Reklāma

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums “Canon” tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija sava meitasuzņēmuma “Canon Information Technology” birojos Ķīnā uzstādījusi mākslīgā intelekta kameras, kuras aprīkotas ar “smaida atpazīšanas” tehnoloģiju. Kameras ļauj ienākt birojā vai rīkot sanāksmes tikai smaidošiem cilvēkiem, šādi cenšoties panākt to, lai katrs darbinieks ir 100% laimīgs visu laiku.

Atklāti sakot, šādi centieni šķiet diezgan smieklīgi, jo patiesībā uzņēmums neko īsti nedara, lai darbinieki justos no sirds laimīgi, tāpēc smaidīšana, visticamāk, lielākoties ir uzspiesta. Šis “Canon” izgājiens arī izpelnījies “The Financial Times” uzmanību tajā kontekstā, ka Ķīnas uzņēmumi ar mākslīgā intelekta un algoritmu palīdzību nerimstoši novēro darbiniekus. Uzņēmumi, piemēram, uzrauga, kuras programmas darbinieki izmanto savos datoros, lai novērtētu viņu produktivitāti. Videonovērošanas kameras palīdz noteikt, cik ilgu pusdienu pārtraukumu darbinieki paņem. Savukārt mobilās lietotnes tiek izmantotas, lai izsekotu viņu aktivitātēm ārpus biroja.

“Canon Information Technology” par “smaida atpazīšanas” kamerām paziņoja pērn, norādot, ka tās izmantos kā daļu no darbavietas pārvaldības rīku komplekta. Šķiet gan, ka līdz šim risinājums nebija raisījis lielu ievērību. Iespējams, tas tāpēc, ka Ķīnā šādi novērošanas rīki ir visai izplatīti un īsti neviens tiem vairs nepievērš lielu uzmanību.

AvotsVerge
Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk(@ciparnieks)
20.06.2021 14:01

sāk atgādināt «Dr. Who» s10e02 «Smile», kur roboti, kuriem bija jārūpējas par planētas kolonistu “laimīgumu”, sāka nogalināt tos, kuri nesmaidīja un nebija “laimīgi”.

Krotow(@krotow_2)
22.06.2021 20:11
Reply to  digitalk

Vai arī “smaidīgos strādniekus” no “The Outer World” pielikuma “Murder on Eridanos”. Jebkurā gadījumā šādi gājieni prasās pēc vismaz idejas autoru pārvietošanas uz vietu, kur viņi vairs nespēs kaitēt apkārtējai sabiedrībai.

Aigars Axx
20.06.2021 17:14

Darba laikā ir jāstrādā un jādara tas par ko ir vienošanās ar darba devēju. Arī pusdienlaiks nav bezizmēra. Kur problēma? Ja nepatīk, var izvēlēties sev pieņemamāku darba vietu…
Pats esu redzējis, ka veči objektā sit zoli. Vai par to būtu jāmaksā?

digitalk(@ciparnieks)
20.06.2021 17:41
Reply to  Aigars Axx

varu derēt, ka Canon darba līgumā nav rakstīts, ka tev ir pienākums smaidīt. nav jau Bastera Kītona līguma paveids, kurš aizliedza viņam smaidīt publikā.

Aigars Axx
21.06.2021 01:49
Reply to  digitalk

Doma nav peļama. Par derībām. :-) Uz kko simbolisku. Jo tīri teorētiski līgumā tieši vai netieši varētu būt pieprasīts dajebkas. Es, piemēram, nevarētu taisīt viepli obligātā kārtā, bet citiem tas nesagādā grūtības.

Protams Jānis
21.06.2021 17:57

Labi, ka Latvijā šādas kameras netiek izmantotas…. Reti kurš tiktu uz darbu

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: