Just5 Spacer apskats

Just5 ir Latvijā nu jau labi zināms telefonu zīmols un savu atpazīstamību tas iemantojis tieši ar vienkāršiem un stilīgiem podziņtelefoniem. Tā kā podziņtelefoni ir izmirstoša ierīču klase, tad arī Just5 ir jāpielāgojas tirgus situācijai un tas tiek darīts izlaižot savu pirmo Android viedtālruni.

Just5 Spacer ir būvēts uz MediaTek MT6582M platformas un to darbina 1.3 GHz četrkodolu procesors (Mali-400MP2 grafika) ar 1 GB operatīvo atmiņu. Just5 Spacer ir aprīkots ar 5 collas lielu TFT IPS skārienjutīgo displeju, kas darbojas ar 540 x 960 pikseļu izšķirtspēju. Ierīcei ir tikai 4 GB iebūvētā atmiņa, taču to var palielināt ar microSD atmiņas kartēm (līdz 32 GB). Telefonam ir 8 megapikseļu aizmugurējā (ar autofokusu un zibspuldzi) un 2 megapikseļu priekšējā kamera. Telefonam ir Bluetooth, Wi-Fi, GPS un divu SIM karšu (dual standby) atbalsts. Ierīcei ir 1800 mAh akumulators, kas nodrošina līdz 650 minūtēm sarunu un līdz 200 stundām gaidīšanas režīmā. Just5 Spacer darbina Android 4.2 (Jelly Bean) un komplektā pieejami divi aizmugurējie vāciņi (balts un melns). Īpaši salda ir arī ierīces cena – 99 Ls.

Just5 Spacer
Just5 Spacer

Ir skaidrs, ka Just5 Spacer pa lielam ir tāds pats “ķīnietis” kā neskaitāmi citi vairumā gadījumu neizrunājamu zīmolu aparāti, kas lēnā garā un kārdinot ar savu zemo cenu sāk ieplūst arī Latvijā. Tomēr pēdējo nedēļu laikā esmu novērojis milzu interesi par šo ierīci un to skaidroju ne tikai ar ierīces zemo cenu, bet arī ar Just5 zīmola atpazīstamību Latvijā. Šajā apskatā es centīšos saprast cik kvalitatīvs ir šis telefons, kā arī mēģināšu to salīdzināt ar nesen apskatītajiem Gigabyte GSmart Aku A1 un Gigabyte GSmart Sierra S1. Protams, nevar neņemt vērā arī ļoti zemo ierīces cenu, kas noteikti liks pievērt acis uz dažiem ierīces trūkumiem. Sak, ko var gribēt par tādu naudu. Šādu “ķīniešu” gadījumā ir svarīgs lietotāju atbalsts un garantijas iespējas. Šajā ziņā Just5 sola pastiprināti rūpēties par to, lai Spacer lietotājiem būtu nodrošināts lielisks atbalsts un problēmu gadījumos ātrs un kvalitatīvs garantijas serviss. Ticiet man, tam ir liela nozīme!

Just5 Spacer tehniskie parametri

Ekrāns: 5 collu 540 × 960 pikseļu izšķirtspējas (~220 ppi) IPS
Atmiņa: 1 GB RAM, 4 GB iebūvētā atmiņa + microSD (līdz 32 GB)
Procesors: 1.3 GHz četrkodolu MediaTek MT6582M
Kamera: 8 MP aizmugurējā, 2 MP priekšējā
Datu pārraide: 2G/3G, dual SIM (dual standby), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0
Operētājsistēma: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Baterija: 1800 mAh
Izmērs un svars: 144 x 71.5 x 9.4 mm, 160 g
Cenu kategorija: 99 Ls

Just5 Spacer komplektācija

Atceros, ka Gigabyte GSmart Aku A1 mani patīkami pārsteidza ar kvalitatīvo ierīces iepakojumu un līdzīgi patīkami pārsteidz arī Just5 Spacer iepakojums. Kastīte ir ne tikai vizuāli pievilcīga (apakšējā daļa pat ir Just5 rozā krāsā), bet arī patiešām kvalitatīvi nostrādāta.

Just5 Spacer

Kastītē atradīsim pašu telefonu, vēl vienu aizmugures vāciņu baltā krāsā, sienas lādētāju, lādēšanai un datu pārraidei paredzēto USB kabeli, vienkāršas brīvroku sistēmas austiņas un īso tālruņa lietošanas rokasgrāmatu (ir arī sadaļa latviešu valodā).

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Tā saucamo premium ražotāju produktiem īsti nav iegājusies tendence dot līdzi vēl citus aizmugures vāciņus un man prātā ir palicis tikai dažs labs Samsung budžeta/vidējās klases telefons, kam kastītē ir iekļauts vēl viens vāciņš. Tomēr man šķiet, ka patērētājiem šāds bonuss varētu patikt – galu galā vāciņi ir nomaināmi dažu sekunžu laikā un telefonam iegūstam pavisam citu skatu. Kopumā visi aksesuāri man šķiet kvalitatīvi nostrādāti un pat vienkāršā paskata austiņas balss sakariem derēs. Lai klausītos mūziku gan būs krietni par maz zemo frekvenču, jeb basu. Bet tā īsti nav problēma, jo noteikti saimniecībā jau ir krietni labākas austiņas, kas paredzētas tieši mūzikas baudīšanai. Arī pārējie aksesuāri izskatās kvalitatīvi nostrādāti un tikai laiks rādīs kā tie darbojas. Tiktāl pagaidām Just5 Spacer priecē, bet laiks ķerties pie tā korpusa apskates.

Just5 Spacer dizains, korpusa uzbūve un displejs

Just5 Spacer nevar nosaukt par mazu telefonu. Telefona 144 x 71.5 x 9.4 mm izmērs un 160 g svars ir lielāks nekā ar līdzīga izmēra displejiem aprīkotajiem Samsung Galaxy S4 un HTC One. Ja salīdzinam ar tehniski līdzvērtīgākiem konkurentiem, tad Just5 Spacer ir mazliet mazāks par Gigabyte GSmart Sierra S1, kas man šķita pārlieku smagnējs. Ja apzinamies, ka esam tikuši pie liela telefona, tad varēsim pierast pie Spacer izmēriem un svara. Kopumā telefons ir kantains un pasmags, taču labi “guļ” rokā un tam par labu spēlē noapaļotā aizmugure un viegli matētais korpusa materiāls.

Just5 Spacer
Just5 Spacer

Kopumā man nav kur piesieties telefona dizainam un korpusa materiālu izvēlei. Dizains ir diezgan neuzkrītošs un savā ziņā pat gaumīgs, pie tam varam nomainīt aizmugurējo vāciņu uz sev tīkamāko krāsu. Pats vāciņš labi piestiprinās pie telefona un nav nedz šķirbu, nedz kaut kādu skaņu palokot telefonu, kā tas, piemēram, ir ar plastmasīgo LG G2. Prieks, ka Just5 telefonam pasūtījis tieši matētu nevis glancētu korpusu – ierīce gluži vienkārši labāk izskatās un turas rokā (neslīd laukā).

Just5 Spacer

Vai ar šo telefonu būs prieks klausīties mūziku? Vispār, jā. Ja telefonam pieslēgsim kaut cik sakarīgas austiņas, dabūsim pietiekami skaļu un visnotaļ kvalitatīvu skanējumu. Ārējais skaļrunis ir diezgan skaļš, taču novietots ierīces aizmugurē tuvu pie apakšas un pilnībā tiks nosegts, ja noliksim telefonu ar ekrānu uz augšu uz plakanas virsmas. Rezultātā skanējums kļūs jūtami klusāks. Citiem telefoniem esmu redzējis pie šādi novietota skaļruņa mazas plastmasas “pumpiņas”, kas ierīci mazliet piepaceļ, lai skaņa var tikt laukā. Pamēģināju telefonu pagriezt sāniski, lai pārbaudītu vai skatoties video un spēlējot spēles ar pirkstiem neaizsegsim skaļruni. Personīgi man pirksti novietojās blakus skaļrunim un tādējādi tas netraucēja skanējumam. Ja runājam par balss sakariem, tad dzirdamība ir laba un arī sarunu biedri nesūdzējās, ka mani dzirdētu slikti. Tātad, īsumā, austiņās un zvanot telefons skan labi, bet paša telefona skaļruni vēl ir kur attīstīt.

