Degvielas uzpildes staciju tīkls Neste sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) uzsāk sociālo kampaņu Neraksti pie stūres!. Kampaņas mērķis ir mazināt mobilo telefonu lietošanu, vadot automašīnu. CSDD aptaujā 75% respondentu apstiprinājuši, ka pie auto stūres gan runā pa mobilo telefonu, gan arī saņem, sūta īsziņas un sērfo internetā. Turklāt piektā daļa atzina, ka mobilo telefonu lieto bieži.

“Kampaņas centrālais elements ir video klips ar mūsu leģendāro aktieru – Leona Krivāna un Arņa Līcīša – dalību. Tajā skatītājam atsaucam atmiņā visiem labi pazīstamo “par mata tiesu” sajūtu. Diemžēl zinām, cik ātri mēdz aizmirsties apņemšanās vairs nekad neatkārtot kļūdu, kas teju izrādījās liktenīga. Pie vecajiem ieradumiem atgriežamies pārāk viegli. CSDD veiktā pētījuma dati liecina, ka par spēcīgāko motivāciju atmest netikumu lietot mobilo telefonu pie stūres autovadītāji uzskata negatīvu pieredzi pašiem vai paziņām. Ar šo kampaņu mēs vēlamies mudināt autovadītājus aizdomāties par iespējamajām sekām, pirms negadījumā ir cietuši viņi paši,” aicina Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija mazumtirdzniecības vadītājs.

Gandrīz puse aptaujāto autovadītāju (43,2%) braukšanas laikā mobilajā telefonā mēdz lasīt saņemtās īsziņas, bet nedaudz vairāk par ceturto daļu (27,9%) paši ir rakstījuši īsziņas, būdami pie stūres. Satraucošs ir fakts, ka piektā daļa autovadītāju uzskata, ka braukšana un runāšana pa mobilo telefonu netraucē pilnvērtīgi vadīt automobili; biežāk šādās domās ir finansiāli nodrošināti vīrieši.

Potenciālos riskus, kas saistīti ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres, CSDD aktualizēja jau šī gadsimta sākumā ar video klipu, kurā galvenajās lomās bija šie paši aktieri – L.Krivāns un A.Līcītis, izspēlējot līdzīgu ainu. Gandrīz 20 gadu laikā problēma ne vien nav zaudējusi aktualitāti, bet, gluži otrādi, attīstoties mobilajām tehnoloģijām, kļuvusi vēl nozīmīgāka – zvanīšanai un īsziņu rakstīšanai nākusi klāt  vēl viena bīstama sērga –  regulāra sērfošana internetā.

*Autovadītāju un pasažieru uzvedība transportlīdzekļos, kvantitatīvs pētījums, veikts 2015.gada aprīlī-jūnijā

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

kā maldināt sevi un citus – risināt nepareizi noformulētu problēmu. paši tak atzīst, ka CSNg izraisa neuzmanība, un tāda ir arī bez telefoniem. Cilvēks skatās uz ceļu, bet maz ko redz jo galvā domas par savām vai kompānijas rūpēm. Domas aizklīst un uzmanība tām līdzi. Tad ko – aicinās mazāk domāt vai pirms braukšanas obligāti atslābināties sertificētās atslābinātavās, kas darbojas brālēna paspārnē? Vienkārši laiks beigt lietot pie stūres kabatas telefonus, kuru darbināšanai jāskatās mazā ekrānā, tātad nost no ceļa un jākoncentrējas tā kontrolēšanai. Uztaisiet tā, lai braucot izmanto iekārtas, kas neprasa novēršanos no ceļa. Avāriju varētu būt mazāk, bet jā,… Read more »

Lapsinieks

vai dzert kafiju, ēst kebabu un pīpēt (koncentrējoties, lai nenokrīt kāda oglīte un sintētiskā apšuvuma) ir drošāk? meklēt radio staciju sarežģītajā infosistēmā?