Reklāma

Siri noklausās un ieraksta strīdus, seksu, cita veida sarunas un skaņas

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Digitālie balss asistenti arvien plašāk ienāk mūsu dzīvēs – tie ir viedtālruņos, televizoros, datoros, dažādās mājsaimniecības ierīcēs un cilvēki pat izvēlas iegādātiem atsevišķu skandu ar iebūvētu balss asistentu. Pēdējā laikā pārāk bieži sākuši izskanēt apgalvojumi, ka digitālie balss asistenti ne tikai noklausās, bet arī veic ierakstus visam, kas norit mājās. Turklāt daļa šo ierakstu nonākot pat ārpus lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

No otras puses nāksies tomēr pieciest šādu balss asistentu fona darbību, jo tava balss, tavi mājas mazie strīdi un citas skaņas palīdz apmācīt digitālos balss asistentus, lai tie precīzāk atpazītu runu un cilvēka izteiktās vēlmes.

Šoreiz lielo “fuj” izpelnījies Apple ar savu balss asistentu Siri – tiek ziņots, ka balss ieraksti nonākot pie trešajām personām, kur cilvēki var klausīties visu, ko tu esi mājās runājis. Siri gan vēl arvien ieraksta tikai to, ko cilvēki saka pēc frāzes “Hey Siri”, kas aktivizē balss asistentu. Tomēr ir zināms, ka Siri var sajaukt minēto frāzi ar citām skaņām, piemēram, skaļu rāvējslēdzēja darbību. Apple Watch arī aktivizē Siri, kad tiek pacelta roka un Apple Watch saklausa cilvēka runāšanu.

Apple apgalvo, ka Siri sarunu ieraksti netiek saistīti ar Apple ID, kā arī ierakstu veic mazāk nekā 1% no Siri izteiktajām komandām.

Iepriekš arī citi balss asistentu uzturētāji izpelnījušies kritiku par sarunu uzkrāšanu. Zināms, ka Amazon Alexa tavas sarunas var uzkrāt, turklāt sarunas netiek dzēstas no Amazon datu krātuvēm.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Te nu bija sliktie spiegojošie Krievi un Ķīnieši! :)

sandris

Jā, viņi ir sliktie, bet amerikāņi, briti un citi ir labie spiegojošie :) Smieklīgākais gan ir tas, ka spiegošanas kontekstā cilvēku smadzenes tiek skalotas par plaša patēriņa produktiem, kuriem ar spiegošanu nav nekāda sakara. Tajā pašā laikā īstā spiegošana iet vaļā uz nebēdu ar pavisam citiem verķiem. Krieviem ir Turla, Fancy Bear…, ķīniešiem – Winnti…, amerikāņiem Regin… un daudz citu.

Remarx

Tagadējās tehnoloģijas ir gājušas tādu lēcienu ka visu varenais Gestapo un NKVD kā saka nervozi pīpē maliņā. Kas tolaik varēja iedomāties ka būs kaut kas tāds. Nav vajadzības kādam sekot. Informācija nāk pati, ņem un klausies.

sandris

Daudz esi saklausījies? :)

Dj Bacon

Brīnos, ka kāds vēl ir pārsteigs par šo. Visi balss asistenti ieraksta sarunas un vismaz daļu no tām saglabā pie sevis, lai ar speciāli šim darbam nolīgta cilvēka palīdzību šīs sarunas ievadītu tekstuāli, tādejādi uzlabojot balss atpazīšanu.

Jānis Kruška

Apple tagad var pārdot uh- ah skaņu datu bāzi, porno studijām, filmu ieskaņošanai

Kristaps Skutelis

Domāju, ka Apple un viņu produktu lietotājiem būs grūti konkurēt ar vāciešiem :)

sashaav

ne tikai. tas ir kā dabiskās putnu vai delfīnu skaņas, kuras cilvēki pērk, lai klausītos meditatīvus dabas trokšņus.

Krotow

Mhm. Putnu un delfīnu seksa skaņas meditācijai.

Anonīmais idiots

Nu man šķiet ka ļaunprātīgi bet 1,18 izdēš no bāzes

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: