Reklāma

ASUS BRT-AC828 – ieskats biznesam paredzētā maršrutētāja iespējās

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Kas tad īsti ir biznesa lietotājam paredzēts maršrutētājs? Mūsdienās ir visai sarežģīti nospraust robežu starp mājas lietotājam paredzētu maršrutētāju un biznesa klientiem piedāvājamu ierīci. ASUS BRT-AC828 nepārprotami tiek reklamēts kā biznesa klientiem paredzēts maršrutētājs. ASUS BRT-AC828 sabalansēta veiktspēja, biznesam svarīgs iespēju klāsts un ikdienas pielietojums. ASUS BRT-AC828 spējis saglabāt vienkāršu maršrutētāja iestatīšanu, kas ir būtiska mazā biznesa īpašniekiem.

ASUS BRT-AC828 programmatūra ir iespaidīga, tā piedāvā ierasto ASUS maršrutētāju saskarni ar pāris niansēm, kas ir tiešām svarīgas biznesa klientiem. Maršrutētājs turpina izmantot ASUS izstrādātu viedierīču lietotni, kas redzēta arī privātiem lietotājiem paredzētos maršrutētājos.

ASUS BRT-AC828 piedāvā Dual WAN pieslēgvietas (līdz teorētiskiem 2 Gbps) – varēsi vienlaikus izmantot divu interneta sakaru nodrošinātāju sniegtos pakalpojumus. ASUS BRT-AC828 var pievienot arī 4G USB mobilo datu modemu, lai internetu nodrošinātu izbraukuma tirdzniecībā.

Tehniskā specifikācija

  • Procesors: 1.7 GHz, divi kodoli
  • RAM: 512 MB
  • Antenas: 4 x 4 MIMO (2.4 GHz 4 x 4, 5 GHz 4 x 4), ASUS AiRadar
  • Pieslēgvietas: 2 x RJ45 WAN, 8 x Gigabit LAN, 2 x USB 3.0, 3G/ 4G modema pievienošana (papildiespēja), M.2 SSD
  • Izmantotie savienojumu standarti: IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6
  • LED indikatori: Power, WAN, LAN, Wireless, WPS
  • Izmēri un svars: 200 x 300 x 49.5 mm, aptuveni 950 g
  • Papildus: AiProtection Trend Micro aizsardzība
  • Cena: ap 400 eiro

Izskats un uzbūve

ASUS BRT-AC828 ir gana liela izmēra maršrutētājs, tas gan pamatīgi piekāpjas iepriekš apskatīto geimeru maršrutētāju priekšā, tomēr vēl arvien ASUS BRT-AC828 uzskatāms par pamatīga izmēra tīkla iekārtu. Un nav nekāds brīnums – ASUS BRT-AC828 ir veselas astoņas LAN pieslēgvietas, tāpat ierīces aizmugurē novietotas divas WAN pieslēgvietas.

Antenu forma atgādina ASUS ROG Rapture GT-AC5300 spēlēm paredzētā maršrutētāja antenas, tikai ASUS BRT-AC828 nav tik izteikti masīvas. Ļoti patika, ka ASUS BRT-AC828 antenas ir pietiekami stingri fiksējamas noteiktās pozīcijās, tās būs visai grūti netīšām izkustināt no savām vietām.

Ja apgāzīsi ASUS BRT-AC828 kājām gaisā, skatam atklāsies M.2 SSD pieslēgvieta, kas paslēpta aiz nelielā nosegvāka. M.2 SSD atmiņas ievietošana pārvērš ASUS BRT-AC828 par vienkāršu NAS tipa tīkla disku. Tādējādi varēsi visam nelielajam ofisam nodrošināt pietiekami ātru un lētu iespēju dalīties ar datiem, kas, manuprāt, ir ideāls risinājums, jo nenāksies pirkt atsevišķu NAS ierīci. ASUS BRT-AC828 atbalsta Samba protokolu, pie datiem varēs tikt klāt no Windows un Mac datoriem.

ASUS BRT-AC828 var aplaimot ar papildu datu krātuvēm, jo maršrutētājam ir arī divas USB 3.0 pieslēgvietas. USB 3.0 kopēšanas ātrumi nav tie dižākie, sasniedzot aptuveni 30 MB/s gan nolasīšanai, gan ierakstīšanai. Mājas lietotāji šādas iespējas varētu nenovērtēt, bet nelielā ofisā NAS tipa ierīce noteikti noderēs.