Just5 Spacer

Tagad parunāsim par Just5 Spacer displeju. Kad pirmo reizi lasīju šī telefona specifikāciju, biju diezgan skeptisks par tā qHD, jeb 540 x 960 pikseļu izšķirtspēju. Pie 5 collu displeja izmēra tas mums rada aptuveni 220 ppi pikseļu blīvumu. Likās, ka tik lielam displejam nepieciešama vismaz 720p izšķirtspēja. Tomēr jāatzīst, ka manas bažas bija veltīgas un tagad zināšu, ka 220 ppi pikseļu  blīvums ir pietiekams, lai displejs jau būtu lietojams (šeit vari izrēķināt pikseļu blīvumu savam telefonam). Bilde, protams, ir mazliet graudaina, taču to nekādīgi nevaru uzskatīt par šādas klases un cenas ierīces trūkumu. Patiesībā pie izšķirtspējas varēs piesieties tikai cilvēki, kas nākuši no krietni dārgākiem un spējīgākiem viedtālruņiem.

Tomēr ar izšķirtspēju vēl nebeidzas displeja apraksts. Just5 Spacer izmanto jūtami vienkāršu displeja paneli, kas būtiski maina krāsas, ja skatāmies uz telefonu no sāniem. Tātad, ja telefons stāvēs kādu gabaliņu no mums, skatoties no sāna ekrānā redzēsim ne visu. Cenas dēļ to var pieciest un pie tā var pierast, bet no sākuma bija dīvaini rakstīt tekstu, ja pagriežot telefonu pēkšņi vairs nav saskatāmas taustiņu aprises. Tāpat arī, ja telefons stāv nostāk no mums, tad skatoties uz to no sāna pilnvērtīgi neredzēsim ekrānā notiekošo. Just5 vēsta, ka viņu nākamajiem viedtālruņiem būs labāki displeji. Esmu sagatavojis arī mazu video, kur uzskatāmi redzams kā mainās krāsas, ja pagrozam telefonu.

Displeju nesedz citos viedtālruņos tik pierastais Gorilla Glass aizsargstikls, tāpēc jāuzmanās, lai to nesaskrāpētu vai nesaplēstu. Tīri vizuāli man displejs nešķita neizturīgs, taču es telefonu uz zemes necentos mest. Just5 sola sagatavot displeja aizsargplēvītes un tās noteikti pasargās displeju no skrāpējumiem. Telefonam virs displeja novietots skaļrunis, kameras actiņa un knapi redzami apgaismojuma un attāluma noteikšanas sensori. Tādējādi telefons prot automātiski regulēt displeja apgaismojumu un izslēdz displeju, kad uzsākam sarunu (pieliekam telefonu pie auss). Apgaismojuma līmenis ir pietiekami augsts un automātiskais apgaismojuma režīms darbojas tīri labi. Arī pieskārieni tiek uztverti precīzi. Ak, jā, pats displejs jūtami speķojas. Savelkot visu kopā, gribu teikt, ka Just5 Spacer aprīkots ar tīri labu vidējās klases ierīces cienīgu displeju un vienīgo būtisko vilšanos sagādā krāsu attēlojums. Ja tas ir pirmais viedtālrunis, tad tā īsti nebūs problēma, jo nav ar ko salīdzināt.

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Zem displeja novietoti trīs skārienjutīgi Android vadības taustiņi, kas darbojas godam un tiek izgaismoti, ja pieskaramies. Starp citu, attēlā augšāk varam redzēt, ka ap displeju apjoztā sānu maliņa ir mazliet piepacelta un tas ir labi, jo noliekot telefonu “uz mutes”, būs mazāka iespējamība saskrāpēt tā displeju.

