Šogad, no 31. oktobra līdz 3. novembrim, Itālijā norisināsies pirmās Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) rīkotās Motorsporta Spēles (Motorsport Games). Pirmo reizi FIA rīkotās sacensībās autosportisti sacentīsies cits pret citu, pārstāvot savu valsti, nevis startējot individuāli vai kādas komandas sastāvā. Motorsporta Spēlēs paredzēts izcīnīt godalgas sešās disciplīnās – līdzās klasiskā autosporta disciplīnām – GT, Formula 4, Touring Car, drifts un kartings – medaļu komplekts tiks izcīnīts arī Digital ieskaitē jeb braukšanā ar Sony Playstation videospēli Gran Turismo Sport. Motorsporta Spēlēs tiks pārstāvēta arī Latvija – Latvijas Automobiļu Federācija sadarbībā ar EGP Latvia startam Digital ieskaitē pieteiks vienu dalībnieku, kuram tiks pilnībā apmaksāta dalības maksa, kā arī ceļošanas un nakšņošanas izdevumi.

 

“Esmu ļoti pacilāts, ka mums izdevies radīt šādas Motorsporta Spēles, kas ļaus vienā pasākumā apvienot uzreiz vairākas autosporta disciplīnas. Šādas Motorsporta Spēles ir liela ziņa ne vien autosporta pasaulē, bet arī nozīmīgs jaunums starptautisku sporta notikumu kalendārā. Motorsporta Spēles sniegs nacionālajām federācijām vēl vienu lielisku iespēju  uzrunāt un pievērst autosportam arvien jaunus interesentus, vienlaicīgi vairojot arī valstisko patriotismu! Ar nepacietību gaidu rudeni, kad arī pats klātienē apmeklēšu pirmās Motorsporta Spēles Romā,” Motorsporta Spēļu izziņošanas dienā izteicās FIA prezidents Žans Tods.

Lai noteiktu Latvijas ātrāko Gran Turismo Sport braucēju, pretendentiem būs jādodas uz EGP Latvia sadarbības partnera SRC Riga salonu, Artilērijas ielā 29/31, kur 26. un 27. augustā, notiks atlases braucieni. Dalībnieks, kurš atlases laikā uzrādīs ātrāko rezultātu, saņems godpilno balvu – iespēju pārstāvēt Latviju pirmajās FIA Motorsporta Spēlēs.

“RA Events uzsāktais e-autosporta projekts EGP Latvia turpināsies ar vēl vienām lieliskām sacensībām – šoreiz nosakot ātrāko dalībnieku, kuram būs unikāla un vēsturiska iespēja piedalīties pirmajās Motorsporta Spēlēs. Autosporta pasaulē šis pasākums ir kas pilnīgi jauns, un tikai laiks rādīs, vai un cik drīz šo pasākumu varēsim salīdzināt ar Olimpiskajām spēlēm!

Vēlos izteikt lielu pateicību Latvijas Automobiļu Federācijai un EGP Latvija partnerim Pafbet.lv – ar visu iesaistīto pušu entuziasmu un finansiālu atbalstu izdevies visu saorganizēt tā, lai vienīgajam Latvijas pārstāvim tiktu nodrošināta iespēja piedalīties FIA Motorsporta Spēlēs. Vēlu veiksmi visiem dalībniekiem, un lai izdodas godam pārstāvēt Latviju!” pagodināts sarīkot FIA Motorsporta Spēļu atlases kārtu Latvijā ir RA Events un EGP Latvia vadītājs Raimonds Strokšs.

FIA Motorsporta Spēles 2019:

Laiks Notikums Vieta
pirmdiena, 26. augusts,
11:00-22:00
atlases sacensības, 1.diena SRC Riga,
Artilērijas iela 29/31
otrdiena, 27. augusts,
11:00-22:00
atlases sacensības, 2.diena SRC Riga,
Artilērijas iela 29/31
31. augusts Noslēdzas pieteikuma iesniegšana FIA
31. oktobris FIA Motorsporta Spēles 2019,
atklāšanas ceremonija
Roma, Itālija
2. novembris Treniņbraucieni Roma, Itālija
3. novembris Finālbrauciens Roma, Itālija
3. novembris FIA Motorsporta Spēles 2019,
noslēguma ceremonija
Roma, Itālija

Lai reģistrētos FIA Motorsporta Spēļu atlases kārtām lūdzam sazināties ar EGP Latvia pārstāvi pa tālruni +371 25 608 443 (Ģirts).

Visi jaunumi un informācija par EGP Latvia aktivitātēm un sacensību gaitu ir pieejama interneta mājaslapā www.egplatvia.com, kā arī sociālajos tīklos, Facebook EGPLatvia, Instagram @egplatvia un Twitter @EGPLatvia.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dzincha

Superīgas ziņas, visu laiku skatījos, ka sači notiek Dirt Rally 2.0, cerēju, ka kaut kad nākotnē varētu būt kāda atlase iekš Assetto Corsa, Gran Turismo vai F1, beidzot viena feina iespēja aiziet un piedalīties autošosejā. Paldies EGP Latvia un LAF.

Artūrs Žigulins

Žēl, ka vēl aizvien pašā GT Sport nevar reprezentēt Latviju, nākas ņemt UK vai kādu citu valsti.
Bet šīs ziņas tiešām ir pozitīvas!

Dzincha

Jap pilnīgi piekrītu, pats arī startēju zem UK.

Agnis

Komerciālie apsvērumi dara savu un jau kārtējo reizi šādi pasākumi tiek rīkoti uz bērnu spēlēm, nevis normāliem simulatoriem. Būtu rFactor 2, iRacing, Assetto vai kaut vai RaceRoom, būtu pilnīgi cita lieta!

REALAIS

Tāpēc, ka tādus simulatorus spēlē ļoti mazs procents spēlētāju. Turnīri būs tikai ar populārām spēlēm.

Agnis

Jā, bet tas mazais procents arī ir tie labākie braucēji. World’s fastest gamer šobrīd ir visnopietnākais pasākums, kur arī balvas ir atbilstošas – iepriekšējā sezonā apmaksāts amats McLaren F1 simulatorā, šajā sezonā apmaksāta sezona dalībai GT3.
Lai vai kā EGP un LAF tāpat malači, ka vismaz iesaistās, kur var!

Artūrs Žigulins

Nujau nujau. Caur Gran Turismo Academy arī cilvēki ir izsitušies līdz reālām sacensībām GT klasēs.
Šajās brīvdienās Ņujorkā arī būs kārtējais Gran Turismo Sport World Tour events – https://www.gran-turismo.com/us/gtsport/worldtour2019/newyork/ :)

digitalk

no malas izskatās, ka tu esi ne tikai fizisks, bet arī garīgs impotents. bet diez vai tu sagaidīsi līdzjūtību šeit komentāros.