Jauns pētījums atklājis visai satraucošu faktu – kriminālajos forumos tumšajā tīmeklī atrodas zagti lietotāju kontu autentifikācijas dati vairāk nekā 15 miljardu apjomā. Kiberdrošības kompānija “Digital Shadows” ielūkojusies tumšajā tīmeklī un secinājusi, ka tajā atrodama gan informācija par lietotājvārdiem un parolēm, gan arī citi lietotāju autentifikācijas dati –  sākot no bankas līdz pat mūzikas un video straumēšanas pakalpojumu kontiem.

Pētnieki atklājuši, ka lielākā daļa zagto datu pieder individuāliem patērētājiem, līdz ar to nodarīto pārkāpumu skaits mērāms simtos tūkstošu. Tomēr līdztekus atsevišķu lietotāju kontiem no tumšā interneta zaglīgajām rokām cietušas arī lielās kompānijas un vairākām valstīm piederošas organizācijas.

Laikam jau nav pārsteigums, ka visdārgāk pārdoti tie informācijas gabaliņi, kuri satur datus par banku un finanšu pakalpojumu lietotāju kontiem. Vidējā samaksa tumšajā tīmeklī par šiem datiem sasniegusi 56 sterliņu mārciņas jeb aptuveni 62 eiro. Vienlaikus norādīts, ka dažkārt nozagtie dati dod iespēju piekļūt pat ļoti sensitīvai informācijai. Šādi dati ļauj uzlauzt papildus vēl citus konkrētā lietotāja vai pat pilnīgi citu lietotāju kontus.

Digital Shadows nākuši klajā arī ar faktu, ka nozagto autentifikācijas datu apjoms kopš 2018. gada kāpis par vairāk nekā 300%. Tas izskaidrojams ar straujo datu apjoma pieaugumu. Vienlaikus drošības eksperti turpina cilvēkus mudināt kaut ar pašu minimumu aizsargāt savus lietotāja datus. Pirmkārt, tās ir dažādas paroles atšķirīgiem tiešsaistes pakalpojumiem. Otrkārt  –  veikt divu faktoru autentifikāciju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Atceramies paši – simti miljonu paroļu nāk piemēram no Fēcegrāmatas, 500 miljoni no Yahoo. Un tā tālāk…

digitalk

no tām aktuālas (nenomainītas) ir labi ja 20%… [minējums]

digitalk

tas bija kiberdrošības kompānijai veltīts sarkasms, jo realitātē viņi nav tiesīgi pārbaudīt vai paroles strādā. savukārt zagto datu pārdevējiem tas ir vienalga, ka tik kāds nopērk.