Kā jau tika baumots, Apple šorīt atsvaidzinājusi populāro MacBook Air klēpjdatoru līniju – jauno modeļu Haswell procesoru takts frekvence ir par 0,1 GHz augstāka, nekā priekšgājējiem, un, kas īpaši patīkami, datori ir kļuvuši lētāki par aptuveni 100 €.

Pēdējā laikā (ja konkretizējam, tad kopš 13″ MacBook Pro Retina cenas pazemināšanas) MacBook Air nācās visai sīvi konkurēt ar “mazo retinu” jo, ja cilvēkam jāizvēlas, vai viņš vēlas ātrāku un ar labāku displeju aprīkotu datoru, kurš ir nieka 250g smagāks, vai arī 13″ Air ar lielāku SSD atmiņas apjomu un ilgāku darbības laiku no baterijas, tad arvien biežāk izvēle bija par labu Retina (paskaidroju: 13″MacBook Pro Retina ar 128 GB SSD un 2,7 i5 maksā praktiski tikpat, cik 13″ MacBook Air ar 256 GB SSD un 1,4 GHz i5). Cenu starpības palielināšana būs arguments MB Air svaru kausā. Nu, līdz brīdim, kāmēr lētāka kļūs 13″ Retina :).

Jaunie MacBook Air maksā, sākot ar 929 € (cenas LV precīzi nav zināmas, bet atšķirība ar apple.com/fi ir nebūtiska) par 11″ mazulīti. 13″ MacBook Air tīkotājiem jārēķinās ar aptuveni 1029 €. Ja paskatāmies kontekstā ar konkurentiem Ultrabook segmentā, tad tā ir ļoti konkurētspējīga cena, jo īpaši, ja ņemam vērā lielisko dizainu – viengabala alumīnija korpuss, labākais trackpad industrijā, MagSafe lādētājs, utt., utjp., un līdzi doto programmatūru (principā, viss nepieciešamais gan mājas lietotājam, gan “biroja planktonam”).

Jauki. Jauno modeļu ierašanās Latvijā būs diezgan ātra. Šonedēļ dīvaini īsa nedēļa, bet uzreiz pēc svētkiem vajadzētu būt klāt.

Jaunie MacBook Air Apple Somijas veikala "letē"
Jaunie MacBook Air Apple Somijas veikala “letē”

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dzintars

Lieliskas ziņas! Tas nozīmē, ka uz Ziemassvētkiem (kad plānoju mainīt veco MB Pro) būs jau Air Retina.

Aigars

Ilgi nāk tie Air datori ar retina displejiem. Bet es jau nežēlojos, vismaz nav jāskumst par to, ka iegādājos pagājušā gada modeli :D

eN

Tur ir ābols virsū, kā tu nesaproti. Ābols ir kūl, pat 6 collu laptopus pirktu :D

zigfrīds

Nesaprotu tos, kas pērk mb un vēl ar 13′ displeju. Ko tur vispār var redzēt?

davfreim

13” pilnīgi normāls ekrāna izmērs, ja neesi akls kā kurmis. Arī gaidu ar retina Air :) tas būtu man perfekts laptops.

Zion Mion

Ja 11.6 collas vēl ir kā ir, tad ar 13 collu macbook air nav nekādu problēmu strādāt arī ilgtermiņā. Macbook air manā īpašumā bija aptuveni gadu.

Oppa