Mikroprocesoru gigants Intel šogad ir atteicies no Intel Developers Forum konferences rīkošanas. Ierasts, ka katru gadu Intel konferencē Sanfrancisko tika stāstīts par jaunāko galddatoru procesoru un serveru jomās.

Intel uzskata, ka uzņēmums tikai daļēji šobrīd uzskatāms par procesoru ražotāju, tas vairs nefokusējas uz PC un serveriem. Intel sevi vairāk saista ar nākotni – pašbraucošām automašīnām, mākslīgo intelektu un Lietu Internetu. Sagaidāms, ka Intel veidos jaunas, fokusētākas konferences.

Daudzi uzskata, ka šis solis ir vēl viena nagla galddatoru zārkā. Intel vairs nespēj ik gadu izlaist jaunus un aizraujošus procesorus, tāpēc no konferences nav lielas jēgas. Varbūt pat tieši pretēji – šāda konference parādītu uzņēmuma nespēju izstrādāt būtiski labāku produkciju. Jau pagājušajā gadā bija ziņas, ka Intel koncentrēs spēkus uz energoefektivitāti, nevis ātrdarbību. Bet kuru gan interesē lēnāks, bet drusku “zaļāks” spēlēm paredzēts dators?

28
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Vilnis Salenieksoldschool zerolemon fanKristaps SkutelisLapsinieksMartiness Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Lauris Ozolins
Guest
Lauris Ozolins

Nu jā, nav jau gluži telefons kur var skriet ar izskatu, kameru utt bet procesoru atstāt to pašu vai minimālu uzlabot.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

nu ļoti jau drosmīgs virsraksts. simtiem miljoniem cilvēku sēž ofisos pie datoriem un kaut ko grabinās vai nu ofisā, vai grāmatvedības programmās; kaut ko projektē vai ko citu dara. un nesāks viņi to darī cita tipa ierīcēs un lietu internets ar nepalīdzēs. nekur tie pc nepazudīs – ietaupīs tik naudu uz konferenču rīkošanu. tāda modes lieta.

nabadanga
Guest
nabadanga

Galddatorus kā tādus gan vēl par agru norakstīt. Tendence ir tāda, ka cilvēki tagad tos nemaina tik ātri kā agrāk. Turklāt cietā diska nomaiņa uz SSD pat gana vecu krāmu spēj atdzīvināt.

x
Guest
x

aha, nomaina cieto disku pret cieto ssd un burā tālāk, ja mātesdēlis+video nav pārāk veci (fīčas) un rijīgi (elektr. izmaksas)

Lauris Ozolins
Guest
Lauris Ozolins

Man ir 2012 gada kompis ar sdd, viss iet, ieliku tikko svaigu video karti! VIss rullē… neredzu jēgu ko mainīt. Sievas macbook pro retina 2012, arī jo projām kustās pie tam ar kādu ekrānu. Nav tie procesori tik bieži jāmaina

Kaspars Bebris
Guest
Kaspars Bebris

man ir 2008. gada izlaiduma kompis.. tiesa, ram pielikts un video nomainīts.. tagad plānojas SSD.. pēc jauna neprasās.

Opaps
Guest
Opaps

A man ir rakstāmmašīna, joprojām funkcionē!Nafig to datoru!

x
Guest
x

pēdējais teikums nav saprotams….vai tad intel ražoja pročus tikai geimeriem? šķiet, ka tie pat vairāk aizrāvās ar amd produkciju? tāda sajūta, ka kursorieši galda kompim neredz citu pielietojumu, kā tikai spēlēm…..

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

tētis (vietējais) teica (pie cita raksta), ka telefons. 24/7. āmen.

Artis Ābols
Guest
Artis Ābols

Nevis vienīgais pielietojums, bet PC attīstības pamatā ir spēles. Ofisam un internetam jau sen pietiek ar aizvēsturisku i3. Tiesa spēlēm jau kādu laiku pietiek arī ar padzīvojušu i5.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

Tu to nopietni? PC attīstības pamatā spēles? Tev laikam strādāšana asociējas ar word dokumentu un internetu. Es mēms.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Protams! Viennozīmīgi.

anonymous
Guest
anonymous

Nu nav gan tā, ka spēlēm pietiek ar padzīvojušu i5, jaunās CPU prasaīgās spēles izsūc visu sulu no tā i5 un vēl paprasa.

