspēju. XF33mm F1 R ir arī pasaulē pirmais autofokusa objektīvs bezspoguļu kamerām ar f/1 gaismasspēju.

Tik gaišam objektīvam (50 mm f/1) tikai Canon vēl ir sasparojies 1989. gadā izveidot autofokusa sistēmu. Vēl ārprātīgāks ir tikai Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 ASPH objektīvs, bet tas ir ar manuālu fokusa iestatīšanu.

Reklāma

Fujifilm XF33mm F1 R būs pieejams interesentiem kaut kad ap 2020. gadu. Arī aptuvenā cena XF33mm F1 nav nosaukta, bet vari nesatraukties – lēts šis prieks nebūs. Tomēr arī jāsaprot, ka tik gaišu objektīvu ikdienā neviens negrasās izmantot. Protams, bagāts dara kā grib, nopērk Fujifilm XF33mm F1 R, bet izmanto šo objektīvu tikai sākot no f/1.4 vai vēl mazāka atvēruma. Tik gaišs objektīvs parasti tiek izmantots mākslas fotogrāfijai sliktākā gaismā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dāvis Sporāns

Ja gribi pielīdzināt full frame, tad crop factor attiecināms arī uz f skaitli. Šajā gadījumā būs 50mm 1.4 ekvivalents.

KKTK

Tiešām?

sinra

Nu jau gan laikam būs garām.

anonymous

Nebūs vis, asuma dziļums crop sensoram nav tāds pat kā full frame.

anonymous

Nebūs vis garām, asuma dziļums šim būs ekvivalents f/1.53. To var paskatīties te:
https://mmcalc.com

Linku uz rezultātu viņi neļauj uztaisīt, bet rekur screenshots no tā:

comment image

sinra

Nebija runa par objektīva asuma dziļumu bet par optikas spēju izlaist caur lēcu sistēmu konkrētu gaismas daudzumu,un tie ir divi dažādi jēdzieni.Faktors F pirmām kārtām raksturo sistēmas spēju caur sevi izlaist konkrētu gaismas daudzumu un asuma dziļums ir individuals atšķirīgs lielums katrai optiskai sistēmai.Vismaz optikas teorija tā runā un to jau nu gan laikam mainīt būs pagrūti.

Madara_Saule

tieši tā – noliekot blakus crop ar 33 1:1 un FF ar 50 1:1 abas matricas saņems vienādu gaismas daudzumu (pie +/- vienāda slēdža ātruma) Boke, protams, būs atšķirīgs

Dāvis Sporāns

Gaismas daudzumu parasti norāda ar T-skaitli. Mani tas īpaši neinteresē, tāpēc nepateikšu, kā tas rēķinās.

sinra

Šoreiz nav saruna par gaismas teoriju bet par optikas teoriju un tās atkal ir divas dažādas jomas kuras nevajadzētu jaukt kopā.

x

smalka manta, kas vairumam nav vajadzīga no praktiskā viedokļa – ņemot vērā fokālo attālumu, izmēru, svaru un cenu. oldskūla street photogu stila kopējiem (50mm) – es teiktu, ka par lielu un smagu. modes un kāzu fotogrāfiem – varbūt, ar atvērtu diafragmu artsy bildītēm bet droši vien kā iznomājams, nevis pastāvīgi lietojams rīks. sportam arī nav īsti redzams pielietojums dēļ fokālā attāluma. paliek amatieri ar mūžīgo vēlmi izmantot īpašus objektīvus, minku un smildziņu bildītes ar aprakstiem cik īpašs un pārāks ir bokē par huaveja teļeponu bokē, krēslas bildes bez statīva un īsām ekspozīcijām un zemiem iso, dienas bildes ar vaļēju diafragmu… Read more »