Saziņas rīku Skype var zākāt pa labi un pa kreisi, tomēr tas joprojām ir ļoti populārs. Īpaši uzņēmumos, kam ir nepieciešams regulāri veikt videozvanus.

Skype ir izziņojis ļoti noderīgu jaunieviesumu, kas lieti noderēs IT uzņēmumiem, kas attālināti organizē tehniskās darba intervijas, kurās pretendentiem ir jāparāda savas programmēšanas iemaņas. Līdz šim tas bija izdarāms žonglējot starp Skype un atsevišķu koda redaktoru, bet tagad iespēja rakstīt kodu būs iebūvēta Skype tīmekļa versijā.

Dodamies uz skype.com/en/interviews, spiežam uz “Start interview” un iegūsim unikālu saiti, ko varam nodot mūsu sarunas biedram. Viņam atliks noklikšķināt šo saiti un pierādīt savas programmēšanas spējas izvēloties kādu no piedāvātajām valodām.

Šis jaunums pagaidām tiek piedāvāts testa (preview) režīmā un darbojas Microsoft Edge un Google Chrome (sākot no 32. versijas) tīmekļa pārlūkos. Pārlūka valodai ir jābūt angļu un Skype iebūvētais koda redaktors atbalsta 7 populāras valodas: C, C++, C#, Java, JavaScript, Python un Ruby.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ričards

comment image

**

mēs zinām ,kas nozags visus koda paraugus,jo tas taču Microsoft…

Pumba

iOS Aplikācija palikusi nedaudz gejiska un ļoti bremzīga. :( Zūd kvalitāte.Iespējams, kabija jaunas fīčas, bet nu tomēr…

Aigars Dzerviniks

Koda rakstīšana intervijas laikā ir absurds. Ja darba devēju interesē kods, lai skatās GitHub profilu vai dod uzdevumu un termiņu, līdz kuram tas ir jāiesniedz. Par laimi, visi uzņēmumi, ar kuriem man ir bijusi pieredze, tieši tā arī dara. Intervijas laikā var uzdot teorētiskus jautājumus, vai, maksimāli, paprasīt analizēt kodu, bet rakstīt – nekādā gadījumā!

Kristaps Skutelis

Ne gluži. Tas ir nevis absurds, bet gan normāla prakse kā var pārbaudīt ko darba pretendents zina un kāds ir viņa darba stils. Šāda prakse pavisam noteikti būs visbiežāk pielietota, ja Tevi gribēs pārbaudīt kādas ārzemju kompānijas pārstāvis. Lokāli, protams, vieglāk atnākt parunāties par dzīvi un izpildīt kādu uzdevumu mājās. Nevajag no šādām intervijām baidīties, bet drīzāk uztvert kā iespēju sevi labi parādīt.

Aigars Dzerviniks

Normāla prakse nav tas pats, kas laba prakse. Ne man vienam ir pretenzijas pret šādu intervēšanas pieeju. Industrijā labi pazīstami cilvēki ir kategoriski pret koda rakstīšanu intervijas laikā. Tu ar to nepārbaudīsi ne zināšanas (ko var izdarīt ar teorijas jautājumiem un uzdevumu ārpus intervijas laika), ne darba stilu, vienīgi apskatīsies, cik briesmīgu kodu pretendents var uzrakstīt stresa un steigas apstākļos. Koda rakstīšana ir tikai neliela daļa no aplikāciju izstrādes procesa, un uzņēmumi taču algo tieši aplikāciju izstrādātājus. Ir daudz svarīgākas lietas, ko vajadzētu apspriest darba intervijā. Runājot par ārzemju uzņēmumu salīdzināšanu ar vietējiem, tad ar tiem man ir mazāka pieredze,… Read more »

Kristaps Skutelis

Bet kur tieši ir problēma? Kaut kāda nepārliecinātība par savām spējām? Neesmu programmētājs, bet man šāda veida intervija šķiet loģiska. Tāpat tajā nebūs situācija, ka stundu no vietas kaut ko vienu kodē. Drīzāk ir saruna par konkrētām problēmām un tās tiek risinātas nevis izrunājot, bet parādot kā tās risinātu ikdienā. Tātad, šī intervija ir gan saruna, gan praktiskā daļa. Protams, tas nav vienīgais veids kā pārbaudīt programmētāju. Var skatīties viņa githabu/projektus, var dot uzdevumus (maksas vai bezmaksas) un var pat kopā kaut ko programmēt.

Aigars Dzerviniks

Jā, es personīgi neesmu pārliecināts, ka darba intervijas laikā būtu spējīgs uzrakstīt kaut ko jēdzīgu. Un galu galā tā ir liekā laika tērēšana gan darba devējam, gan potenciālajam darbiniekam.

Es nesaku, ka šīs funkcas ieviešana ir slikts gājiens. Manuprāt tā ir pat ļoti noderīga un vajadzīga. Man tikai nepatīk fokuss uz intervijām.

Kristaps Skutelis

Kāpēc laika tērēšana? Tieši otrādi – ātrākais un vienkāršākais veids kā pārliecināties, ka konkrētais tehniskais speciālists der konkrētajam uzņēmumam un projektam.