Web Analytics
More
    Reklāma

    LIKTA un “Microsoft Latvia” palīdz skolotājiem un skolēniem apgūt programmēšanas prasmes

    Jaunākie raksti

    Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar “Microsoft Latvia” uzsāk projektu “Developing Windows apps for better future”, palīdzot skolēniem un skolotājiem uzlabot programmēšanas prasmes.

    Eiropas Savienības (ES) dati liecina, ka tikai 25% no skolotājiem ir pārliecināti par savām digitālajām prasmēm. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu skolotājiem jaunāko tehnoloģiju apgūšanā, veicināt tādu IKT apmācību ieviešanu skolās, kas ir pievilcīgas un aizraujošas arī jauniešiem. Projektā piedalīsies vismaz 25 skolotāji no 20 Latvijas reģioniem.

    Reklāma

    “LIKTA  kā Latvijas e-prasmju partnerības koordinators par vienlīdz svarīgu uzskata gan skolotāju digitālo prasmju attīstīšanu, gan jauniešu motivēšanu apgūt programmēšanu un izvēlēties karjeru IKT nozarē. Esam gandarīti, ka sadarbībā ar LIKTA biedru “Microsoft Latvia” varam atbalstīt Latvijas skolotājus un jauniešus, īpaši reģionos, apgūt jaunākās programmēšanas tehnoloģijas,” stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

    “Šī projekta mērķis ir vienkāršā, uzskatāmā un aizraujošā veidā palīdzēt apgūt skolotājiem darbu ar tīmekļa tehnoloģijām, dažādu lietotņu programmēšanu un dizainu. Tās ir universālas prasmes, kas ļauj saprast, kā strādā internets, kā top tīmekļa un mobilās lietojumprogrammas un kādas karjeras un biznesa iespējas ikvienam paver programmēšanas prasmes. Šajā projektā iesaistījušies 30 skolotāji no visas Latvijas, kas pēc programmas pabeigšanas varēs jauniegūtās prasmes nodot saviem skolēniem fakultatīvajās nodarbībās, bet ceru, ka perspektīvā mērķtiecīga mūsdienīgu tehnoloģiju prasmju apguve pedagogiem kļūs par skolotāju tālākizglītības konsekventu sastāvdaļu,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

    Pirmajā kārtā skolotāji apgūs programmēšanas prasmes tādās vidēs kā Windows, HTML un JavaScript. Apmācību norises laiks paredzēts no septembra līdz novembrim, iekļaujot gan klātienes tipa seminārus, gan tiešsaistes vebinārus. Savukārt projekta otrajā kārtā skolotāji apmācīs 250 jauniešus, veicinot viņos ne tikai dziļāku izpratni par IKT profesiju, bet arī iepazīstinot ar Windows 10 lietotnēm, HTML, CSS un JavaScript. Šī kārta noritēs no 2015. gada novembra līdz 2016. gada janvārim.

    Trešajā kārtā skolēniem notiks radošo darbu konkurss, kas saistīts ar apmācībās iegūtajām zināšanām, bet projekta noslēgumā paredzēta konference, kurā tiks sveikti labāko darbu autori. Noslēguma pasākums notiks nākošā gada martā – ikgadējās izglītojošās kampaņas “E-prasmju nedēļa” laikā.

    “Developing Windows apps for better future” projektu LIKTA īsteno atbalsta programmas informātikas skolotājiem un Eiropas iniciatīvas “E-skills for Jobs” ietvaros, nodrošinot projekta organizatorisko un publicitātes daļu. Savukārt “Microsoft Latvia” to realizē “Microsoft Youth Spark” aktivitāšu ietvaros, nodrošinot apmācību materiālus un pasniedzējus / konsultantus, tostarp sniedzot atbalstu programmatūras granta veidā, skolotājiem piešķirot Windows 10 un Microsoft Office programmas.

    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    3 komentāri
    Inline Feedbacks
    View all comments
    x
    19.10.2015 09:47

    Aizdomas, ka LIKTA vai nu paši nesaprot ko dara, vai ir Mikrosofta iebaroti. Skolēniem būtu jāapgūst programmatūras projektēšanas un programmēšanas principi, metodes, nevis jācentrējas uz konkrētiem rīkiem, kas sašaurina viņu domāšanu. Principus lieliski var apgūt ar C, Java un tam nevajag konkrēti Windows.

    Reālajā dzīvē apmācībai vajag kautkādu naudu, un ja piem. MS uzsauc datorklasi valstij, kas naudu tērē viskam citam, nevis lai veidotu savu IT veiksmes stāstu, tad nu ir tā, kā ir. Tad varbūt valstij vajag godīgi pārdot savus skolēnus uzreiz pa klasēm, vienu skolu MSam, vienu – Guglei, citu – Oraklam. Lai tad viņi iegulda un zvejo talantus, visviens tie dosies uz Kaliforniju, nevis paliks ierēdniecības sagrauztajā Latvijā. Un kas nav mazsvarīgi – skoloti un veiksmīgi Latvijas iedzīvotāji ir vērtība arī tad, ja viņi fiziski nedzīvo šeit.

    19.10.2015 20:47
    Reply to  x

    Es sapratu pārmetuma būtību un piekrītu, tomēr izskatās, ka šajā gadījumā tiek mācītas platformu neatkarīgas tehnoloģijas (HTML, CSS un JavaScript). Tāpēc tas tracis nav tik ļoti vietā.

    x
    19.10.2015 21:46

    Konceptuāli tā arī ir. Bet pieminētais “programmēšanas prasmes tādās vidēs kā Windows, HTML un JavaScript.”, “iepazīstinot ar Windows 10 lietotnēm, HTML, CSS un JavaScript.” liek domāt, ka kursu klausītāji būs saņēmuši slaveno Windows poti, kas vienmēr liek izvēlēties Windows kā OS. Skolotāji stāstīs skolēniem par Windows, skolēni darbavietās izvēles gadījumā nosvŗsies par labu Windows.

    Bet šis nav pārmetums Microsoft, kura pamatnodarbošanās nav citu OSu popularizēšana. Pārmetums ir izglītības sistēmai. Manas pretenzijas balstās uz korporatīvajiem web lietojumiem, kuri darbojas tikai un vienīgi MS Explorerī, kas ir pilnīgi aplami no web lietojumu būtības. Tas ir tas gadījums, kad kāds savulaik sapotētais, ticis pie lemšanas, ir izvēlējies Microsoft itkā universālos līdzekļus.

    Reklāma