Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropa aizliegs daļu no videoprojektoriem

  Jaunākie raksti

  Ja tavā mājas kinoteātrī ir videoprojektors ar lampu, tad sāc iepirkt rezerves, jo drīz stāsies spēkā noteikumi, kas aizliedz izgatavot un pārdot vairākus saistītos produktus, tostarp projektoros izmantotās lampas, kas satur dzīvsudrabu.

  ES regula 2023/2049, kas stājas spēkā 2026. gada 1. janvārī, aizliedz dzīvsudrabu saturošu produktu ražošanu un ievešanu. Un, lai gan jaunais likums galvenokārt vērsts pret gaismas spuldzēm, kas tiek izmantotas mājsaimniecībā un komerciālajos apstākļos, tas attiecas arī uz ļoti augstas veiktspējas projektoru lampām. Projektori, kas izmanto lampas, vairs netiks piedāvāti pārdošanā Eiropā, kad regulas stāsies spēkā. Jau esošo videoprojektoru īpašnieki nevarēs iegādāties rezerves spuldzes saviem projektoriem.

  Reklāma

  Daudzi no jaunajiem projektoriem, kas ir nonākuši tirgū pēdējo gadu laikā, izmanto lāzeru vai LED gaismas avotu. Šiem ir priekšrocība salīdzinājumā ar projektoru lampām, jo to darbība ilgst vairāk nekā 20 000 stundas, kas ir tipisks paša projektora kalpošanas ilgums. Videoprojektoru lampas ir jānomaina vidēji katras 2000 līdz 4000 darba stundas, lai uzturētu projektoru standarta spilgtuma līmenī.

  Vairāki ražotāji, piemēram, Epson, BenQ un Optoma, joprojām piedāvā tradicionālus lampu projektorus, tas ir galvenokārt ir tāpēc, ka lampas var nodrošināt augstu spilgtumu par pieņemamu cenu. Lampu  projektori tiek plaši izmantoti arī biznesa un izglītības vidēs tieši šī iemesla dēļ. Augstākas klases mājas kinoteātru projektoru zīmoli, piemēram, Sony un JVC, lielākoties ir pārgājuši uz lāzera gaismas avotiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  15.02.2024 14:26

  Izdomās kaut ko līdzīgu pēc analoģijas kā izdarījās ar kvēlspuldzēm. Piemēram tirgos kā laboratorijas aprīkojumu.

  Biteme
  15.02.2024 16:31
  Reply to  Krotow

  Būtu ņēmuši palielu depozīta maksu, ko atgrieztu pēc spuldzes nosūtīšanas normālam pārstrādes kantorim.

  Valdis
  17.02.2024 00:53

  pag, ekonomiskās lampas ar vairs nedrīkst tirgot ? Tur tak arī dzīvsudrabs iekšā.

  Krotow
  17.02.2024 17:37
  Reply to  Valdis

  Jaunas nē. Un pareizi, jo CFL spuldzēm ir pretīgs gaismas spektrs.

  Nelabojams
  17.02.2024 09:40

  Eiropa kopumā tuvojas zviedriem, par kuriem mēdz sacīt: “Nav tādas lietas, ko kāda Zviedrijas kopiena, sanākusi un apspriedusies, nespētu sev brīvprātīgi aizliegt!”

  Last edited 2 months ago by Nelabojams
  Reklāma