Lai arī šāda veida ziņas no ASV mums ir maz saistošas, tomēr der zināt, ka ASV tiesu sistēma uzskata IP adresi par nepietiekamu pierādījumu, lai personu varētu saistīt ar pirātismu. Tātad nav iespējams pierādīt, kura tieši persona būtu jāsauc pie atbildības, ja arī tiek konstatēts, ka no konkrētas IP adreses veikta kāda nelikumīga darbība.

Tiesvedība tika uzsākta vēl 2016. gadā, kur filmas The Cobbler radītāji vēlējās no personas piedzīt naudu par nelegāli ielādētu filmu. Persona nebija savu Wi-Fi tīmekļa savienojumu nekā slēgusi, kas arī ļāvis kādam citam pieslēgties pie Wi-Fi un ielādēt filmu.

Tiesa lēmusi, ka autortiesību turētājam ir jāpiedāvā papildus pierādījumus, kas filmas lejupielādi tieši saista ar personu, jo viena pati IP adrese nav pietiekams pierādījums. Nav arī iespējams pierādīt, kurš kurā laikā bija pieslēdzies pie Wi-Fi. Tāpat tiesa lēma, ka autortiesību turētājam konkrētajā gadījumā jāsedz 17 000 dolāri, ko atbildētājs iztērējis par advokāta algošanu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Valdis

Tāpat kā auto ar konkrētu numuru nav pietiekams pierādījums, ka kāda persona ir vainojama ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumā.

AndrisB

Vai Latvijas tiesu sistēmā IP adrese ir pietiekams pierādījums? Pēc lasītā liekas, ka ar to pietiek vairumā gadījumu un var izsprukt tikai tad, ja ir labi advokāti.

Skābene

Tiesa sver un vērtē pierādījumus pēc savas iekšējās pārliecības! Vienā gadījumā var pietikt, citā nē. Viss atkarīgs no tiesneša, vai ir paēdis, vai atpūties, vai ģimenes dzīvē viss kārtībā un vai viņš vispār saprot, kas ir ip adrse! :)