Iepriekšējā apskatā izdevās Just5 Spacer 2 viedtālruni pamatīgi izlamāt no panckām ārā, tāpēc jauno modeli gaidīju ar nelielu satraukumu. No vienas puses – kas tad man – cītīgi padarbojos ar to pāris nedēļas, uzrakstu apskatu un var teikt, ka modelis man ir miris. No otras puses atkal ir lasītāji, kas paši par savu naudu pērk viedtālruņus, iespējams, daļēji balsoties uz manis uzrakstīto, tāpēc atkāpēm un acu pievēršanai te nav vietas. No trešās puses ir fakts, ka kritizējoši apskati saņem nievājošus komentārus, bet tad atceros savu misiju un dienas beigās uzvarētāji ir visi.

Iepriekšējie Just5 veidotie (pasūtītie) viedtālruņu modeļi bija klasiski „ķīnieši”, tie bija ne tikai lēti nostrādāti, tiem bija arī lēnas komponentes, neizdevušās kameras un citas nepatīkamas īpašības. Jaunais modelis Just5 Blaster ir nedaudz cits stāsts. Lai arī tas vēl arvien dažos parametros atpaliek no lielo ražotāju flagmaņiem, tomēr ir sperti daudzi būtiski uzlabojumu soļi, kas šo 189 eiro vērto viedtālruni parada interesantu.

Just5 Blaster 018

Ierasts, ka cenu kategorijā līdz 200 eiro, tiek ieteikts Moto G jaunais otrās paaudzes modelis vai arī skatīties Windows Phone virzienā. Kopš Just5 Blaster parādīšanās visas spēle vairs nav „vienos vārtos”. Un to saku es – visizlaidīgākais un izlepušākais viedtālruņu lietotājs pasaulē. Brīnumi notiek!

Just5 Blaster 006

Tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Android 4.4.4 KitKat
 • Ekrāns: IPS LCD, 5.0 collas, 720 x 1280 punkti, ap 294 ppi
 • Procesors: Mediatek MT6732 64-bitu procesors, četri 1.5 GHz Cortex-A53 kodoli, Mali-T760 video apakšsistēma
 • RAM: 2 GB
 • Atmiņa: 16 GB, microSD līdz 64 GB
 • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.0, 4G
 • Kameras: 13 megapikseļi (Sony sensors), 4128 x 3096, autofokuss, LED zibspuldze. 480p ar 30 fps video. 5.0 megapikseļu priekšējā kamera
 • FM Radio: ir
 • GPS: ar A-GPS
 • Papildus: 2 SIM kartes (microSIM), abām 4G
 • Izmēri un svars: 144.5 x 71.6 x 9.5 mm, 185 g
 • Akumulators: lietotāja nomaināms Li-Po 2700 mAh
 • Krāsas: pelēcīga, balta un dzeltena
 • Cena: sākot no 189 eiro interneta veikalos

Just5 Blaster 022

Izskats un uzbūve

Uz galda manā priekšā guļ Just5 Blaster, kas izskatās pēc pabieza Meizu MX4. „Meiziskumu” Just5 Blaster piešķir zem ekrāna izvietotās vadības pogas. Vidējā, jeb Home poga aizstāta ar izgaismotu aplīti, bet tai abās pusēs ir knapi manāmi, izgaismoti punktiņi, kas ataino iestatījumu un Back pogu atrašanās vietas. Jāatzīst, ka Meizu gadījumā izgaismotais rimbulis bija funkcionālāks, tam bija paziņojumu indikators, ar to varēja atbloķēt ekrānu. Arī Just5 Blaster Home poga ziņos par ienākošu saraksti, bet tas arī viss.

Just5 Blaster 033

Kā jau varēja prognozēt, Just5 Blaster priekšpusē nav nekādu logo. Tas tāpēc, ka vēl ir arī citi šādi paši viedtālruņi, bet tie tiek pārdoti „zem cita karoga”. Aizmugurē gan būs atturīgs Just5 logo un arī Blaster modeļa nodaukums.

Ekrāna bloķēšanas poga un skaļuma regulēšanas pogas atrodas Just5 Blaster labajā sānā. Tās ir pavisam vienādas, tāpēc pie pogu lietošanas būs nedaudz jāpierod. Just5 Blaster aizmugures vāks ir noņemams. Zem tā ir dzeltenas krāsas akumulators ar Just5 logotipu, kā arī SIM karšu un microSD pieslēgvietas. Abas microSIM karšu pieslēgvietas atbalsta 4G mobilo datu savienojumu.

Just5 Blaster 003

Just5 Blaster komplektā ir iekļautas visai lietojamas in-ear austiņas, 1A dienas uzlādes kontakts, USB vads, kā arī trīs krāsu aizmugures vāciņi. Pelēkais (matēts) vāciņš jau ir uzlikts viedtālrunim, bet katrs pats to var aizstāt ar baltu vai dzeltenu vāciņu. Baltais un dzeltenais vāciņš ir glancēti.

Manuprāt, Just5 Blaster ir visai smags viedtālrunis. Nekas īsti neattaisno tā 185 gramu svaru. 2700 mAh akumulators ir samērā kompakts un nemaz tik daudz nesver. Sākotnēji, spriežot pēc Just5 Blaster svara, pat šķita, ka akumulators jau ir ievietots viedtālrunī.

Just5 Blaster 009

Just5 Blaster ir ieguvis 4G mobilo datu savienojumu, kas jau arī pie mums sāk ienākt lietotāju ikdienā.

Kopumā Blaster ir pirmais Just5 modelis, kas rokā šķiet patīkams un pamatīgs, neatpaliekot no vairākiem lielo ražotāju plastmasas viedtālruņu modeļiem.

Ekrāns

Ekrāns ir vēl viens patīkams Just5 Blaster pārsteigums. Man pretī noraugās pieņemamas izšķirtspējas IPS matrica, kas attēlo smukas krāsas. Gadās, ka lētie viedtālruņi rāda dzeltenīgu attēlu, bet ar Just5 Blaster viss ir labākajā kārtībā.

Par ekrāna aizsardzību nekādu precīzu informāciju Just5 nesniedz. Izmēģināšanas laikā to nekā speciāli neskrāpēju, bet arī nekādas mikrošvīkas neradās. Just5 Blaster ekrānam ir daļēji oleofobisks pārklājums, tāpēc ekrānu ir vienkārši notīrīt. Pietiek ar ielikšanu kabatā un jau pēc pāris noietiem soļiem ekrāns ir gandrīz tīrs. Lietoju vārdus „daļēji” un „gandrīz”, jo perfekti šis pārklājums nestrādā. Šajā ziņā Gorilla Glass 3 izgriež pogas Just5 Blaster ekrānam.

Just5 Blaster 021

Kā esam daudzas reizes noskaidrojuši, ekrāna izšķirtspējas nianses katrs cilvēku uztver citādāk, tāpēc vienkārši norādīšu, ka Just5 Blaster ekrāna izšķirtspēja un diagonāle ir identiska Samsung Galaxy A5. Galaxy A5 gan ir Super AMOLED tehnoloģijas ekrāns, bet tas nemaina lietas būtību. Tas pats stāsts ir ar jau minēto otrās paaudzes Moto G viedtālruni.

Nevienu sliktu vārdu nevaru teikt par ekrāna atsaucību un skārienu reģistrēšanu. Ar to slimoja vecākais Spacer 2 modelis. Nedaudz cimperlīgs ir automātiskais spilgtuma regulētājs. Tas burtiski lēkā, pielāgojoties mainīgam apkārtējās vides izgaismojuma. Sēžot istabā automātiskais spilgtuma regulētājs darbojas kā gaidīts, bet to lietot automašīnā vai sabiedriskajā transportā nav iespējams. Spilgtums tiek pieregulēts visu laiku.

