Ja agrāk viena valsts ar otru konfliktus risināja, cīnoties ar zobeniem un vairogiem, tad šobrīd, informācijas tehnoloģiju laikmetā, par galveno kaujas lauku kļuvis internets. Tikmēr Indijas un Ķīnas nesaprašanās aizgājušas krietni tālāk – kāds Indijas startaps laidis klajā aplikāciju, kas lietotājam ļaus noteikt, kuras no ierīcē instalētajām ir ķīniešu aplikācijas, un pat palīdzēs tās izdzēst.

Indijas jaunuzņēmums “OneTouch AppLabs” radījis visai inovatīvu aplikāciju “Remove China Apps”. Desmit dienu laikā kopš palaišanas tā ieguvusi jau vairāk nekā miljonu lietotāju. Vienlaikus, pieaugot Ķīnas un Indijas saspīlējumam virs abu valstu strīdīgās robežas Himalajos, aplikācijas lietotāju skaits turpinājis strauji pieaugt. Tomēr patiesais lietotnes radīšanas mērķis bija nevis robežu dalīšana, bet gan iespējamība, ka Indijas startapi var nesaņemt ar Ķīnas investoru starpniecību piesaistīto naudu. Tieši tāpēc indieši izdomājuši unikālu veidu, kā ķīniešiem likt par to atmaksāt.

Tikmēr pati aplikācija “Remove China Apps” darbojas pēc principa – noskenējot ierīci, tā automātiski meklēs un atlasīs ķīniešu radītās lietotnes. Pēc tam visu atlasīto ar vienu klikšķi iespējams izdzēst no ierīces. Paši Remove China Apps izstrādātāji apgalvo, ka, pamatojoties uz aplikāciju tirgus izpēti, iespējams identificēt lietotnes izcelsmes valsti, vienlaikus norādot, ka tomēr 100% drošus rezultātus aplikācija nespējot sniegt.

Var manīt, ka pašreiz lietotāji ir visai apmierināti ar savas aplikāciju kolekcijas papildinājumu. Remove China Apps saņēmusi vairāk nekā 200 000 atsauksmju ar gandrīz ideālu vērtējumu –  vidēji 4.9 no 5 zvaigznītēm. Šīs lietotnes iespējas pagaidām var izmantot vien Android lietotāji, apmeklējot Google Play veikalu.

Izskatās, ka Google šorīt šo lietotni izvākusi no Play veikala.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

he-he, klasisks tā dēvētās mūsdienu demokrātijas un liberālisma paraugs. drīkst teikt un darīt tikai to, kas patīk demokrātiem un liberāļiem. ja kāds atļaujas izteikties kritiski, tad to mēs iznīdēsim.

get high

vecīt, neņem ļaunā – bet tas, ko tu lieto, reāli grauj bēniņus)

digitalk

protams. reālists ir labi informēts optimists. pesimists ir ļoti labi informēts reālists, tikai viņam parasti ir problēmas ar serotonīnu un noradrenalīnu. tiesa, abiem pēdējiem raksturiem/personībām parasti ir labi attīstīta loģiskā domāšana un spējas izdarīt adekvātus, tālejošus secinājumus.
 
mēs varētu apspriest šo tēmu foruma klaču sadaļā, bet man nez kāpēc liekas, ka tu esi vienkārši garāmgājējs spriežot pēc nika. izaicini mani forumā uz diskusiju, ja nav bail.

Last edited 4 months ago by digitalk
Elisia

Var lejupielādet no daudziem citiem avotiem. Es dabuju no Berkli universitates servera.

Elisia
Janis Murnieks

Uz MediaTek bāzēta telefona nez droši šo instalēt ? telefons neizdzēsīsies ?

digitalk

es sākumā pat nepiefiksēju ironiju :D

Krotow

Telefons izdalīsies ar nulli.

ceijers

ko dies pa šo teiks mans hajomijs.. :D

Krotow

Telefons neko neteiks. EMUI varbūt izbeigsies :) Lai gan launčeris nav aplikācija.

Renārs Dobkevičs

Kas tad tas ir? Operāciju sistēma? :)

Krotow

Ideja ir vienkārši ģeniāla. Varbūt mazliet nekorekti bija aplikāciju nosaukt par Ķīnas aplikāciju izmetēju. Taču tā vietā vajag publisku datu bāzi ar dažādu neviennozīmīgu un angažētu aplikāciju un servisu sarakstu, ko ņemt par pamatu savas mobilās ierīces “atvieglošanā”. Un tīrīšanas aplikāciju sajūgt ar šādu datu bāzi, kur tīrīšanu var veikt pēc filtra. Starp citu kur palika ES bīdītā ideja likt ražotājiem dot iespēju atinstalēt telefonos uzstādītās trešo pušu aplikācijas, no kurām šobrīd bez aparāta rūtošanas nevar atbrīvoties?

Janis Liepins

Diemžēl šajā gadījumā radīšanas mērķis nav ideālistisks – jau kādu brīdi Kašmiras provincē notiek ieroču žvadzināšana Ķīna pret Indiju, kas tiek pavadīta ar propogandu. Šī aplikācija ir Indijas propogandas auglis. Attiecīgi mērķis ir nevis attīrīt telefonu, bet iznīcināt Ķīnā ražotas aplikācijas. Par sekām neviens neatbild.

Andris Latvers

Es tikai baidos ka pašu telefonu neidzēš ārā, dzēšot ārā visu ķīniešu.. :))))

Rob

Un taa rodas bezjedzigas aplikacijas…

Renārs Dobkevičs

Vai tas darbosies arī uz Huawei? Paldies!