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Ierīces labajā sānā atrodas ekrāna bloķēšanas un telefona ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņš, bet labajā – skaļuma regulators. Taustiņi darbojas labi (jūtams piespiediens) un esmu apmierināts ar ekrāna bloķēšanas taustiņa novietojumu. Savukārt skaļuma regulatoru es gribētu mazliet pastumt uz leju. Telefona augšpusē novietota 3.5 mm audio pieslēgvieta un apakšā – labajā sānā atradīsim microUSB pieslēgvietu un mikrofonu.

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Just5 Spacer aizmugurējās 8 megapikseļu kameras actiņa novietota ierīces centrā un tuvu pašai augšējai malai. Klāt ir arī vienas diodes zibspuldze. Par kameras spējām runāsim vēlāk, bet šeit gribu piezīmēt, ka kameras novietojums ir tīri labs, taču šad un tad kadrā tika pirksti. Es kameru gribētu pastumt mazulietiņ uz leju, tad šī problēma būtu atrisināta. Ap kameras stikliņu ir paaugstinājums, kas pasargā to no skrāpējumiem. Ļoti pārdomāts sīkums.

Just5 Spacer

Zemāk attēlā varam apskatīt Just5 Spacer ar abiem vāciņiem – balto un “melno”, kas ir drīzāk tumši pelēks. Paši vāciņi noņemami ļoti vienkārši, ar nagu viegli jāparauj labajā apakšējā stūrī.

Just5 Spacer

Tagad mazliet par telefonā iespraužamajām kartēm. Tā kā tas ir dual SIM telefons (darbojas dual standby režīmā), tad tajā var ievietot divas SIM kartes. Tagad svarīgais: “galvenajā” slotā pa kreisi (W/G) var ielikt Mini SIM karti (tādas plaši izmantoja pirms viedtālruņu ēras) un tā darbosies 2G un 3G (HSDPA, HSDPA+) tīklos. Savukārt pa labi ir mazākas Micro SIM kartes slots (tādas šobrīd izmanto vairumā mūsdienīgo viedtālruņu), kas nodrošina balss sakarus, taču tikai “lēno” WCDMA datu pārraidi, kuras spēju nepietiks, lai darbinātu iecienītas aplikācijas, piemēram, Dropbox. Tātad, ja mums ir mazā Micro SIM karte un to ieliksim Just5 Spacer, netiksim pie ātra mobilā interneta un būs jādodas pie mobilo sakaru operatora mainīt atpakaļ uz “lielo” SIM karti vai jāizmanto SIM kartes adapteris. Tas savukārt traucēs fiksi nomainīt telefonu. Ļoti savāds un mūsu reģionam neatbilstošs (es pat teiktu nepieņemams) risinājums. Pa labi atlikušajā slotā ir vieta microSD atmiņas kartei līdz 32 GB.

Just5 Spacer

Just5 Spacer

SIM karšu pārvaldības rīks par sevi liek manīt uzreiz kad esam ievietojuši telefonā SIM kartes slēdzam iekšā telefonu. Lietotājam ir iespēja norādīt kura SIM karte būs galvenā zvaniem, īsziņām un datu pārraidei. Tāpat arī zvanu vēsturē ir atzīmēts ar kuru pieslēgumu veikti un saņemti konkrētie zvani. Dažas dienas (pārsvarā pa Rīgu) palietojot šo telefonu nesaskāros ar balss sakaru problēmām un arī ar signāla uztveramību viss bija kārtībā.

Just5 Spacer

Pagaidām esam sapratuši, ka telefons ir smuki iepakots, tas ir patīkami salikts kopā, taču jau saskaramies ar pirmajiem trūkumiem – ne pārāk kvalitatīvo displeju un neērto SIM kartes slotu. Tagad laiks ķerties pie Just5 Spacer programmatūras, veiktspējas, baterijas un kameras testēšanas.