Kopumā vērtēju, ka arī ekrāna ziņā Just5 Blaster ir ne tikai lietojams viedtālrunis, tas pat ir ieguvis samērā augstvērtīgu ekrānu ar vārdā nenosauktu, bet tur esošu ekrāna aizsardzību.

Just5 Blaster 024

Saskarne un lietotnes

Viedtālruņa pamatā ir Android 4.4.4 KitKat operētājsistēmas versija. Teorētiski Mediatek MT6732 ir 64-bitu procesors, bet, manuprāt, Just5 Blaster Android 5.0 Lollipop jauninājumu gaidīšana ir saucama par pārāk optimistisku. Kaut gan – dzīvosim, redzēsim.

Just5 Blaster saskarne ir visai ierasta. Tā atgādina nedaudz novecojušu Google Now palaidēja izskatu, bet no Play veikala saskarne nav atjaunināma. Tāpat kā Google Now, arī Just5 Blaster saskarne netur liekus, tukšus mājas ekrānus. Lietotņu ikonas un mapes arī izkārtotas identiski. Secinājums – tā ir Google Now saskarne, kas ieguvusi nedaudz citu nosaukumu. Ieteikums – ja vēlies turpināt lietot Google Now palaidēju, dodies uz Play veikalu un ielādē svaigāko versiju.

Just5 Blaster scr 028 Just5 Blaster scr 032 Just5 Blaster scr 029 Just5 Blaster scr 027 Just5 Blaster scr 026 Just5 Blaster scr 020

Viedtālruņa vizuālais saturs ir papildināts ar pāris niansēm, kas izlec no kopējā, pelēcīgā Android KitKat tēla. Par mobilā tīkla lietojumu ziņo oranžas nokrāsas 3G vai 4G ikonas.

Standarta Android saturs papildināts ar dažām niansēm. Interesanta ir tā saucamā Gudrā atmodināšana. Pietiek vien gaidīšanas režīma laikā ekrānā ar pirkstu izzīmēt iepriekš zināmu burtu, lai tiktu palaista attiecīga lietotne. Lietotņu saraksts nav plašs un tas arī nav papildināms.

Just5 Blaster scr 017 Just5 Blaster scr 016 Just5 Blaster scr 015 Just5 Blaster scr 013 Just5 Blaster scr 023 Just5 Blaster scr 024

Rūpnīcā uzstādītas tikai pašas nepieciešamākās lietotnes. Vēl tikai Meizu MX4 bija mazāks lietotņu apjoms. Just5 Blaster mūs neapgrūtinās ar bezjēdzīgu aplikāciju dzēšanu vai to darbības apturēšanu un tas ir patīkami.

Just5 Blaster milzīgs pluss ir 16 GB iekšējā atmiņa (vismaz salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem). No tās lietotnēm un lietotāja datiem pieejami gandrīz 12.5 GB, kas tik lētam viedtālrunim ir iespaidīgs apjoms. Atzīmēšu, ka iepriekš pieminētais Moto G ir salīdzināmā cenā ar Just5 Blaster tikai 8 GB versijā, kā arī Moto G ieguvis tikai 1 GB RAM. Tātad Just5 Blaster atmiņas ietilpības cīņās uzvar.

Just5 Blaster scr 038 Just5 Blaster scr 006 Just5 Blaster scr 025

Ātrdarbība un akumulators

Mediatek MT6732 64-bitu procesors ar četriem 1.5 GHz Cortex-A53 kodoliem, 2 GB RAM un 16 GB iekšējo atmiņu nodrošina [man pat jāatzīstas, ka] pārsteidzošu Just5 Blaster ikdienas darbības ātrumu. Iepriekš minēju, ka man ļoti iet pie sirds Snapdragon 410 procesora darbība, kad tas ir sapārots ar 2 GB RAM (Samsung Galaxy A5 un Huawei Ascend G7), bet arī Mediatek MT6732 procesors strādā kā līdzvērtīgs konkurents.

Just5 Blaster scr 035 Just5 Blaster scr 009 Just5 Blaster scr 005 Just5 Blaster scr 037 Just5 Blaster scr 004 Just5 Blaster scr 002

Sintētiskie veiktspējas testi Just5 Blaster ierindo blakus LG G3, HTC One, Nexus 5, OnePlus One un vairākiem citiem flagmaņiem. Protams, nevajag piemirst, ka Just5 Blaster ir tikai 720p ekrāna izšķirtspēja, kamēr citiem nākas apkalpot 1080p vai LG G3 gadījumā arī QHD (2560 x 1440) izšķirtspēju. Tomēr uzskatu, ka arī veiktspējas testi pietiekami precīzi attēlo Just5 Blaster spējas. Mediatek MT6732 64-bitu procesors ar četriem 1.5 GHz Cortex-A53 kodoliem ir izdevies produkts, kas spēj konkurēt ar Snapdragon 410 un pat 800 procesoriem.

Just5 Blaster 048

Veiktspēja iet roku rokā ar akumulatora tēriņiem. Cortex-A53 kodoli ir enerģiju taupoši, bet tāpat ir patīkami, ka Just5 Blaster saņēmis lietotāja nomaināmu Li-Po 2700 mAh akumulatoru. Ar 2700 mAh akumulatora ietilpību Just5 Blaster ir iebridis jau pavisam jaudīgo citu ražotāju flagmaņu lauciņā, kur akumulatoru ietilpības variē no aptuveni 2700 līdz 3000 un vairāk mAh. Tomēr Just5 Blaster viegli pārspēj Nexus 5 (2300 mAh), ierindojas blakus Galaxy S5 (2800 mAh), nedaudz piekāpjas LG G2 un G3 (3000 mAh).

Ar vienu uzlādi prātīgs Just5 Blaster iztiks arī trīs diennaktis, kamēr aktīviem lietotājiem nebūs jābaidās arī no viedtālruņa lādēšanas darba dienas vidū. Cortex-A53 kodoli kopā ar Li-Po 2700 mAh akumulatoru uzskatāmi par ļoti veiksmīgu komplektu.

Šajā sadaļā atļaušos pieminēt, ka Just5 Blaster GPS kopā ar A-GPS strādā ātri un ļoti uzticami. Viedtālrunis pat ieguvis e-kompasu, kas vēl vairāk uzlabo Just5 Blaster sadarbību ar dažādām karšu lietotnēm.

Just5 Blaster 011

Fotogrāfijas

Just5 Blaster ieguvis vērā ņemamu 13 megapikseļu galveno kameru (tās sensoru veidojis Sony). Kamerai ir 4128 x 3096 maksimālā izšķirtspēja, visai veikls autofokuss un LED zibspuldze. Ne tik braši iet video uzņemšanas sadaļā, jo 480p izšķirtspējas video ierobežojums ir vienkārši stulbs un nesaprotams. Just5 Blaster aprīkots arī ar 5.0 megapikseļu priekšējo kameru.

Just5 Blaster 13 megapikseļu galvenās kameras Sony veidotais sensors būtu pielīdzināms, piemēram, OnePlus One sensoram, bet daudz izsaka izmantotais objektīvs un programmatūra. Ir grūti to apgalvot, tomēr šķiet, ka OnePlus One kamera darbojas pavisam nedaudz labāk. Diemžēl OnePlus One nav pa rokai, lai abu kameru veikumu salīdzinātu.

Just5 Blaster scr 011 Just5 Blaster scr 012 Just5 Blaster scr 010 Just5 Blaster scr 007 Just5 Blaster scr 008

Lai nedaudz iedzīvinātu apskatu atzīšos, ka sākotnēji pamatīgi salaidu šreijā ar Just5 Blaster fotogrāfijām. Viedtālruni nebiju līdz galam izpakojis (lasi – noplēsis visas plēves), tāpēc pirmās bildes izdevās drausmīgas. Vienu pilnu dienu nostaigāju šausminādamies par 13 megapikseļu kameras nespēju fokusēt un uzņemt jēdzīgas bildes. Atlika vien noplēst arī plēvi no kameras acs, lai pavērtos pavisam cits skats uz dzīvi!

