Dzīvojam tādā interesantā laikmetā, kad lasīt-vēl-īsti-nepratējs vēlas nēsāt kabatā ierīci, kuras jauda un iespējas desmitiem reižu pārspēj datorus, ko mēs (kā šībrīža nu jau vecāki) dabūjām aptuveni 5. – 8. klasē. Tuvojas kārtējais 1. septembris ar kārtējo izvēli – vai pirmklasniekam vispār nepieciešams telefons? Vai tas būs podziņtelefons? Varbūt nepieciešams jau viedtālrunis?

Arī manā mājsaimniecībā ir pirmklasnieks, laikam nāksies būt nepopulāram un atzīties, ka mans pirmklasnieks pavisam noteikti saņems viedtālruni. Izvēle gan šoreiz kritīs uz jau mājās esošu, visai maz lietotu aptuveni 5 collu viedtālruni ar 64 GB atmiņu un 4 GB RAM. Viedtālrunis ticis pie Android 9 Pie operētājsistēmas, tam ir divas kameras, USB Type-C uzlādes pieslēgvieta un pieklājīgi lādēšanas ātrumi.

Zaļā domāšana noteikti liktu savam pirmklasniekam iedot kādu jau esošu telefonu vai pat viedtālruni, lai lieki atvilktnēs nemētājas un nenoveco šāda veida tehnika. Jābūt gatavam, ka tavs pirmklasnieks telefonu sadauzīs vai pazaudēs, tāpēc diez vai ir prātīgi uzreiz mesties dārga modeļa meklējumos.

Bet ko iesākt, ja mājās nekā lieka nav?

Šeit centīšos izdalīt trīs cenu kategorijās populārākos un saprātīgākos pirkumus, bet tie būs viedtālruņi. Pārsvarā ņemšu vērā tikai Latvijā oficiāli iegādājamus viedtālruņus. Uzreiz pasaku, ka no viedtālruņiem ar 2 GB RAM un 16 GB atmiņu šobrīd vajadzētu turēties pa gabalu. Tāpat nespēju saskatīt MediaTek procesora izvēles nepieciešamību.

Starp citu, Kursors.lv apskatu sadaļā mēs no šī gada sākuma telefonu apskatus dalām trīs cenu kategorijās, lai ikviens lasītājs varētu ērtāk piemeklēt saturu par sev interesējošo ierīci.

Viedtālruņi līdz 150 eiro

Jāsaprot, ka šajā cenā nevar būt briesmīgi izvēlīgs, kaut kādas niecīgas nianses mūs neinteresē, te visu nosaka tas, vai viedtālrunis vispār kustēsies uz priekšu un būs izmantojams. Uzreiz pateikšu, ka pārtikas produktu veikalu kasēs iegādājamos 20 eiro vērtos podziņu telefonus šoreiz atļaušos ignorēt.

Šajā cenu kategorijā pie mobilo sakaru operatoriem atrodams nav gandrīz nekas. LMT līdz 8. septembrim piedāvā Samsung Galaxy A20e Dual SIM. Šis viedtālrunis saņēmis 3 GB RAM un 32 GB atmiņu, pievienojama arī microSD atmiņas karte.

Diemžēl šeit arī beidzas saraksts, kas piesaistīja aci mobilo sakaru operatoru piedāvājumā. Pārējais viss ir vecs vai ļoti, ļoti lēns pat “uz papīra”.

Par laimi – tīmekļa veikalu piedāvājums ir visai plašs, bet arī te jābūt uzmanīgam, lai neiegādātos pavisam nelietojamu un lēnu viedtālruni.

Redzējis dzīvē šo viedtālruni neesmu, bet atļaušos uzskatīt, ka Xiaomi Mi A2 Lite ar 3 GB RAM un 32 GB atmiņu būs viens no veiksmīgākajiem pirkumiem cenā līdz 150 eiro. Xiaomi Mi A2 Lite cena ir ap 135 – 150 eiro. Xiaomi Mi A2 Lite ir Snapdragon 625 procesors, 1080p+ ekrāna izšķirtspēja un 4000 mAh akumulators ar ātru uzlādi. Xiaomi Mi A2 Lite saņēmis Android 9 Pie operētājsistēmu. Šis ir gana populārs viedtālrunis, tam varēsi piemeklēt silikona maciņu un aizsargstiklu arī tepat Latvijā.

Xiaomi Mi A2 Lite

No Xiaomi ir arī Redmi 7 modelis ar 3 GB RAM un gana nopietnu 64 GB atmiņu. Šo viedtālruni darbina Qualcomm Snapdragon 632 procesors, 720p+ izšķirtspējas ekrānu klāj Corning Gorilla Glass 5, viedtālrunim ir 4000 mAh akumulators ar ātru uzlādi. Šis jau ir viedtālruni, ko varētu lietot arī pieaugušais.

Xiaomi Redmi 7

Šajā cenu kategorijā biju licis visai lielas cerības uz Nokia, bet no Nokia ir tikai 2.2 modelis ar 2 GB RAM un 16 GB atmiņu. Cik redzēts, no 16 GB atmiņas pēc operētājsistēmas uzstādīšanas pāri paliek labi ja 6…7 GB, tur nekādas lietotnes un spēles virsū turēt neizdosies.

Viedtālruņi no 151 līdz 250 eiro

Šī noteikti būs vispopulārākā kategorija, jo te iegūsim tiešām labi nostrādātus viedtālruņus ar vismaz 4 GB RAM un 64 GB atmiņu, glītiem ekrāniem un pieklājīgu veiktspēju. Iespējams, daļa no šiem spēs padarbināt arī prasīgākas populārās viedtālruņu spēlītes. Te jāsāk uzmanīties no pārāk liela izmēra viedtālruņiem.

Man pirmā izvēle kristu uz Xiaomi Mi A2, kas pieejams gan pie mobilo sakaru operatoriem, gan arī interneta veikalos. Xiaomi Mi A2 4 GB RAM + 64 GB atmiņas versija maksā tikai 170 eiro pie LMT, bet ap 220 eiro interneta veikalos maksās arī Xiaomi Mi A2 versija ar 6 GB RAM un 128 GB atmiņu. Xiaomi Mi A2 izmanto Android One operētājsistēmu, tātad viedtālrunis darbosies naski un saņems vēl vismaz Android Q versiju un pāris gadus tiks sūtīti arī drošības ielāpi. Te gan der atcerēties, ka bērna rokās viss šķīst un plīst, diez vai Xiaomi Mi A2 piedzīvos savu otro dzīves gadu… 5.99 collu ekrāns – not great… not terrible.

Xiaomi Mi A2

Samsung Galaxy A40 maksā ap 200 eiro ar 4 GB RAM + 64 GB atmiņu, viedtālrunis saņēmis Android 9 Pie operētājsistēmu. Plašāk ar Samsung Galaxy A40 iesaku iepazīties nesen tapušā Kursora apskatā. 5.9 collas un Super AMOLED – tīri pieņemami šībrīža situācijai viedtālruņu tirgū.

Samsung Galaxy A40

Huawei Mate 20 Lite maksā ap 250 eiro pie sakaru operatoriem, arī šo viedtālruni esam apskatījuši iepriekš, tāpēc daudz neaizraušos ar satura atstāstu. Ekrāns ar 6.3 collām varētu būt ne visai pieņemami pirmklasnieka rokai.

Huawei Mate 20 Lite

LG Q60 arī iegādājams pie mobilo sakaru operatoriem par aptuveni 250 eiro. Jā, LG ir pie mums atgriezies viedtālruņu tirgū pēc pāris gadu pārtraukuma. Tieši šobrīd tapis LG Q60 apskats, man gribētos pašam redzēt, ko tieši LG izdarījis ar Mediatek Helio P22 procesoru un 3 GB RAM, jo 100% ticības šādai kombinācijai nav. LG Q60 ir viens no sakaru operatoru piedāvājumiem, bet noteikti ne mans mīļākais piedāvājums. 6.26 collu ekrāns ir visai liels, bet ne kritisks.

LG Q60

Interneta veikalos atradu Honor 8X ar 4 GB RAM un 128 GB atmiņu par 250 eiro, kas varētu būt tīri pieņemams pirkums. Honor 8X klupšanas akmens varētu būt 6.5 collu ekrāns, tas tomēr ir visai daudz pirmklasnieka rociņai.

Interneta veikalos ir Motorola Moto G7 ar 4 GB RAM un 64 GB atmiņu par 240 eiro. Viedtālrunim ir 6.2 collu ekrāns, bet visai piezemēts 3000 mAh akumulators. Man arī ir aizdomas, ka Motorola pēdējos gados pēc pārdošanas Lenovo ir zaudējusi gandrīz jebkādu pievilcību.

Motorola Moto G7

Šajā cenu kategorijā vēl arvien primāri sekotu līdzi, vai izvēlētajam viedtālruni pieejami aizsargaksesuāri, kā arī pie šādas cenas padomātu par ekrāna apdrošināšanu.

Viedtālruņi par 251+ eiro

Protams, nav nekāda māksla nopirkt dārgu viedtālruni, kā arī jāņem vērā, ka cenā virs 250 eiro tomēr ir visai liela izmēra modeļi. Savā izvēlē mēģināju daudz nekāpt pāri 300 eiro, jo te vēl arvien runājam par viedtālruni, kas tiks sadauzīts, un Ziemassvētku vecītim tiks skrecelīgā rokrakstiņā lūgts nu jau 11. iPhone vai kaut kas uz to pusi.

Mobilo sakaru operatoriem šajā cenu kategorijā ir visai civilizēts piedāvājums, dažbrīd pat operatoru cenas ir nedaudz zemākas par lielo interneta veikalu cenām.

Xiaomi Mi 8 Lite par aptuveni 258 eiro piedāvā aptuveni gadu vecu viedtālruni ar Snapdragon 660 procesoru, 4 GB RAM un 64 GB atmiņu, 6.26 collu ekrānu, 1080p+ ekrānu. Izskatās, ka Xiaomi Mi 8 Lite gadījumā tiek nedaudz piemaksāts par dizainu (kas to būtu gaidījis?!?!), bet šis viedtālrunis jau varētu sākt kustināt PUBG un citas tik ļoti populārās viedtālruņu spēles.

Xiaomi Mi 8 Lite

Huawei P30 Lite cena ir 270 eiro, par to iegūstam jau 128 GB atmiņu kopā ar 4 GB RAM un 6.15 collu 1080p+ ekrānu. Huawei P30 Lite ir tīri lietojamas kameras, viedtālruni darbina 12 nm Kirin 710 2.2 GHz astoņu kodolu procesors, Android 9.0 Pie ar EMUI 9.0.1 saskarne, 3340 mAh akumulators un 9V/2A (18 W) ātrā uzlāde.

Huawei P30 Lite

Samsung Galaxy A50 maksā 320 eiro, Galaxy A50 saņēmis 6.4 collu 1080 x 2340 AMOLED ekrānu, gana jaudīgu astoņu kodolu Exynos 9610 procesoru, 4 GB RAM un 128 GB atmiņu. Viedtālrunim ir 25 megapikseļu f/1.7 galvenā kamera kopā ar 8 megapikseļu kameru un dziļuma sensoru. Galaxy A50 ir Android 9 Pie operētājsistēma un 4000 mAh akumulators.

Samsung Galaxy A50

Interneta veikalu piedāvājums papildina sakaru operatoru piedāvāto ar pāris interesantiem viedtālruņu modeļiem cenā līdz 300 eiro.

Manas acis Samsung Galaxy A7 (2018) ar 4 GB RAM un 64 GB atmiņu par 265 eiro piesaistīja tikai tāpēc, ka šim viedtālruni ir 6.0 collu ekrāns, bet jāņem vērā, ka šis nav ultra moderns viedtālrunis ar milzu ekrānu maziņā korpusiņā. Tas pats nedaudz augstāk minētais Galaxy A50 ar 6.4 collu ekrānu fiziski ir pat nedaudz mazāks par Galaxy A7 (2018).

Samsung Galaxy A7 (2018)

Xiaomi Mi 9 SE ar 6 GB RAM un 64 GB atmiņu par 295 eiro piesaistīja ar modernu 5.97 collu ekrānu un attiecīgi mazākiem korpusa izmēriem. Xiaomi Mi 9 SE ir pieņemama 48 megapikseļu kamera (arī citas kameras ir līdzvērtīgas OnePlus 7 Pro galvenajām kamerām), Snapdragon 712 procesors, pirkstu nospiedumu nolasītājs aiz ekrāna aizsargstikla. Pat pieaugušajam šis noteikti būtu tīri jauks viedtālrunis un Xiaomi Mi 9 SE noteikti ir mans favorīts šajā cenu kategorijā.

Xiaomi Mi 9 SE

Vēl viens ļoti interesants modelis no Xiaomi ir Pocophone F1 modelis, ko arī esam apskatījuši. Šis ir īstens spēlīšu dzenātāja sapnis, bet diez vai vecāki vēlētos, lai PUBG un Fortnite tik būtu atvases dienas plānos. Par Pocophone F1 tiek saņemtas dažādas atsauksmes, ne visas ir labas, bet te jāņem vērā, ka Pocophone F1 bija ļoti gaidīts un populārs viedtālruņa modelis savas cenas un jaudas dēļ. Pocophone F1 saņēmis Snapdragon 845 procesoru, 4000 mAh akumulatoru un 6 GB RAM kopā ar 64 GB atmiņu. Viedtālrunis maksā zem 300 eiro.

Pocophone F1

Nobeigumā

Atzīšos, ka pirms tīmekļa resursu izpētes biju plānojis šajos sarakstos iekļaut plašu Nokia viedtālruņu klāstu, bet Nokia kaut kā izdodas šobrīd piedāvāt ļoti vecus un konkurēt nespējīgus modeļus. Protams, bija skaidrs, ka te būs visu laiku jāpiemin Xiaomi, bet par visai plašo un cenu ziņā pieņemamo Samsung piedāvājumu pie mobilo sakaru operatoriem biju pat pārsteigts. LG tikai šobrīd sāk atgriezties Baltijā un Latvijā ar savu piedāvājumu, Kursors pat saņēmis apskatam trīs LG viedtālruņu modeļus (apskati vēl top, bet LG Q60 jau apskatīts).

Ja vispār uzskatām, ka pirmklasniekam vajadzīgs viedtālrunis, tad mana balss aizietu par Xiaomi Mi A2, kas, manuprāt, uzskatāms par lētāko (un pie mums no gana uzticamiem avotiem iegādājamo) lietojamo viedtālruni. Xiaomi Mi 9 SE būtu mana izvēle cenā ap 300 eiro. Trešā vieta godam pienāktos Xiaomi Mi A2 Lite, jo par šo cenu neko labāku iegūt nevar. Faktiski Xiaomi Mi A2 Lite ir minimums – lētāki un švakāki Android viedtālruņi nebūtu uzskatāmi par ērti lietojamiem. Tie būs lēni un mūžīgi bļaus par mazu atlikušo atmiņas apjomu.

Lai pašķaidītu Xiaomi uzvaras gājienu, pieminēšu arī Samsung Galaxy A20e – tas noteikti ir interesantākais mobilo sakaru operatoru piedāvājums.

Viedtālruņa iegāde ir tikai daļa no izdevumiem

Ko tad atvasei piedāvā mobilo sakaru operatori? Par aptuveni 10 eiro mēnesī visi mobilo sakaru operatori piedāvā bezlimitu tarifu bērnam. Protams, slēgt līgumu dosies viens no vecākiem, līdzi jāņem savu pasi vai ID karti un bērna dzimšanas apliecību. Šis, manuprāt, ir viens no mīlīgākajiem mobilo sakaru operatoru soļiem klientu vilināšanai pie sevis.

Bite piedāvā arī lētāku mobilo sakaru plānu ar ierobežotām minūtēm un gigabaitiem. Šo gan neieteiktu izvēlēties, jo, pārsniedzot iekļauto interneta apjomu, nākamie 500 MB būs pieejami par 2.50 eiro. Dārgi un traki neefektīvi mūsdienās. Tā vietā Bite labprāt pārdos gandrīz divas reizes dārgāko tarifu “BITE Jauniešiem”.

Kas ar to 5G? Pagaidām viss mierīgi, šogad par to varam pārāk nedomāt, mūsu operatori tikai tagad sāk palaist pirmās 5G bāzes stacijas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

48
Leave a Reply

avatar
14 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
Kristaps SkutelisshpatsFedjaAndron MacBetonSkābene Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Uldis M.
Member
Uldis M.

Un tomēr iPhone variantu no šī piedāvājuma nedrīkst izslēgt. Jo, ja citiem klasē ir iphone, bērns arī var sagribēt tādu… Tāpat ir arī ģimenes, kur vecāki paši lieto iPhone un loģisks solis ir iegādāties tādu arī savai atvasei, pie kam, lieliska iespēja savos telefonos apskatīties bērna telefona atrašanās vietu (bez lieku aplikāciju instalēšanas, un bērna telefona GPS iestatījumu maiņas)… Tāpēc… Es pievienotu iepriekš minētajam sarakstam arī iPhone 6s – kurš vēl ir diezgan labs, bet maksā pieņemami. Piemēram tet.lv un Tele2 veikalos tas šobrīd (32GB versijā) ir nopērkams par 360EUR visās 3 krāsās. Pie Bites 366EUR, bet pie LMT var… Read more »

Prusljix
Viesis
Prusljix

Tieši tā. Izlasot, nesapratu kāpēc nav iekļauts Iphone. Manam bērnam pavisam noteikti būs tāds. Nevis dēļ zīmola, bet dēļ drošības. Iphone ir ļoti labs un neapejams vecāku kontroles rīks- zināšu gan ,kur bērns atrodas, gan cik daudz laika pavada telefonā un ko tur dara. Nepieciešamības gadījumā varēšu nogriezt visu līdz zvanu un sms līmenim.

shpats
Viesis
shpats

Bet šis viss ir arī Androīdam ar Family Link! :)

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Vispār vajadzētu uzrakstīt plašāk par to slaveno Family Link.

Uldis M.
Member
Uldis M.

Hei, par ko īsti tāda nepatika? iPhone heiteri? Es runāju no pieredzes un reāliem keisiem. Tāpat arī uzskatu, ka 6s ir izskatāms variants priekš skolēna. Pie kam, tas ir arī piemērots mazākām roķelēm, atšķirībā no 6″ telefona.

Pičs
Viesis
Pičs

Pievienojos. Kaut kādi iPhone heiteri mīnuso.
Manam pirmklasniekam ir mans iPhone 6 ar jaunu bateriju (es, protams, nesalīdzinu ar jauna iegādi). Viss strādā bez problēmām. No bērna sūdzību nav. Arī sadauzīt nav žēl un location, parental control, screen time ir ļoti noderīgi.

digitalk
Member
digitalk

kāpēc uzreiz iPhone heiteri? ja tavs pirmais pro-iPhone arguments ir “ja citiem klasē ir iphone, bērns arī var sagribēt tādu…”, tad nav ko brīnīties.

Skābene
Viesis
Skābene

Mēs 1.klasi sākām ar Xiaomi redmi 4x, perfekts izmērs un pilnīgi pietiekama veiktspēja par cenu zem 150eur un pietika arī 2.klasei. Diemžēl, telefons noslīka un bija jāmeklē jauns vietā. Tika apsvērta iespēja labot mājās uz plauktiņa putekļus krājoša Iphone 7 ar sadauzīto stiklu, vai atkal pirkt kaut ko no XIaomi, stikla remonta budžetā. Bērns pats pieņēma lēmumu, ka varbūt labāk jaunu Xiaomi, jo tie ir lēti un var katru gadu ņemt jaunāko modeli! Tā nu cienot bērna izvēli, tikām pie Xiaomi MiA2.

Girts Eldmanis
Member
Girts Eldmanis

Cik lab ka ražotāji domā arī par ko bērna rokas lielumam atbilstošu…
Bet kādreiz derētu uztaisīt aprakstu par vāciņiem un aizsargstikliem.
Manējais jau ir sasitis 3 stikliņus, bet ekrāns joprojām dzīvs. Un armor case tipa vāciņi ar ir labi noderējuši…

ek's
Viesis
ek's

Redmi Go – neliels un lēts – zvanīt, fočēt var, pāris Appi arī iess. Eklasē tiks.

