Jau vairākus mēnešus zināms, ka Microsoft grasās Edge tīmekļa pārlūka pamatā izmantot to pašu Chromium dzini, kas darbina Google Chrome, Brave un daudzus citus tīmekļa pārlūkus. Tika gaidīts, ka Microsoft izziņos un izlaidīs stabilo Edge Chromium versiju jau šajā nedēļā, bet oficiāli paziņots, ka jauno Edge sagaidīsim tikai janvārī.

Edge Chromium versija nozīmē tikai to, ka Microsoft ir nācies atzīt Google Chrome, Firefox, un pat Apple Safari tīmekļa pārlūku pārākumu. No lietotāja viedokļa Edge Chromium versija būs tikai ieguvums tiem, kuri vēlas izmantot populārākos paplašinājumus (extensions), kas pieejami Chrome pārlūkam.

Microsoft mēģinās piedāvāt Edge pārlūku korporatīvajiem klientiem kopā ar Bing meklēšanas dziņa spēju sadarboties ar ikdienā lietotas valodas (natural language) atbalstu, nevis speciālu, iepriekš noteiktu komandu izmantošanu. Microsoft arī sola ar Edge pārlūku uzlabot interneta resursu izmantošanu un iekopēšanu Office dokumentos.

Stabilā Edge Chromium versija pie lietotājiem nonāks 2020. gada 15. janvārī. Edge Chromium versija būs pieejama 90 pasaules valodās Windows un macOS datoros.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
digitalkKSa KSaKristaps Skutelis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Member
digitalk

gūgle cītīgi aizstāv savu peļņu, tāpēc Edge Chromium lietotājiem, tāpat kā pārējiem, nebūs pieejami paplašinājumi jūtūbes HD video lejuplādei. atliek tikai uz nerviem sakāpušais Firefox… :-/

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kāpēc cilvēks mūsdienās varētu gribēt kačāt draņķīgas kvalitātes video no YouTube?

digitalk
Member
digitalk

tāpēc, ka tie citur nav publiski pieejami un draņķīgā kvalitāte ir tavā galvā.

KSa KSa
Viesis
KSa KSa

Tie visi 101 online konvertori nespēj izspiest HD video no yt?

digitalk
Member
digitalk

gan jau ka spēj, bet man apnika meklēt tādu, lai bez n-ierobežojumiem uz skaitu, izmēru utt.