Reklāma

Nopludināta vairāk nekā 500 miljonu “Facebook” lietotāju personiskā informācija

Jaunākie raksti

Bang & Olufsen izlaiž savas pirmās bezvadu austiņas ar trokšņu slāpēšanu par “nieka” 399 EUR

Dāņu audio uzņēmums Bang & Olufsen izlaidis savas pirmās bezvadu austiņas, kurās ir iebūvēta aktīvā trokšņu slāpēšana (ANC), un...

Īlona Maska “Neuralink” piesaista 200 miljonus dolāru, paātrinās smadzeņu čipa izstrādi

Daudziem zināms, ka bez "SpaceX", "Tesla", "The Boring Company" Īlons Masks vada arī uzņēmumu "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu...

AOC izziņo GAMING G3 sērijas monitorus ar 165 Hz un 1000R ieliekumu

AGON by AOC aptver daudzus ar spēlēm saistītos produktus AOC portfelī, sākot no spēļu monitoriem līdz spēļu austiņām, mehāniskajām...

“eBay” tīmekļa versijā sāk atbalstīt maksājumus ar “Apple Pay”

Pamazām arvien vairāk uzņēmumu un veikalu sāk integrēt "Apple Pay" maksājumu risinājumu savā ekosistēmā. Nu šonedēļ šim pulciņam pievienojies...

AMD izziņo Radeon RX 6600 XT, vēlas uzlabot spēlēšanu 1080p izšķirtspējā

AMD izziņojis visai sākuma līmeņa videokarti Radeon RX 6600 XT, kas paredzēta videospēlēm 1080p izšķirtspējā. Radeon RX 6600 XT...

Sestdien, 3. aprīlī, mediju pasauli satricināja ziņa par visai smagu kiberuzbrukumu, kas skāris “Facebook”. Kādā hakeru forumā nopludināti ap 533 miljonu “Facebook” lietotāju personiskā informācija – tālruņa numuri un personas dati. Tas ir ievērojams cipars, ņemot vērā, ka “Facebook” aktīvo lietotāju skaits šobrīd sasniedz 2.8 miljardus. Būtiski, ka šis incidents nav koncentrēts uz atsevišķiem reģioniem, bet kopumā uz 106 valstu lietotājiem.

Zināms, ka kibernoziegums kopumā skāris vairāk nekā 32 miljonus lietotāju ASV, 11 miljonus Lielbritānijā, sešus miljonus Indijā. Pārējie ap 480 miljoni lietotāju sadalās attiecīgi pa 103 valstīm. Kibernoziedznieku ķetnās nokļuvuši tādi sensitīvi dati kā lietotāja tālruņa numurs, “Facebook” ID, pilnais vārds un uzvārds, dzīvesvietas adrese, dzimšanas datums, dzīves gājums un dažos gadījumos arī e-pasta adrese.

Pašreiz izskatās, ka kiberuzbrukumu, visticamāk, sekmēja “Facebook” esoša ievainojamība, ko uzņēmums laboja 2019. gadā. Tātad pašreiz nopludinātie dati nevarētu būt jaunāki par 2019. gadu.

Kibernoziegumu izlūkošanas firmas “Hudson Rock” direktors Alons Geils (Alon Gal) norāda, ka, lai arī nozagtie dati ir pāris gadu veci, tie joprojām var sniegt vērtīgu informāciju par personu, ko iespējams izmantot, lai izkrāptu naudu vai kā citādāk kaitētu. Par datu noplūdi Geils sāka nojaust šī gada janvārī, kad kāds lietotājs hakeru forumā reklamēja automatizētu botu, kas apmaiņā pret naudu nodos simtiem miljonu “Facebook” lietotāju tālruņa numurus. Šobrīd visi augstāk uzskaitītie dati bez maksas atrodami šajā forumā, un tos var redzēt ikviens, kuram nav slinkums un ir elementāras prasmes darbā ar datiem.

Būtiski, ka šī nav pirmā reize, kad tiešsaistē nonāk milzīgs apjoms “Facebook” lietotāju datu. Tā pati 2019. gadā atklātā ievainojamība ļāva hakeriem iegūt miljoniem lietotāju telefona numuru. Kompānija pēc tam norādīja, ka tā gada augustā nepilnība esot novērsta.

Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Urraa, beidzot kaada laba zinja. Veel labaaka zinja butu, ja facebook aizvertos pa visam. Un otrkart, ja piemeram mani dati ir ka seit nopludinati, tad facebook katram lietotajam butu jaizmaksaa kompensaacija. Un rezultataa facebook bankroteetu.

Un kāds tev no tā būtu labums, ja facebook bankrotētu? Vnk interese, kāpēc cilvēkam ir tāds ļauns prieks.

un kāpēc no kāda pozitīva notikuma būtu jāgūst personīgais labums? par vienu privātās informācijas spiegošanas infrastruktūru mazāk, hooray!

Varbūt tad uzreiz izslēgt visu internetu? Varēs tad priecāties bez pārtraukuma, hooray!

tev loģika klibo, viss internets ar spiegošanu nenodarbojas, toties tu šeit nodarbojies ar demagoģiju.

Jā protams pērtiķīt!
Vienkārši neizmanto sūda faceboku un miers! Kurš tad šeit ir demogogs?
Man piemēram šķiet, ka visi IT sētnieki ir pasisti, jo kurš gan vēlētos darbotos tāda nozarē..

P.s.
Labi, labi joks, neuztraucies digitalksi :)

Pietiktu, ja internetu izslēgtu Gobzemistiem, Antivakseriem, Sputņikiestiem, Putlerastāņiem, Zoošizām, 5g torņu dedzinātājiem un tamlīdzīgiem bālleliņiem. Bet tad jau FB nomirtu bada nāvē! :)

Jo ātrāk iznīks facebook, jo labāk cilvēcei!

Interesanti, ka sarakstā, kur minētas visas valstis kuru iedzīvotāji ir noplūdušajos datos, Latvijas nav. Igaunijā ap 90tkst, Lietuvā 220tkst, bet Latvija vispār nav minēta.

Jā, vai ne. Kā tad tur īsti sanāk? 🤔🤔

Interesanti, tieši tajā dienā saņēmu divas ziņas no facebook ar password recovery code. Nomainīju facebook un e-pasta paroli momentā.

Šodien pusdienas laikā, zvanīja, bo vairākām vietām, kā nomet klausuli tā zvana no citas vietas, iespējams, tas ir kā saistīts….

Par sho priecajas noteikti indieshu tehnologiju, IRS un citi, kam svarigi sazinja caur telefonu. Nozhelojami. Man zhel, ka cietis daudzi cilveki, kas ar tehnologijam ir uz jus, uzticot datus facebook. Kas taa jau loti nekaunigi nodod datus treshajm pusem.

A kāpēc oriģinālais tweet’s, norādītā linka otrā pusē ir ne tik populārs, komentāru, atzīmju “patīk” un dalīšanās skaitā ziņā, kā tas ko jūs te uzrādāt?
Es pieņēmu, ka kursors.lv ir jauna viltus ziņu vietne, jā?

Nesapratu jautājumu. Vari, lūdzu, vēlreiz un citiem vārdiem?

Reklāma
Reklāma
Reklāma