web analytics

Šajā nedēļas nogalē “NASA Space Apps Challenge” norisināsies arī Latvijā

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...No 2020. gada 2. līdz 4. oktobrim norisināsies NASA Space Apps Challenge 2020, kas ir viens no lielākajiem globālā mēroga 48 stundu hakatoniem (tehnoloģiju maratons) pasaulē, kas apvieno kosmosa un tehnoloģiju entuziastus, lai risinātu gan ar Zemi, gan kosmosu saistītus izaicinājumus, kopā ar NASA.

Šogad pasākums tiks realizēts tikai tiešsaistē, kas sniedz iespēju jebkuram interesantam pievienoties vienotam mērķim, cilvēkiem ar dažādu izcelsmi un talantiem no visas pasaules. Pirmo reizi šim pasākumam pieslēgsies un tiks pārstāvēta arī Latvija, kur vietējā organizatora lomu ir uzņēmusies Ventspils pilsētas dome, ERAF iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, Nr. UIA03-250 ietvaros.

Space Apps Challenge aizsākās 2012. gadā un tagad ir kļuvis par lielāko globālo hakatonu. Kaut arī NASA piešķir balvas TOP projektiem, Space Apps Challenge galvenā vērtībā ir vērsta uz sadarbību! Pasākuma misija ir vērsta uz šādiem mērķiem:

  • Iedvesmot uz sadarbības veicināšanu, radošumu un kritisko domāšanu,
  • Veicināt interesi par Zemes un Kosmosa zinātni un izpēti,
  • Veicināt izpratni par NASA datiem visā pasaulē,
  • Veicināt nākamās paaudzes zinātnieku, tehnologu, dizaineru, inženieru, mākslinieku u.c. izaugsmi un daudzveidību.

Šī gada izaicinājumi:

  • Novērošana: šīs kategorijas izaicinājuma mērķis ir veicināt izstrādāt tādus rīkus, kas novērošanas datus padarīs pieejamākus zinātniekiem, lēmumu pieņēmējiem un sabiedrībai.
  • Informēšana: nākt klajā ar efektīviem veidiem, kā piesaistīt citus zinātniskai un vēsturiskai informācijai.
  • Uzturēšana: kādas darbības mēs varam veikt, lai uzturētu savu planētu, lai tā būtu apdzīvojama nākamajās paaudzēs? Un kā mēs varam uzturēt cilvēka dzīvi skarbajos kosmosa apstākļos?
  • Radīšana: neatkarīgi no tā, vai tas ir mākslas darbs, aparatūra vai jauna tehnoloģija, šīs kategorijas izaicinājumi liks Jums iedomāties, veidot un radīt izpratni.
  • Konfrontēšana: izvēlieties izaicinājumu šajā kategorijā, lai risinātu dažādus jautājumus vietējā, valsts un / vai pasaules līmenī. Kā tehnoloģija var kalpot kā instruments pārmaiņām?
  • Savienošana: šīs kategorijas izaicinājumi lūgs jūs izpētīt saziņas metodes un analizēt sarežģītos cilvēku un ideju tīklus, kas veicina kosmosa aģentūru misijas uz Zemes un kosmosā.

Pasākums tiek realizēts NASA Space Apps Challenge sadarbībā ar vietējiem organizatoriem Ventspils pilsētas domi, Ventspils starptautisko radioastronomijas centru, Ventspils Augstskolu, Ventspils biznesa atbalsta centru, Accenture, Business Academy studentiem, kā arī ar tādiem partneriem, kā TechGirls, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, Emergn, TestDevLab, Basaful, kas nodrošinās gan informācijas nodošanu plašākai auditorijai, mentorus, tehnoloģiju risinājumus, pakalpojumus, gan specbalvas.

Vairāk uzzināt par pasākumu un iespēja reģistrēties šeit: https://2020.spaceappschallenge.org/locations/ventspils/event

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: