Reklāma

Nopludināti arī 500 miljonu “Linkedin” lietotāju dati

Jaunākie raksti

Īlona Maska “Neuralink” piesaista 200 miljonus dolāru, paātrinās smadzeņu čipa izstrādi

Daudziem zināms, ka bez "SpaceX", "Tesla", "The Boring Company" Īlons Masks vada arī uzņēmumu "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu...

AOC izziņo GAMING G3 sērijas monitorus ar 165 Hz un 1000R ieliekumu

AGON by AOC aptver daudzus ar spēlēm saistītos produktus AOC portfelī, sākot no spēļu monitoriem līdz spēļu austiņām, mehāniskajām...

“eBay” tīmekļa versijā sāk atbalstīt maksājumus ar “Apple Pay”

Pamazām arvien vairāk uzņēmumu un veikalu sāk integrēt "Apple Pay" maksājumu risinājumu savā ekosistēmā. Nu šonedēļ šim pulciņam pievienojies...

AMD izziņo Radeon RX 6600 XT, vēlas uzlabot spēlēšanu 1080p izšķirtspējā

AMD izziņojis visai sākuma līmeņa videokarti Radeon RX 6600 XT, kas paredzēta videospēlēm 1080p izšķirtspējā. Radeon RX 6600 XT...

Sony PlayStation 5 konsolēm būs iespēja papildināt arī iekšējo atmiņu

Lieliskas izmaiņas drīzumā sagaida visus Sony PlayStation 5 spēļu konsoļu īpašniekus, jo beidzot tai būs iespējams paliellināt arī iekšēji...

It kā ar to vēl nebūtu gana, ka 533 miljonu “Facebook” lietotāju datu nopludināti tiešsaistē, līdzīga nelaime nu piemeklējusi arī “Linkedin”. Ziņots, ka pārdošanā kādā hakeru forumā nonācis ap pusmiljards “Linkedin” lietotāju datu. Izskatās, ka tos var iegādāties par bitkoiniem. Savukārt vēl divus miljonus lietotāju datu kiberuzbrucējs nopludinājis tiešsaistē kā uzskatāmu piemēru, kāda informācija nozagta.

Nopludinātā informācija ietver tādus datus kā lietotāja vārds un uzvārds, e-pasta adrese, tālruņa numurs, informācija par darbavietu, saites uz “Linkedin” un citu sociālo tīklu profiliem. Vienlaikus “Linkedin” norāda, ka nopludinātajos datos atrodas informācija no daudzām vietnēm, ne tikai no “Linkedin”. Kompānija arī apgalvo, ka nozagtie dati no “Linkedin” ietver tikai publiski pieejamo informāciju.

Daļa no nopludinātājiem datiem

Ar nozagtajiem datiem kiberuzbrucējiem ir iespēja dažādos veidos kaitēt lietotājiem, piemēram, veikt pikšķerēšanas uzbrukumus, sūtīt spama ziņas un citas darbības. Īpaši apņēmīgi kiberuzbrucēji var apvienot nopludinātajos failos atrodamo informāciju ar citiem  nozagtajiem datiem, izveidot detalizētus lietotāju profilus un pēc tam veikt vēl pārliecinošākus pikšķerēšanas uzbrukumus vai pat izdarīt identitātes zādzības.

Labā ziņa ir tā, ka starp nopludinātajiem datiem šobrīd nav atrasta sensitīva informācija, piemēram, norēķinu karšu dati vai juridiska veida dokumenti.

Ja tomēr ir aizdomas, ka tavs “Linkedin” profils ir cietis šajā kiberuzbrukumā, ieteicams veikt dažus piesardzības soļus:

  1. Apmeklēt šo mājaslapu, lai pārbaudītu, vai tavi dati tiešām ir nopludināti.
  2. Esi vērīgs un padomā divreiz pirms atvērt aizdomīgus ziņojumus un apstiprināt nepazīstamus kontaktus.
  3. Ieteicams nomainīt gan savu “Linkedin”, gan e-pasta paroli.
  4. Apsver turpmāk izmantot paroļu pārvaldnieku, kas palīdzēs izveidot drošas paroles.
  5. Iespējo divu faktoru autentifikāciju (2FA) visos savos sociālo tīklu kontos.
  6. Uzmanies no pikšķerēšanas e-pastiem un īsziņām, neko aizdomīgu never vaļā.
Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

identitātes zādzības – noslēgt vai pārtraukt darba līgumu ar manu identitāti? nav taču laiki kad varēja uzdoties par grāfu Karabasu, kuru neviens nebija redzējis.

kāds arī tagad var rakstīt neglītas lietas ar tavu vārdu, un kas?

šobrīd reputāciju zaudējis linkedins un diez vai kāds uztvers nopietni prankus, ja zināms ka liela daļa pers. datu brīvi staigā pa netu.

gribi pamēģināt kaut kā tā?

likt numuru seksa listē ir jēga konkrētam cilvēkam, nevis abstraktam svešiniekam. nu, ieliks. zvanītāji arī ir tikai cilvēki – uzzinās, ka mineta nebūs un otrreiz nezvanīs. un cik ilgi zvanīs – mēnesi? ne jau gadu vai piecus. turklāt tam pašam ss ir iespēja nobloķēt sludinājumus, ja vari pieādīt ka tas ir tavs numurs – ja tā ir seksenēs, tad nav tik traki.

Kāda atšķirība?
Man e-pasts, mob. tālruņa numurs, darba vieta untml., ir publiski pieejams Linkedinā, tāda jau arī ir Linkedin jēga.

Vispār, jaunieši, varējāt publicēt apdeitoto ziņu, nevis šo buļļu kaku.

Iz tā paša avota:
“This was not a LinkedIn data breach, and no private member account data from LinkedIn was included in what we’ve been able to review.”

Varēja nonest linkedin no serveriem ar visiem bekapiem. Būtu kāds labums cilvēcei.

Kas tev pret linkedin’u? Tā jau nav sejasgrāmata

Reklāma
Reklāma
Reklāma