Web Analytics
More
  Reklāma

  Starptautiskā finanšu tehnoloģiju hakatonā “Open FinHack” uzvar komanda no Latvijas

  Jaunākie raksti

  Starptautiskais finanšu tehnoloģiju hakatons “Open FinHack” noslēdzies ar latviešu komandas “Frankey” uzvaru. Konkurence bija sīva – hakatonam pieteicās 231 dalībnieks no 38 pasaules valstīm!

  Hakatona “Open FinHack” ietvaros dalībnieki meklēja gan B2B, gan B2C risinājumus sešās finanšu nozares jomās – kolektīvā finansēšana, krāpšanas atklāšana un novēršana, blokķēdes risinājumi, datu analītika, personalizēti finanšu pakalpojumi un finanšu lietpratība. Hakatonam varēja pieteikties gan individuāli ideju autori un eksperti, gan agrīnas stadijas jaunuzņēmumi.

  ReklāmaAdvertisement

  Gandrīz nedēļu 23 komandas strādāja dienu un nakti, klātienē un attālināti, lai tiktu maksimāli tālu savas idejas attīstīšanā. Starptautiska žūrija finālā vērtēja gan idejas konceptu un radošumu, gan dizainu un potenciālo lietotāju pieredzi, gan biznesa modeli un komandu. Tāpat tika pievērsta uzmanība iespējai ideju realizēt un arī risinājuma potenciālo ietekmi. Idejas attīstīt hakatona dalībniekiem palīdzēja 48 dažādu jomu eksperti no dažādām valstīm.

  “Manuprāt, šajā “Open FinHack” hakatonā bija dažas ļoti interesantas idejas, kurām es saredzu zināmu biznesa potenciālu, ja tās tiks pareizi īstenotas. Tomēr galvenais, kas mani iepriecina, ka šādi pasākumi dod iespēju cilvēkiem attīstīties, paplašina viņu redzesloku un veicina starptautisku tīklošanos. Tāpat prieks, ka “DelfinGroup”, atbalstot šo hakatonu, iespējams, ir palīdzējis kādam realizēt savu ieceri un arī devis pienesumu Latvijas finanšu tehnoloģiju nozarei,” saka viens no atbalstītājiem “DelfinGroup” valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš. Viņš arī bija žūrijas komisijas loceklis.

  Uzvarētāju komandas “Frankey” līdzdibinātājs Āris Brencis pēc uzvaras teica: “Šis ir ļoti patīkams pārsteigums. Es pieteicos hakatonā, jo šī ideja man bija jau divus gadus, taču es neko ar to nebiju darījis. Man likās, ka šis ir labs brīdis saprast, vai nu ideju atlaist, vai kaut ko beidzot ar to iesākt. Tagad izskatās, ka būs ar to jāturpina strādāt.” “Frankey” komanda piedāvā padarīt demokrātiskāku iespēju investēt franšīzēs. Proti, komanda ir apņēmusies izveidot platformu, kur būtu iespēja satikties franšīzes devējiem, franšīzes ņēmējiem un arī potenciālajiem investoriem. Līdz ar to ikvienam būtu iespēja investēt biznesa modelī un idejā, kas ir labi saprotama. “Frankey” saņēma arī “Open FinHack” atbalstītāja advokātu biroja “drill.” simpātiju balvu – juridiskās konsultācijas 1000 eur apmērā, kā arī ielūgumus uz “Riga Comm 2024” konferenci.

  2. vietu hakatonā “Open FinHack” ieguva komanda “AYMA”, kas plāno radīt neobanku īpaši spēļu industrijai. Savukārt 3. vietas ieguvēja komanda “Rellocate” vēlas palīdzēt imigrantiem uzsākt dzīvi jaunajā mītnes zemē, uz kurieni tie pārcēlušies. Sakarā ar to, ka ne vienmēr viņiem ir pietiekami finanšu līdzekļi un bankas nav atsaucīgas aizdevumu nodrošināšanā, komanda vēlas radīt platformu, kur būtu iespēja aizņemties no privātajiem aizdevējiem. Simpātiju balvu no “Gravity Team” – 1 Ethereum – saņēma komanda “Alphanome.ai”. Tas ir agrīnas stadijas jaunuzņēmums – uz finansēm fokusēta mākslīgā izntelekta izpētes laboratorija. Komanda hakatona ietvaros eksperimentēja ar mākslīgā intelekta video radītiem video finanšu nozares vajadzībām.

  “Uzņēmums “Gravity Team” radās tā, ka īstajā brīdī īstie cilvēki satikās jaunuzņēmumu kopienā. Saņēmām vajadzīgo atbalstu, lai uzbūvētu globālu tirgus spēlētāju kriptovalūtu nozarē. Tagad uzskatām par savu pienākumu gan atbalstīt hakatonu, gan izglītot interesentus par šo aizraujošo nozari. Ja ne kāda no šīm idejām, tad ceram, ka šo cilvēku tikšanās “Open FinHack” radīs jaunus dzīvotspējīgus un interesantus biznesus,” saka “Gravity Team” līdzdibinātājs un tehniskais direktors Krišs Pujāts.

  Hakatonu “Open FinHack” atbalstīja plašs partneru loks, tostarp “DelfinGroup”, “Gravity Team”, “Accenture”, “drill.”, Latvijas Banka, Eiropas Banku iestāde (European Banking Authority), “JeffApp”, KPMG, EDFA, “Tenity”, “Tietoevry”, “PixelPai”, “Fintech Latvija asociācija”, Latvijas Finanšu nozares asociācija, “Gravity Hub”, Rīgas Tehniskā universitāte, Banku augstskola, Rīgas Biznesa skola, Latvijas Universitāte, “Fintech News Network”, Latvijas blokķēdes attīstības asociācija, “Riga Comm”, “HackTribe”, “Delfi” un “Nordic FinTech Magazine”.

  Hakatonu organizēja inovāciju kopiena “WindHackers”, kuras mērķis ir veicināt starpdisciplināru sadarbību un sekmēt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu biznesa ideju attīstību.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Profs
  16.04.2024 17:51

  Šo konceptu nekad neesmu sapratis, kas mudina komersantus iesaistīties šāda fufelī un vēl ar to lielīties – piemēram pirmās vietas komandas nosaukums – Frankey – Amsterdamas mākslinieks, “ideja” – franšīže, kam ir tik daudz jau risinājumu šobrīd. Par Rellocate farsu vispār nerunājot. Ja tie bija labākie, tad kādi ir tie pārējie?

  Reinis Rozitis
  16.04.2024 18:07
  Reply to  Profs

  > neesmu sapratis, kas mudina komersantus iesaistīties

  “Gandrīz nedēļu 23 komandas strādāja dienu un nakti, klātienē un attālināti” .. ~1500 eur – no izmaksu viedokļa par potenciālu ideju/rīku/risinājumu ir kapeikas.

  Salīdzini, piemēram, ar šo hakatonu (kas principā ar kaut kādā mērā ir “kapeikas”) https://www.bleepingcomputer.com/news/security/hackers-earn-1-132-500-for-29-zero-days-at-pwn2own-vancouver/

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  16.04.2024 17:59

  “Simpātiju balvu no “Gravity Team” – 1 Ethereum – saņēma komanda “Alphanome.ai”.”

  =M=A=V=

  Reklāma