Mariz
Viesis
Mariz

Nu nezinu, pirms gada dēlam uzdāvinājām iPhone SE, kurš joprojām darbojas naski. Tas pats 6s procesors. Maksāja ap 300 naudiņām. Kompakts izmērs un komplektā ar Spigen trieciendrošo vāciņu var tikt mētāts uz nebēdu. Pieļauju, ka droīda 5 gadi un ābola 5 gadi nav viens un tas pats. Pašiem mums arī ir āboli un sākot ar iOS 12 var ērti attālināti kontrolēt telefona aplikāciju lietošanu bērna telefonam (Scren time funkcija). iCloud Family sharing uz visiem kontiem arī ir ģēla. Nesaprotu tos, kas taupa dažus eiro mēnesī, bet riskē pazaudzēt visus telefona datus, ja nu kas ar telefonu notiek. Ar to visu… Read more »

Rudolfs
Viesis
Rudolfs

Iegadajos delam (2klasniekam) Samsungu a40, tas jau pateica visu, ko pa mani doma ar piebildi, ja jau no letajiem, tad janem Samsung A70. Tada luk vertibu skala musdienas.

Fedja
Viesis
Fedja

Ir vecāki, kas nopērk labāko ko var atļauties, bet vienalga dabū atklausīties, jo redz skolā visiem ir krutāki telefoni nekā tavam tētim vai mammai. Mašīna krutāka, māja krutāka utt.
Tāpēc es skolās atļautu tikai podziņtelefonus un liktu staigāt visiem vienādās formās, lai bagāto vecāku bērni nevar izlekt tik ļoti uz citu trūcīgāku vecāku bērnu fona.

Rudolfs
Viesis
Rudolfs

Tas ir audzināšanas jautājums. Ja bērnam neskaidro, ka lietas nu pilnīgi dzīvē nav svarīgākais, tad arī sākās samērīšanās at trubām.

KasparsB
Viesis
KasparsB

Tiešām pirmklasniekam? :D :D

Artis
Viesis
Artis

Manējais no 1. klases iet ar iPhone SE. Tagad būs 4. Telefons kā jauns. Viss darbojas. Puika nesūdzas. Kādus 10 aizsargstikliņus esmu nomainījis.

Halva
Viesis
Halva

Skolēniem lidz 14 gadiem vispār laizāmie telefoni jāaizliedz, kā tas tagad ir francijas skolās!
Lai par idiotiem neizaug un attīsta visas maņas, ne tikai tuvredzību un bakstīšnu ar pirkstu!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, glupam un slinkam vecākam liekas, ka visa vaina jānoveļ tikai uz telefoniem un citiem gadžetiem.

Pičs
Viesis
Pičs

:DD Pareizi pateici. 80ajos arī visu vainu novēlā uz ļaunajiem televizoriem.

Halva
Viesis
Halva

Jā, jā … glupais Francijas parlaments aizliedz skolās izmantot mobilos telefonus, bet “gudrītis” Kristapiņš zin, ka vainīgie ir vecāki. Viņš taču daudzbērnu tēvs ar pieredzi un izglītību šajās lietās …
http://bit.do/e4AoW
Nez tikai kāpēc “glupais” Steve Jobs saviem bērniem savulaik arī bija aizliedzis gadžetus lietot, slinks muļķis taču laikam?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Mēs runājam par divām dažādām lietām.

Halva
Viesis
Halva

1. Kristap, izlasi šo rakstu > Steve Jobs Was a Low-Tech Parent
http://bit.do/e4Avi
2. Ir arī labās ziņas, google ir ko sakarīgu radījis šīs problēmas risināšanai :)
Iepazīsties un būtu veselīgi ja uzrakstītu rakstu par šo rīku, domāju daudziem prātīgiem vecākiem tas būtu patīkams jaunatklājums un palīdzētu limitēt bērniem laiku pie telefonu ekrāniem ;)
https://families.google.com/familylink/

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Zinu gan rakstu, gan Google produktu. Paldies! Piekrītu, par Google risinājumu būtu vērts uzrakstīt plašāk.

Budzis
Viesis
Budzis

Te kāds vispār reāli spriež par skolnieku un ar ko tam pietiek? Es saprotu, ka dažiem kompleksi neļauj ņemt neko zem 300 pat sicim, lai gan būsim reāli – visu vajadzību apmierināšanai pietiek pat ar 1gb rāma un 16 diska. Ja tev naudas par daudz, noziedo tos pāris simtus labdaribai!

