Google no meklēšanas rezultātiem gada laikā izņem 900 miljonus pirātisku hipersaišu

15

Google 2016. gadā no meklēšanas rezultātiem izņēma 900 miljonus hipersaišu, kas ved uz pirātiska satura materiālu iegūšanas vietnēm. Noņemto saišu skaits gandrīz dubultojies, ja to salīdzina ar 2015. gadu.

Google meklētājs daudzkārt kritizēts par to, ka ar tā palīdzību iespējams atrast mājaslapas, kas piedāvā nelegāli lejupielādēt filmas, mūziku vai cita veida saturu. Izklaides industrijas pārstāvji uzskata, ka tamlīdzīgas vietnes vispār nevajadzētu iekļaut meklēšanas rezultātos.

Google Transparency Report norādīts, ka Google regulāri saņem pieprasījumus par tāda satura noņemšanu, ar kuru, iespējams, tiek pārkāptas autortiesības. Google mērķis ir nodrošināt pārskatāmību, lai palīdzētu ikvienam saprast, kā autortiesības ietekmē pieejamo saturu. Google no meklēšanas rezultātiem izņem 89.8% no iesniegtajiem pieprasījumiem.

Lielbritānijas skaņu ierakstu industrija BPI apgalvo, ka organizācija ir apmierināta ar Google rīcību. 2013. gadā BPI pieprasīja Google dzēst 43.3 miljonus meklēšanas rezultātu autortiesību pārkāpumu dēļ, savukārt ASV organizācija RIAA tajā pašā laika posmā prasīja 31.6 miljonu rezultātu dzēšanu. 2016. gadā BPI pieprasījumu skaits audzis līdz 80 miljoniem. Tāpat lielākie pieprasījumu iesniedzēji ir Fox, NBC Universal, HBO un Microsoft.

Google uzskata, ka 2017. gadā pieprasījumu skaits paliks pagājušā gada līmenī. Google vienmēr norādījusi, ka pirātisms izskaužams tikai ar labāku likumīgo servisu izstrādāšanu. Pirātisms bieži rodas, kad likumīgās iespējas nespēj apmierināt patērētāju pieprasījumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • Krotow

  Pie likumīgām iespējām nespējai apmierināt patērētāju pieprasījumu var minēt arī mākslīgus ierobežojumus (DVD zonas, populāru filmu rādīšanas uzsākšana dažādos laikos u.c.) un galvenokārt – ienākumu līmeņa atšķirību par vienu un to pašu darbu dažādās pasaules vietās. Izklaides industrijai pie reizes derētu uzlabot satura kvalitāti. 182564980 nekādas grupeles dažu labu vietā nav variants. Kopā ar pirātismu tad sanāk cīņa ar vējdzirnavām pēc principa – “paši pūta, paši dega”.

  • x

   dvd zonas ir tieši tāds pats čeburnets, par ko smejas cilvēki, kuri nesaprot, ka šis sviests reāli pastāv atsevišķu personāžu galvās.
   ko lai saka, neandertālieši vai nu izaugs no dvd zonām un sāks domāt normāli, vai turpinās digitalizēt savas neveselīgās fantāzijas un dosies nopakaļ dinozauriem.

  • Ulvis

   Tas man atgādinā veco labo joku piemēram ,tu nopērc Microsoft windows Latvijā,bet piemēram aizbrauc uz srādāt Vāciju ,tevi piemēram sēdi kafeinīca pienāk policija pārbauda datoru un izraksa sodu par nelegālu Microsoft windows ,jo tas ir paredzēts citam reģionam…..

   • Krotow

    Tagad pastāv arī alternatīva tikt reģistrētam kā dvieļugalvai ar sekojošu izsūtīšanu uz tumbadrasu.

 • Ričards

  Kāpēc tā jādara Googl, tā jau grūti atrast normālas saites.

  • Kristaps Lācis

   Duckduckgo.com

 • Skābene

  Varbūt salīdzinājums nevietā, bet tai vietā lai slēgtu nelegālā alkohola točkas, aizliegs BEZ TABU taisīt sižetus par nelegālajām točkām! :)

 • Lapsinieks
  • Krotow

   Šis ir daudz jaunāks veidojums. 2-3 gadus vecs. Uztaisīts gan stilā :)

   • Lapsinieks

    pē, nu kāpēc uzreiz tā…

   • Krotow

    Var jau visu ko iedomāties. Taču es vēl skolas laikā dzīvoju tajā valstī. Lasīju gan “Pionieri” gan “Draugu” un interesējos arī par komunikācijām. Tā bildīte ir ļoti jauks sarkasms par to, kā varētu būt. Tiesa, mūsdienu Ziemeļkorejā tā iederās pavisam labi.

   • Lapsinieks

    es ar, bet man bija cita veida literatŗa. samizdats’n’šit

   • Krotow

    Tajā laikā es vēl gāju skolā un nekur neko nevilku. Taču teorētiska interese par komunikāciju uzbūvi bija. Pionierī par to, protams, nerakstīja – tā avīze bija domāta citiem mērķiem. Hohmai – dēļ ziņkārības pat izdevās Polimēru mehānikas institūtā uz īsu brīdi salauzt telefona centrāli, kurā tolaik strādāja tēvs. Dabūju pa mizu un nācās piespiesties atcerēties, ko ne tur esmu atvienojis :)

   • Lapsinieks

    Nu vot, tādu duriku izdarības man bija jāremontē…

   • Krotow

    Atvainojos savā un citu vārdā :)