Uzņēmums HUAWEI ceturtdien, 22. augustā, prezentēja savu pirmo 5G viedtālruni Latvijā – HUAWEI Mate 20 X (5G), demonstrējot tālrunī pieejamās inovācijas un darbības iespējas Tele2 5G tīklā. Vietdtelefonus Latvijā varēs iegādāties jau augusta beigās – mobilo sakaru operatora Tele2 tīkla veikalos.

Tālrunis Mate 20 X (5G) aprīkots ar jaudīgo Kirin 980 procesoru un pasaulē pirmo 7nm 5G multi-režīma mikroshēmojumu Balong 5000. 7,2 collu viedtālrunis izmanto plašu tehnoloģiju klāstu, lai atbalstītu vairākus 5G tīkla režīmus, kā arī vairākas paaudzes tīklu tehnoloģijas.

“Kad notiek diskusijas par viedtālruņu nākotni, visbiežāk cilvēkus interesē divas inovācijas – salokāmie telefoni, kā arī 5G tīkla izmantošanas iespējas. Mēs allaž rūpīgi ieklausāmies mūsu klientu vajadzībās, uzlabojot iekārtu veiktspēju un ieviešot inovācijas. Tieši tādēļ HUAWEI ir spēris jaunu soli tehnoloģiju nākotnē, radot pirmo viedtālruni, kas atbalsta 5G risinājumus – HUAWEI Mate20 X (5G). Mate 20 X (5G) izziņošana ir svarīgs notikums ne tikai HUAWEI, bet arī viedtālruņu nozares attīstībai kopumā,” skaidro HUAWEI Consumer Business GroupBaltijas reģiona vadītājs Jans Huns (Yang Hong).

Tele2 5G tīklā, kas šobrīd darbojas Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā Rīgā, Mate 20 X (5G) telefonos ir iespējams  sasniegt vairāk nekā 1 Gbps lielu lejupielādes ātrumu.

“Šobrīd 5G Latvijā ir pašā attīstības sākuma posmā un mēs varam izbaudīt vienu no 5G priekšrocībām – tā ātrumu. Lai arī šīs tehnoloģijas attīstība kopumā notiks pakāpeniski, ņemot vērā izmaksas un dažādu 5G tehnoloģisko risinājumu pieejamību tirgū, mūsu plāns ir turpināt izvērst tīkla pārklājumu, lai mēs būtu gatavi tam brīdim, kad tirgū parādīsies nopietns pieprasījums pēc 5G un tā risinājumiem dažādās nozarēs,” atzīst Tele2 tehniskā direktore Līga Krūmiņa. “Pirmie Mate 20 X (5G) telefoni, kuru mazumtirdzniecības cena plānota 999 eiro,būs pieejami lielākajos Tele2 klientu centros Rīgā, kā arī nopērkami Tele2 mājas lapā. Kas svarīgi, tos varēs lietot arī 2G, 3G un 4G tīklā.”

Pēdējo desmit gadu laikā HUAWEI ir ieguldījis ievērojamus centienus un resursus 5G izstrādē, palielinot patentu klāstu gan mikroshēmām, gan ierīcēm un mākoņpakalpojumiem. Līdz šim HUAWEI izveidojis vairāk nekā desmit 5G pētniecības un attīstības centrus visā pasaulē, kuros darbojas strādā vairāk nekā divi tūkstoši 5G inženieru.

HUAWEI Mate 20 X (5G) ir aprīkots ar HUAWEI izstrādāto jaudīgo 5G multi-režīma mikroshēmojumu – Balong 5000 un Kirin 980.

MATE 20 X (5G) atbalsta 5G tīklu tajā pašā laikā saglabājot iespēju mainīt savienojumus arī uz 4G, 3G un 2G tīkliem, kā arī citām tīkla sistēmām, piemēram, SA (Standalone, neatkarīgais 5G tīkls) un NSA (Non Standalone, ne-neatkarīgais 5G tīkls).

Plašais 5G piedāvājumu klāsts

HUAWEI Mate 20 X (5G) ir aprīkots ar 7,2 collu FullView ekrānu. Tāpat arī papildus Mate 20 X (5G) viedtālrunim, lietotāji varēs iegādāties arī HUAWEI M-Pen, kas atbalsta 4096 dažādus spiediena līmeņus. Modernais M-Pen irbulis bagātinās ne tikai darba, bet arī izklaides pieredzi, jo lietotāji to varēs izmantot, lai, piemēram, pāršķirtu lapu savā e-grāmatā, tādējādi iegūstot autentiskāku lasīšanas pieredzi.

Jaunais Mate 20 X 5G viedtālrunis ir aprīkots ar Matrix kameru, kas sastāv no trim Leica objektīviem – 40MP platleņķa kameras, īpaši platā leņķa kameras un 8MP telefoto kameras. Izmantojot mākslīgo intelektu, Matrix kamera nodrošina augstākā līmeņa fotografēšanas pieredzi.

Tālrunī iestrādāts arī moderns dzesēšanas risinājums HUAWEI SuperCool, kas sastāv no tvaika kameras un grafēna siltuma caurulēm. Šis risinājums nodrošina, ka HUAWEI Mate 20 X (5G) nepārkarst un saglabājas nemainīgi vēss pat intensīvas lietošanas apstākļos (piemēram, atskaņojot augstas izšķirtspējas videoklipus vai izmantojot grafiski intensīvas lietotnes).

Baterijas darbība visas dienas garumā

Līdz ar 5G viedtālruņu parādīšanos, jārēķinās ar lielāku datu patēriņu un lielāku jaudu – HUAWEI ir gatavs to nodrošināt, aprīkojot Mate 20 X (5G) ar 4200 mAh bateriju.

Tāpat HUAWEI Mate 20 X (5G) atbalsta arī 40W HUAWEI SuperCharge, kas ir ātrās uzlādes risinājums, kuru sertificējis neatkarīgo ekspertīžu dienests TÜV Rheinland. Lai nodrošinātu ilgāku akumulatora darbības laiku, HUAWEI Mate 20 X (5G) aprīkots ar MI darbinātu akumulatora optimizētāju, kas regulē un pārvalda tālruņa enerģijas patēriņu.

Tālrunis ar pirmo 5G sertifikātu pasaulē

Mate 20 X (5G) jau paspējis iegūt Globālā Sertifikātu Foruma (GCF) sertifikātu, tādējādi kļūstot par tirgū pirmo 5G viedtālruni, kas izturējis GCF 5G pārbaudes.

Pēdējo mēnešu laikā Mate 20 X (5G) izturējis virkni 2G, 3G, 4G un 5G komunikācijas produktu testu, ko veica GCF. Visu šo pārbaužu mērķis bija pierādīt ierīces funkcionalitāti un veiktspēju.

GCF ir viena no ietekmīgākajām mobilo ierīču nozares sertifikācijas organizācijām pasaulē. Tajā darbojas vadošie mobilo tīklu operatori, mobilo ierīču ražotāji, mikroshēmojumu piegādātāji, testēšanas organizācijas un testa aprīkojuma piegādātāji, un tai ir nozarē visplašākās un stingrākās mobilo ierīču sertifikācijas sistēmas. Lielākā daļa pasaules mobilo sakaru tīklu operatoru pieprasa nokārtot GCF pārbaudes.

Reklāma

17
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
SS...Alexandr AlexandrPrusljixToms RitumsJēkabs Balodis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Toms Ritums
Viesis
Toms Ritums

Kā tad tur ir Bites klienti arī var izmantot šo tele 2 5g staciju mūkusalas ielā?
Vai pagaidām tas nav iespējams?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tele2 5G bāzes stacijai var mēģināt pieslēgties tikai Tele2 klienti, ja iepriekš to sarunā ar Tele2. Līdzīgi var mēģināt LMT klienti darīt ar Liepājā izvietoto šī operatora 5G staciju. Bites klientiem šādas iespējas vēl nav.

Gatis Rumbens
Member
Gatis Rumbens
Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ar laiku varēs, bet pagaidām arī tas vēl nav iespējams.

Toms Ritums
Viesis
Toms Ritums

Precīzi, biju domājis šo vienošanos. Paldies, par atbildēm!

točna Antiņš
Viesis
točna Antiņš

Kas svarīgi, tos varēs lietot arī 2G, 3G un 4G tīklā…..

Tas tikai vēl trūka, ka nevarētu :D

Prusljix
Viesis
Prusljix

@Kristaps- Varētu uztaisīt vienu izglītojošo rakstu par 5g. Šobrīd pasaule ir sadalījusies divās daļās- Vieni raud no prieka, citi no bēdām. Arī es, sākumā smīnēju par tām 5g raganu medībām, bet šobrīd jau sāku palikt nedaudz skeptiskāks (daudz nezināmo jautājumu). Jo no vienas puses, visam vajadzētu būt droši, bet no otras puses- mums jau pierasto 700MHz un 2,4-3,4GHz vilni papildinās Miliemetru vilnis, kas jau strādā 24-35Ghz frekvencē. Un arī bāzes stacijas dēļ mazā viļņa garuma solās būt krietni biežāk. Kādu ietekmi tas ilgstoši atstāj- pētījumi ir strīdīgi. P.S- Lasīju, ka agrāk Jeņķi esot pētījuši radioviļņa izmantošanu spīdzināšanā. Pie 95GHz jau… Read more »

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kad būs atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, tad būs arī raksts. Iesākumā jāsagaida, kad Latvijā vispār varēsim notestēt 5G labumus.

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Kurā valstī kāds izmanto 24-35Ghz frekvenci? Latvijā tādas iedalītas operatoriem noteikti nav, līdz ar to pagaidām saules gaisma ir bīstamāka par 5G.

Prusljix
Viesis
Prusljix

Ja papētītu dziļāk, tad zinātu, ka 5G tehnoloģija sevī ietver 3 dažāda spektra viļņus. Un viens no tiem ir Milimetra vilnis par ko arī visi cepas. Poh, par 700MHz-5GHz. Tās ir zemās frekvences, bet 26GHz mums ir kkas nebijis. Tas nav nav bijis ne pie gsm, ne 2g, ne 4g. Visās šajās tika tehnoloģijās tika izmantoti zemas frekvences viļņi. Eiropa jau pateikusi, ka priekš 5g ir atvēlējusi 26GHz vilni. https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/IDAN/2019/631060/IPOL_IDA(2019)631060_EN.pdf

Jēkabs Balodis
Member
Jēkabs Balodis
Prusljix
Viesis
Prusljix

Sorry, raksts ir ļoti virspusējs un Milimetra vilnis pat netiek pieminēts.

Idritvai
Viesis
Idritvai

Monako taču esot 5G ieviests pilnībā. Šaubos vai tā dzīves līmeņa ļaudis liktu sevi zem tanka.

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Sanmarīno arī visa no klāta ar 5G, Šveicē 110 pilsētās un ciemos ir 5G.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Klau, tu pie viena cita raksta tā arī neatbildēji. Kurš 5G telefons tev ir? :)

Alexandr Alexandr
Member
Alexandr Alexandr

kartejais kiniesu suuds

SS...
Viesis
SS...

Tu to par sevi, ja ?