Web Analytics
More
  Reklāma

  Šveice atceļ nodokļu atvieglojumus elektroauto

  Jaunākie raksti

  Šveices valdība paziņojusi, ka valstī no nākamā gada tiks atcelti nodokļu atvieglojumi elektroauto. Neskatoties uz Šveices augsto labklājību, šāds lēmums, protams, ir pretrunīgs un elektroauto atbalstītāji to uztvēruši nosodoši. Valdības pārstāvji norāda, ka turpmāk elektroauto tiks piemēroti tādi paši nodokļi kā parastajām mašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

  Valdības pārstāvji norāda uz elektroauto popularitāti Šveicē, kā arī nepieciešamību paaugstināt nodokļu ieņēmumus. Šveicē ir reģistrācijas nodeva 4% no auto cenas, kas tiek samaksāta, auto saražojot vai importējot valstī. Šāds maksājums tika ieviests 1997. gadā, bet elektroauto no tā vienmēr bijuši atbrīvoti. Tāpat autovadītājiem jāmaksā ikgadējie transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļi, kas katrā no Šveices kantoniem ir atšķirīgi. Arī tas tagad būs jādara elektroauto īpašniekiem.

  Paziņojumā teikts, ka papildus iegūtais finansējums tiks izmantots, lai finansētu autoceļu uzturēšanu, kā arī sabiedrisko transportu. Plānots, ka šādi Šveice ik gadu iegūs papildus 2-3 miljardus franku. Pērn Šveicē tika importēti aptuveni 45 tūkstoši elektroauto, kas sastāda aptuveni 23% no kopējā importēto auto skaita valstī.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  30 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  10.11.2023 12:58

  Tā kā jaunus EV pārsvarā pērk turīgi ļaudis, jo veco dīzeļu kūpinātājiem tik lielas naudas nav, tad šāds lēmums ir likumsakarīgs, nodokļus visvieglāk taču iekasēt no tiem, kam ir nauda. Tas ir tikai laika jautājums, kad arī pie mums sāks nodokļus rēķināt no auto masas un jaudas. Uzlādes infrastruktūras izveidei vajag naudu, arī elektrības ražošanas jaudas būs jāceļ. Var taču diezgan viegli sarēķināt, ka ar esošajām jaudām nepietiek, ja viss LV autoparks vienā dienā tiek aizstāts ar EV un pat tādas valstis kā Vācija ir spiestas siltumsūkņus noteikt par augstākas prioritātes patērētājiem, kā EV.

  Kristaps
  10.11.2023 13:20

  Jau 5 gadus vismaz atpakaļ vajadzēja! CERU, ka arī pie mums nāks pie prāta beidzot!

  EV ir smagāki(ja salīdzina 1pret 1 ar tāda paša izmēra ICE modeli) un vairak bojā ceļa infrastruktūru, kāds sakars ir nelikt maksāt ceļa nodokli? Kas ir tiešā iemaksa/ finansājums lai valsts ceļa segumu un to infrastruktūru uzturētu labā kārtībā… Ne jau no tā ka tas emobīlis nespļauj ārā izplūdes gāzes, asfalta segums kļūst labāks…. :D :D :D

  Dainis
  10.11.2023 15:36
  Reply to  Kristaps

  Ne jau vieglie maitā ceļus, bet smagie

  Ecco
  10.11.2023 17:03
  Reply to  Dainis

  Pilsētās, kur smagajiem aizliegts braukt, arī smagie sabojā ceļus.

  Juris
  10.11.2023 15:52
  Reply to  Kristaps

  Tāds ceļu nodoklis neeksistē.

  Pēča
  13.11.2023 11:33
  Reply to  Juris

  Neesi bērnudārznieks! Tu labi zini un apzinies, ka maksājot ikgadējo ‘Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli’ no šīs naudas tiek laboti, uzturēti un labiekārtoti valsts un daļēji pašvaldību ceļi. Ne jau tu maksā lai Āfrikā bērni būtu paēduši! Protams žēl, kā jau viss, šī nauda aiziet uz kopējo valsts katlu, ko pēctam deputāti vienkarši pie gada valsts budžeta, izdala kam vajag un nevajag…. (kas bieži noved pie nepietiekamiem līdzekļiem a, b vai c sektorā, jo visam nekad nevar pietikt) Tautas valodā tas ir – ceļu nodoklis, ko tu, es, viņš vai viņa maksā ik gadu, lai tev ielīmētu logā ‘atļauju’ un varētu valstī… Read more »

  Biteme
  13.11.2023 11:57
  Reply to  Pēča

  Par nodokli daļēji var piekrist, bet jāņem vērā ka būtu godīgi to pārdalīt arī VM jo daļa slimību rodas no auto radītā piesārņojuma (izplūdes, riepas, troksnis). Tāpat kā ar nodokļiem, ko iekasē no cīgām un šmigas.

