Reklāma

Radīta lietotne, kas ļauj ātri atbrīvot ierīci no “made in China” aplikācijām

Jaunākie raksti

Audi iepazīstina ar pēdējo R8, kas izmantos iekšdedzes dzinēju

Vācu autoražotājs Audi iepazīstinājis ar pēdējo R8 superauto modeli, kas izmantos iekšdedzes dzinēju - gatavojoties pārejai uz elektroauto, Audi...

Apple Music straumēšanas servisā pieejami jau 100 miljoni dziesmu

Oktobra sākumā mūzikas straumēšanas serviss Apple Music sasniedzis visai zīmīgu atzīmi, jo servisā tagad pieejamas vairāk nekā 100 miljoni...

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

Ja agrāk viena valsts ar otru konfliktus risināja, cīnoties ar zobeniem un vairogiem, tad šobrīd, informācijas tehnoloģiju laikmetā, par galveno kaujas lauku kļuvis internets. Tikmēr Indijas un Ķīnas nesaprašanās aizgājušas krietni tālāk – kāds Indijas startaps laidis klajā aplikāciju, kas lietotājam ļaus noteikt, kuras no ierīcē instalētajām ir ķīniešu aplikācijas, un pat palīdzēs tās izdzēst.

Indijas jaunuzņēmums “OneTouch AppLabs” radījis visai inovatīvu aplikāciju “Remove China Apps”. Desmit dienu laikā kopš palaišanas tā ieguvusi jau vairāk nekā miljonu lietotāju. Vienlaikus, pieaugot Ķīnas un Indijas saspīlējumam virs abu valstu strīdīgās robežas Himalajos, aplikācijas lietotāju skaits turpinājis strauji pieaugt. Tomēr patiesais lietotnes radīšanas mērķis bija nevis robežu dalīšana, bet gan iespējamība, ka Indijas startapi var nesaņemt ar Ķīnas investoru starpniecību piesaistīto naudu. Tieši tāpēc indieši izdomājuši unikālu veidu, kā ķīniešiem likt par to atmaksāt.

Tikmēr pati aplikācija “Remove China Apps” darbojas pēc principa – noskenējot ierīci, tā automātiski meklēs un atlasīs ķīniešu radītās lietotnes. Pēc tam visu atlasīto ar vienu klikšķi iespējams izdzēst no ierīces. Paši Remove China Apps izstrādātāji apgalvo, ka, pamatojoties uz aplikāciju tirgus izpēti, iespējams identificēt lietotnes izcelsmes valsti, vienlaikus norādot, ka tomēr 100% drošus rezultātus aplikācija nespējot sniegt.

Var manīt, ka pašreiz lietotāji ir visai apmierināti ar savas aplikāciju kolekcijas papildinājumu. Remove China Apps saņēmusi vairāk nekā 200 000 atsauksmju ar gandrīz ideālu vērtējumu –  vidēji 4.9 no 5 zvaigznītēm. Šīs lietotnes iespējas pagaidām var izmantot vien Android lietotāji, apmeklējot Google Play veikalu.

Izskatās, ka Google šorīt šo lietotni izvākusi no Play veikala.

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
03.06.2020 15:20

he-he, klasisks tā dēvētās mūsdienu demokrātijas un liberālisma paraugs. drīkst teikt un darīt tikai to, kas patīk demokrātiem un liberāļiem. ja kāds atļaujas izteikties kritiski, tad to mēs iznīdēsim.

get high
03.06.2020 16:01
Reply to  digitalk

vecīt, neņem ļaunā – bet tas, ko tu lieto, reāli grauj bēniņus)

digitalk
03.06.2020 16:51
Reply to  get high

protams. reālists ir labi informēts optimists. pesimists ir ļoti labi informēts reālists, tikai viņam parasti ir problēmas ar serotonīnu un noradrenalīnu. tiesa, abiem pēdējiem raksturiem/personībām parasti ir labi attīstīta loģiskā domāšana un spējas izdarīt adekvātus, tālejošus secinājumus.
 
mēs varētu apspriest šo tēmu foruma klaču sadaļā, bet man nez kāpēc liekas, ka tu esi vienkārši garāmgājējs spriežot pēc nika. izaicini mani forumā uz diskusiju, ja nav bail.

Elisia
03.06.2020 15:22

Var lejupielādet no daudziem citiem avotiem. Es dabuju no Berkli universitates servera.

Elisia
03.06.2020 15:24
Reply to  Elisia
Janis Murnieks
03.06.2020 17:07

Uz MediaTek bāzēta telefona nez droši šo instalēt ? telefons neizdzēsīsies ?

digitalk
03.06.2020 21:18
Reply to  Janis Murnieks

es sākumā pat nepiefiksēju ironiju :D

Krotow
03.06.2020 23:01
Reply to  Janis Murnieks

Telefons izdalīsies ar nulli.

ceijers
03.06.2020 17:10

ko dies pa šo teiks mans hajomijs.. :D

Krotow
03.06.2020 23:03
Reply to  ceijers

Telefons neko neteiks. EMUI varbūt izbeigsies :) Lai gan launčeris nav aplikācija.

Renārs Dobkevičs
05.06.2020 19:32
Reply to  Krotow

Kas tad tas ir? Operāciju sistēma? :)

Krotow
03.06.2020 23:08

Ideja ir vienkārši ģeniāla. Varbūt mazliet nekorekti bija aplikāciju nosaukt par Ķīnas aplikāciju izmetēju. Taču tā vietā vajag publisku datu bāzi ar dažādu neviennozīmīgu un angažētu aplikāciju un servisu sarakstu, ko ņemt par pamatu savas mobilās ierīces “atvieglošanā”. Un tīrīšanas aplikāciju sajūgt ar šādu datu bāzi, kur tīrīšanu var veikt pēc filtra. Starp citu kur palika ES bīdītā ideja likt ražotājiem dot iespēju atinstalēt telefonos uzstādītās trešo pušu aplikācijas, no kurām šobrīd bez aparāta rūtošanas nevar atbrīvoties?

Janis Liepins
04.06.2020 10:23
Reply to  Krotow

Diemžēl šajā gadījumā radīšanas mērķis nav ideālistisks – jau kādu brīdi Kašmiras provincē notiek ieroču žvadzināšana Ķīna pret Indiju, kas tiek pavadīta ar propogandu. Šī aplikācija ir Indijas propogandas auglis. Attiecīgi mērķis ir nevis attīrīt telefonu, bet iznīcināt Ķīnā ražotas aplikācijas. Par sekām neviens neatbild.

Andris Latvers
03.06.2020 23:46

Es tikai baidos ka pašu telefonu neidzēš ārā, dzēšot ārā visu ķīniešu.. :))))

Rob
05.06.2020 00:49

Un taa rodas bezjedzigas aplikacijas…

Renārs Dobkevičs
05.06.2020 19:31

Vai tas darbosies arī uz Huawei? Paldies!

Reklāma