Iespēju klāsts

Pamatīgāka izmēra ofisam noderēs iespēja ASUS BRT-AC828 ievietot serveru skapī. Papildus klāt nopērkamas alumīnija sliedes, lai ASUS BRT-AC828 būtu ērtāk nostiprināms serveru skapī.

Tīmeklī atradu informāciju, ka ASUS BRT-AC828 veiksmīgi aizvietojis nopietnu Cisco tīkla tehniku gana lielā birojā. Ar pieslēgtiem nedaudz vairāk par 100 klientiem ASUS BRT-AC828 ticis ideāli galā, procesors noslodze sasniegusi knapus 20%. Tiek pieļauts, ka ASUS BRT-AC828 tiks galā arī ar 250 pieslēgtām klientu ierīcēm. Arī RAM atmiņa visu laiku bijusi tikai līdz 50% aizņemta.

Es kā mājas lietotājs ar diviem viedtālruņiem, vienu datoru un mazu NAS kastīti nemaz nespēju pietuvoties kaut cik redzamai ASUS BRT-AC828 noslodzei.

Mazie uzņēmumi noteikti novērtēs iespēju piedāvāt klientiem iespēju piekļūt bezvadu tīmeklim uzgaidāmajā telpā. Viesu wireless hotspot tiek nodrošināta iespēja pāradresēt bezvadu ierīci uzreiz uz specifisku tīmekļa lapu. Piemēram, varēsi norādīt sava mazā biznesa Facebook lapu vai kādu citu mājaslapu.

Viesiem paredzētais wireless hotspot, protams, ir pilnībā nodalīts no pārējā tīkla, tam nav pieejas ne M.2 SSD, ne pievienotajām USB 3.0 ierīcēm, ne citām iekšējā tīkla ierīcēm. Patīkami, ka viesu bezvadu tīmekļa pieejas izveide ir vien dažu klikšķu attālumā.

ASUS BRT-AC828 iekļauta AiProtection aizsardzība. AiProtection nozīmē, ka maršrutētājs neļaus piekļūt vietnēm, kurās ir kāda ļaunatūra vai datu/paroļu zagšanas un izvilināšanas iespēja. Ja gadījumā kāda tīkla ierīce ir inficēta, AiProtection tai liedz pieeju tīklam.

ASUS BRT-AC828 iebūvēts VPN Server un VPN klients ar PPTP, OpenVPN un IPSec VPN protokoliem. VPN noderēs, ja vēlēsies savienot vienotā tīklā divus ofisus, kas atrodas dažādās vietās. ASUS BRT-AC828 lietotājiem VPN iespējas izmantošana ir bez maksas.

ASUS BRT-AC828 pavada iespējām bagāta viedierīču lietotne, un arī tīmekļa pārlūka saskarnē varēsi iegūt ļoti plašu informāciju par maršrutētāju, pievienotajām ierīcēm un iestatījumiem. Izmēģināšanas laikā nācās konstatēt, ka tīmekļa pārlūka saskarne ir nedaudz lēnīga, bet tā pildīja visas iespējas bez citām problēmām. Pirmreizējā iestatīšana ir ātra un nesagādās problēmas nevienam – atliek vien ievadīt maršrutētāja administratora paroli un izvēlēties Wi-Fi paroli. Iestatījumu saskarne ir ar ļoti plašām iespējām, viss noformēts pietiekami saprotami arī iesācējam, kas ir pamatīgs pluss. Pavisam sabojāt maršrutētāja darbību (lai to nāktos piespiedu kārtā atiestatīt) īsti nevarēsi, tad būs ļoti jāpacenšas.

ASUS BRT-AC828 var pievienot arī 3G/4G mobilo datu USB modemu, padarot maršrutētāju par universālo kareivi, ja nav pieejams civilizēts internets, nobrucis esošais pieslēgums vai vēlies ASUS BRT-AC828 izmantot izbraukuma tirdzniecības vietās. Cik palasīju ASUS atbalsta lapā, tad Latvijā neviens mobilo sakaru operatoru piedāvātais 4G USB puļķis netiek atbalstīts, bet gan jau ir iespējams piemeklēt no garā saraksta kādu ierīci, ko ASUS BRT-AC828 sapratīs.

Ātrdarbība

ASUS BRT-AC828 ir saderīgs ar AC2600 Wave 2 specifikāciju, kas nodrošina ļoti pieņemamus datu pārraides ātrumus bezvadu tīklā. ASUS BRT-AC828 gan nav ātrākais redzētais maršrutētājs, bet tāpat būtu jāsaprot, ka maksimālos datu pārraides ātrumus bezvadu tīklā var nodrošināt tikai ar pilnībā saderīgām ierīcēm ideālos apstākļos. Protams, biznesa lietotājiem nav vienlaikus jāstraumē divdesmit 4K filmas, biznesa lietotājus vairāk interesē stabilitāte un Wi-Fi pārklājums.

Maršrutētājam ir MU-MIMO bezvadu datu pārraides tehnoloģija un adaptīva QoS tehnoloģija. QoS jeb Quality of Service, ir speciāli uzstādījumi, kuri ļauj noteikt interneta vajadzības atsevišķām funkcijām vai lietotājiem. Piemēram, ja ofisā kāds nepārtraukti noslogo Wi-Fi lejupielādējot datnes un neļaujot citiem strādāt, tad ar QoS palīdzību var ierobežot milzīgo datu pārraides cienītāja apetīti.

ASUS BRT-AC828 darbina 1.7 GHz divu kodolu Qualcomm procesors kopā ar 512 MB RAM. Tikai ASUS ROG Rapture GT-AC5300 redzēts vēl dullāks Broadcom 1.8 GHz četru kodolu procesors ar 1024 MB RAM, kas varētu darbināt pieticīgu datoru.

Nobeigumā

Acīgāks vērotājs būs pamanījis, ka ASUS BRT-AC828 izlaists pirms pāris gadiem. Patīkami, ka ASUS BRT-AC828 nav paspējis novecot, ASUS piedāvā veikt programmatūras atjauninājumus (te būtu jānorāda, ka programmatūras atjaunināšana nav ļoti ātrs process, bet ASUS tīkla produkti ar šo ir bēdīgi slaveni).

ASUS BRT-AC828 ir pilntiesīgs biznesa klases tīkla produkts – tas izskatās atturīgi, piedāvā plašu iespēju klāstu un visu paveic bez aizturēm. Antenām ir mehānisms, kas tās stabili notur savā vietā, katrai no astoņām LAN pieslēgvietām ir savs LED indikators. Mūsdienās šāda maza, bet ļoti patīkama nianse ir tikai ļoti dārgās tīkla ierīcēs. Indikatori gan neatrodas tieši pie pieslēgvietas, bet uz ierīces priekšpuses blakus pārējiem indikatoriem.

ASUS BRT-AC828 piedāvā ļoti labu, pat par izcilu dēvējamu Wi-Fi apraidi. Te gan jānorāda, ka Wi-Fi signāls ir arī no lietotāja ierīces jānogādā uz maršrutētāju, tāpēc, visticamāk, pudeles kakls šajā saziņā būs klēpjdatora vai viedtālruņa mazītiņā Wi-Fi anteniņa. ASUS BRT-AC828 spēj nosegt ar Wi-Fi signālu aptuveni 170 kvadrātmetru biroja telpas, kas lielākoties būs gana mazam birojam vai lielai mājai. Standarta divu un trīs istabu dzīvoklī tik dārgu ierīci diez vai ir jēga turēt.

Lielākā mazo biznesu problēma būs augstā ASUS BRT-AC828 maršrutētāja cena. Ne katrs būs spējīgs atvēlēt 400 eiro maršrutētājam, ja 90% no mazā ofisa nepieciešamībām spēj apkalpot arī desmit reizes lētāki bezvadu maršrutētāji. Tas pats man tik mīļais MikroTik nodrošina līdzīgas iespējas ar visu viesiem paredzēto piekļuvi nodalītam Wi-Fi tīklam. Diemžēl ASUS ir tendence neieskatīties konkurentu piedāvātajās cenās, kas parasti uzskatāms par lielāko ASUS izstrādāto ierīču un aksesuāru mīnusu.

ASUS BRT-AC828 pamatīgs pluss ir vienkāršotā maršrutētāja uzstādīšana un pārvaldīšana. Nebūs nepieciešams izsaukt IT čali, kura darbošanās izmaksātu vēl vismaz tikpat, cik maksā pats ASUS BRT-AC828. Man gan jāatzīst, ka tas pats MikroTik ir pēdējā aptuveni gada vai pusotra laikā novienkāršojis maršrutētāju iestatīšanu, lai tā būtu pa zobam arī vienkāršam lietotājam.

Reklāma

41 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
41 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Esam birojs ar 8-10 cilvēkiem. Attiecīgi 8 portatīvie datori, 9 mobilie tālruņi, pāris printeri un citas WiFi iekārtas. Ilgus gadus mocījāmies ar WiFi. Te pudeles kakla efekts, te atvienošanās, te pēkšņi ātruma zudumi. Nonācām līdz Mikrotik, kurš sākumā sevi labi parādīja, bet nebija 5Ghz – nācās iegādātīes papildus 5Ghz Acces Point. Līdz vienu dienu mums Lattelecom paziņoja, ka maršrutētājs ir inficēts – par šo jau noteikti kursors rakstīja (jāpiemin, ka atjauninājumus likām ļoti regulāri). Tāpat WiFi ik pa laikam atvienoja un tad atkal slēdzās klāt. Varbūt ne tik ļoti cik citām ierīcēm, bet tik un tā sāpe bija. Te nu… Read more »

Kurš konkrēti modelis jums ir?

BRT-AC828

A samaksāt datorpecam bija pa skopu? Labāk samaksāt saviem ķīnas tautiešiem, un ākstīties. Hipteri bļeģ.

Kaut kā jocīgi lasīt šādus komentārus – cilvēks reāli apraksta savu pieredzi un pamatotus argumentus par savu izvēli un viņam kaut kādi “speciālisti” brauc par to virsū. – Nu nav MT īpaši draudzīgs parastam gala lietotājam (ne winboxā, ne web interfeisā) un SOHO gadījumā tas ir būtiski. Par to, ka shellā ir iespējams izdarīt krietni vairāk neviens (iespējams) nestrīdas. – MT produkti dažos izpildījumos ir savdabīgi (cik nu nācies saskarties). Piemēram, no savas pieredzes – kādreiz skatījos uz SXT LTE – it kā no malas interesanta ierīce, bet tad iedziļinoties (palasot N lapu garas foruma sarakstes), līdzīgi kā augstāk minētajā… Read more »

Nokonfigurēt Mikrotiku ir 10minūtes! Izrubī liekos servisus, noņem liekās pakas, sataisa normālus DHCP/DNS settingus un piemeklē brīvu wireless kanālu. Tātad vairāk par 20€ tas nemaksā.
Specialistam būs vienalga vai tas ir TP-links vai Asus vai Mikrotik. Specialists sakonfigurēs gan DD-WRT, gan OpenWRT, gan RrouterOS, gan pFsense.
Un nevajag dirst ka nevar atrast. Neesmu nekad redzējis nevienu sludinājumu. Visi grib tikai pirkt un par darbu nemaksāt. Un kad pašiem prātiņš pa īsu tad vaino aparatūru. Trimpļi.

Cisco ASA konfigurēt arī ir 10 min, bet par to nav komentārs (ne pirmais (manuprāt), ne arī mans) .. > Un nevajag dirst ka nevar atrast. Neesmu nekad redzējis nevienu sludinājumu. Nu tikai jāsaka – karogs Jums rokā un sākt piedāvāt ~20 euro speciālista pēc izsaukuma pakalpojumus :) (t.i. es nestrīdos par to vai tāda vai šāda tehniskā pakalpojuma izmaksas ir adekvātas vai no gaisa rautas (tāpat var brīnīties par logu šķidruma pieliešanas vai servisa lampiņas “programmēšanas” izmaksām pie autorizēta auto dīlera), bet kamēr neviens ar kaut kādu veselīgu konkurenci (vai dempingu) nodarboties negrib tikmēr gala lietotājs risina savas problēmas… Read more »

Biznesa ir pavisam vienkarsa aritmetika: pateretais laiks specialista meklesana un sistemas uzstadisana + vina izmaksas (jarekina, ari nakotnes potencialas izmaksas, ja nu kas notiek vai tiesi otradi nenotiek ar internetu) pret nopelnito naudu saja pat laika. Asus ruteri nopirkt interneta 2 min + pievienot pec kurjera atvesanas 2 min. Biroja darbs praktiski nebija apstajies saja konkretaja gadijuma. Un latviesi ka parasti runa nevis ka nopelnit, bet gan ka ietaupit. Tas ari labi, bet domasanai jabut ka sporta -met cik gribi es iemetisu vairak. Biezi vien nopelnit naudu ir vieglak un atrak neka pateretais laiks specialistu meklesana, gaidisana (jo vins nevar… Read more »

Izskatās ka tu, un tavi neiznēsātie vecāki, jau esat ieekonomējuši izmaksas.
Neproti latviski pāris vārdus uzrakstīt. Tu kroplis neiznēsātais!
Aiztaisi savu pļūtekli, vai arī es to izdarīšu tavā vietā!

Pirmkārt, tam cilvēkam, kas Cisco tīkla iekārtas nomaina pret ASUS, tā kā vajadzētu turēties tālāk no tīkliem.
Iekārta izskatās interesanta priekš SOHO vajadzībām, bet kā jau autors minēja, tā cena… Kas šobrīd tirgū šādai iekārtai ir tiešie konkurenti?

Tīri testam bija aizvietota Cisco iekārta, nevis uz mūžiem.

Par konkurenci ir grūti spriest, mums tomēr ļoti reti sanāk izmēģināt biznesa ierīces.

Konkrēto rūteri redzu kā piekļuves punktu lielākā kafejnīcā, bet Latvijā parasti izmato to, ko Lattelecom iemet līdzi – kaut kādu nožēlojamu 2.4 GHz nīkuli.

Par mazajiem ofisiem tiešām nemācēšu spriest. Katram ir savas ļoti specifiskas vajadzības.

> Kas šobrīd tirgū šādai iekārtai ir tiešie konkurenti?

Viens no variantiem Ubiquiti UniFi produkti.

kas tā par slimīgu fantāziju, ka MT rūtera konfigurēšanai vajadzēs iztērēt vismaz 400 eiro?
melot hiperbolizēt vajag ar mēru.

Viss pareizi.

kas tieši pareizi? cena?

Tas, ka joprojām ir nepieciešamas divas augstākās izglītības un 100+ maga līmenis, lai varētu nokonfigurēt MT produktus. OK, tad der biznesos, jo tur tu algo kādu cipargalvu, kam nabagam ar tādām lietām ir jānodarbojas, bet mājas lietotājiem MT produkti nav aktuāli.

skaidrs. turpini rakstīt muļķības, es atklanos.

Kristap, Tu nedaudz nepārspīlē? Man pašam dažus gadus atpakaļ tā
šķita, bet tad es pakāpeniski iepazinos ar MT tuvāk un tuvāk. Tad
sapratu, ka tā funkcionalitāte, ko piedāvā MT ir vienkārši fantastiska
un bieži vien nemaz ne tik sarežģīti konfigurējama.Iesaku pamēģināt
jaunākās versijas MT android aplikāciju, kas piedāvā svarīgākās lietas
uzreiz sākuma ekrānā.

Viņi ir tikuši līdz Android aplikācijai? :O

MT pirms kāda gada ieviesa arī prātā vājajiem paredzētu konfigurācijas sadaļu – tajā iebaksta Wi-Fi nosaukumu, paroli un aidā. Caur to var ieslēgt arī viesa pieeju.

Jauks stāsts. Bet vai Tu savas sūri kārtās zinības par MT bez maksas vai par niecīgu maksu dalīsi apkārt? Diez vai…

Mājas lietotājs par 10 € nopērk TP-Link, iesprauž vadu, iemet kaktā un aizmirst.

Neko nevar iemst kaktā un aizmirst. TP-linkiem jāliek DD-WRT un jākonfigurē, tāpāt kā jebkuri citi routeri. TP-linki ir labi dzelži, bet tā viņu firmware ir funkcionāla kā govs kleķene ar RJ45 portu.

Parastam mājas lietotājam? Iespraud vadu, uzliec WiFi nosaukumu un paroli. That’s it. Neko vairāk nevajag.

Pa 10+ gadiem man ir vienu reizi vajadzējis portu noforwardēt, bet tas jau ir advanced figņa, nevis parastam userim.

kopš MT quick config sadaļā ir ielicis UPnP ķeksi, vidusmēra mājas lietotājam toč neko nevajag. tas pats attiecas uz vidusmēra SOHO, kuram bonusā ir ieviests wifi guest network.