Gatis Brencis
Viesis
Gatis Brencis

Ļoti precīzi vārdi, raksta autors domā par savām personiskajām ambīcijām, nevis par reālu telefona vajadzību sīcim.

Boss
Viesis
Boss

Iphone xs max! Or Samsung galaxy note 10+
Labi vecāki saviem bērniem nežēlo labāko!

Gatis Brencis
Viesis
Gatis Brencis

Manuprāt raksts kurā tiek celta vētra tējas glāzē. Rakstā nav minēts neviens arguments kapēc pirmklasnieka telefonam vajadzētu vismaz 32GB atmiņu, vai RAM 3GB? Pirmīša telefonā galvenā funkcija ir spēt pazvanīt vecākiem un būt sazvanāmam. Viņš spēles klasē dzenās, vai filmas “kačās”? Pavisam normāli telefoni ar standarta funkcijām ir pieejami zem 100€, piemēram:
Xiaomi Redmi 7A
Nokia 2.2 Dual
DooGee X90L
BlackView A60
Kā arī daudzi citi, autora nepatiesi noniecinātie. Esmu runājis, ahoi.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tas, ka cilvēks ir pavisam mazs nenozīmē, ka viņam var dot mocīties ar nelietojamiem telefoniem.

Gatis Brencis
Viesis
Gatis Brencis

Jūs abi ar raksta autoru varat dod kaut vienu argumentētu viedokli ar ko mazbudžeta telefoni, cenu kategorijā <100, nespēs pildīt savas funkcijas?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Protams, spēs. Taču šādi telefoni ir briesmīgi lēni un mazās atmiņas drīz būs pilnas ar lietotnēm un to datiem. Kā jau minēju, tad jau labāk nopirkt podziņtelefonu.

Maija
Viesis
Maija

Jautājums, kādēļ netiek pieminēti veikali kā RD Electronics vai EVELATUS ?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Vēsturiski iegājies, ka Latvijā lielākā daļa telefonu tiek pirkta pie operatoriem, tāpēc lūkojamies, ko tie piedāvā un pa cik. Tas diezgan labi raksturo Latvijā oficiāli pieejamo ierīču klāstu.

Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

tāpēc ka tie kaktu kantori bieži vien izplata pelēku tehniku. tas nav jāatbalsta

Fedja
Viesis
Fedja

Paskat kā paralēlo importu var nodēvēt , lai tik pasniegtu to negatīvā plāksnē. Ja ražotāji nespiestu tirgotājus tirgot preces ar viņu rekomendēto pārdošanas cenu, nebūtu arī paralēlā importa, jo vienmēr būs valstis, kur ražotājs būs paredzējis zemāku sākuma cenu kā LV. Kamēr RD nodrošina garantiju, ir pilnīgi vienalga no kurienes tiek ievesta Global telefona versija.

Valdiamos
Viesis
Valdiamos

Raksts interesants un noderīgs, bet kāpēc tika apiets tāds Xiaomi Redmi modeļu klāsts kā Redmi 7, Redmi 7A vai Redmi Note 7, kas ir pārstāvēti cenu kategorijā līdz 150 un no 150 – 200 EUR, un ir atzīti par labiem telefoniem šajās kategorijās, tāpēc man dīvains liekās ieteikums cenu kategorijā no 150 EUR par Xiaomi Mi A2, jo ir pieejams jaunāks un labāks Redmi Note 7, kas ir mūsdienīgs un tehniski līdzvērtīgs, bet kopumā labāks modelis ar parametriem ko slavē daudzi blogeri savos (“apmaksātos”:) apskatos, kuros Redmi Note 7 parasti tiek salīdzināts ar Samsung A30, vai Samsung A40 un vēl… Read more »

digitalk
Member
digitalk

tu pats tā kā saproti, kādus argumentus izvirzi? «pievilcīgāks dizains ar stikla korpusu» sākumskolnieka rokās —> silikona maciņš telefonam ir paredzēts lausku saturēšanai vienkopus.

Skābene
Viesis
Skābene

Redmi note 7 ir 100 eur dārgāks par Mi A2, ja vēl salīdzinātu ar Redmi 7, tad tā atšķirība cenā vairs nebūtu tik liela.

Andron MacBeton
Viesis
Andron MacBeton

Cik debīla izaugs tā paaudze…