Just5 Spacer veiktspēja, programmatūra un baterijas darbība

Kāds tad Just5 Spacer ir darbībā? Iesākumā vēlreiz iziesim cauri būtiskākajiem telefona tehniskajiem raksturlielumiem. Ierīces “sirds” ir MediaTek MT6582M čipkopā iestrādātais 1.3 GHz četrkodolu (Cortex A7) procesors ar 1 GB operatīvo atmiņu un Mali-400 MP grafisko paātrinātāju. MediaTek procesori ir izplatīti šādos “ķīniešu” produktos, jo maksā lēti un spēj nodrošināt pienācīgu ierīču darbību. Konkrēti šī MT6582 čipkopa veidota, lai ražotāji varētu piedāvāt lētus četrkodolu viedtālruņus un to savos produktos izmanto arī Lenovo (A850, S930), TCL (J720), ZTE (V969), Huawei, Coolpad, JiaYu, CarPad (T5, T6) u.c. ražotāji. Konkrēti MT6582M modelis ir mazliet “apgraizītāks” un nodrošina tikai qHD izšķirtspēju. MediaTek procesoru galvenā iezīme ir to īpaši zemā cena, taču veiktspējas ziņā tie pārsvarā piekāpjas Qualcomm produktiem, kas darbina vairumu premium zīmolu ierīču. Ja nepieciešama bezkompromisa jauda un iespējas, es ieteiktu iet ar līkumu MediaTek darbinātām ierīcēm, taču labākas cenas meklējumos šādas ierīces būs laba izvēle.

No 1 GB (reāli – 972 MB) operatīvās atmiņas brīva ir aptuveni puse. Mani gan vairāk uztrauc tas, ka telefonam ir tikai 4 GB (reāli 3.6 GB) iebūvētā atmiņa (lietotājam pieejami vien 1.7 GB). To visnotaļ ātri aizpildīsim ar aplikācijām un to datiem, tāpēc būs jācīnās ar mēģinājumiem aplikācijas un datus glabāt uz microSD atmiņas kartes, ko par laimi telefonā var ievietot. Bet atkal, par 99 Ls neko īpaši daudz nesagaidīsi.

Just5 Spacer

Tā kā plikiem specifikāciju aprakstiem mēs vairāk neticam, tad izrausim cauri dažus populārākos veiktspējas testus, lai saprastu kādiem viedtālruņiem Just5 Spacer ir tehniski līdzvērtīgs konkurents. Quadrant (5964), Vellamo (Metal – 557, HTML5 – 1822), Antutu (17167), Geekbench 3 (352/1163), Linpack (228 MFLOPS) un NenaMark2 (50.8 fps) rezultāti rāda, ka Just5 Spacer tehnisko spēju ziņā ir vienā līmenī ar pagājušā gada flagmaņiem – Samsung Galaxy S3, HTC One X un LG Nexus 4. Smīnot var pat teikt, ka ķīnieši pēc gada var iepriekšējā gada flagmaņu veiktspēju piedāvāt par vismaz 5 reizes zemāku cenu. Patiešām iespaidīgi!

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Just5 Spacer

Sintētiskie veiktspējas testi parāda tikai ierīces veiktspējas vienu pusi, otra atklājas aparāta ikdienas lietošanā. Dažas dienas padarbojos ar Just5 Spacer un secināju, ka kopumā telefons darbojas labi un naski. Tomēr tā kā tā ir Android darbināta ierīce, tad paredzu, ka pēc ilgāka lietošanas laika telefons varētu palikt lēnāks. Telefonam būs pa spēkam tīmekļa pārlūkošana (pašiem gan būs jāatrisina Adobe Flash spraudņa neesamības problēma), video skatīšanās un pat lielākā daļa spēļu. Ar vienkāršākām spēlēm telefonam nebija nekādu problēmu, bet Asphalt 7: Heat darbība vairs nebija tik plūdena. Spēlēt šo spēli bija iespējams, bet bija jūtama mazliet saraustīta tās darbība. Tātad, ja ir svarīga aktīva prasīgu spēlīšu spēlēšana, šis telefons var nebūt labākā izvēle, bet visādi citādi tas būs jaudīgs ikdienas kompanjons. Šim telefonam ir GPS, signālu tas spēj uztvert pāris minūšu laikā, taču vismaz braukājot par Rīgas centru man tas nešķita pārāk precīzs.

Asphalt 7: Heat nedarbojas pavisam plūdeni
Asphalt 7: Heat nedarbojas pavisam plūdeni

Telefons darbojas ar “tīru” Android 4.2.2 (Jelly Bean) operētājsistēmas versiju un no ražotāja šoreiz tikai klāt nākušas tikai dažas ekrāntapetes, failu pārvaldnieka un radio aplikācijas (ir iespēja ierakstīt radio). Kuplā skaitā ir pārstāvētas arī Google aplikācijas, tāpēc varēsim ērti piekļūt saviem e-pastiem, kalendāram, video u.c. Google servisos uzglabātajiem datiem. Tā kā pašiem radīt savu ierīču dizainu un programmatūru maksā ļoti dārgi, tad vairums ražotāju izvēlas savas ierīces sakomplektēt jau no esošiem elementiem un šādā ziņā Android platforma ir pateicīga. Tas nebūt nav slikti, jo “tīrs” Android tomēr mazāk noslogo telefonu un gluži vienkārši darbojas ātrāk. Šādu “ķīniešu” Android viedtālruņu gadījumā svarīgs ir arī Android atjauninājumu jautājums. Šīs pavisam noteikti nebūs tās ierīces, kas visātrāk tiks pie jaunākajām Android versijām un liela daļa telefonu savu dzīvi aizvadīs ar to versiju, kāda tika ierakstīta rūpnīcā. Daļa šādu ierīču ir aprīkotas ar atsevišķām aplikācijām, kas palīdz tikt pie platformas atjauninājumiem, ja ražotājs ir nolēmis veltīt tam savu laiku un resursus. Just5 pārstāvji norāda, ka Spacer var atjaunināt Just5 veikalā, bet jau drīzumā Android atjauninājumi uz ierīcēm atceļos pa gaisu (OTA).

Zemāk var apskatīties Just5 Spacer lietotāja saskarnes ekrānšāviņus.

just5-spacer-screen7

just5-spacer-screen8

just5-spacer-screen9

Just5 Spacer ir aprīkots ar 1800 mAh akumulatoru, kas mūsdienās vairs nespēj nevienu pārsteigt. Ir skaidrs, ka šis nebūs tas telefons, kas pie kaut cik aktīvas lietošanas spēs darboties divas dienas, taču mana dažu dienu pieredze ar šo telefonu liecina, ka pilnu dienu izvilkt varēsim. Tādējādi baterijas ziņā šis telefons nav nekāds spīdeklis, taču nav arī vietas lieliem pārmetumiem. Pie tam, baterija ir brīvi izņemama un nomaināma ar citu.

just5-spacer-19

Just5 Spacer kameras iespējas

Telefons ir aprīkots ar 2 megapikseļu priekšējo un 8 megapikseļu aizmugurējo kameru ar autofokusu un vienas diodes zibspuldzi. Attēlu maksimālā izšķirtspēja ir 6 megapikseļi, ja vien neveidojam “kantainās” 4:3 bildes. Maksimālā video uzņemšanas izšķirtspēja ir 1080p, jeb Full HD. Kameras aplikācija ir pavisam vienkārša un bez pārsteigumiem. Tomēr ir HDR, kā arī panorāmas režīmi.

just5-spacer-screen10

Ja runājam par šī telefona kameras darbības kvalitāti, tad jāsaka, ka tā ir viduvēja. Kamera ir diezgan lēnīga, ne vienmēr korekti spēj nofokusēties un bildēm/video jūtami trūkst asuma. Filmējot klusumā tiks ierakstīta arī kameras fokusēšanās skaņa. Šis telefons pavisam noteikti nederēs tiem, kam svarīga kvalitatīva kamera, taču ar telefonu var pa retam uzņemt kādu attēlu vai video, ko izvietot sociālajos tīklos vai pārsūtīt citiem. Bet atkal, telefons maksā tikai 99 Ls.

Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)
Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)

2013-12-13 11.49.03-crop

Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)
Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)

2013-12-17 13.57.34-crop

Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)
Ar Just5 Spacer uzņemts attēls (spied virsū, lai redzētu oriģinālu)

2013-12-17 13.54.14-crop

Zemāk var apskatīt ar Just5 Spacer uzņemto 1080p testa video (vienu brīdi kadrā ticis mans pirksts, sorry):

Just5 Spacer salīdzinājums ar konkurentiem

Uzreiz ir skaidrs, ka Just5 Spacer īsti nav liekams vienā grozā ar Qualcomm komponentēm spēcinātajiem premium zīmolu produktiem un cenas/iespēju dēļ tas ir salīdzināms ar citiem “ķīniešiem”. Tā kā es necenšos sekot pilnīgi visām Āzijas ražotāju aktualitātēm, tad gribu Spacer salīdzināt ar abiem blogā apskatītajiem Gigabyte GSmart telefoniem. Tehniski pārāks būs Gigabyte GSmart Sierra S1, jo tam ir jaudīgāks procesors, labāks displejs ar augstāku izšķirtspēju, labāka aizmugurējā kamera un mazliet lielāka baterija. Taču cenas starpība starp abiem telefoniem šobrīd ir savi 90 Ls un tāpēc Just5 Spacer uzvar. Savukārt Gigabyte GSmart Aku A1 būs ierīce ar mazliet mazāku displeju (pats telefons gan ir diezgan resns), knapāku procesoru un kameru. Tā kā arī Aku A1 maksā ap 100 Ls, tad arī šajā sacīkstē uzvar Just5 Spacer. Patiesībā Just5 Spacer cenas ziņā sakauj faktiski visu konkurentu piedāvājumu.

Modelis Just5 Spacer Gigabyte GSmart Sierra S1 Gigabyte GSmart Aku A1
Displejs 5″ (540×960, 220 ppi) 5″ (720×1280, 294 ppi) 4.5″ (480×854, 218 ppi)
Procesors 1.3 GHz četrkodolu MT6582M 1.5 GHz četrkodolu MT6589T 1.2 GHz četrkodolu MT6589M
Operatīvā atmiņa 1 GB 1 GB 1 GB
Iebūvētā atmiņa 4 GB + microSD (līdz 32 GB) 4 GB + microSD (līdz 32 GB) 4 GB
Kameras 8 MP aizmugurējā, 2 MP priekšējā 13 MP aizmugurējā, 2 MP priekšējā 5 MP aizmugurējā, VGA priekšējā
Akumulators 1800 mAh 2000 mAh 2000 mAh
Izmēri un svars 144 x 71.5 x 9.4 mm, 160 g 145.5 x 72.5 x 8.9 mm, 168 g 136 x 67 x 12.4 mm, 147.7 g

Secinājumi

Vienmēr būs cilvēki, kas meklēs vislabāko cenas/iespēju attiecību pilnīgi visos produktos un pakalpojumos. Galējos gadījumos tas robežosies ar vēlmi izšmaukt pavisam pa lēto, kas parasti gan beigsies ar briesmīgu produktu vai pakalpojumu iegādi. Ja runājam par elektroniku, tad no Āzijas var pasūtīt pavisam lētus viedtālruņus un planšetdatorus. Vairums no tiem būs ļoti, ļoti briesmīgas ierīces, kas izlaidīs savu elektronisko garu pirmajos darbības mēnešos un pat ja neizlaidīs, tad būs bremzīgas briesmas. Daļā gadījumu, protams, pietiek ar jebkādas kvalitātes ierīci, tomēr es esmu radis rakstīt par tehnoloģijām, kas spēj sagādāt vairāk pozitīvas nekā negatīvas emocijas. Ar gadiem gan mūsu Āzijas brāļi un māsas saglabājot zemas cenas ir iemācījušies veidot arvien labākus produktus, taču no milzīgās “ķīniešu” gūzmas atlasīt sakarīgākos aparātus kļūst arvien sarežģītāk. Latviešu valodā par šādām ierīcēm vēl ir maz diskusiju, taču tepat kaimiņos, piemēram, tehnoloģiju portālā 4PDA šādus aparātus iztirzā gana smalki.

