Visi zina Firefox tīmekļa pārlūku, ja arī ikdienā to neizmanto. 9. novembrī Firefox svinēja savu 15. dzimšanas dienu, bet Firefox sākumi meklējami vēl pamatīgu laika sprīdi pirms 2004. gada.

Firefox varētu uzskatīt par Netscape Navigator pēcteci, jo Firefox tapis uz Netscape Navigator atvērtā pirmkoda pamata. Netscape Navigator tika radīts 1994. gadā. Jau tuvākas saknes Firefox ir ar 2002. gadā iznākušo Phoenix projektu, kas arī 2004. gadā pārtapa par Firefox 1.0.

Firefox tika radīts, lai sacenstos ar jau tobrīd briesmīgo Microsoft Internet Explorer 6, piedāvājot ātrāku darbību, drošību un arī iespēju uzstādīt dažādus paplašinājumus. Pirmajos deviņos mēnešos Firefox tika lejupielādēts 60 miljonus reižu.

Firefox var uzskatīt par gandrīz pēdējo tīmekļa pārlūku, kura pamatā netiek izmantots Google izstrādātais Chromium dzinis. Chromium šobrīd darbina Opera, Microsoft Edge, Brave, Vivaldi, Yandex un neskaitāmus citus tīmekļa pārlūkus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Joprojam uzticigs Firefox lietotajs telefona gan datora, nenemot vera, ja sistema ir MacOS, vai iOS tad safari. Gan vizuali, gan darbiba labaks ir Firefox. Ja Android sistema Chrome parlukam tiks iespejots izmantot extensions uBlock origin utml, tad ari meginasu palietot Chrome.