Reklāma

TP-Link Archer C64 Wi-Fi 5 bezvadu maršrutētāja apskats

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Sākumā nebiju īsti pārliecināts, vai maz 37 eiro bezvadu maršrutētājs ir mūsdienu interneta iespējām piemērots. Izrādās, ka arī par šādu salīdzinoši niecīgu cenu iespējams izveidot varbūt ne pašu krāšņāko bezvadu maršrutētāju ar plašāko iespēju klāstu, bet TP-Link Archer C64 pierādīja, ka spēj paspēkoties arī ar trīs reizes dārgākām iekārtām.

Jāsaprot, ka Wi-Fi ir tieši tik ātrs, cik ātra ir lēnākā no iekārtām. Un te Wi-Fi 5 ir, kur izvērsties. Wi-Fi ātrumi ir atkarīgi no maršrutētāja un arī klienta iekārtas (lasi – tavs viedtālrunis un tavs dators) sadarbības. Wi-Fi 5 gadījumā ir vesela strīpa ar parametriem, kas būtu jāņem vērā, izvēloties bezvadu maršrutētāju un pielāgojot to mājās esošajām viedierīcēm.

Labā ziņa ir tā, ka TP-Link Archer C64 ir kārtīgs vidējais aritmētiskais, kas pratīs sadarboties viedtālruņiem, planšetdatoriem, galddatoriem un klēpjdatoriem, daudz nezaudējot no saprātīga interneta pieslēguma maksimālajām spējām.

Nomērīju, ka starp Archer C64 un klēpjdatoru bezvadu režīmā var izžmiegt gan augšup, gan arī lejup gandrīz 680 Mb/s, kas ir 85 MB/s.

Tehniskā specifikācija

 • Produkta kategorija: dual-band, AC1200 (867 Mb/s + 400 Mb/s)
 • Procesors: MediaTek 1.2 GHz
 • Antenas: četras ārējās, 2×2 MU-MIMO (2.4 GHz, 5 GHz ), 20/ 40/ 80 MHz
 • Izmantotie savienojumu standarti: IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac
 • Pieslēgvietas: RJ45 WAN x 1, RJ45 LAN x 4
 • LED indikatori: Power, WAN, Wi-Fi
 • Pogas: WPS, Reset
 • Izmēri: 120 x 120 x 27.9 mm
 • Papildus: Beamforming, Airtime Fairness, Smart Connect, nākotnē tiks pievienota OneMesh iespēja, WPA3
 • Cena: ap 37 eiro tīmekļa veikalos

Izskats un uzbūve

Te var redzēt, kā veidoja Archer C64 zemā cena. Bezvadu maršrutētāja uzbūvē izmantota visai viduvēja plastmasa, dizains ir kubistu labākajās tradīcijās un gaismas signāli tiek padoti ar kaut kādām lampiņām, nevis ar LED. Vismaz tā izskatās, bet TP-Link pārāk neieslīgst tehniskajās niasnēs par šo tematu.

Archer C64 bezvadu maršrutētājs ir skrūvējams pie sienas, tā ir labā ziņa, jo pēdējā laikā daudzi ražotāji izvēlas ignorēt šo iespēju. Archer C64 ir standarta pieslēgvietu klāsts – viena WAN, četras LAN, reseta un WPS poga vienā.

TP-Link dod Archer C64 komplektā necilu elektrības vadu ar barošanas bloku, dažas instrukcijas lapas un aptuveni metru garu LAN vadiņu. Ar neko citu Archer C64 neapgrūtinās pircēju.

Iestatīšana

Pakojam vaļā, notinam plēves no antenām un spraužam Archer C64 pie elektrības un interneta vadiem. Patīkami, ka ražotājs uz iepakojuma un līdzi dotajā pamācībā un uz iepakojuma smuki reklamē Tether lietotni, kas pieejama Android un iOS, uz iepakojuma pat ir Tether lietotnes QR kods. Te daudzi citi ražotāji grēko, nenorādot neko no šāda veida informācijas vai arī paslēpjot to garās instrukcijās. Arī Archer C64 lapā ir smuka vieta atvēlēta lietotnes reklamēšanai.

Archer C64 iespējams iestatīt arī ar tīmekļa pārlūka saskarni, bet šoreiz izvēlējos Tether lietotni. Uzreiz gan jābrīdina, ka pēc Archer C64 iestatīšanas der arī ieskatīties tīmekļa pārlūka saskarnē, jo tur ir nedaudz plašāks pieejamo iespēju klāsts.

Te uzreiz pieminēšu, ka Archer C64 ir viens no TP-Link OneMesh bezvadu režģtīkla maršrutētājiem, bet vismaz pagaidām Archer C64 nebija ticis pie programmatūras uzlabojuma, kas atnes OneMesh darbību, tāpēc par to nevarēšu sīkāk komentēt. Cik noprotams, tad TP-Link OneMesh darbosies līdzīgi kā ASUS AiMesh, piedāvājot iespējas bezvadu režģtīklā ātri un vienkārši savienot divus vai vairākus saderīgus TP-Link bezvadu maršrutētājus.

