Digitālie balss asistenti arvien plašāk ienāk mūsu dzīvēs – tie ir viedtālruņos, televizoros, datoros, dažādās mājsaimniecības ierīcēs un cilvēki pat izvēlas iegādātiem atsevišķu skandu ar iebūvētu balss asistentu. Pēdējā laikā pārāk bieži sākuši izskanēt apgalvojumi, ka digitālie balss asistenti ne tikai noklausās, bet arī veic ierakstus visam, kas norit mājās. Turklāt daļa šo ierakstu nonākot pat ārpus lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

No otras puses nāksies tomēr pieciest šādu balss asistentu fona darbību, jo tava balss, tavi mājas mazie strīdi un citas skaņas palīdz apmācīt digitālos balss asistentus, lai tie precīzāk atpazītu runu un cilvēka izteiktās vēlmes.

Šoreiz lielo “fuj” izpelnījies Apple ar savu balss asistentu Siri – tiek ziņots, ka balss ieraksti nonākot pie trešajām personām, kur cilvēki var klausīties visu, ko tu esi mājās runājis. Siri gan vēl arvien ieraksta tikai to, ko cilvēki saka pēc frāzes “Hey Siri”, kas aktivizē balss asistentu. Tomēr ir zināms, ka Siri var sajaukt minēto frāzi ar citām skaņām, piemēram, skaļu rāvējslēdzēja darbību. Apple Watch arī aktivizē Siri, kad tiek pacelta roka un Apple Watch saklausa cilvēka runāšanu.

Apple apgalvo, ka Siri sarunu ieraksti netiek saistīti ar Apple ID, kā arī ierakstu veic mazāk nekā 1% no Siri izteiktajām komandām.

Iepriekš arī citi balss asistentu uzturētāji izpelnījušies kritiku par sarunu uzkrāšanu. Zināms, ka Amazon Alexa tavas sarunas var uzkrāt, turklāt sarunas netiek dzēstas no Amazon datu krātuvēm.

10
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Anonīmais idiotsKrotowsandrisRemarxsashaav Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Skābene
Guest
Skābene

Te nu bija sliktie spiegojošie Krievi un Ķīnieši! :)

sandris
Guest
sandris

Jā, viņi ir sliktie, bet amerikāņi, briti un citi ir labie spiegojošie :) Smieklīgākais gan ir tas, ka spiegošanas kontekstā cilvēku smadzenes tiek skalotas par plaša patēriņa produktiem, kuriem ar spiegošanu nav nekāda sakara. Tajā pašā laikā īstā spiegošana iet vaļā uz nebēdu ar pavisam citiem verķiem. Krieviem ir Turla, Fancy Bear…, ķīniešiem – Winnti…, amerikāņiem Regin… un daudz citu.

Remarx
Guest
Remarx

Tagadējās tehnoloģijas ir gājušas tādu lēcienu ka visu varenais Gestapo un NKVD kā saka nervozi pīpē maliņā. Kas tolaik varēja iedomāties ka būs kaut kas tāds. Nav vajadzības kādam sekot. Informācija nāk pati, ņem un klausies.

sandris
Guest
sandris

Daudz esi saklausījies? :)

Dj Bacon
Member
Dj Bacon

Brīnos, ka kāds vēl ir pārsteigs par šo. Visi balss asistenti ieraksta sarunas un vismaz daļu no tām saglabā pie sevis, lai ar speciāli šim darbam nolīgta cilvēka palīdzību šīs sarunas ievadītu tekstuāli, tādejādi uzlabojot balss atpazīšanu.

Jānis Kruška
Guest
Jānis Kruška

Apple tagad var pārdot uh- ah skaņu datu bāzi, porno studijām, filmu ieskaņošanai

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Domāju, ka Apple un viņu produktu lietotājiem būs grūti konkurēt ar vāciešiem :)

sashaav
Guest
sashaav

ne tikai. tas ir kā dabiskās putnu vai delfīnu skaņas, kuras cilvēki pērk, lai klausītos meditatīvus dabas trokšņus.

Krotow
Guest
Krotow

Mhm. Putnu un delfīnu seksa skaņas meditācijai.

Anonīmais idiots
Guest
Anonīmais idiots

Nu man šķiet ka ļaunprātīgi bet 1,18 izdēš no bāzes