Kas ir nepatīkamākais koncertos un festivālos? Svešas, sasvīdušas paduses? Pusstundas rinda uz labierīcībām? Dārgs alus? Nē! Puse no koncerta vērotājiem tur gaisā paceltus viedtālruņus un filmē koncertu, skaidri apzinoties, ka video būs drebelīgs un skaņa – nebaudāma.

Apple meklē risinājumu aizliegumos – jau 2011. gadā uzņēmums iesniedzis patenta pieprasījumu, kas arī tikko saņemts. Patents ir par kameras spēju saņemt speciālu infrasarkano staru signālu, kurā ietverta informācija par koncerta rīkotāju noteikumiem veikt vai neveikt ierakstu. Infrasarkano staru signāls būtu variējams dažādās vietās, piemēram, liedzot skatītājiem zāles vidusdaļā filmēt un fotografēt, bet sānos fotografēšanu atļaujot. Šo pašu ideju varētu piemērot kinoteātros, lai nebūtu iespējams nelegāli ierakstīt filmu.

Patentā norādīts, ka šī iespēja varētu saturēt arī derīgu informāciju, piemēram, vēršot kameru muzejā pret gleznu, būtu redzama informācija par gleznas tapšanu, vecumu, izmantotājiem materiāliem u.tml. Tādējādi Apple patents darboties līdzīgi kā Google Beacons, sniedzot informāciju par tiešā tuvumā esošām iespējām.

9
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KrotowastedigitalkAndroidx Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jānis A
Guest
Jānis A

Īstenībā pat ļoti apsveicama ideja. Nebūs vairs uzbāzeņu, kas nākamajā dienā atrādīs “super foršo” koncertu uz kuru viņi bija aizgājuši.

x
Guest
x

Pievienojos, ka doma ir laba. Tikai traucē nevis [video] atrādītāji, bet redzes laukā izslietās rokas ar lieku spožumu tumsā. Un tad vēl pamuļķi (atvainojos, bet nespēju noturēties), kuri spītīgi neizslēdz zibspuldzi, pat ja tā nesedz attālumu līdz objektam pārdesmit metru attālumā – jēgas nav, tikai lieki tracina apkārtējos. Ja vēl zibsnī daudzi, tad ir riktīgi traucējoši.

digitalk
Guest
digitalk

nepriecājies, tas ir Apple patents. tagad Android un margināļi turēs debīlisma latiņu :-/

x
Guest
x

androīdi uz koncerta vidu tāpat jau izlādējušies (šutka, ja. novecojusi nu jau).

Skats
Guest
Skats

Nu ja, drīz telefons pats noteiks vai savienot ar adresātu vai arī ne…

Android
Guest
Android

Beidzot ābolisti vairs nezīmēsies koncertos ar saviem bezgaumīgajiem telefoniem, kas veidoti labākajās PSRS laiku tapešu tradīcijās – visās mājās vienādas tapetes! :)

digitalk
Guest
digitalk

pag, neskrien ratiem pa priekšu. patents nenozīmē realizāciju :)

aste
Guest
aste

elementāra plēve – IS filtrs izgāzīs šo patentu ar visām pederēm

Krotow
Guest
Krotow

Ir arī citi risinājumi, kas neprasa vicināt rokas ar spīdīgajām vafelēm. Un trīceklīgi miglainie skrīneri pēc būtības sūc ar lielu jaudu. Jābūt nedaudz saspiestam, lai par tādiem fanotu. Filmas nav jāripo no ekrāna, bet no gatavajām ripām.