Archer C64 ir vienkārša – pievienojies ar viedtālruni pie bezvadu maršrutētāja izveidotā tīkla un Tether lietotne atradīs Archer C64, pēc tam atliek ievadīt vēlamās paroles un esi gatavs lietot bezvadu maršrutētāju. Archer C64 arī prot pats atjaunināt programmatūru, kas aizņem aptuveni divas vai trīs minūtes. Archer C64 piedāvās arī pārvaldīt ierīci, kad atrodies ārpus mājas. Šo iespēju droši vien vajadzētu slēgt iekšā.

Archer C64 iespēju klāsts nav super plašs, bet varēsi izvēlēties atdalīt vai savienot vienā 2.4 GHz un 5.0 GHz tīklus, maršrutētājs prot vakarā izslēgt un pa dienu ieslēgt gaismas diodes, pieejams izdalīts, viesiem paredzēts Wi-Fi un manuālas iespējas ierobežot tīmekļa saturu.

Ja rodas vēlme ķimerēties, tad tagad ir laiks līst iekšā tīmekļa pārlūka saskarnē, bet to te sīkāk neiztirzāšu.

Ātrdarbība

Ķeramies pie jau iepriekš izslavētās Archer C64 ātrdarbības. Šis bezvadu maršrutētājs nav pats ātrākais redzētais, bet tas visai iespaidīgi parāda, ka arī zemāka cena nav šķērslis jēdzīgai veiktspējai.

Sākam ar viedtālruņa ātruma mērījumiem, kam izmantoju OnePlus 8T. Redzam, ka te ātrumi nav ļoti augsti, bet noteikti ar tiem būs gana, lai izdarītu viedtālrunī visu, ko vien sidrs kāro. 665 Mb/s augšup (ap 83 MB/s) un 436 Mb/s lejup (ap 54 MB/s) ir pieklājīgi ātrumi.

Tālāk seko mērījumi blakus istabā un tālākajā istabā, kur starp maršrutētāju un viedtālruni ir aptuveni 12 metri un trīs reģipša sienas. Durvis gan stāv vaļā. Nez kāpēc tālajā istabā ātrumi atkal pieauga.

Tagad seko ātruma tests, kur viens dators ar vadu pievietos pie Archer C64, bet otrs dators darbojas bezvadu režīmā. Otrajam datoram ir Intel AX200 bezvadu tīkla karte.

Esmu nedaudz šokā, jo Archer C64 neļauj daudz no sevis aizmukt pat dārgiem Wi-Fi 6 maršrutētājiem. Ļoti labus rezultātus Archer C64 uzrāda arī blakus istabā un tālākajā istabā.

Kopumā jāsaka, ka tiešā redzamībā Archer C64, protams, piekāpjas dārgākiem Wi-Fi 6 maršrutētājiem, bet tālākās istabās tik strauji nekrīt signāla stiprums un attiecīgi ātrdarbība un stabilitāte.

 

Nobeigumā

Jāsaka, ka biju sākotnēji ļoti skeptisks pret Archer C64, kad redzēju tā cenu, bet ikdienā un ātrdarbībā Archer C64 sevi parādīja tikai no labākās puses. Ja tev nevajag USB (4G modems vai vienkāršs NAS tipa tīkla disks), Archer C64 būs lielisks, vienkāršs bezvadu maršrutētājs. Jā, te ir tikai Wi-Fi 5, bet tāpat daudzas ierīces mājās darbojas tikai Wi-Fi 5.

Archer C64 varētu kļūt par ļoti interesantu ierīci, kad tas saņems OneMesh bezvadu režģtīkla iespēju, tad par aptuveni 100 eiro varēsi mājokli aprīkot ar trim šādām ierīcēm bezvadu režģtīkla režīmā. Jā, tas nebūs pats fiksākais bezvadu režģtīkls, bet tas noteikti pavilks jebkuru Tet vai cita interneta pakalpojumu sniedzēja doto internetu līdz vismaz 300… 350 Mb/s.

Ja Archer C64 izmantosi vienu pašu, vari to visai droši slēgt pat pie 500 Mb/s ienākošā interneta, neko daudz nezaudēsi, kad ierīces pieslēgsi Wi-Fi režīmā vienistabas vai divu istabu dzīvoklī. Arī kompaktam trīs istabu dzīvoklim ar Archer C64 būs pietiekami. Un arī ja nebūs, varēsi pēcāk piekomplektēt klāt vēl kādu OneMesh bezvadu režģtīkla ierīci.

Patika

 • zema cena
 • laba un pat teicama ātrdarbība

Ne tik ļoti gāja pie sirds

 • gribējās redzēt OneMesh darbībā, jo mums bija arī otra OneMesh ierīce atsūtīta
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma