Reklāma

Nopludināta vairāk nekā 500 miljonu “Facebook” lietotāju personiskā informācija

Jaunākie raksti

“Netflix” īpaši bērniem piedāvās iespēju atklāt saturu ar pārsteiguma elementiem

Lai arī varētu uzskatīt, ka "Netflix" domā tikai par pieaugušo lutināšanu ar funkciju dažādību, tā nebūt nav. Arī bērni...

Plānots, ka ātrgaitas satelītu internets “Starlink” sniegs būtisku pienesumu Brazīlijā

"SpaceX" strauji attīsta savu satelītu interneta servisu "Starlink", izvēršot to aizvien vairāk valstīs. Aizvadītajā piektdienā Īlonam Maskam bija svarīga...

Tehnoloģiju izstāde “IFA Berlin” šogad atgriežas kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

Pēc divu gadu pārtraukuma tehnoloģiju pasaules svarīgākie notikumi un pasākumi beidzot uzņem klātienes skatītājus. Izņēmums nav arī ikgadējā tehnoloģiju...

“Twitter” krīzes laikā slēps ierakstus, kas ietver nepatiesu informāciju

"Twitter" šonedēļ paziņojis par jaunu politiku cīņai ar dezinformāciju krīzes laikā, nosakot jaunus standartus tādu tvītu ierobežošanai vai bloķēšanai,...

Pebblebee piedāvā AirTag konkurentu, kuru uzreiz varēs piekarināt pie atslēgām

Tirgū parādījies jauns AirTag konkurents Pebblebee, kas patiešām varētu izrādīt sīvāku cīņu, jo tas izmanto labāko Apple ekosistēmas iespēju,...

Sestdien, 3. aprīlī, mediju pasauli satricināja ziņa par visai smagu kiberuzbrukumu, kas skāris “Facebook”. Kādā hakeru forumā nopludināti ap 533 miljonu “Facebook” lietotāju personiskā informācija – tālruņa numuri un personas dati. Tas ir ievērojams cipars, ņemot vērā, ka “Facebook” aktīvo lietotāju skaits šobrīd sasniedz 2.8 miljardus. Būtiski, ka šis incidents nav koncentrēts uz atsevišķiem reģioniem, bet kopumā uz 106 valstu lietotājiem.

Zināms, ka kibernoziegums kopumā skāris vairāk nekā 32 miljonus lietotāju ASV, 11 miljonus Lielbritānijā, sešus miljonus Indijā. Pārējie ap 480 miljoni lietotāju sadalās attiecīgi pa 103 valstīm. Kibernoziedznieku ķetnās nokļuvuši tādi sensitīvi dati kā lietotāja tālruņa numurs, “Facebook” ID, pilnais vārds un uzvārds, dzīvesvietas adrese, dzimšanas datums, dzīves gājums un dažos gadījumos arī e-pasta adrese.

Pašreiz izskatās, ka kiberuzbrukumu, visticamāk, sekmēja “Facebook” esoša ievainojamība, ko uzņēmums laboja 2019. gadā. Tātad pašreiz nopludinātie dati nevarētu būt jaunāki par 2019. gadu.

Kibernoziegumu izlūkošanas firmas “Hudson Rock” direktors Alons Geils (Alon Gal) norāda, ka, lai arī nozagtie dati ir pāris gadu veci, tie joprojām var sniegt vērtīgu informāciju par personu, ko iespējams izmantot, lai izkrāptu naudu vai kā citādāk kaitētu. Par datu noplūdi Geils sāka nojaust šī gada janvārī, kad kāds lietotājs hakeru forumā reklamēja automatizētu botu, kas apmaiņā pret naudu nodos simtiem miljonu “Facebook” lietotāju tālruņa numurus. Šobrīd visi augstāk uzskaitītie dati bez maksas atrodami šajā forumā, un tos var redzēt ikviens, kuram nav slinkums un ir elementāras prasmes darbā ar datiem.

Būtiski, ka šī nav pirmā reize, kad tiešsaistē nonāk milzīgs apjoms “Facebook” lietotāju datu. Tā pati 2019. gadā atklātā ievainojamība ļāva hakeriem iegūt miljoniem lietotāju telefona numuru. Kompānija pēc tam norādīja, ka tā gada augustā nepilnība esot novērsta.

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars
05.04.2021 10:09

Urraa, beidzot kaada laba zinja. Veel labaaka zinja butu, ja facebook aizvertos pa visam. Un otrkart, ja piemeram mani dati ir ka seit nopludinati, tad facebook katram lietotajam butu jaizmaksaa kompensaacija. Un rezultataa facebook bankroteetu.

suspends
05.04.2021 11:08
Reply to  Oskars

Un kāds tev no tā būtu labums, ja facebook bankrotētu? Vnk interese, kāpēc cilvēkam ir tāds ļauns prieks.

digitalk
05.04.2021 13:24
Reply to  suspends

un kāpēc no kāda pozitīva notikuma būtu jāgūst personīgais labums? par vienu privātās informācijas spiegošanas infrastruktūru mazāk, hooray!

suspends
05.04.2021 14:12
Reply to  digitalk

Varbūt tad uzreiz izslēgt visu internetu? Varēs tad priecāties bez pārtraukuma, hooray!

digitalk
05.04.2021 15:45
Reply to  suspends

tev loģika klibo, viss internets ar spiegošanu nenodarbojas, toties tu šeit nodarbojies ar demagoģiju.

IT sētniekam
10.04.2021 13:21
Reply to  digitalk

Jā protams pērtiķīt!
Vienkārši neizmanto sūda faceboku un miers! Kurš tad šeit ir demogogs?
Man piemēram šķiet, ka visi IT sētnieki ir pasisti, jo kurš gan vēlētos darbotos tāda nozarē..

P.s.
Labi, labi joks, neuztraucies digitalksi :)

Skābene
06.04.2021 15:58
Reply to  suspends

Pietiktu, ja internetu izslēgtu Gobzemistiem, Antivakseriem, Sputņikiestiem, Putlerastāņiem, Zoošizām, 5g torņu dedzinātājiem un tamlīdzīgiem bālleliņiem. Bet tad jau FB nomirtu bada nāvē! :)

zukerfuc
05.04.2021 18:17
Reply to  suspends

Jo ātrāk iznīks facebook, jo labāk cilvēcei!

Twitter lietotājs
05.04.2021 10:32

Interesanti, ka sarakstā, kur minētas visas valstis kuru iedzīvotāji ir noplūdušajos datos, Latvijas nav. Igaunijā ap 90tkst, Lietuvā 220tkst, bet Latvija vispār nav minēta.

05.04.2021 23:39

Jā, vai ne. Kā tad tur īsti sanāk? 🤔🤔

Gun
05.04.2021 12:46

Interesanti, tieši tajā dienā saņēmu divas ziņas no facebook ar password recovery code. Nomainīju facebook un e-pasta paroli momentā.

Jankūns
05.04.2021 18:27

Šodien pusdienas laikā, zvanīja, bo vairākām vietām, kā nomet klausuli tā zvana no citas vietas, iespējams, tas ir kā saistīts….

Oskars
05.04.2021 19:29
Reply to  Jankūns

Par sho priecajas noteikti indieshu tehnologiju, IRS un citi, kam svarigi sazinja caur telefonu. Nozhelojami. Man zhel, ka cietis daudzi cilveki, kas ar tehnologijam ir uz jus, uzticot datus facebook. Kas taa jau loti nekaunigi nodod datus treshajm pusem.

Skeptiķis
06.04.2021 22:40

A kāpēc oriģinālais tweet’s, norādītā linka otrā pusē ir ne tik populārs, komentāru, atzīmju “patīk” un dalīšanās skaitā ziņā, kā tas ko jūs te uzrādāt?
Es pieņēmu, ka kursors.lv ir jauna viltus ziņu vietne, jā?

Kursors.lv
07.04.2021 07:35
Reply to  Skeptiķis

Nesapratu jautājumu. Vari, lūdzu, vēlreiz un citiem vārdiem?

Reklāma