web analytics

Android kriptovalūtu rokoša ļaunatūra var sabojāt viedtālruņa akumulatoru

Jaunākie raksti

Biznesa nepārtrauktības plāns: Kas jāzina uzņēmējiem?

Jau vairāk nekā gadu pasaule dzīvo līdz šim nepieredzētos apstākļos, un Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī uzņēmējdarbību. 2020. gadā...

Ar ko īpaša ir videospēle “Valheim” un kāpēc tā kļuvusi tik populāra?

Es neteiktu, ka esmu kvēlākā videospēļu fane un ka šādi visbiežāk pavadu savu brīvo laiku. Tomēr reiz pa reizei...

OnePlus un Hasselblad uzsāk ilgtermiņa sadarbību, lai izstrādātu nākamās paaudzes flagmaņu viedtālruņu kameras

Globālais tehnoloģiju zīmols OnePlus šodien oficiāli paziņojis par trīs gadu sadarbību ar leģendāro kameru ražotāju Hasselblad, lai kopīgi izstrādātu...

“Ford F-150” jau pēc dažiem tūkstošiem kilometru ir problēmas ar rūsu auto apakšā

Rūsa nav patīkama lieta, to nevēlamies ieraudzīt nevienai mašīnai, taču tā ar laiku neizbēgami parādīsies, ja dzīvojat teritorijās, kurās...

Kompānijai “Tesla” ir sava sociālā platforma

Ja vēlies uzzināt visu par un ap "Tesla", bez Īlona Maska regulārajiem tvītiem tagad ir pieejama jauna sociālā platforma...

Kaspersky drošības pētnieki atklājuši ļaundabīgu Android programmatūru, kas bez lietotāja ziņas ar viedtālruni ļoti agresīvi rok kriptovalūtas. Turklāt dara to tik nešķīsti, ka pastāv ļoti reāla iespēja fiziski sabojāt Android viedtālruni.

Android ļaunatūra ieguvusi nosaukumu Loapi, tā speciāli paredzēta kriptovalūtu rakšanai ar inficētajām viedierīcēm, kā arī inficētās ierīces varot veikt DDoS uzbrukumus.

Ar Loapi Android ļaunatūru inficēts viedtālrunis pēc vairāku dienu noslodzes varot pat tikt sabojāts. Loapi ļaunatūra tik ļoti noslogo viedtālruni ar kriptovalūtu rakšanu, ka tas var sabojāt akumulatoru – akumulators pat var uzpūsties. Vienlaikus Loapi ļaunatūra cenšas atvērt 28 000 unikālas tīmekļa saites 24 stundu laikā, kas saistāmas ar dažādiem reklāmu serveriem.

Loapi ļaunatūra iegūstama, lejupielādējot Android APK lietotņu instalācijas datnes no neuzticamiem avotiem. Visbiežāk Loapi ļaunatūru iegūsi, ja netīšām lejupielādēsi un uzstādīsi viedtālrunī FWUpgradeProvider.apk datni.

Mēģinām nebūt pārāk dumji, neuzraujamies uz vēlmi bez maksas iegūt lietotnes no nezināmiem avotiem!

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Prasās arī kāda norāde, kā tikt vaļā no šitā baciļa!

x

aiznesīsi uz bat. nomaiņu un uzzinot cenu, turpat arī atstāsi ar visu trubu)

digitalk

factory reset tavs draugs.

x

ko tur resetot, ja bača zem pārslodzes izstūmusi ekrānu no korpusa….

Krotow

Ja sistēma atjaunota uz “sistēmu”, kurā qaqa ierakstīta kā sistēmas daļa, nelīdzēs arī factory reset. Tikai sistēmas un recovery nonešana. adb būs tavs draugs – ja proti ar to rīkoties.

Krotow

Ieteikums lēto ķīniešu telefonu īpašniekiem ar MediaTek čipsetu nepumpēt sistēmas atjaunošanas aplikācijas no sazin kurienes. Stāsts zem šī gadījuma: MT čipseta telefoniem ir 2 aplikācijas firmvāveres upgreidam – FWUpgrade.apk un FWUpgradeProvider.apk. Tā ka sistēmu varianti Vanga, Jina un Huja ražotnēs saliktajiem telefoniem var atšķirties (tie sivēni pat vienādus ID-us neprot konfigurācijā ierakstīt), aplikācijas tiek pielabotas un ieliktas publiskos failu lejupielādes serveros. Lapās, kur raksta par jaunumiem, kā likums ir saites uz šiem serveriem. Webserverus mēdz uzlauzt un adreses uz failiem lapās samainīt. Vai arī uztaisīt speciāli muļķu ķeršanai domātas ziņu lapas. Atliek tikai pagaidīt, kamēr kāmīši ielādē un palaiž “pareizos”… Read more »

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: