Neskaitāmi miljoni lietotāju paļaujas uz Google Maps kartēm un navigāciju, bet Google Maps lietotne pavisam drīz iegūs jaunu iespēju parādīt vēsturiskos notikumus un ceļojumus. Angliski iespēja saucas Your Timeline un tā būs pieejama lietotnes kreisajā pusē atrodamajā Google Maps iespēju izvēlnē.

Tiek atzīmēts, ka ne visi redzēs savu pārvietošanās un ceļojumu vēsturi, to varēs redzēt tikai tie, kuri būs atļāvuši Google Maps Location History uzkrāt datus. Atrašanās vietu datu uzkrāšana pēc noklusējuma ir izslēgta, bet to vari aktivizēt Google iestatījumu sadaļā. Turklāt, ja nevēlēsies redzēt turpmāk kādu ierakstu (nakts vidū navigēju pēc cīsiņiem uz nočņiku), varēsi to no vēstures izdzēst.

Vismaz man tik uzskatāma datu uzkrāšanas iespēja pilnībā dzēš jebkādas šaubas par lietotāja privātumu – šāda dzīves nianse vairs nepastāv. Jā, bija zināms, ka Google skenē e-pastus, krāj informāciju ar apmeklētajām vietnēm utt., bet šis jau ir par traku!

Clipboard01
Google-Your-Timeline-01

8
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Ksspars LccisbombelatsxLOOKJānis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jānis
Guest
Jānis

Location history jau ļoti sen darbojas (ar visu maršrutu apskati), tikai šobrīd tas tiek padarīts pieejamāks pārskatīšanai.

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Tur jau tā lieta – sakrāj ar mums visu, tikai parāda niecīgu daļu no krājumiem. Un no tā paša nieka spalvas uz muguras saceļas.

KKTK
Guest
KKTK

Kas tev žēl, ka pēc policijas pieprasījuma no tiem datiem Anglijā dzimušu/augušu teroristu var atrast pirms bumbas uzspridzināšanas?

Jānis
Guest
Jānis

Manuprāt, tieši Google ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas labi atļauj pārskatīt tavus datus, dzēst tos, un izslēgt nevajadzīgo.

LOOK
Guest
LOOK

Izdzēst Tu vari tikai priekš sevis, Googlei ir pietiekami resursi, lai paglabātu visu un izvilktu ārā kad nepieciešams. (IMHO)

x
Guest
x

Tas ir štrunts.
Pa īstam traki būs tad, viņi zinās kur tu būsi pirms tu vēl tur izdomāsi doties.

bombelats
Guest
bombelats

Rakstu izlasīju, jo uzrunāja virsraksta pirmā daļa, bet tā arī ne vārdiņu par to kā Google Maps zinās kur es būšu, neatradu. ?

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

to viņi var zināt redzot ko dari internetā – pērc biļetes, rezervē viesnīcas, plāno kartē maršrutus… zini, es google now norubīju pirmajā reizē kad salecos – telefons iebļāvās, ka laiks uz lidostu posties. a biļetes es biju pircis pirms trim mēnešiem.