Just5 Blaster foto 011 Just5 Blaster foto 009 Just5 Blaster foto 002

Oriģinālā kameras aplikācija ir visai vāja un piebāzta ar man nepieņemamām ikonām, tāpēc uzreiz to nomainīju pret Google Camera aplikāciju. Tiesa, Google Camera aplikācija nav pati labākā, kad ir jāizprot automātiskā fokusa ātrums, bet tā piedāvā pietiekami šauru iestatījumu klāstu, lai neko nevarētu salaist dēlī.

Manuprāt, Just5 Blaster ir niecīgs neizmantojamo, samaitāto fotogrāfiju skaits. Autofokuss kļūdās reti, parasti tā drīzāk ir lietotāja neuzmanība. Patīkami, ka Just5 Blaster spēj fokusēt arī uz ne visai lieliem priekšmetiem, piemēram, uz nelielas, apkaltušas lapas. Ik pa laikam gadās „aizšaut garām” kādam līdzīgi vai mazāka izmēra priekšmetam, bet tas ir tikai loģiski.

Just5 Blaster foto 019 Just5 Blaster foto 017 Just5 Blaster foto 015

Absolūts vairums bilžu ir asas, ar pareizām krāsām un gandrīz pareizi eksponētas. Just5 Blaster mēdz ik pa laikam veidot nedaudz tumšākas fotogrāfijas, bet tas viss ir pēcapstrādē labojams. Ļoti reti gadās (bet gadās) pārgaismotas fotogrāfijas.

Just5 Blaster foto 001 Just5 Blaster foto 004

Kopumā jāatzīst, ka Just5 Blaster foto spējas ir apbrīnojamas un pielīdzināmas lielo ražotāju flagmaņu spējām. Just5 Blaster fotogrāfijas nu nemaz neatgādina vecāko Just5 Spacer un Spacer 2 modeļu vājo sniegumu. 100% stabila kameras darbība nav, tomēr tā ir perfekta, kad kameras sniegumu salīdzina ar citiem „ķīniešiem”. Vēlreiz atgādināšu, ka Just5 Blaster maksā tikai 189 eiro.

Just5 Blaster foto 026 Just5 Blaster foto 027 Just5 Blaster foto 023

Pilna izmēra fotogrāfijas iekš Dropbox.

Konkurenti

Pret konkurentiem Just5 Blaster ir nežēlīgs. 2 GB RAM nodrošina šim viedtālrunim var teikt ka pirmo vietu. Faktiski nedaudz lētāks ir Overmax Vertis YARD, bet tam ir nedaudz vecāka operētājsistēmas versija. Neesmu Overmax Vertis YARD pat veikala skatlogā redzējis.

Nākamais sarakstā varētu būt Gigabyte GSmart Guru G1, bet arī to neesmu ne tuvumā redzējis. Gigabyte GSmart Guru G1 ir 1080p ekrāns, 2 GB RAM un līdzīga cena. Prestigio MultiPhone PAP7500 ir visai interesantas formas viedtālrunis arī ar 1080p ekrānu, 2 GB RAM, bet ar Android 4.2 Jelly Bean.

No lielajiem ražotājiem kā konkurentus var minēt LG G2, kas maksās ap 275 eiro un Sony Xperia Z1 arī līdzīgā cenā. Turpat gozējas arī Xperia Z1 Compact. Tomēr šie vairs nav “pirmā svaiguma” produkti.

Just5 Blaster 023

Tehniskās specifikācijas ziņā Just5 Blaster konkurenti ir iepriekš apskatītie Samsung Galaxy A5 un Huawei Ascend G7, kas arī saņēmuši modernu procesoru, 2 GB RAM un labas foto kameras. Samsung Galaxy A5 ir nedaudz kompaktāks un vieglāks, bet tam ir mazākas ietilpības akumulators. Samsung Galaxy A5 cena ir aptuveni 320 eiro interneta veikalos.

Huawei Ascend G7 ir par puscollu lielāks, tam ir ietilpīgāks akumulators un nedaudz labāka uzbūves kvalitāte. Huawei Ascend G7 cena ir noslīdējusi līdz 235 eiro interneta veikalos, tāpēc šo var uzskatīt par Just5 Blaster konkurentu nr.1.

Gala vārds

Jau sākotnēji bija sliktas aizdomas, ka Just5 Blaster spēs vismaz daļēji mani pārliecināt ar savu darbību. Viedtālrunim ir veikls un moderns 64-bitu, četru kodolu procesors, kas apvienojumā ar 2 GB RAM strādā neticami veikli. Patīkams papildus bonuss ir 16 GB iebūvētā atmiņa, ar ko nemaz tik daudzi „ķīnieši” nevarētu lepoties.

Just5 Blaster atbalsta 4G mobilo datu savienojumu, tam ir divas SIM kartes (abas atbalsta 4G), iespēja pievienot microSD karti. 2700 mAh akumulators nodrošinās Just5 Blaster darbību pat līdz trīs diennaktīm, iespējams, pat četrām.

Just5 Blaster 013

Patīkami, ka Just5 Blaster komplektā iekļauti trīs vāciņi – pelēks, balts un dzeltens. Te jāatzīmē, ka 2700 mAh akumulatora uzlāde ar 1A lādētāju ir mokoši ilgs process. Komplektā esošais lādētājs ir švakākā Just5 Blaster detaļa.

Par detaļām runājot, simpātiski izskatās izgaismotais rimbulis, kas norāda uz Home pogas atrašanās vietu. Vairāk nekādu citu vizuālu izdaiļojumu Just5 Blaster neatrast.

Manuprāt, Just5 Blaster varēja būt kādus desmit vai divdesmit gramus vieglāks. Tas bez akumulatora ir tikpat smags kā citi līdzīgi modeļi ar ievietotu akumulatoru. Tā nav sūdzība, bet fakta konstatācija.

Operētājsistēma ir vērtējama kā stabila. Nekas nekaras, nekas neķeras, ārā no lietotnēm nemet. Just5 Blaster nav aprīkots ar liekām lietotnēm un arī saskarnē nav vērojama būtiska iejaukšanās.

Just5 Blaster 031

Par foto funkciju izteicu daudzus atzinīgus vārdus un tā arī uzskatu. Just5 Blaster var bez problēmām stāties pretī lielo ražotāju kameru spējām. Protams, Sony Xperia Z2 un Z3 modeļi, kā arī LG G3 būs nesasniedzami, tomēr Just5 Blaster uzrāda patīkamas fotogrāfijas un mazu sabojāto kadru (nav fokusā, nepareizas krāsas, pārgaismots u.c.) skaitu.

Beigās man rodas pamatots jautājums – kāpēc Just5 gaidīja tik ilgi, lai mums piedāvātu normālas cenas viedtālruni ar ļoti labu specifikāciju un darbību? Pieņemsim, ka Spacer 1 bija izmēģinājums. Tas „aizgāja” necerēti labi. Ar Spacer 2 varēja jau izspēlēt spēcīgo kārti, nevis gaidīt līdz Just5 Blaster. Starp citu, neesam apskatījuši Just5 Spacer 2s, kas ir Just5 Blaster vizuāls līdzinieks ar 1 GB RAM un 8 GB iekšējo atmiņu, sliktāku ekrāna izšķirtspēju, bet Just5 Spacer 2s ir tikai 10 eiro lētāks.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • Mareks

  Varēji pieminēt, ka šis Blaster ir Elephone P6000 telefons.
  http://www.elephone.hk/P6000.html
  Aizsargstikls (Gorilla, Asahi) viņam nav. Pasūtīt atsevišķi var par aptuveni 6eur tempered glass:
  http://www.aliexpress.com/store/product/elephone-p6000-tempered-glass-screen-protector-9h-for-elephone-p6000-mobile-phone-fillm/1619038_32266768525.html?s=p
  Un Lollipop būs viņam (ne no Just5), bet no Elephone, kura firmware varēs uzlikt uz Blaster, jo dzelži jau 1:1 :)

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Diemžēl neesmu tik dziļi “ķīniešos” padevies, lai šo atrastu, bet paldies par norādi.

