Reklāma

Daimler pārstāj izstrādāt jaunus iekšdedzes dzinējus

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Daimler paziņojums ir ļoti vienkāršs – vairs netiks izstrādāti jauni iekšdedzes dzinēji. Un punkts.

Jau vairākus gadus tiek runāts, ka iekšdedzes dzinēji un to tehnoloģijas sevi ir pilnībā izsmēlušas, tālāk nav iespējams uzlabot šo tehnoloģiju. Visticamāk, iekšdedzes dzinēju ēra sāk noslēgties, to iezīmēja tā dēvētā VW dīzeļgeita, kur ražotājs tika ierauts kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūras skandālā. Kā nedaudz vēlāk atklājās, VW gan nav vienīgais grēkāzis.

Daimler paziņojums par iekšdedzes dzinēju izstrādes pārtraukšanu ir ilgtermiņa lēmums, jo daudzas valstis jau paziņojušas par liegumu pēc 2040. gada pārdot jaunas automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Daimler jau laicīgi novirzīs resursus elektroauto un citu transporta veidu virzienā.

Daimler pārstāvis precizējis, ka uzņēmums vēl grasās uzlabot atsevišķus iekšdedzes dzinēju mezglus, bet tas ir arī viss. Jauna iekšdedzes dzinēja izstrāde ir ļoti garš process, kas līdz 2040. gadam var neatmaksāties.

Daimler bija iepriekš izziņojis, ka jau 2022. gadā visi Mercedes-Benz un Smart auto modeļi būs pieejami ar elektrodzinējiem.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Toms Ločmelis

Prātīgs lēmums , sen jau bija laiks

Krotow

Diezgan loģisks lēmums. Ar iekšdedzes dzinēju aizliegumu civilajam transportam, jēga attīst šos dzinējus masu produktu pazūd. Labāk novirzīt resursus, attīstot to, kas nāks vietā.

Varu paredzēt, ka iekšdedzes dzinēji ar laiku (dabiskā ceļā nomainoties vecajam transportam) tiešām izzudīs no masu aprites. Kā nišas produkts tie gan paliks. Nespēju iedomāties, kā militāristi kaut kur nekurienes vidū darbina dīzeļģeneratoru tanku uzlādei :D Arī naftas ieguve nekur nepazudīs, jo degviela ir tikai viens no naftas izmantošanas veidiem un pat ne lielākais.

Asaris

Smahajiem transportiem nebija efektīvāk ūdeņradis?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: