Reklāma

Google, iespējams, slepus vēro tevi pat tad, ja lieto inkognito režīmu

Jaunākie raksti

Kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? (video)

Brīžos, kad notiek finanšu tirgus satricinājumi, ir svarīgi padomāt par savu finansiālo drošību, lai gadījumā, ja ģimeni piemeklē nelaime...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #481 (06.10.2022)

6. oktobra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Logitech G502 X Plus peles un G PowerPlay peles paliktņa apskats

Logitech G502 X Plus pele ir viena no trim nesen izziņotām G502 X sērijas spēlēm paredzētām pelītēm. Sērijā ietilpst G502...

“Instagram” parādīsies vairāk reklāmas

Jūlijā jau ziņojām par "Meta" sliktajiem otrā ceturkšņa finanšu rezultātiem, kad pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē tā ieņēmumi bija...

Xiaomi piedāvā budžeta klases Redmi Pad planšetdatoru

Xiaomi izziņojis budžeta klases planšetdatoru Redmi Pad, kas ir aprīkots ar 90 Hz ekrānu un maksās ap 279 eiro....

Nedienas skārušas arī tehnoloģiju kompāniju Google. Otrdien pret uzņēmumu ierosināta lieta tiesā, apsūdzot par nopietniem pārkāpumiem lietotāju privātuma jautājumos. Tiesa no Googles pieprasījusi vismaz 5 miljardus dolāru lielu soda naudu, apsūdzot Alphabet Inc vienību slepenā informācijas vākšanā par to, ko cilvēki skatās tiešsaistē un kādas vietnes pārlūko, neskatoties uz to, ka lietotāji sava privātuma nodrošināšanai izmantojuši tā saucamo inkognito režīmu.

Saskaņā ar sūdzību Google apkopojis datus, izmantojot Google Analytics, Google Reklāmu pārvaldnieku un citas lietojumprogrammas, kā arī lietotnes. Būtiski, ka šajā gadījumā pat nav bijis svarīgi, lai lietotājs noklikšķinātu uz Google atbalstītajām reklāmām. Sūdzībā teikts, ka Googles ievāktā informācija ļauj uzzināt krietnu daļu no savu lietotāju privātās dzīves – par draugiem, vaļaspriekiem, iecienītākajiem ēdieniem, iepirkšanās paradumiem un jebko citu, kas tiek skatīts internetā, domājot, ka privātais režīms pasargās no Googles ziņkārīgajām acīm.

Tomēr jāatzīst, ka kaut arī lietotāji privāto pārlūkošanu uzskata par drošu veidu, kā sērfot internetā, datu drošības pētnieki jau sen pauž bažas, ka Google varētu izsekot cilvēku darbībām dažādos pārlūkošanas režīmos, arī apvienojot privātās un parastās interneta lietošanas režīmus.

Vienlaikus sūdzībā norādīts, ka Google, iespējams, slepus vērojusi miljoniem lietotāju, kuri kopš 2016. gada 1. jūnija pārlūkoja internetu inkognito režīmā.

AvotsReuters

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
18 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
04.06.2020 11:45

“nedienas”?.. kāpēc tik politkorekti jāraksta par privāto datu nelegālu ievākšanu un lietotāju izspiegošanu? ja zagli Vasisuāliju noķer policija, tad taču neviens neraksta, ka viņam iestājušās nedienas. raksta, ka Vasisuālijs ir zaglis, un viņam tiek izvirzītas apsūdzības. ar ko tad gūgle labāka?

Arcijs
04.06.2020 13:49

Bet google taču solīja nespiegot un nekrāt informāciju,un Apturi Covid arī sola ka neko neuzkrās un nespiegos

Janis Murnieks
04.06.2020 14:54
Reply to  Arcijs

Apturi covid aplikāciju cilvēki jau izurķēja krustu un šķērsu . tas apps ne spiego ne arī dalās ar privātiem datiem .
Paranoju atlikt!

Minokio
04.06.2020 16:49
Reply to  Janis Murnieks

Vispār jau source kods nav nekur publicēts, tā ka neko izurķēt krustu šķērsu pagaidām nav īsti iespējams.
 
Balagāns par to arī nebūtu ilgs, ja publicētu izejas kodu tāpat kā vācieši savai Corona-Warn-App – https://www.coronawarn.app/en/

Janis Murnieks
04.06.2020 17:08
Reply to  Minokio

Source kodu vajag tikai “gaismas tīkla” čiekuram :D
īsti vīri dekompilē …
 

Kursors.lv
05.06.2020 06:26
Reply to  Minokio

Sakops kodu un drīzumā publiski izliks apskatei.

Skābene
04.06.2020 15:08

Ne tikai pārlūks spiego, bet arī mikrofons, un lieliski saprot latviešu valodu! Atliek biežāk parunāt par kādu konkrētu tēmu, kā sāk rādīties attiecīgs reklāmas saturs. To jau šķiet visi sen pamanījuši, nav nekas jauns.

Kursors.lv
05.06.2020 06:25
Reply to  Skābene

Šis gan ir no urbāno mītu seriāla.

Kaspars
06.06.2020 17:56
Reply to  Skābene

Bija man vienreiz vajadzība, parunāju, bet skuju, neko nepiedāvāja. Vilšanās.

Oskars
04.06.2020 16:12

Tagad paskaidrojiet, kas būs tie, kas saņems to 5 miljardu soda naudu, par pārkāpumu? Nu nejau es, lai gan visu laiku gandrīz izmantoju Firefox > Private Window – kad meklēju ko Google. Jo mana pieredze nav labākā pēc meklēšanas google, ka uz epastu pēctam nāk ziņas ko iepriekš meklēju. Pēdējais bija apdrošināšana. Un jau tajā pašā dienā gmail parādījās reklāmvēstules ar dažām apdrošināšanas firmām, kuras nekādi man neder un neesu izrādījis interesi. (Tās bija ASV tirgum).

Oskars
04.06.2020 16:33

es arī vēlos saņemt kompensāciju, par datu ievākšanu, kaut man bija Private Browsing.

Oskars
04.06.2020 17:17

Tad, kur ir jēga no šīs ziņas, ja pārējā pasaule pie dibena?

Oskars
04.06.2020 17:33

Bet man jau ir ieslēgts privātuma režīms un izspiego mani. Tagad es to zinu un zināju arī pirmstam, bet es gribu lai man kompensē to ko viņi pārkāpj. Es uzskatu ka man pienākas arī.

Mārtiņš
06.06.2020 00:49

Kad tu lieto inkognito režīmu, Google par tevi uzzina kādu 100% drošu faktu – to, ka tev gribas kaut ko noslēpt no Google :)

Reklāma