Pirkt “ķīniešus” var, bet es ieteiktu aizdomāties par garantijas un atbalsta jautājumiem. Tāpēc, ja es blogā rakstu par šādiem telefoniem, tad raugos, lai tiem ir atbalsts Latvijā. Tikai tāpēc es izveidoju divu Gigabyte GSmart viedtālruņu apskatus un tikai tāpēc piekritu rakstīt par Just5 Spacer. Šiem produktiem Latvijā nebūs problēmu ar garantijas servisu un būs konkrēts uzņēmums un cilvēki pie kuriem griezties problēmu vai jautājumu gadījumā. Pēdējā tikšanās reizē Just5 pārstāvji īpaši uzsvēra, ka rūpēsies par to, lai Spacer lietotāji saņemtu lielisku atbalstu. Nenovērtējiet šo aspektu par zemu.

Telefons maksā 99 Ls un tas nav daudz. Tīri tehniski Just5 Spacer ir diezgan spējīgs viedtālrunis, kas spēs tikt galā ne tikai ar filmām, interneta pārlūkošanu, bet darbinās lielāko daļu spēļu. Tas arī izskatās labi un tikai atzinīgus vārdus varu veltīt korpusam – izvēlēti labi materiāli un viss kopā salikts godam. Telefons ir diezgan liels un pasmags, taču rokā to noturēt ērti. Lai arī tas ir dual SIM telefons, tomēr mazu neērtību sagādā fakts, ka primārā SIM karte nepieciešama “lielajā” izmērā. GPS darbojas nepārliecinoši un baterija telefonu pie dzīvības uzturēs tikai dienu. Tagad par lietām, kas mani uztrauc mazliet vairāk. 4 GB iebūvētā atmiņa aizpildīsies ļoti ātri un nāksies krāmēties ar atmiņas kartēm, displejs, lai arī ar 5 collām pietiekamu izšķirtspēju, tomēr nav pārāk kvalitatīvs un jūtami maina krāsas, ja uz to skatās no sāniem. Un visbeidzot telefona kamera spēj uzņemt viduvējas kvalitātes attēlus un video. Tomēr…

Telefons maksā 99 Ls un tas nav daudz. Ja vien nemeklējam pašu zemāko cenu un tās dēļ būtu gatavi pasūtīt no Āzijas visādus brīnumus, Just5 Spacer derēs bērniem/jauniešiem un pieaugušākiem, kam tas, iespējams, būs pirmais viedtālrunis. Varbūt kādam tas būs kā otrais (rezerves) viedtālrunis. Visā visumā tas ir lietojams telefons un tā cena patiešām liek pievērt acis uz visādi citādi viduvējām komponentēm. Pozitīvi, ka šo ierīci var nopirkt kaut šodien vienkārši aizejot uz veikalu vai pasūtot kādā vietējā interneta veikalā un nebaidīties par tā atbalstu. Es šo telefonu varbūt pats sev nepirktu, jo tas netiktu galā ar manām prasībām, taču dažas dienas ar to nostaigāju kā primāro telefonu un nemaz nejutos slikti. Ja meklē vienkāršu, lielu un lētu Android viedtālruni, tad uzskatu, ka ir vērts apsvērt arī Just5 Spacer iegādi. Ikviens interesents to var apskatīt Just5 veikalā Rīgā, Brīvības ielā 40.

Tomēr īstie niķi un stiķi lien laukā pēc ilgstošākas telefona lietošanas, tāpēc priecāšos, ja iekomentēsi par savu pieredzi lietojot šo telefonu. Paldies!

Pozitīvais:

  • Zema cena
  • Ierīcei pieejams atbalsts arī Latvijā
  • Gaumīgs dizains un kvalitatīvs korpuss (divi aizmugures vāciņi)
  • Divu SIM karšu atbalsts

Negatīvais:

  • Maza iebūvētā atmiņa
  • Viduvējs displejs
  • Viduvēja kamera