Restartē ik pa laikam.

to Sadales Tīkls nohandlē ;)

Vairs sen jau tā nav patiesība par MT un ierindas lietotājiem (un attiecīgi to nelielajām vēlmēm). Es domāju, to saprot visi, ka no 400 EUR cenas, vismaz pusi sastāda tas krāsainais un, manuprāt, bezjēdzīgi izkrāšņotais GUI, līdzīgi kā ar RGB datorkomponentēs (atšķirība tikai tāda, ka tos pļerdakus vismaz ikdienā var arī redzēt), jo kā jau iepriekš minēja, tad tehniskās iespējas šim ASUS ir krietni mazākas kā 70 EUR vērtam MT.
Manuprāt, sanāktu pat labs eksperiments Kursoram ar to MT konfigurēšanu – var to paveikt ierindas pilsonis vai nē.

Es jau atbildēju. Nevar.

Nu jā, skarbi. Visā pasaulē var, Latvijā nevar. Laikam jau tāpēc Mikrotik ir tur, kur ir – ar lielu atrāvienu veiksmīgākais/straujāk augušais uzņēmums valstī.

Pirmkārt, ar Latvijas biznesa vidi šim uzņēmumam nav gandrīz nekāda sakara. Tāpēc arī tas salīdzinājums par atrāvieniem un pieaugšanu nav īsti vietā. Otrkārt, es runāju par vienu konkrētu MT produktu aspektu, kam ir diezgan mazs sakars ar uzņēmuma produktu tieši mērķauditoriju. Ja tomēr gribas runāt par MT biznesa pusi, tad, manuprāt, tur viss ir vienkārši. MT ražo cenas ziņā pieejamus un tehniski iespējām bagātus produktus un pirmā (daļēji arī otrā) aspekta dēļ var pievērt acis uz to trūkumiem. Vienkārši nevajag akli domāt, ka MT ir labākie jomas produkti un ar tiem galā tiks visi.

Nav īsti vietā salīdzinājums jo? Vai tad viņiem ir kāda īpaša pozīcija valstī, attiecībā uz eksportu? Cik zinu, tad nav. Bet nu šis jau ir offtopiks par Mikrotik.

Nevajag visu tik burtiski uztvert. Bet diez vai mūsdienās kāds par piecīti nāks un čakarēsies.

Jebkurā gadījumā tikai MT. Level4 licensi un aidā. Mazam uzņēmumam pietiek. Tālāk, MT bija gļuks ar drošību, bet to var ātri izlabot un ja nebiji noņēmis pirmos factory ugunsnūra iestatījumiem, viss bija bumbās kā arī vajag liegt pieejas admin userim piekļuvi no ārpasaules. Samaini detaļu to inbox portu un dzīvo laimīgs. Konfigurēt mikrotik nav vajadzīgas divas augstākās, pietiek ar pamatskolā iemācīto lasīšanas prasmi.
P.S.- Mikrotik ir tas LV produkts, kuru nav kauns piedāvāt kaut vai tikai tāpēc ka ražots Latvijā un ir jāatbalsta vietējie. Šis tiešām ir kvalitatīvs produkts. Tā jau sen ir mūsu “Nokia”

Nav kauns piedāvāt, tas gan. Noteiktos gadījumos.

Tikpat noderīgs kā tie debīliķi youtubē ar savu unboxing. Klauns un nejēga pažvankstēja par 400€ sūdu.

Starp citu, tikko vienā tādā 400€ mēslā ielogojos.
Ar to pašu 4 gadus veco exploitu kas bija RT-N12/16/56/hvz.
Šitos mēslus var pirkt tikai pilnīgi idioti. Pa 400€ sanāk Unifi 3pack, switch un vai nu kaukāds RB750 pēctecis, vai pat miniITX ar pFsense. Un vel litriņam, lai nav garlaicīgi konfigurēt. Un gan pārklājums gan caurlaidība bezvadam būs daudz lielāka par to Asus sūdu. Pie tam nopērkot Asus, pastāv iespēja dabūt tādu ar alvas kļecku starp antenes dzīslu un ekrānu.

džīz, tu nu gan esi toksisks trollis…

Tas ir tavs tehniskais viedoklis? Tu, sīkais mauķeles un sētnieka izmetni.

ja tev dildo vairs neturas pakaļā, tad vajag to nomainīt uz piemērotāku, lielāku izmēru, nevis izgāzt savu neapmierinātību bezjēdzīgos komentāros.

Reklāma
Reklāma
Reklāma