  • kasinjsh

   Gandrīz. Gruži P6000 liekas nebūs, jo P6000 nav E-Kompasa. P5000 ir E-Kompass bet cita specifikācija. ODM firmas kas piedāvā rebrendot Savus dzelžus formām kā Just5, GoClever, Prestigio, Elephone piedāvā arī kustomizācijas piedāvātajos modeļos, tāpēc Just5 Blaster nav pilnīgi precīzs Elephone P6000 klons.

   VIspār pēdējā laikā ir jūtami uzlabojumi ODM piedāvājumos, kā rezultātā uzlabojas preču kvalitāte. Biju pārsteigts kad pats pasūtīju GoClever Insignia 800 Win planšeti. Uzbūves kvalitāte un stils ir tiešām labs un Man patīk tas ko nopirku. Biju gaidījis lielāku “mēslu”. Protams ir trūkumi planšetei kā drusku pablāvas krāsas ekrānam, bet IPS paneļa leņķis ir labāki nekā Manai Nokia Lumia 635. Ir vēl protams citas lietas ko pieminēt, bet atbilstoši cenai produkts ir ļoti labs. Manuprāt tieši Just Spacer 2 laikā ODM kompānijas nepiedāvāja labu preci vēl ko pārbrendot, un tāpēc Just5 Spacer 2 ir tāds kāds ir. Bet kā paši redzat tas lauciņš uzlabojas un un ir gaidāmi tik labāki un labāki produkti. TO pierāda kautvai preču izvēle “Ķīniešu” veikalos kā Aliexpress un GearBest. (starpcitu tā neko veikals ar bezmaksas piegādi pat uz LV un šipinga laiks ir 10-25 dienas).

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Tiesa! Blaster ar Spacer 2 vispār nevar salīdzināt. Blaster ir pamatīgs aparāts ar labu specifikāciju un stabilu darbību, kamēr Spacer 2 bija… khmmm nu teiksim nerekomendējams produkts.

  • eskur?

   Bet itieši tas arī ir izdevīgi! Pats minēji divus plusus – Aliekspresā šādam telefonam var sameklēt aksesuārus. Un Andoid apdeits.

   Protams, baigi forši ir radīt kaut ko pilnīgi oriģinālu, bet ja tas ārpus Latvijas robežām īpaši negūst popularitāti, tad jārēķinās ar nabadzīgu aksesuāru klāstu.

  • http://zemtupeles.info/ baronc

   Skutelis taču teica, ka šo salikuši dižie Baltijas prāti :D

 • Sssss

  Ļoti labs Price/Performance telefons. Jamaina man jau vecais telefons un šis būs tas laikam.

 • Artūrs

  Šis jau ir ātrāks par manu 800. pūķīti planšetē, nemaz nerunājot par Galaxy S4. Beidzot šie sāk veidot kaut ko šķietami lietojamu..

  Lai gan kas tā par 13MP kameru, ja es ar savu 13MP kameru varu uzņemt 1080p video? Nav kāds softa ierobežojums?

  • AAA

   Man ir Spacer 2s. Laikam pasteidzos. Draņķi tādi. :( Un mana 13mp kamera ir bēdīgākais m#sls. Priekšējo neesmu testējis un nemaz negribās. 1GB RAM ir smagi pa maz.

 • Aaaa

  tiešām tikai 480p video ?

  • pixel

   Kas Tu par testētāju, ka melo savos blogos! Kamera ir FULL HD 1920×1080, jā baču tur 3 diennaktis – miega režīmā stāvot uz plaukta, es paspēju aktīvi lietojot nosēdinot aptuveni pa 10h

 • LOOK

  480p video drīzāk ir softa nepilnība, ar citu apk varētu filmēt 1080p. Vismaz citiem ķīniešiem tā ir.

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Izmēģināju stoka, Google Camera, bet abiem bija bremze pie 480p. Ir kādas idejas ko vēl izmēģināt?

   • LOOK

    Cinema FV-5

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Tas ir maksas produkts.

   • LOOK

    Lasīt to kas iekavās!

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Tik kritiski ar mani nav, bet nedrīkstu ar šādām lietām “reklamēties”.

 • Naurelijs

  Nopirku šo brīnumu mātei, pats arī mazliet patestēju – ir labs, strādā veikli un bez aizķeres.

  • Sabine Brice

   Driikstu jauta kadas atsaukmes ir pret just5 blaster cik labs vins ir un vai baterija ilgi tur?

   • Naurelijs

    Pats nelietoju, tapēc grūti teikt cik labs vai slikts viņš ir, bet māte katrā ziņā ir ļoti apmierināta un batareja arī turot labi.

 • Mārtiņš Dmitrijevs

  Gribētos zināt, kā gps uzvedas Ingresā. Tas, ka lauka vidū, zen klajām debesīm atrod lokāciju neko neizsaka. Kā ir pilsētā, kad vajag, lai gps tavai pozīcijai seko pa centimetriem bez 7542 metru drifta

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Iepriekšreiz te kāds izteica pieņēmumu, ka MTK procesori un Ingress kopā neprecas. Tāpēc atļāvos šoreiz šo app ignorēt.

   http://kursors.lv/2015/02/09/gigabyte-gsmart-akta-a4-apskats/

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Skat. ekrāna šāvienu.

   • Mārtiņš Dmitrijevs

    Nu, pamanīju šeit nelielu slavas dziesmiņu, ka “GPS kopā ar A-GPS strādā ātri un ļoti uzticami.” Izšmeļoši, tiešām.

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Jā, Google Maps un Google Maps navigācija darbojas bez problēmām.

    Labāk ej uz reklāmām paklikšķini, ja gribi lai izmēģina visas uz tava pasūtījuma izvēlētās GPS app.

   • Janis Skubenics

    pašam bija Spacer (pat ne 2) un GPS kā tāds vispār nedarbojās. Man gan vienmēr Just5 puiši lika settingos atķeksēt, ka atļauju noteikt atrašanās vietu pēc WiFi vai datu savienojuma – tad jau kaut kā atrados uz kartes, bet GPS antena varētu domāt, ka nebija ielikta. Iemācījos izdzīvot bez GPS, bet telefons (izņemot GPS trūkumu) patika. Domāju, ka tādēļ arī citiem, kā arī man ir padziļināta interese par GPS darbību, ja tur viss savests kārtībā, varētu iegādāties.

 • x

  Tiešām androīds ir tik, kā lai saka, ne jau bremzīgs….prasīgs pret dzelžiem un 1GB RAM ir minimums, kad tas sāk darboties pieņemami un 2GB kā blasterim, ir optimālais apjoms?

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   1 GB der plikiem Android, piemēram, Moto G. Vispār Blaster arī var gandrīz pie plika Android pieskaitīt, bet tomēr 2 GB ir daudz patīkamāk.

   • x

    un kas skaitās apģērbts androīds, daudz aplikāciju vienlaicīgi vai savs, pielāgotais UI kas arī varētu būt rijīgāks par bāzes andrīti?

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Gan, gan. “Pliks” = Vanilla = stock

   • andreits

    negribētos piekrist, man ir aizvēsturisks motorola defy ar 512 ram, uzliku CM11 (jebšu 4.4.4. kitkat) un tīri ātri tur viss notiek. Protams, gapps ir apgrieztas (bez google+, now un citām nevajadzīgām lietām)

 • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

  Speciāli noresetoju, nekas ar video uzņemšanu nemainījās. 480p un viss. Izmēģināju arī Camera 51 un HD Camera, nekas nemainījās.

  • Artūrs

   Hmm, pārbaudīju ar stock kameru ir 1080p pie augstākās kvalitātes izvēles. Citām app var būt kādi ierobežojumi saistībā ar MTK savietojumu, izvērsumu ieraksta laikā vai sagatavi savietojumam ar sociālajām aplikācijām.

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Lūdzu uzliec kādu citu no minētajām lietotnēm un paskaties kas tad notiek.

    Aizdomīgi izskatās 1920 x 1088 izšķirtspēja.

 • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

  Interesants novērojums attiecībā uz kameru un 1080p. Pēc atkārtota telefona reseta un stock kameras app izšķirtspējas iestatījumu paregulēšanas šurpu turpu, parādījās arī video ar 1080p. Bet vēl arvien neviena cita app nespēj uzlasīt 1080p video no Blaster.

 • varis.b

  Paldies par apskatu.Tiešām ļoti iepriecina ,ka tik jaunas ierīces arī ātri un operatīvi apskata.Šis just viedtelefons tiešām izskatās labs.Tikai māc šaubas par to akumulatora ietilpību -nav tā ,ka ķīnieši šmaucās un uzrāda lielāku ietilpību nekā patiesībā’ir?

  • Lilija

   Izlasīju visu, ko esat sarakstījuši. Interesanti. Es nesen nopirku Blasteri. Līdz galam vēl neesmu to papētījusi, bet varu kko jau pateikt. Video filmēšana man notiek bez jebkādam problēmām ar 1088p. Kamera uzņem smukas bildes. Runājot par bateriju, tā man tur ap 3 dienām. Daudz ko lasīju par Li-poly un izskatās, ka tā patiešām ar laiku kļūst efektivākā. Jo vairāk lādē, jo ilgāk tur.

   • x

    Jebkurš (pieliecos) akumulators pilno ietilpīgu iegūst pēc pāris izlādes-uzlādes cikliem, arī 90to beigās ar NiMh aķīšiem bija tas pats. Litijam gan nav vajadzības to regulāri izlādēt līdz galam.

 • Vietējais

  pašam Just5 jāuzjautā, kas tur ir ar to video kameru. nu ja 420p, tad tas ir nereāli skumji. varbūt tomēr tas ir kaut kāds bug?

 • Jānis

  Jauki, ka daudziem cilvēkiem būs šāds jēdzīgs aparāts, nepārmaksājot deviņas ādas!

  Skatos foto galeriju un radās aizdomas, vai tik šim aparātam, kura kameras sensoru radījis Sony, nav tā pati rozā bēda, kas Xperia Z3 un Z3 Compact, ka pelēks izskatās pinky? Paraugiet, piemēram, to asfaltu pie arēnas Rīga un bruģīti tuvu tai. Rozā kas rozā. :)

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Jā, šo pētīju, bet īsti gudrs nekļuvu. Par Sony rozīgo laukumu jau runāts Xperia Z3 apskatā, kaut gan tas ir cits sensors.

 • Skats

  Jā, arī man patīk tas aplītis apakšā, atsvaidzina skatu, jo pārējais dizains tāds p[a]rasts.
  Tik tagad sanāk tā ka cilvēki sapirkušies spaiserus, bet nu parādās īstā manta:)

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Spacer, Spacer 2 ar Balster ir pilnīgi nesalīdzināmas lietas. Blaster ir kādus 40 eiro dārgāks, bet tas noteikti ir vērtīgs pirkums. Iespējams, par to naudu pat vērtīgākais pie mums nopērkamais viedtālrunis.

   Protams, ja var iegūt Xiaomi vai ko tādu (ko citu no lielajiem Ķīnas brendiem), tad tas būs vēl par kapeiku labāks price/performance, tomēr tos pie mums netirgo.

 • fils

  Nav NFC un bezvadu uzlādes.? Testā netika minēts skaļruņu skaļums un dzirdamības kvalitāte. Elephone svars ir 165 g bet Blaster 185g? Nekas netika minēts par Waze un Here drive saderību ar Blaster? Un vai ekrānu var atbloķēt ar piesitienu? Cena ir augsta, pasūtot Elephone,izmaksas ir tikai 135euro!

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   NFC, bezvadu uzlādes, piesitiena atbloķēšanas nav.

   Google Maps un Waze iet perfekti. Par Here nepateikšu, bet nav iemesla neiet.

  • heniss

   135eur ar visu ievedmuitas un nshit nomaksāšanu?

 • fils
 • fils

  Un kā ar Blaster datu sinhronizāciju ar PC,vai ir kas līdzīgs Samsung Kies?

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Atsevišķa (pašu Just5 veidota) risinājuma nav. Datu pārsūtīšana uz datoru notiek gluži tāpat kā jebkuram “tīram” Android.

 • Bonis

  Izlasīju A – Z , jāatzīst, ka ir vairākas ortogrāfiskas kļūdas. Bet sajūta, ka iepriekšējais spacer 2 tika recenzēts bez piemaksas, bet par šo ir samaksāts nepameta.

  Tīri tehniski interesē vai atmiņu var paplašināt, tas ar netika minēts?

  • Henrijs Jodis

   Atmiņu var paplašināt ar microSD karti līdz 64 GB.

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Ierīču un produktu apskatu saturs pie mums netiek finansiāli ietekmēts. Just5 Spacer 2 bija draņķīgs produkts, bet Blaster ir jūtami labāka ierīce. Mēs rakstām to, ko redzam paši savām acīm.

 • fils
  • DanC

   Jā nav vērts .No sākuma likās iespaidīgs aprāts sakārā ar zemo cenu ,bet istenībā cena nebūs tik laba kā sākumā noteikts -jāpierēķina papildus 100$ un 4gb modelis vispār dārgs ,kā mūsdienu flagmaņi.
   Šis tiešām izskatās ,ka labākais pieejamais LV price/performance telefons.

 • ihfgiofu

  Nav vērts, labāk pagaidīt kādu uz snapdragon 415,618

  un ietaupīt.

 • Tenisd

  Heii, draudzenei ir tāds, ļoti patīkams telefons. Fotokamera super, video varēja būt labāks, pamēģināšu kādu app.
  Tikai, kā ar Blaster var uztaisīt screenshotu?

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Kā jau lielākai daļai (ne-Samsung) Android – skaņas poga uz leju kopā ar ekrāna bloķēšanas pogu.

   • Tenisd

    Paldies, Asusiem ir ērtāk paturot atvērto ekrānu pogu. Vēl kas interesanti Blasters uz 1% bačas spēj aktīvi darboties lîdz 3h

 • kristians

  sveiki… paskatijos šo apskatu un meizu mx4 . man pašam ir meizu , bet manam draugam blaster. bet jūs novērtējāt viņus aptuveni līdzīgi.. bet es tam nepiekristu… bet katram savs viedoklis

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Ir lietas, kas abiem telefoniem ir līdzīgas un ir lietas, kas atšķiras. Bet droši vari pastāstīt plašāk par saviem novērojumiem.

 • Vespa

  Diez šis nejuks ārā pa detaļām pēc 2 mēnešiem, kā to dara 1. Just5.

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Diez vai.

 • KarlisO

  Esmu uz diviem Just5 Blasteriem pārliecinājies, ka tie nesadzīvo ar Waze, visi uz kartes apzīmējumi (lietotāji, notikumi, šoseju nosaukumi) attēlojas kvadrātos, tik lielos, ka Waze nav lietojama, ielu nosaukumi ir kā “svītrrīkodi”. Vēl šķiet, ka nav pārāk stabils wifi pie signāla pavājināšanās

  • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

   Bija līdzīga nianse ar Waze – nestandarta bildes (reklāmas no Bites u.tml. reklāmas saturs) no sākuma gļukoja, bet iztīrīju lietotnes atmiņu (Iestatījumi -> Atmiņa -> Dažādi, ieķeksē Waze) un viss aizgāja.

   Novērots, ka šādi Waze mēdz uzvesties ne tikai uz Just5, bet pat uz Sony. Tā kā man tas neradīja pārāk lielu pārsteigumu.

   • Renārs

    Arti, vai pēc iztīrīšanas Waze programma uzvedās “normāli” ? Nav nekādas nobīdes no kartes, kā tas ir dzirdēts notiekam citos Just5 modeļos :/

   • http://www.kursors.lv/ Artis Abols

    Waze bija tikai problēma ar reklāmu demonstrēšanu (lieli vienas krāsas kvadrātveida laukumi). GPS problēmas (lēni atrod, neatrod, lēkā karte utt.) šim modelim neesmu novērojis. Tiesa, vienmēr līdzdarbojās A-GPS.

   • Pirx73

    Kaut kādām Waze versijām nobīdes uz kartes bija pat uz Nexusiem.

  • http://just5.com Just5 Latvia

   Esam priecīgi paziņot, ka problēmas ar Waze ir novērstas! https://twitter.com/Just5Latvia/status/618398214916546560

 • Dairis Kuciks

  Paldies par aprakstu, tavs ieteikums iedrošināja iegādāties Blasteri. Lielos vilcienos esmu apmierināts. Pirms tam lietoju Windows telefonu, tagad pie pāris niansēm jāpierod. Piemēram, windowsā adrešu grāmata ir integrēta ar facebook. Androīdam jāmeklē un jāinstalē sinhronizācijas aplikācija, oriģinālā facebook aplikācija to nepiedāvā. Toties ir draugiem.lv aplikācija, kas sinhronizē kontaktus, windowsā tā nav.

  Varbūt kāds var palīdzēt atrisināt problēmu ar Waze grafiku, ka rādās melni kvadrāti? (sīkāk: https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=128245)

  • Karlis Vilmanis

   Man ari ta pati problems at Waze ka radas melni kvadraati….

  • Dairis Kuciks

   Fontu vietā rādās taisnstūri

   • AAA

    Man ir Spacer 2s un tāda pati problēma. Uzrakstīju jautājumu Just5 un šamie atbildēja, ka Google/Waze(neatceros) nav uzražojuši ‘draiveri’ priekš šī video čipa.

   • AAA

    Vajagot vienkārši pagrozīt ekrānu un tad šis defekts ‘pārejot’. :D
    Sevišķi ērti, ja telefons stāv iestiprināts mašīnā statīvā… Pagaidām lietoju Google Maps.

   • toms

    Man tieši tāda pati problēma.

  • http://just5.com Just5 Latvia

   Problēma ir pašā Waze aplikācijā, kura jauno grafisko procesoru Mali-T760 uzskata par citu (Mali-T604), kodā jāizdara pāris izmaiņas. Ražotājs ir ziņojis par šo problēmu un ceram, ka drīzumā tas tiks novērsts.

 • Arvis

  Ir iespēja,ka to draiveri uzražos???

 • Arvis

  waze draiveri

 • Ega

  Vajadzētu, kādu normāli viedokli, lai nosvērtos uz kādu pusi :)

  Šis Blasters vai Sony Z1 compact??(neta veikalos var šobrīd dabūt pa 60 eur dārgāk nekā Blasteru, kas nebūtu faktors)

  Compactam labāks (mazāks) izmērs, jauda vairāk, bet tas ir jau gadu vecs aparāts. Blasteram salīdzinoši labāka ir tikai cena.
  Vēl jau varētu arī par kādu Xiaomi padomāt, taču, piemēram, MI 3, kurš būtu tajā cenu kategorijā, kādu būtu gatavs maksāt, nav G4 un tas arī ir lielāks pēc izmēriem.
  Mi 4 šobrīd pārāk sālīts.
  Vēl ir brīnums – Iphone 6 klons – ZTE Blde S6, taču tam pieklibo apdares kvalitāte un mazāku atmiņu var iebāzt, bet ir 8 kodolu procesors. Tāpat abiem ķīniešiem nebūs autorizētais serviss LV (nekādas garantijas) un ar sūtīšanu, lētāk par kādi 250 EUR jau tāpat nesanāks.

  Citas alternatīvas cenās līdz un ap 250 eur neredzu – kādam nav 4g, kādam nav palielināmā atmiņa, kāds ir televizora izmērā.

 • KidLV

  būtu zinājis ka tam telefonam gļuko Waze… nebūtu pircis.. diemžēl apskatā tas nebija minēts… tā viss pārējais itkā normāli un ciešami… bet tas Waze baigi iegrieza…

  • Ripo

   Njjaaa, …man tas pats. Būtu zinājis, ka waze neiet – nepirktu. UN VĒL – just5.lv raksta, ka komplektā nāk aizsargplēve un silikona apvalks, kur manā komplektā diemžēl nav. Pirku ELKORĀ un izlasīju šo info tikai pēc pirkuma. Tagad ņem un pierādi, ka ka komplektā šo aksesuāru nebija…

   • http://just5.com Just5 Latvia

    Sveiki!

    Pašreiz norisinās akcija – pērkot Just5 Blaster dāvanā saņem ekrāna aizsargplēvi un silikona apvalku! Akcija spēkā pērkot Just5 Blaster viedtālruni mūsu interneta veikalā (http://www.just5.com/latvia/lv/blaster) vai Brīvības ielas salonā.

   • Arvis

    un kad normali ies waze???

   • http://just5.com Just5 Latvia

    Atbildējām par šo situāciju dažus komentārus augstāk.

 • Bomis

  Nekur telefona opcijās neatrodu kā var iestatīt dažādas zvanu melodijas katrai sim kartei atsevišķi. Vai tiešām telefonam ar 2 sim kartēm nav šada opcija?
  Mēģināju ielādēt aplikācijas šim nolūkam, bet visas gļučī > nav piemērotas šim modelim.

 • zivs

  Var palūgt kādu demonstrācijas video ar 480p un “salauzto” 1080p izšķirtspēju? Tīri tā, gaišākā un tumšākā laikā. :)

 • Wallaby

  Nopirku Blaster, esmu apmierināts kā zilonis. Pirms tam bija Huawei Ascend P6 – šitais ir tas pats, tikai aķītis 2700 un antutu benčmarks nevis 14000 (huawei P6), bet 31000.

  • Ieinteresēts telefona pircējs

   kādi pirmie iespaidi? ir vērts ņemt?

 • Dima

  Uzlāde gan notiek nenormāli ilgi. Nav iespējas to procesu kaut kā pasteidzināt, piemēram izmantot citu lādētāju?

  • Tenisd

   Ir. Ar Asus lādētāju uzlāde divās stundās.

 • edgars

  Nezinu kā blasterī, bet spacer 2s wazi lietot ir neiespējami :(

 • Ivars

  Nopirku Just5 Blaster un jāsaka, ka esmu ļoti apmierināts par telefona ātrdarbību un bateriju. Neesmu vēl saskāries ar lagiem, nekas tāds nav vēl parādījies, navigācijas lietotnes neesmu vēl mēģinājis, bet būs jāpamēģina Geocaching aplikācija.

 • Jānis

  Nesaprotu, vai manai kameras actiņai ir priekšā plēve vai nav, bet nost es neko tur nevaru nokasīt. Foto kvalitāte ir drausmīgi slikta.
  Tai plēvīte viegli nost nonāca?

