web analytics

Tesla īpašnieki ar piedāvāto bezmaksas elektroenerģiju rokot Bitcoin

Jaunākie raksti

Biznesa nepārtrauktības plāns: Kas jāzina uzņēmējiem?

Jau vairāk nekā gadu pasaule dzīvo līdz šim nepieredzētos apstākļos, un Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī uzņēmējdarbību. 2020. gadā...

Ar ko īpaša ir videospēle “Valheim” un kāpēc tā kļuvusi tik populāra?

Es neteiktu, ka esmu kvēlākā videospēļu fane un ka šādi visbiežāk pavadu savu brīvo laiku. Tomēr reiz pa reizei...

OnePlus un Hasselblad uzsāk ilgtermiņa sadarbību, lai izstrādātu nākamās paaudzes flagmaņu viedtālruņu kameras

Globālais tehnoloģiju zīmols OnePlus šodien oficiāli paziņojis par trīs gadu sadarbību ar leģendāro kameru ražotāju Hasselblad, lai kopīgi izstrādātu...

“Ford F-150” jau pēc dažiem tūkstošiem kilometru ir problēmas ar rūsu auto apakšā

Rūsa nav patīkama lieta, to nevēlamies ieraudzīt nevienai mašīnai, taču tā ar laiku neizbēgami parādīsies, ja dzīvojat teritorijās, kurās...

Kompānijai “Tesla” ir sava sociālā platforma

Ja vēlies uzzināt visu par un ap "Tesla", bez Īlona Maska regulārajiem tvītiem tagad ir pieejama jauna sociālā platforma...

Bitcoin iegūšana (rēķinu veikšana jeb rakšana) ir saistīta ar pamatīgu elektroenerģijas patēriņu, kas arī ir lielākais šķērslis, lai kāds vispār apsvērtu Bitcoin rakšanu. Kur ņemt bezmaksas elektrību?

Tiek ziņots, ka vairāki Tesla īpašnieki izmanto piedāvāto bezmaksas elektroenerģiju, lai raktu Bitcoin, bet aprēķini norāda, ka pat šī shēma īsti neatmaksājas.

Aprēķinā pieņemts, ka tiek izmantota Bitcoin rakšanas iekārta, kas sastāv no 16 videokartēm. Tās kopumā tērē ap 2.4 kilovatus stundā vai 57.6 kilovatus diennaktī. Tesla Model S tērē kilovatstundu, nobraucot aptuveni 4.8 kilometrus. Tesla piedāvā vienai Tesla Model S automašīnai bez maksas tikai 400 kilovatstundas gadā, kas nozīmē, ka Bitcoin rakšanu var izpildīt aptuveni 7 diennaktis gadā.

Ja iegūsti Ethereum, maksimāli diennaktī varot izrakt šo kriptovalūtu aptuveni 23 dolāru vērtībā. Mēnesī – aptuveni 675 dolāri, kas ir aptuveni Tesla Model S līzinga maksājums ASV. Aprēķinos nav ietvertas izmaksas, kas saistītas ar rakšanas iekārtas iegādi, bet jau tāpat ir skaidrs, ka kriptovalūtu rakšanai izmantot Tesla doto bezmaksas elektroenerģiju nav jēgas.

28 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
28 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Emils

Bitcoin’u mirstīgajiem jau sen vairs nav jēgas rakt

Lapsinieks

paga. ir kādz zinātnē izrāviens noticis, atrasts grāls vai kas tamlīdzīgs?

Juris

Es ar savu portatīvo kompi vēljoprojām roku. Dienā nopelnu ap 5-7$.

Pumba

Toties es vakardien tikai uz BTC vakara svārstību dabūju +200Eur :)

piecipieci

Tātad kaut kad tikpat ātri zaudēsi ne tikai 200, bet arī 2000 eur! :)

Pumba

Ja arī pazaudēšu visu naudu, tad jebkurā gadījumā tā nebūs manis pelnīta. Esmu atstājis tikai peļņu un savējo izņēmis.

x

uztver peļņu kā svešu naudu? viegli tev….iedot konta nr.?)

Kristaps Skutelis

Kurā biržā tirgojies?

Pumba

Bitstamp.net. Coinbase un Bitstamp abi atslēdzās uz pārdesmit minūtēm vakardien pēc spēcīgā kritiena no 9300 uz 7100. Iespējams, dēļ kādām nelegālām darbībām. Varēja redzēt pēc tam daudzas atceltas BTC pirkšanas transakcijas.

Krotow

Tad varbūt pēc tam, kad laptops noraksies dēļ pārkaršanas rokot, varēsi nopirkt jaunu… vai nevarēsi dēļ kursa svārstībām =P

digitalk

nevajag pirkt sūdīgu tehniku, kas pārkarst.

Krotow

Nesmīdini.

AndrisB

Juri padalies, tu paralēli uz sava portatīvā arī kaut ko dari vai ļauj tam tikai darboties priekš bitcoin? Cik elektrību tev portatīvais noēd dienā? Izskatās ok rezultāts. Ja elektrību tērē maz, tad ir vērts nopirkt 10 lietotus portatīvos.

Kristaps Skutelis

Kuru konkrēti valūtu maino un kas par datoru? Izklausās pārāk neticama peļņa.

Juris

Dators ir hp elitebook
i7
16gb ram
nvidia quadro 4000m

Neesmu uz 24 par elektrību sanāk ap 1-1,5 eur

Aigars

lēti, ja sēdi index cafe, nav jādomā par elektrības rēķinu :D

Skābene

Tad jau drīzāk jākļūst par ierēdni, ieštepselē valsts iestādē savu racēju un lai tik rok! :D
Re kur vēl nesen bija raksts, ka var rakt arī ar veciem telefoniem!

Jānis Freimanis

Vispār jau Bitcoinu rakšana atkal ir kļuvusi ienesīga, ņemot vērā pašreizējo cenu. Protams, pašus Bitcoinus bez speciālas aparatūras nav jēgas rakt – ir jēga rakt citas kriptovalūtas un konvertēt uz Bitkoiniem. Ir pūli, kas tā arī dara, tu roc citas kriptovalūtas (pūls pats izvēlas konkrētā brīdī ienesīgāko algortimu) un pēc tam tas tiek pārkonvertēts uz Bitcoin. Ar procesoru lielas jēgas rakt nav, bet ar videokartēm cita lieta. Ar kaut cik normālu videokarti jau var nopelnīt ap 50USD mēnesī. Agrāk raku bitkoinu, tad pārtraucu, jo man vēl man viena aparatūra noplīsa un ar videokarti tad nebija īsti izdevīgi. Tagad redzot cenu… Read more »

Kristaps Skutelis

Doma skaidra, bet cik vasarā ar puikām rēķinājām, tad ar vienu videokarti īsti nopietna tā rakšana nav nekādai kriptovalūtai. Mazliet vairāk jēgas ir tad, ja uzbūvē tādu iesācēja līmeņa rigu ar 6 kartēm, bet tad pats kompis jau izmaksās pie 3k eiro un būs kādu laiciņu jāpadarbina, lai vismaz to atmaksātu. Tāpat, elektrībā arī daudz noēdīs un pāri peļņa paliks to pašu nepilnu pārsimts eiro apmērā. Pluss, var nemaksāt par apkuri dzīvoklī, jo tāds rigs būs labs siltuma avots :)

Jānis Freimanis

Nu ar vienu karti, protams, īsti nopietni nav, pēc elektrības samaksas peļņa būs kādi 40-90EUR, bet nav jau uzreiz jāvāc baigais rigs, var jau pamazām. Nu, protams, var jau sataisīt baigo rigu vai nopirkt speciālu aparatūru, bet tas prasa baigo ieguldījumu(pieņemu, nav daudz cilvēku, kas tā uzreiz var 3k ieguldīt) un ir riskantāk.

Kristaps Skutelis

OK, tagad vairumam kriptovalūtu vērtība kāpj un ir mazlietiņ lielāka jēga knapināties ar vienu karti, bet vēl vasarā svārstības bija tik lielas, ka brīžiem tas mēneša ieguvums bija pavisam nenozīmīgs. Jo lielāks rigs, jo vairāk var arī nopelnīt – ātrāk atsist ieguldījumu.

Artis Markots

Manuprāt jēga varēu būt pirmo Teslu īpašniekiem, kuriem ir nelimitēts Supercarging. Rakstā pieminētajā piemērā gan nav jēgas. Vēl labs jautājums par modifikācijām kas veiktas, lai no Teslas to elektrību dabūtu ārā izmantošanai sadzīvē.

Kristaps K.

Ar GPU noteikti nerok Bitcoin, bet gan Ethereum, ZCash vai citas alternatīvas. Bitcoin sen jau tiek rakts tikai un vienīgi ar ASIC kastēm, piem. Antminer S9.

x

tikai un vienīgi? rūpnieciskos daudzumos – jā, bet gan ir mājražotāji kuri vēl neatmet ar roku.

ps man ir kaste ar uzrakstu asics, tiesa, modelis gan cits

Krotow

Sausais atlikums šai diskusijai – rakšana reāli kļūst ienesīga tikai ja vari kaut kur fenderēt elektrību (valsts iestādē?) vai tev ir sava elektrostacija (kur investīcijas pasākumā noēd visus ienākumus ilgam laikam). Citādi vari nonākt arī mīnusā. Jāpamet ideja policijai lai pievērš uzmanību “racējiem”, kur šie ņem špani.

x

veikaliem un muitai uzlikt par pienākumu ziņot par gpu pircējiem.
uzreiz arī info vidam, lai var papētīt maineru finansu ieradumus.
un pēc tam ar likumdošanu ieregulēt darbības ar kriptovalu – aha, šie tur kruķīs nullītes un saņems reālu piķi! ščāās!

Kristaps K.

Rakšanas ienesīgumam neizbēgami būs tieksme tiekties uz nulli, līdz ar to, uzvarēs tie, kam būs lētāka elektrība. Un Latvijā tā nav tā lētākā, tāpēc arī nevienam neiesaku pārāk iespringt uz rakšanu tieši Latvijā. Ja būtu lieki miljoni, ko šajā biznesā ieguldīt, organizētu rakšanas fermu kādā citā valstī, kur elektrība lētāka.

Nezinu gan, ko tur policijai darīt, ja kāds zog elektrību no piem. darbavietas, tas, pirmāmkārtām, ir pašas darbavietas ietvaros, to konstatēt. Policijai jau nav nekādu tiesību ielausties privātīpašumā un uz savu galvu kaut kādus elektrības tērētājus ķerstīt.

banana

Mājas apstākļos ‘rakt’ ir nereāli… Sākot jau ar to ka vajag vismaz kādu ‘iesāceju’ rigu uzčinīt kas maksās 1500€ , kas normāls ap 2500€, bet labs 3000€+ talāk elektrība… Detaļu nolietojums…. Šaubos ka GPU rokot 24/7 100% noslodzē diži vairāk, kā savu garantijas periodu izturēs…
Tas viss savācās un beigās esi nočakarējies, bet tīrais ieguvums varbūt pārdesmit eiro…

Protams ja ieslēdz ‘čītus’ – parazitē uz citu elektrības reiķiniem, vecāki nopērk jaunu datoru u.t.t… ta jau var dižoties, ka saņem savus 5€ dienā….

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: