Kāda pagājušajā gadā izlaista dokumentācija no Microsoft norāda uz uzņēmuma plāniem ikvienam lietotājam piedāvāt Windows 11 versiju, ko būtu iespējams lietot kā virtuālu mākoņservisu uz ikvienas ierīces par ikmēneša maksu.
Jau šobrīd līdzīgs risinājums ir pieejams biznesa klientiem, izmantojot servisu Windows 365, kas šādā veidā ļauj izmantot gan Windows 10, gan Windows 11 operētājsistēmas. Sagaidāms, ka nākamais solis ir piedāvāt Windows 11 ikvienam ikdienas lietotājam. Tās mērķis ir piedāvāt pilnvērtīgu Windows pieredzi jebkurā ierīcē, kurā ir pieejams internets, kā arī papildu izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas.
Jaunais piegājiens ļautu vienkārši ielogoties Windows 365 servisā, lai no jebkuras ierīces un vietas pasaulē varētu izmantot Windows operētājsistēmu un saistītos produktus. Viens no piemēriem ir šāda mākoņservisa izmantošana ģimenē, kurā vecākiem ir iespējams brīvi pieslēgties bērnu datoriem, lai palīdzētu ar skolas darbu veikšanu, kā arī palīdzēt videospēlēs.
Pagaidām gan nav zināma konkrēta plānu cena, bet tā varētu sākties no 10 dolāriem mēnesi. Skaidrs, ka šis ir veids, kā Microsoft vēlas vēl palielināt savu lietotāju bāzi. Protams, nekur nepazudīs klasiski instalēta Windows versija datoros, tomēr tiem, kuri pārsvarā datoru izmanto tikai interneta lietošanai, šāds risinājums varētu būt pietiekami saistošs. Tas arī norāda uz tendenci, ka mūsdienās visi servisi un programmatūra tiek abonēta.
Bet lai pieslēgtos ar ierīci, šai ierīcei taču arī jābūt ar OS.
Tur var būt uzsvars uz Surface un ChromeBook, kas darbojas kā tievie klienti.
Bet tad kāda velna pēc pirkt Surface vai Chromebook, ja tik un tā gribi izmantot Windows 11? No lietošanas viedokļa neredzu vispār kaut kam šādam jēga, ā nē ir, ja vari uz smart tv palaist browseri un tev ir pieejams windows 11, un nevajag papildus iekārtu likt, lai izmantotu aplikācijas kuras nav pieejamas uz smart tv.
Vnk minēju Microsoft iedomāto variantu. Realitātē tiešām der jebkas kur var palaist pārlūkprogrammu.
Lai palaistu OS, parasti pietiek ar BIOS/UEFI
LAN/NET boot arī nav izdomāts vakar.
Un ko darīt bez NETa ??
Lietot Linux.
Vai, rūpnīcai/kantorim, ar tādu netu, kurš var pazust jebkurā brīdī, un/vai ir mobīlā neta ātrumā.
Ja apstājas CNC mašīna, tikai tapēc ka operators vairs netiek pie sava Wrkstn. Tāda CNC mašīna, kas uztaisa 10k€ detaļas dienā…
Neviens neizmanto kritiskos tīkla servisus ar nestabilu netu – pats tak saproti, ka tīkla OS ir pavisam cits pielietojums. Un ja neta pieslēgums ir kritiski svarīgs, tad parasti ir arī dublējošais pieslēgums. Vai divi dublējošie.
Sis varetu nostradat skolas vai valsts iestades. Bet viss labakais shaja butu ja Microsoft piedavatu kaa applikaciju viedtelevizoru veikala vai ari tiem pashiem iOS App Store vai Google Playstore. Tad gan cilveki domajams pat apsvertu maksat jo butu patikami no TV vai AppleTV vai Android Smart kastes varetu Windows lietot.
Kam to vajadzētu – darbināt Win teļļukā kā VM no cita OS? Manā ieskatā tīkla Win varētu derēt cilvēkiem, kas 1. windows izmanto reti, bet kad vajag – iestartē savu kasti ar tīkla Windu, izvēloties vajadzīgo imidžu kas atbilst viņa vajadzībām (spēles, grafikas, video vai skaņas apstrādei, grāmatvedība, statistika u.c. specifiskas lietas) un samaksā par patērēto laiku un nečakarējas ar vajadzīgo softu instalēšanu, licencēšanu un uzturēšanu. 2. Skolas, iestādes u.c. lielas lietotāju kopas, kurām admini sagatavo darba vidi centralizēti, bet viss glabājas MS mākonī, nevis iestāde pati uztur savu infru. Mīnusus visi jau zin, no plusiem – palaižot Windu, tā… Read more »
Jau ~10gadu atpakaļ, ar šo domu par mākoņa OS ar abonomenta maksu, microsofts nāca klajā.
Ar idejām vien parasti nepietiek. Pirms 10 gadiem šāds online Windows nedarbotos, bet tagad jau tas gan tehniski, gan cilvēku izpratnes ziņā jau varētu vairāk darboties.
Ja piekrītu, tas tad likās “mākoņu bīdīšana” – dēļ lēniem interneta datu apmaiņas ātrumiem.