Latvijā apmeklētākais ziņu portāls Delfi sper savu nākamo attīstības soli un ievieš “DELFI plus” maksas satura pakalpojumu, kas papildus ikdienas ziņām ļaus iegūt padziļinātāku ieskatu Latvijas un pasaules aktualitātēs. Citiem vārdiem sakot, tas būs oriģinālsaturs – interesantu cilvēku intervijas, reportāžas no dažādiem notikumiem, analīze un pētniecība. Pie tam oriģinālsaturs tiks veidots par dažādām tēmām sākot ar politiku un beidzot ar dzīvesstilu.

DELFI informē, ka turpmāk aptuveni 3% no ikdienas satura (aptuveni 20 raksti nedēļā) būs pieejami tikai “DELFI plus” pakalpojuma abonentiem. Šī pakalpojuma maksa ir 1.99 eiro par četrām nedēļām. Pakalpojuma lietotājiem tiks samazināts klasisko reklāmu daudzums un tādējādi tiks uzlabota lasīšanas pieredze. “DELFI plus” saturs pagaidām nebūs pieejams portāla mobilajā lietotnē, tas būs patērējams tikai no tīmekļa pārlūka (to gan var darīt arī mobilajās ierīcēs). Lai pieteiktos, būs nepieciešams DELFI konts.

Portāls sola rūpīgi balansēt ar satura pieejamību un saglabās savu pamatfunkciju – sabiedrības informēšanu. Tiek solīts, ka “DELFI Plus” darbība neietekmēs plašas sabiedrības daļas iespēju iegūt kvalitatīvu informāciju.

Manuprāt, apsveicams solis no DELFI puses! Man ir sajūta, ka Latvijā mazās auditorijas dēļ šāds bizness neatmaksājas (jo ne velti DELFI uzlikuši tik smieklīgi mazu mēneša maksu), tomēr globāli redzu, ka atsevišķi nišas mediji spēj diezgan veiksmīgi darboties šādā abonentu apmaksātā režīmā ģenerējot kvalitatīvu saturu. Jebkurā gadījumā novēlu DELFI turpināt iesākto darbu un eksperimentēt ar jaunām satura radīšanas un pasniegšanas pieejām. Malači!

Par pasaules tendencēm medijos un satura ietekmi uz sabiedrību vairāk izlasīt iesaku lieliskajā Delfu rakstu sērijā “Saturs nav semočkas”.

26
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ManeIvars DzerveJamesKristaps SkutelisNelabojams Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Gvido
Guest
Gvido

Cena par augstu. Par līdzīgu cenu es varu iegūt pilnu pieeju The Economist vai Washington Post (bija nupat akcija 25$ uz gadu). Ja būtu piem 6.99 uz gadu, tad jā – vienas pusdienas noziedotu, lai tiktu vaļā no reklāmām. Citādi uBlock Origin tiek ar visu lieliski galā (izņemot partnermateriālus, kas dažreiz mēdz būt interesanti), un ja nebūs bezmakasas satura, tad arī neredzu jēgu delfus apmeklēt. Starp citu, tā e-pastu prasīšana arī bija konkrēti piegriezusies, vai tiešām pēc 3ās reizes nevar piefiksēt, ka nebūs tas epasts, un vairāk neuzmākties.

velns
Guest
velns

Pat ja uzliks cenu 1 cents par gadu, atradīsies kāds, kas brēks ka cena par augstu, un viņš var atrast citus lētāk (p.s. Economist maksā 20 eur uz 12 nedēļām, pēc tam jau ~25 eur mēnesī).

Mane
Guest
Mane

1,99 dārgi? mani šis vienmēr ir licies apbrīnojami. tā kā gvido vismaz reizēm ēd pusdienas par 6,99, tad viņš, visticamāk, nesēž publiskajā bibliotēkā pie bezmaksas interneta. tātad viņam ir verķi, internets un tā. un maksā par tiem, ij neko. un te pēkšņi par intelektuālo saturu (vai kas tas skaitās) mazas valodas tirgū jāmaksā 1,99 mēnesī (mazāk par trešdaļu no gvido pusdienām)??? šausmas, Gvido nevar atļauties 1,99 mēnesī… (labi, protams, vēl ir jāsagaida, kas īsti tajā maksas saturā būs, vai vērts, bet ideja kopumā ar tādiem gvido ir skaidra). Gvido, cik maksāja Tava pēdējā Latte (ar pašizmaksu centos)?

assa
Guest
assa

Kāpēc visu mērīt pēc kāda kafijām?
Apkārt ir tik daudz iespēju kādam par kautko samaksāt puskafijās, ka beigās nekāda kafija pašam nemaz nesanāks!!! :D

Astro
Guest
Astro

Jā, dārgi! Par to, kas tur ir šobrīd, tas ir dārgi. Te nav runa par to, ko var vai nevar atļauties.
Ja delfos tiešām būs kas interesants un baudāms, tad maksās arī vairāk.
Runājot par Gvido, es redzu vien to, ka viņa komentāri ir:
1) rakstīti pareizā latviešu valodā, ko nenodrošina nedz maksas, nedz bezmaksas portāli,
2) ar argumentētu un saprotamu viedokli bez kkādas liekvārdības vai dumas spriedelēšanas.
Tev, Mane, tā nesanāk… ;-)

Mane
Guest
Mane

nesanāk, nesanāk. man ir liekvārdība un dumja spriedelēšana.
par delfi maksas saturu – pagaidām esmu pamanījis, ka divi ‘tikai delfi’, kas agrāk bija bezmaksas, tagad ir maksas. skaidrs, ka neinteresē.

Astro
Guest
Astro

Gluži manas domas!
Īsi un kodolīgi.

Usinss
Guest
Usinss

Nu maigi izsakoties idiotisms. Kā var attaisnoties, ka ir atkarība no reklāmas tirgus, tāpēc būs 2 EUR mēnesī, par to pretī +20 raksti un MAZĀK reklāmu. man viens add-on šito atrisina viņu lapā. Viņi tak copy paste no Leta un citiem kaktu kantoriem ņem info. nav nekādu pētījumu nekā tāda. Un diez vai 20 pētījumus spēs mēnesī piedāvāt….

KKTK
Guest
KKTK

Vēl tur kaut kāda nesakritība – aboniments saucas DELFI plus, bet tiem maksas rakstiem uz bildēm ir tags “Tikai DELFI!” Nu tak varēja vismaz DELFI+ lietot…

Vitāls Germans
Member
Vitāls Germans

Jautājums ir saturā. Ja tas būs interesants – kāpēc ne. Kaut kas man gan liek domāt, ka (subjektīvi) diez vai. No orģinālkontenta es šobrīd patērēju masīvos youtube video projektus (Vdudj, Parfenon, Badcomedian) + meduza.io. Lai tos izkonkurētu, nez vai pietiks ar vēlmi un pat maniem diviem eiro…Bet nu veiksmes!

Andrejs Veitners
Member
Andrejs Veitners

Manuprāt, cena ir tieši par zemu. Šobrīd sanāk ne šis, ne tas – paprasīt iespējami maz (summu, ko iespējami lielākā daļa auditorijas teorētiski varētu atļauties), taču tai pašā laikā tik nelielas summas noteikti nenosegs satura izstrādi, līdz ar to šobrīd tas “maksas saturs” visticamāk vienkārši tiks paņemts no esošajiem resursiem (lasi: līdzšinējā satura formāta raksts, kas citkārt būtu bijis bezmaksas, tagad būs par maksu). Tad jau drīzāk būtu prātīgāk pateikt, ka bezmaksas versijā ir tikai “sausās ziņas”, reportāžas, būtībā notikumu afiša, savukārt visi viedokļu raksti, analītika, viss DelfiTV saturs plus varbūt vēl kaut kādi izziņoti “viesmākslinieki”/satura veidotāji – tas iet… Read more »

Nelabojams
Guest
Nelabojams

…un milzīgs risks pazaudēt lielāko daļu auditorijas vispār. Bet process velk uz to, ka drīz bez maksas būs vienīgi ziņas par Kiviča priekšu un Kardašjanas pakaļu.
Ja nopietni, maksas saturs būtu vizuāli/telpiski labāk nodalāms no pārējā. Piemēram, man šie maksas raksti nešķiet (un nekad nešķitīs) tik interesanti un tā vērti, lai maksātu, bet nevēlos pastāvīgi uzdurties uz tā. Drīzāk jau maksātu kādu saprātīgu summu par VISU portāla saturu, ja tas ir kvalitatīvs un bez drazām. Reklāmas tik un tā atfiltrē bloķētājs.

Ivars Dzerve
Member
Ivars Dzerve

Es arī pierakstījos, jo, lai varētu par kaut ko spriest, ir jāpārbauda, vai ne? Pirmajā brīdī man patīk gan izkārtojums, gan daļēji arī saturs. Tad jau redzēs, vai Delfi+ spēs sevi pozicionēt dziļākas un saturīgākas analīzes lauciņā. Abonēšanu vienmēr var pārtraukt, ja nepatīk.