 • ivars

  pirms pirkšanas lasīju aprakstu šeit, viss cool. Nopirku, konstatēju ka mēsls; vāze gļučī ar lieliem kvadrātiem, kamera galīg garām (meklēju maģisko plēvīti, kuru noplēšot kvalitāte esot ok, bet bez rezultātiem) un baterija arī tur tikai knapi diennakti. mans rezume būtu nevis 7,5 bet 3,2 =)

  • Ginc

   Kamera ir OK, jāmācās tik aparāts gana nekustīgi turēt, daudzie pikseļi ir jūtīgi pret roku drebēšanu.

 • janis

  par svako gps, varbut kads var pemeginat ko lidzigu, ka aprakstits saja linka? vai tas ko maina?
  http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

  • Ginc

   Nemaina, jo tur minētais EPO šī telefona inženieru sadaļā nav. Pats GPS dabūn pozīciju gana ātri un precīzi, problēmas ir GPS signāla regulāra zaudēšana pat braucot pa laukiem, un sliktākais – stāvot krustojumā pirms luksofora navigācija domā ka kustība uz priekšu turpinās. Ļoti izskatās pēc jēlas programmatūras kļūdām, kas nemāk pienācīgi pārrēķināt no GPS čipa nākošos datus par lietojamu un precīzu atrašanās vietu.

 • fils

  Lūk te Krievu apskats ,diezgan kritisks http://www.mobile-review.com/review/just5-blaster.shtml

 • fils

  Krievu apskats, jau pozitīvāks . http://4pda.ru/2015/3/16/208530/

 • Pixel

  Notestēju arī šo jauko JUST5 Blaster, viss strādā ļoti labi, ātrs un ērts. Video filmē ar FULL HD 1920x 1088 arī testa video ir, vienīgais mīnus ir bača, kaut kad lasot forumus visi ļoti slavē ar izturību, bet aktīvi lietojot, nosēdinās aptuveni 10 stundās, vidēji lietojot nu dienu noiet. Nepatika tikai ekrāns, pirks nevis slīdz bet ķerās, matētā virsma – arī ātri paliek pleķains un to grūti notīrīt. Uzlīmējot aizsargplēvi ir patīkamāk darboties.

 • Lietotajs

  Nu man šis telefons ir nokritis maigi divas reizes un ekrans ir sašķīdis abas reizes, izturiba šim telefonam nav nekada, lai nomainitu ekranu man pajautaja pus telefona vertibu…

 • Janis

  Just5 Blaster akumulators galigs suuds. Pie pilnas uzlades jauns akumulators uz gaidi, ne zvanot ne sanemot zvanus vai citas aktiivas darbiibas neveicot, iztur tikai 60 stundas. A kas buus ja vinju aktiivi lietot???????

  Viennoziimiigi meesls.

  • Kaspars

   Un par tādu naudu, uz ko tieši Tu cerēji? Manuprāt šis ir labākais Android telefons cenā līdz 200eur, kur neko īpāsi funkcionējošu līdz šim neesmu redzējis!

   Bet pēc šīs mēraukliņas, visi flagmaņi arī ir mēsli?
   Mūsdienu telefonam ir labi, ja baterija tur vienu dienu, bet ja tur vairāk, tad tas jau ir ļoti labi!

  • Renārs

   Cik ilgi notiek telefona uzlāde? Manam līdz pilnai uzlādei vismaz diennakts! Pie minimālas lietošanas netur pat dienu! Pieliekot pie lādētāja tas sākumā mazliet izlādējās un tad sāk uzlādēties. 10 vakarā pieliekot pie lādētāja 7 no rīta ir tikai 55%.
   Just 5 veikalā saka, ka tas nav brāķis, bet gan litija polimēra baterijas specifika un ka baterija adoptēsies pēc mēneša…

  • arī Jānis

   Man ir tas pats, neko nedarot divpadsmit stundās pazūd sešdesmit procenti akumulatora.

 • interesē

  vai kāds var pakomentēt dual sim? dzirdēju ka, ja ir aktīvs zvans uz vienu sim, tad tajā pašā laikā zvanītājam uz otru sim pasaka ka ir ārpus zonas?

  • ivars

   man arī tas pats. Pie tam bite par neatbildētiem zvaniem atsūta sms pēc 2 dienām. Jutos stulbi.

   • interesē

    iegāju lmt salonā, pajautāju šo jautājumu, tāpat arī par gps darbināšanu offline bez interneta. Solīja piezvanīt un izstāstīt, zvana vēl joprojām… Šo tālruni nav iespējams paņemt uz izmēģinājuma laiku. Uzrakstīju JUST5, saņēmu izsmeļošas atbildes tajā pašā dienā.
    Tātad – pārādresācijas variants darbojas, ja esi aizņēmis vienu līniju, saņemsi zvanu gaidīšanas pīkšķi klausulē, ka ir vēl kāds zvanītājs. abas sim kartes man ir viena operatora, tā ka izdevumi arī nekādi.
    gps offlainā darbojas ļoti labi, salīdzinot ar Nokia E5. Sākotnējo atrašanās vietu uzķer minūtes laikā. Izmēģināju Maps.me karti. ārpus apdzīvotām vietām, nomaļākos nostūros, bultiņa gan dažreiz atrodas blakus ceļam. Citas kartes vēl neesmu pamēģinājis. Ieteica pamēģināt kartes Here un Sygic.
    Vai kāds ir mēģinājis root’ot? Paskatījos google, bet pārsvarā visas tās programmas ir ar ļaunatūru :)

 • qwerty

  Gļuko aplikācijas – draugiem.lv , wazze, facebook messanger, citas vel nav testetas.

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Kas tieši šajās aplikācijas nedarbojas kā nākas?

  • qwerty

   Wazze – viss lielos kvadrātiņos, draugiem.lv pie vestulēm neuzradās sadļa (kopēt, dzēst) viss balts, feisbuka mesengerā čata laika ikona velkas līdz rādot gļuku

 • Dzintars

  Sveiki! Varbūt kāds zin kā tik vaļā no šāda loga, kas regulāri izlec manā just 5 blasterā?

  • Ginc

   Settings- Apps-All-MMITest- Disable

   • Dzintars

    Mēģināju, Diemžēl nepalīdz. Arī rūpnīcas režīmu atjaunoju.

    Varbūt vēl kāda ideja.

   • asd

    man ar tāds vienubrīd uzmetās. Novācu pēdējās instalētās programmas un pazuda. Rūpnīcas režīma atjaunošanai gan vajadzētu nostrādāt.

 • Ilze

  Sveiki !
  Vēlētos uzināt kā var paildzināt akumaltora ilgumu.
  Rakstits 3 diennaktis ,bet isniba tur pusdienu pat nespelejot speles un nerunājot .

 • artis

  Telefons pēc uzbūves un ātrdarbības ir pat ļoti labs, nesūdzos. Bet ir divi lieli mīnusi (vismaz priekš manis) – kameras kvalitāte nav laba (nezinu kādēļ aprakstā tā ir slavēta), vēljoprojām korekti nestrādā WAZE navigācija.
  Pie manas neintensīvās telefona lietošanas baterija tur pusotru dienu.

 • karlis

  Tik ļoti priecājos ka paņēmu Moto G nevis šīto :D

 • linda

  Esmu iegādājusies blaster, bet nu kamera galīg nekur neder. Bildes visas plūst.. No 10 varbut sanāk viena. Un tad vel isti neizprotu, ka var uzņemt vienu foto. Kā lai nonem to ka focē nepartraukti. Nez viss kas saistits ar fotografesanu ir garam. Var jau būt ka es neko nejedzu, nez, bet skatos jau jaunu tel.

 • Aivariņš

  Vai iespējams Blastera ierakstīto FMradio failu, kurš ir .ogg, softiski dabūt iekš .mp3? Kā saprast šī fmradio.ogg kvalitāti? [par 32kb/s.mp3 un 320kb/s.mp3 attiecīgi ir skaidrs]

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Šeit talkā nāks kāds audio redaktors, piemēram, Audacity.

   • Aivariņš

    Es domāju .ogg nomainīt uz .mp3 jau pašā Blasterī softa līmenī. Tad arī būtu skaidrība par faila kvalitāti..

 • Madara

  Kurš man pastāstīs par tādu opciju – kā noņemt vibrēšanu, kad tiek rakstīta sms?
  Pēc komentāriem lasot, vai tikai manam Blasterim ir švaka skaņa? Diezgan kluss signāls.
  Bildes ir super labas un kvalitatīvas. Nekādu sūdzību. Par bateriju – man tur 6 h, ņemot vērā, ka lietoju i-netu.

  • Anda Kalveniece

   Tikko iegādājos Blaster 2 un atradu, ka vibrēšanu, rakstot sms, var noņemt:
   Iestatījumi->Personiski->Valodas ievade-> Android tastatūra->Preferences->”Vibrēt, nospiežot taustiņu”

 • Raivis

  Kā atjaunināt šo telefonu līdz Android Lollipop??

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Just5 solīja drīzumā ieviest skaidrību šajā jautājumā. Pacietību! :)

  • Aivariņš

   Vai Kursors.lv varētu apskatīt jauno Blaster 2 – Android Lollipop? Papildus lūdzu pievērsiet uzmanību abu SIM karšu darbībai, displeja materiālam un FMradio ieraksta failam [ogg?mp3]. Citiem vārdiem – kas atšķirīgs no Blastera pirmā. Paldies

   • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

    Protams, šis telefons tiks apskatīts.

 • fils

  Tikko uzzināju Lollipop atjauninājums Blasteram nespīd(saka esot tehniskas problēmas),tā ka būs vien jāpārdod un jāpērk Blaster2(solīts makā nekrīt!)haa…

  • http://just5.com Just5 Latvia

   Būs iespējams atjaunināt Blaster 4.4 uz Lollipop sākot no 01.08. Just5 veikalā Brīvības 40, Rīgā.

  • x

   kas čupačupā ir tāds, kā dēļ ir vērts domāt par apgreidu?
   kautko darīs labāk kā tagad, darīs kautko ko nedara tagad?

 • http://just5.com Just5 Latvia

  Būs iespējams atjaunināt Blaster 4.4 uz Lollipop sākot no 01.08. Just5 veikalā Brīvības 40, Rīgā

  • fils

   Das ist fantastisch! Bravo ..bravo Just5 rullē! Tikai nez kāpēc zvanot uz Just veikalu konsultants atbildēja ka atjauninājuma Blasteram uz L5 nebūs, laikam jau info ir ”top secret” līdz pašam pēdējam brīdim, cerams ka maksu par ”svaigo ledeni” neprasīs.Haaa.

 • Dace Sunepa

  Lābdien! Kāds zina, vai Just 5 Blaster 2 derētu tādi paši ādas tipa vāciņi kā Elephone P600? Ir doma no ali pasūtīt vāciņus! :)

 • Andra Sigālova

  Man just5 blaster ir no maija sākuma. Tagad kādu laiciņu baterija sāk jokus taisīt. Uzlieku lādēties, bet procenti tikai krīt. Telefons vnk stāv, nelieto un pus stundas laikā baterija nokrīt par 20 %…. Izņēmu ārā bateriju, ieslēdzu atpakaļ, baterija no 18 % pēkšņi bija 58%…. Laikam jānes uz garantiju…

 • Sandis Stepiņš

  Īsumā par Blasteri…ir gan plusi, gan mīnusi – agregāts ir pietiekoši ātrs un stabils…galvenie mīnusi bija it kā saistīti ar akumulatoru(turēja knapi vienu dienu) un karšanu( brīžam skatoties youtube agregāts sāka brēkt, ka pārkarsis un ir jāizņem baterija…) Taču nu laikam varu par to runāt pagātnē – vienā brīdī uz ekrāna parādījās brūns pleķis ar kuru vērsos Just5 servisa centrā. Bez kādām liekām runām man nomainīja ekrānu(tiesa tas viņiem aizņēma pusotru nedēļu) un uzlika Lollipopu…un mans telefons pārvērtās – baterija tagad tur normāli( nu labi – ne gluži divas diennaktis, bet visnotaļ pieņemami), arī karšana stipri vien mazinājusies…

 • Alens

  Otreiz vairs šo brīnumu neņemtu. Vienīgais pluss- ātrums. Viss pārējais viduvēji. Garantija? Nesmīdiniet. Tas nav arguments. Atnācu darbdienas rītā ar savu Blaster bēdu (akumulators beigts un dzīvo savu dzīvi, + cita veida gļuki), kurai ir tikai 4 mēneši, uz JUST5 kantori Brīvības ielā- priekšā jau 4 bēdu brāļi tādi kā es uz Garantijas remontu. Tas neiepriecināja:D Tagad kantorī nedaudz gudrāki sēž. Pašā show roomā telefonu nepieņem atsaucoties, ka problēma ir unikāla :)) un pieklājīgi palūdza aiziet uz aizmugures pagalmu, kur viņu darbinieks bija gatavs mani uzklausīt šaurā telpā, ar specifisku smaržu, kura atradās blakus tualetei, kuru izmantoja firmas darbinieki. Problēma izrādījās nebija nemaz unikāla un solīja salabot vissīsākajos laikos, kas protams nenotika. Ir protams arī plusi šim telefonam, bet kopumā esmu vīlies.
  Kāpēc pieņēma aizmugurējā pagalmā? Vismaz nevajag blamēties pirms potenciālajiem klientiem ar cilvēkiem, kuri jau iegādājušies un remontē šo ķīnas superbrīnumu. Tās ir manas domas.
  P.S. Es ņēmu vēl par 189 eir0 + aizsargstikls 10 eiro. Tagad it kā Blaster 2 maksā ap 149 eiro. Mans ieteikums- par šo naudu labāk paņemiet kaut ko citu. Nenožēlosiet.

  • Alens

   Turpinās bēda. Pazuda skaņa austiņās. Nestrādā elpojošā poga. Pēc lolipop uzlikšanas telefonam visu laiku parādās mikro lagi. Kaitina nereāli. Principā, kā viss telefons kopumā.

 • Ivans

  Man sākumā viss itkā apmierināja, tik gļukoja Waze. Tagad GPS pavisam slikts palicis. Waze – paiet baigi ilgs laiks kamēr nosaka atrašanās vietu un brauciena laikā to tāpat regulāri pazaudē. Googles navigācija – bultiņa iet nevis pa ceļu, bet kaut kur pa blakus pļavām, braukšana pēc tās praktiski neiespējama. Endomondo visu laiku strādāja, bet pēdējo reizi kad izmantoju trasi nenolasīja, sanāk ka šajā telefonā endomondo der vien kā hronometrs. Esmu vīlies.

 • http://karklins.weebly.com Pēteris Kārkliņš

  Just5 Freedom ir iznācis! Jātaisa apskats, vai ne? :) Gaidām. ;)

 • Andrejs

  Man pašam liekas ka Blaster ir galīgs mēsls jo man nepievienojas nevienam WIFI tiklam un tiklīdz ieslēdzu mobīlos datu, tā uzreiz sāk lejuplādēt visādas programmas. Es pat nezinu kā to apturēt.

 • Nansija

  Man ir problēma ar telefona bateriju( no 99% pazūd uz52% neko nedarot, vienkārši pazūd).
  Ir brīži kad telefons lādējas taču kādā brīdī pārtrauc lādēt laigan lādētājs ir pievienots. Nesaprotu no kā tādas problēmas.

  • PurvaVelns

   pērc vēl lētus mēslus.

   • x

    nav jau nemaz tik lēts.

    tik maksā normāls strādājošs budžeta fons.