Reklāma

Google, iespējams, slepus vēro tevi pat tad, ja lieto inkognito režīmu

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Nedienas skārušas arī tehnoloģiju kompāniju Google. Otrdien pret uzņēmumu ierosināta lieta tiesā, apsūdzot par nopietniem pārkāpumiem lietotāju privātuma jautājumos. Tiesa no Googles pieprasījusi vismaz 5 miljardus dolāru lielu soda naudu, apsūdzot Alphabet Inc vienību slepenā informācijas vākšanā par to, ko cilvēki skatās tiešsaistē un kādas vietnes pārlūko, neskatoties uz to, ka lietotāji sava privātuma nodrošināšanai izmantojuši tā saucamo inkognito režīmu.

Saskaņā ar sūdzību Google apkopojis datus, izmantojot Google Analytics, Google Reklāmu pārvaldnieku un citas lietojumprogrammas, kā arī lietotnes. Būtiski, ka šajā gadījumā pat nav bijis svarīgi, lai lietotājs noklikšķinātu uz Google atbalstītajām reklāmām. Sūdzībā teikts, ka Googles ievāktā informācija ļauj uzzināt krietnu daļu no savu lietotāju privātās dzīves – par draugiem, vaļaspriekiem, iecienītākajiem ēdieniem, iepirkšanās paradumiem un jebko citu, kas tiek skatīts internetā, domājot, ka privātais režīms pasargās no Googles ziņkārīgajām acīm.

Tomēr jāatzīst, ka kaut arī lietotāji privāto pārlūkošanu uzskata par drošu veidu, kā sērfot internetā, datu drošības pētnieki jau sen pauž bažas, ka Google varētu izsekot cilvēku darbībām dažādos pārlūkošanas režīmos, arī apvienojot privātās un parastās interneta lietošanas režīmus.

Vienlaikus sūdzībā norādīts, ka Google, iespējams, slepus vērojusi miljoniem lietotāju, kuri kopš 2016. gada 1. jūnija pārlūkoja internetu inkognito režīmā.

AvotsReuters
Reklāma

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

“nedienas”?.. kāpēc tik politkorekti jāraksta par privāto datu nelegālu ievākšanu un lietotāju izspiegošanu? ja zagli Vasisuāliju noķer policija, tad taču neviens neraksta, ka viņam iestājušās nedienas. raksta, ka Vasisuālijs ir zaglis, un viņam tiek izvirzītas apsūdzības. ar ko tad gūgle labāka?

Arcijs

Bet google taču solīja nespiegot un nekrāt informāciju,un Apturi Covid arī sola ka neko neuzkrās un nespiegos

Janis Murnieks

Apturi covid aplikāciju cilvēki jau izurķēja krustu un šķērsu . tas apps ne spiego ne arī dalās ar privātiem datiem .
Paranoju atlikt!

Minokio

Vispār jau source kods nav nekur publicēts, tā ka neko izurķēt krustu šķērsu pagaidām nav īsti iespējams.
 
Balagāns par to arī nebūtu ilgs, ja publicētu izejas kodu tāpat kā vācieši savai Corona-Warn-App – https://www.coronawarn.app/en/

Janis Murnieks

Source kodu vajag tikai “gaismas tīkla” čiekuram :D
īsti vīri dekompilē …
 

Kristaps Skutelis

Sakops kodu un drīzumā publiski izliks apskatei.

Skābene

Ne tikai pārlūks spiego, bet arī mikrofons, un lieliski saprot latviešu valodu! Atliek biežāk parunāt par kādu konkrētu tēmu, kā sāk rādīties attiecīgs reklāmas saturs. To jau šķiet visi sen pamanījuši, nav nekas jauns.

Kristaps Skutelis

Šis gan ir no urbāno mītu seriāla.

Kaspars

Bija man vienreiz vajadzība, parunāju, bet skuju, neko nepiedāvāja. Vilšanās.

Oskars

Tagad paskaidrojiet, kas būs tie, kas saņems to 5 miljardu soda naudu, par pārkāpumu? Nu nejau es, lai gan visu laiku gandrīz izmantoju Firefox > Private Window – kad meklēju ko Google. Jo mana pieredze nav labākā pēc meklēšanas google, ka uz epastu pēctam nāk ziņas ko iepriekš meklēju. Pēdējais bija apdrošināšana. Un jau tajā pašā dienā gmail parādījās reklāmvēstules ar dažām apdrošināšanas firmām, kuras nekādi man neder un neesu izrādījis interesi. (Tās bija ASV tirgum).

Oskars

es arī vēlos saņemt kompensāciju, par datu ievākšanu, kaut man bija Private Browsing.

Oskars

Tad, kur ir jēga no šīs ziņas, ja pārējā pasaule pie dibena?

Oskars

Bet man jau ir ieslēgts privātuma režīms un izspiego mani. Tagad es to zinu un zināju arī pirmstam, bet es gribu lai man kompensē to ko viņi pārkāpj. Es uzskatu ka man pienākas arī.

Mārtiņš

Kad tu lieto inkognito režīmu, Google par tevi uzzina kādu 100% drošu faktu – to, ka tev gribas kaut ko noslēpt no Google :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: