Google I/O izstrādātāju konference ir divu mēnešu attālumā, bet jau sāk klīst baumas par tās saturu. Šoreiz redzes lokā nonākušas Android pamata aplikāciju ikonas un tiek norādīts, ka tās, visticamāk, piedzīvos vizuālus uzlabojumus, lai tuvotos šobrīd galddatoros redzamo ikonu izskatam.

Google ikonu dizaina projektu nosaukuši par “Moonshine”, kas angļu sarunvalodā apzīmē mājas apstākļos gatavotu degvīna tipa alkoholisko dzērienu. Google gan vēlas, lai “Moonshine” asociētos ar vienkāršotu ikonu izskatu, kurām pievienota labi redzama ēna. Ēna krīt nevis no kopējām ikonas aprisēm, bet, piemēram, Hangouts gadījumā no ikonā attēlotajām pēdiņām ( ” ). Tikšot pārveidotas Play Music, Books, Movies, Games, Google+, Calendar, People, Chrome, YouTube, Maps, Gmail, Hangouts, Camera un Play Store ikonas.

Kopā ar jauno ikonu izskatu tikšot pārstrādātas arī Google nospraustās Android dizaina vadlīnijas. Ikonas uz apaļa vai kvadrātveida fona vairs nebūs pieņemamas. Manuprāt, šobrīd izveidojusies situācija, kad neviens vairs neko neievēro un vainīgas ir ražotāju izstrādātās saskarnes, kas pašas veido savu mazo ekosistēmu.

nexusae0_wm_Screenshot_2014-04-12-17-58-41_thumb1

nexusae0_comparicon_thumb3

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SandijsKKTKArtis Ābolsvalis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
valis
Viesis
valis

Why?
Kad sunim nav ko darīt tad viņš ……..
te laikam tas pats variants

KKTK
Viesis
KKTK

Kļūst papīraini plakanīgi. Seko iOS?

Sandijs
Viesis
Sandijs

Izskatàs pēc pēc vienkāršota futūrisma.