Reklāma

Nopludināti arī 500 miljonu “Linkedin” lietotāju dati

Jaunākie raksti

Nothing Phone (1) apskats – parunāsim par neko!

Ilgi domāju, kā lai latvisko angļu vārdu "Hype", tad metu kaunu pie malas un ļāvos Google tulkotājam. Ažiotāža. Patiešām...

Tesla kārtējās problēmas ar varasiestādēm par Autopilot sistēmas mārketingu

Elektroauto ražotājs Tesla kārtējoreiz iekūlies nepatikšanās ar varasiestādēm par to, kā tiek reklamēta "Autopilot" sistēma - šoreiz Tesla ir...

Samsung varētu oficiāli atbrīvoties no “Z” burta lietošanas salokāmo tālruņu nosaukumus

Esam tikai dienas attālumā no tā, kad tikss izziņoti nākamās paaudzes Samsung salokāmie viedtālruņi un sagaidāms, ka to nosaukumu vairs...

NIO bateriju maiņas stacijas tiks ražotas Ungārijā

Ķīniešu elektroauto ražotājs NIO turpina paplašināšanos Eiropas tirgū un tagad uzņēmums ziņo, ka Eiropā tiks saliktas NIO elektroauto bateriju...

McLaren tagad piedāvās 450 dolāru vērtus sporta apavus

Auto zīmols McLaren cer pavērt jaunus biznesa un mārketinga apvāršņus, piedāvājot sporta apavus, kurus rotās uzņēmuma vārds. Jaunais skriešanas apavu...

It kā ar to vēl nebūtu gana, ka 533 miljonu “Facebook” lietotāju datu nopludināti tiešsaistē, līdzīga nelaime nu piemeklējusi arī “Linkedin”. Ziņots, ka pārdošanā kādā hakeru forumā nonācis ap pusmiljards “Linkedin” lietotāju datu. Izskatās, ka tos var iegādāties par bitkoiniem. Savukārt vēl divus miljonus lietotāju datu kiberuzbrucējs nopludinājis tiešsaistē kā uzskatāmu piemēru, kāda informācija nozagta.

Nopludinātā informācija ietver tādus datus kā lietotāja vārds un uzvārds, e-pasta adrese, tālruņa numurs, informācija par darbavietu, saites uz “Linkedin” un citu sociālo tīklu profiliem. Vienlaikus “Linkedin” norāda, ka nopludinātajos datos atrodas informācija no daudzām vietnēm, ne tikai no “Linkedin”. Kompānija arī apgalvo, ka nozagtie dati no “Linkedin” ietver tikai publiski pieejamo informāciju.

Daļa no nopludinātājiem datiem

Ar nozagtajiem datiem kiberuzbrucējiem ir iespēja dažādos veidos kaitēt lietotājiem, piemēram, veikt pikšķerēšanas uzbrukumus, sūtīt spama ziņas un citas darbības. Īpaši apņēmīgi kiberuzbrucēji var apvienot nopludinātajos failos atrodamo informāciju ar citiem  nozagtajiem datiem, izveidot detalizētus lietotāju profilus un pēc tam veikt vēl pārliecinošākus pikšķerēšanas uzbrukumus vai pat izdarīt identitātes zādzības.

Labā ziņa ir tā, ka starp nopludinātajiem datiem šobrīd nav atrasta sensitīva informācija, piemēram, norēķinu karšu dati vai juridiska veida dokumenti.

Ja tomēr ir aizdomas, ka tavs “Linkedin” profils ir cietis šajā kiberuzbrukumā, ieteicams veikt dažus piesardzības soļus:

  1. Apmeklēt šo mājaslapu, lai pārbaudītu, vai tavi dati tiešām ir nopludināti.
  2. Esi vērīgs un padomā divreiz pirms atvērt aizdomīgus ziņojumus un apstiprināt nepazīstamus kontaktus.
  3. Ieteicams nomainīt gan savu “Linkedin”, gan e-pasta paroli.
  4. Apsver turpmāk izmantot paroļu pārvaldnieku, kas palīdzēs izveidot drošas paroles.
  5. Iespējo divu faktoru autentifikāciju (2FA) visos savos sociālo tīklu kontos.
  6. Uzmanies no pikšķerēšanas e-pastiem un īsziņām, neko aizdomīgu never vaļā.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1217
10.04.2021 11:11

identitātes zādzības – noslēgt vai pārtraukt darba līgumu ar manu identitāti? nav taču laiki kad varēja uzdoties par grāfu Karabasu, kuru neviens nebija redzējis.

1217
10.04.2021 11:18

kāds arī tagad var rakstīt neglītas lietas ar tavu vārdu, un kas?

1217
10.04.2021 11:25

šobrīd reputāciju zaudējis linkedins un diez vai kāds uztvers nopietni prankus, ja zināms ka liela daļa pers. datu brīvi staigā pa netu.

digitalk
10.04.2021 16:57
Reply to  1217

gribi pamēģināt kaut kā tā?

1217
10.04.2021 20:35
Reply to  digitalk

likt numuru seksa listē ir jēga konkrētam cilvēkam, nevis abstraktam svešiniekam. nu, ieliks. zvanītāji arī ir tikai cilvēki – uzzinās, ka mineta nebūs un otrreiz nezvanīs. un cik ilgi zvanīs – mēnesi? ne jau gadu vai piecus. turklāt tam pašam ss ir iespēja nobloķēt sludinājumus, ja vari pieādīt ka tas ir tavs numurs – ja tā ir seksenēs, tad nav tik traki.

Linkis
10.04.2021 14:08

Kāda atšķirība?
Man e-pasts, mob. tālruņa numurs, darba vieta untml., ir publiski pieejams Linkedinā, tāda jau arī ir Linkedin jēga.

Andirs
10.04.2021 11:36

Vispār, jaunieši, varējāt publicēt apdeitoto ziņu, nevis šo buļļu kaku.

Iz tā paša avota:
“This was not a LinkedIn data breach, and no private member account data from LinkedIn was included in what we’ve been able to review.”

linkend
11.04.2021 23:01

Varēja nonest linkedin no serveriem ar visiem bekapiem. Būtu kāds labums cilvēcei.

Jānis
12.04.2021 08:48
Reply to  linkend

Kas tev pret linkedin’u? Tā jau nav sejasgrāmata

Reklāma