Martiness
Guest
Martiness

Protams, protams un i3 arī lieliski “darbina” autocadu… :D

Marko
Guest
Marko

Vai tad PC izmato tikai spēlēm? Priekš tam ir spēļu konsules!

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ne tikai, bet spēles ir tās, kas attīsta klasisko datoru jaudas. Ofisa programmatūras darbināšanai der arī 5 gadus vecs dators. Citi pielietojumi (video apstrāde, modelēšana) ir nišas jomas.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

tik šaurs Tev skatījums? esi redzējis sarežģītas crm programmas ar datu bāzēm? modelēšana ir niša? miljoniem inženieru, zinātnieku, mediķu? Kurš te brīžiem kaut ko zin un brīžiem nezina? man Tev sarunāt strelku ar elko džekiem lai pastāsta čo pa čom?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Man šķiet, ka geimingam datorus izmanto biežāk nekā modelēšanai un video apstrādei, bet šajā brīdī derētu uzmeklēt kādus statistikas datus, kas apstiprina vai apgāž šo manu pieņēmumu.

P.S. Datu bāzes un CRM “smagais” gals parasti tiek nodots apstrādei serverim nevis darbināts lokāli. Tas tā, zināšanai. Un pat nemēģini šeit iztaisīties gudrāks par sevi :D

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

comment image

Skābene
Guest
Skābene

Manā jaunībā PC galvenais attīstības virzītājspēks patiešām bija spēles! Mūsdienās spēles kapā telefonos, planšetēs, Xboxos, Pleisteišenos un citādās ierīcēs. Neslēpšu, ka mans viedtālrunis ir jaudīgāks par daudziem PC, kas pat 4k video nevar pavilkt!

anonymous
Guest
anonymous

Daudzos resursos min, ka tieši gaming pc ir augošs tirgus šobrīd, šeit viens piemērs:
https://arstechnica.co.uk/gaming/2017/01/as-pc-sales-shrink-the-gaming-pc-market-grows-faster-than-expected/

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kaut ko līdzīgu arī esmu lasījis.

Dairis Jankovskis
Guest
Dairis Jankovskis

Uzprasi saviem džekiem, kas ir serveris, virtualizācija, utt. Ļoti vienkārši un skaidri izstāstīs, jo Intelus tur krāmē kopš dzimšanas.

Globāli, visi ražotāji ir noskaņojušies uz Gaming lauciņu – gan NB gan PC. Tur attiecīgi jau ir un būs aktivitātes.
Vēl tāda mazā niša, kur vēl mēdz iespļaut ir biznesa gals un to drošība.

Martiness
Guest
Martiness

Kāds nišas produkts? Maz spēj aptvert cik daudz cilvēki darbojas ar cadu, es piemēram no saviem paziņām nezinu nevienu, kurš spēlētu spēles uz datora, vaitad tādas vispār vel ražo?

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

es ar nepazīstu nevienu, kas spēlē, bet dati ir nežēlīgi un nepielūdzami

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Raudzīties tikai uz savu paziņu loku nav diez ko produktīvi. Jāmēģina tvert lielāka bilde. Nu kaut loģiski padomā – spēlītes spēlēt var krietni vairāk cilvēku pasaulē nekā kaut ko dizainēt vai modelēt, jo tām nevajag ne izglītību, ne pieredzi.

Vilnis Salenieks
Guest
Vilnis Salenieks

šad tad uzspēlēju, tāpat arī cad un kādi video tiek montēti, pie tam, visām šīm lietām jaudas vienmēr var vēlēties vairāk

oldschool zerolemon fan
Guest
oldschool zerolemon fan

Nūū.. “ēras gals” ir par skaļu teikts.

Nevaru iedomāties, ka mājās sev galda datoru varētu aizvietot ar kaut kādu planšeti vai telefonu. PC man ir savākts specifisks (jā arī dārgs, bet ne tāpēc ka tur būtu, piemēram, “kruta videokarte” vai super jaudīgs procesors), perfekti pielāgots manām vēlmēm un iegribām. Spēles nespēlēju jau gadus, hmm, vismaz 10.