  Krotow
  10.11.2023 15:35

  Par nodokļu u.c. atvieglojumiem EV jau sen bija skaidrs ka tas ir pagaidu pasākums publikas piesaistīšanai. Vēl jo vairāk ja EV daļa uz ceļiem tiešām pieaugs. Kopumā tas viss bija izdevīgi tikai agrajiem adopteriem. Turpmāk EV būs rentabls tikai esot lēts (cenā zem 25k€) vai arī superauto variantā.

  davix
  10.11.2023 16:09

  Pilnīgi skaidrs, ka ar laiku pieaugot EV īpatsvaram, tiks pārskatītas piešķirtās privilēģijas – bezmaksas auto stāvvietas, sabiedriskā transporta joslu izmantošana, mazāki nodokļi u.c. ja ir ir vēl kādas. Kā jau šeit iepriekš tika minēts, ceļu infrastruktūras uzturēšanas izmaksas nemainās no tā vai pa to brauc elektroauto vai iekšdedzes dzinējs. Cik naivam Ir jābūt, lai domātu, ka nu mūžīgi varēs izmantot šīs privilēģijas.

  Biteme
  10.11.2023 16:50
  Reply to  davix

  To taču jau sākumā teica – uz popularizēšanas laiku, nevis mūžīgi mūžos, āmen. Tāpat kā veikalā ar jaunu produktu – sākuma atlaide, cilvēki pagaršo, un tad pilna cena. Es pat brīnos, ka šo vispār apspriež.

  nedarata
  10.11.2023 16:13

  Vispār esmu pārsteigts, ka tik maz EV šie pērk. Biju domājis, ka būs Norvēģijas līmenis.

  Krotow
  10.11.2023 17:15
  Reply to  nedarata

  Augstāki kalni un mazākas elektrības ģenerēšanas jaudas.

  Robčiks
  10.11.2023 16:57

  Tā ir normāla biznesa pieeja. Lai likvidētu mazākos uzņēmumus un iegūtu lielāku tirgus daļu, lielākie taisa dažādas atlaides, speciālus piedāvājumus, u.t.t., kamēr mazākie pagurst un bankrotē. Un tad lielākie paceļ cenas. Tas ir nosacīti normāli, kad privāti uzņēmumi cīnās ar saviem līdzekļiem par tirgus daļu.
  Tomēr šajā pasākumā valsts dod atbalstu atsevišķiem indivīdiem par visu valsts iedzīvotāju līdzekļiem. Tāda veidā atbalstot arī autoražotājus.
  Papildus vēl neiekasē nodokļus. Un autostāvvietas ari tiek aizņemtas.. .. .

  Biteme
  10.11.2023 17:01
  Reply to  Robčiks

  Atceramies par kopīgo ieguvumu – mazliet tīrāks gaiss pilsētā. Kad process aizies, tad atcels atvieglojumus.

  Robčiks
  10.11.2023 17:22
  Reply to  Biteme

  Protams, ka atcels. Tas viss tāds teātrītis tautas acīm.
  Vai Latvijai un Rīgai kads būtisks samazinajums būs – šaubos. Es domāju par CO2.
  Ja jau Latvija tirgojās ar CO2 kvotām, tad attiecīgi mums piesārņojums ir minimāls salīdzinot ar citām pilsētām un valstīm, kā arī ar tiem reģioniem kur iegūst izejmateriālus un ražo akumulatorus, saules paneļus, u.t.t..
  Mums uzrāda ieguvumus askatot gala produktus, bet nestāsta par vicu ciklu kopējām izmaksām un ietekmi uz vidi.
  Protams braukt ar e-auto ir forši, ja jauns un ar lielu aķīti. Nav iebildumu. Tikai, faktiski nevienam e-auto neieliksi bagāžniekā bernu ratiņus.

  Biteme
  10.11.2023 17:41
  Reply to  Robčiks

  CO2 man pie viena vai otra gala, tas rodas arī bez auto. Maz vietas bagāžniekā ir tikai EV vai vispār jaunajiem auto, kuru galvenā funkcija ir izskatīties pēc nedaapvidnieka-nedakupejas?

  Ja pēc 10-15 gadiem ejot pa Rīgu varēs elpot, nejūtot izplūdes gāzes (gumijas daļinas, protams, nekur neliksies, bet tās jau tā nejūt)_- tad teijāteris ar EV jau būs devis ko labu ne tikai pašiem to lietotājiem.

  Vards
  10.11.2023 20:30
  Reply to  Biteme

  Tieši tā – mazliet tīrāks gaiss pilsētā.

  Bet TEC2 mauc uz pilnu jaudu ar oglēm, lai varētu “pa zaļo” uzlādēt Teslas

  Egils
  10.11.2023 20:44
  Reply to  Vards

  Šito vari nestāstīt partnerattiecību atbalstītāju, zaļo klimatfašistu pūlim. Tiem no fizikas sapratnes ir tālu.

  Robčiks
  11.11.2023 20:33
  Reply to  Egils

  Mūsdienās jau lielākā daļa jauniešu un jauniešu+ ar matemātiku un fiziku ir citā dimensijā. No sērijas, kam tas vajadzīgs.
  Līdz ar to loģiskā domāšana vairs nav un klausa visam, ko kāds no malas saka. Jo vairāk saka, jo vairāk tic.
  Ko var gribēt, ja pat fin. ministrs nevar procentus galvā aprēķināt.

  Rudolfs
  11.11.2023 16:05
  Reply to  Vards

  Jā, vajag LV, kā civilizācijas šūpulī, satversmē ierakstīt tiesības braukt pilsētu sastrēgumos ar dīzeli, kam visi filtri izravēti. Uz priekšu nākotnē!

  Vards
  11.11.2023 17:08
  Reply to  Rudolfs

  Braucu ar V8 benzīnu
  Nākotne ir tiem, kam ir iespēja saules paneļus privātmājā uzlikt.

  Tie gan izskatās skaisti ainavā😂

  Pats, cik saprotu, brauc ar izravētu dīzeli?

  AC/DC
  11.11.2023 22:41
  Reply to  Vards

  Smagi kļūdies. Latvijā ogles centralizētajā siltumapgādē, vēl jo vairāk, elektrības ražošanai, neizmanto.

  Vards
  12.11.2023 18:33
  Reply to  AC/DC

  Zinu, šis bija clickbyte komentārs.
  Jebkutā gadījumā, tur tiek dedzināta gāze un dīzelis, lai Teslas varētu “bez izmešiem” uzlādēt

  Vards
  12.11.2023 19:08
  Reply to  Robčiks

  Nav labākas skaņas mūžā, kā palaist aukstu V8.
  Lūdzu iesūtiet, kā skan Tesla, Enviaq un tamlīdzīgi auto

  Biteme
  16.11.2023 12:04
  Reply to  Vards

  V8 skan kā bērnu rotaļlieta. Īstā skaņa ir palaižot kosmisko raķeti!

  Egils
  10.11.2023 20:40

  Elektroauto īpašnieki uz pašnāvības riska… RIP

  Vards
  12.11.2023 18:56

  Atgriežoties pie raksta. Sveicē tiek atcelta “haļava” e-auto. Visi auto lieto ceļus un deldē tos vienādi. Tad kāpēc eauto bija/ir prieksrocības?

  HANS-PETER
  14.11.2023 20:21

  Ja tu to tā lasi, tas izklausās ļoti šausmīgi! Diemžēl teksts nav līdz galam pareizs, jo no importa vērtības tiek uzlikts 4% importa nodoklis automašīnām! Ne mazumtirdzniecības vērtība! Šie 4% elektromobiļiem tika noņemti 1996. gadā! Šobrīd Šveicē tiek ievests tik daudz elektromobiļu, ka atkal ir jāpaaugstina šie 4% un jāatvēl ceļiem! Bet tie nav satiksmes nodokļi, bet gan automašīnu nodokļi, kas jāmaksā arī par visām pārējām automašīnām! Bet pircējs Šveicē praktiski neko no tā nepamana, jo tas viņu nekādi neskar! Satiksmes nodokļi tiek iekasēti kantonu līmenī un veido vidēji 50% no iekšdedzes dzinēju izmaksām! Tā kā elektromobilim nav nepieciešami izplūdes… Read more »

  Elektriķis
  14.11.2023 22:25
  Reply to  HANS-PETER

  Mums te, Latvijā, teikuma beigās pieņemts likt punktus. Ja liek izsaukuma zīmi, tad tikai kādiem īpašiem teikumiem, citādi rodas iespaids ka rakstītājs “kliedz”.

  HANS-PETER
  16.11.2023 11:54
  Reply to  Elektriķis

  Atvainojiet, es sapratu, bet es vairs nevaru to mainīt. Turpmāk punktus likšu tikai latviešu valodā. Prieks, ka kāds pievērsa tam manu uzmanību. Paldies.

  Reklāma