Reklāma

ASV armija 2022. gadā testēs 300kW jaudīgu lāzerieroču sistēmu

Jaunākie raksti

LMT pērn veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021. gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla...

Par spīti Džo Rogana izplatītajai dezinformācijai par Covid-19 “Spotify” no viņa neatteiksies

Lielu sašutuma vētru izraisījusi Džo Rogana "Spotify" dzirdamā podkāsta "The Joe Rogan Experience" 31. decembra epizode, kurā piedalījās ārsts...

Latvijā beidzot pieejama Apple Watch ECG – elektrokardiogrammas funkcionalitāte

Bez sarkanā paklāja un fanfarām, bet ar kāda putniņa pačukstēšanu, pie mums ir nonākusi informācija, ka Latvijā beidzot darbojas...

Ford nepilnu divu gadu laikā plāno saražot 600 tūkstošus elektroauto

Ford vadītājs Džims Fārlijs intervijā Fox Business norādījis, ka ASV valdībai nepieciešams veikt investīcijas elektroauto infrastruktūras attīstībā, savukārt ražotāji sagatavos...

Tesla pērn guvusi rekordlielu peļņu; šogad jaunus modeļus neprezentēs

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks apstiprinājis, ka uzņēmums pērn strādājis ar 5,5 miljardu dolāru (4,8 miljardi eiro) peļņu,...

Pagājušajā nedēļā komanda, kurā ietilpst uzņēmums Boeing, saņēmusi oficiālu atbalstu lāzerieroča prototipa izveidei no ASV valdības. Tas būs plats solis nākotnes ieroču radīšanā.

Šis izklausās kaut kas no zinātniskās fantastikas, kura palēnām sāk ienākt mūsu ikdienā. Jaunais lāzerieroča prototips tiks prezentēts 2022. gadā, un tā jauda būs 300kW. Tas ir liels kāpums, jo pirms septiņiem gadiem, 2014. gadā, ASV Jūras kara flote saņēma 30kW prototipa lāzerieroci. Tas bija spējīgs notriek maza izmēra dronus. Jaunais modelis būs jau desmit reižu spēcīgāks, un tiek lēsts, ka ar to varēs notriekt raķetes, lielākus dronus, helikopterus un pat lidmašīnas, kas ir visai iespaidīgi. Kā norāda eksperti, tad šāds ierocis būs līdz šim spēcīgākais un letālākais, kāds ir pieejams kara laukā.

Tāds arī ir šāda tipa ieroča mērķis, nodrošināt gaisa telpas aizsardzību un īpaši pret raķetēm, kā arī veicināt nākamo paaudžu ieroču attīstību, lai cīnītos dažāda veida kaujas laukos. Šī gan vēl būs tikai demonstrācija, līdz ar to nevaram runāt par to, ka šāda tehnoloģija būs plašāk pieejama, tomēr tas ir pierādījums tam, ka tieši militārā joma ļoti strauji veicina zinātnisko attīstību, jo parasti karš saistās ar negatīvu pieredzi un emocijām. Taču nedrīkst aizmirst, ka, piemēram, Otrais pasaules karš savā veidā bija atspēriens kosmosa nozares apguvei, pateicoties raķešu dzinēju izstrādei.

Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
03.11.2021 12:22

Izskatās, ka lāzers ir vienīgais reālais līdzeklis cīņai ar droniem, ja vien varēs panākt to, lai šo lāzeru starp šāvieniem nav ilgstoši jāpārlādē. Esošās pretgaisa aizsardzības sistēmas nav spējīgas stāties pretī dronu spietam un tiks iznīcinātas, tiklīdz beigsies munīcija.

Npip
03.11.2021 12:41
Reply to  Skābene

300kw būs nevis japarlādē, bet jaatdzesē. Kas šo ieroci izstrādā?

digitalk
03.11.2021 13:19
Reply to  Skābene

ko tu tur fantazē par dronu spietu? kāda tipa droni tad tie ir tavā fantāzijā, lai būtu vienlaicīgi gan tik lēti ražošanā, lai radītu spietu, gan spētu nogādāt līdz mērķim tik jaudīgu lādiņu, lai nodarītu reālu bojājumu smagi bruņotam pretgaisa aizsardzības punktam?

Rūdolfs Putniņš
03.11.2021 13:47
Reply to  digitalk

Īstie sūdi būs tad, kad šo lāzerīti nostaigās pa pretinieka dzīvo spēku.

Elektriķis
03.11.2021 14:10

Būs jauna veida spīdīgas bruņas (folijas cepurītes).

LAN
03.11.2021 19:01
Reply to  Elektriķis

Tomēr nevakcinētajam karaspēkam varētu būt savas priekšrocības.

Krotow
04.11.2021 12:37
Reply to  LAN

Ātrāk apmirs.

Skābene
03.11.2021 15:04
Reply to  digitalk

Pirms vāvuļot internetā būtu vismaz pieklājības pēc palasījis par pretgaisa aizsardzības sistēmu iznīcināšanas stratēģiju, kuru, piemēram, Izraēla izmanto jau kopš 80ajiem gadiem un arī Azerbaidžāna veiksmīgi pielietoja pret Armēniju.
Darbības princips ir ļoti vienkāršs, gaisā tiek pacelti lēti lidaparāti (planieri), kas iekļūst pretinieka gaisa telpā un provocē pretgaisa aizsardzības sistēmas atklāt savu atrašanās vietu. Aiz šiem planieriem seko jau tā saucamie kamikadzes droni(IAI Harop, Harpy un tamlīdzīgi droni), kas iznīcina pretgaisa aizsardzības sistēmu, kurai ir beigusies munīcija, šaudoties pa planieriem.

digitalk
03.11.2021 17:07
Reply to  Skābene

tātad pareizi rakstīju — spiets ir tava murgainā fantāzija, jo taktika, kuru tagad apraksti, nav nekāds dronu spiets.

Skābene
04.11.2021 11:33
Reply to  digitalk

Nevajag attaisnoties. Tav ir pārāk šaura izpratne par to, kas ir spiets! Gan jau noskatījies youtube kādu video, kur demonstrē vienveidīgu neliela izmēra dronu spietu un pieņēmi to kā vienīgo patiesību par dronu spietu. :)
Katram dronam ir savs uzdevums, kāpēc lai šos dronus nevarētu apvienot vienā lidojošu objektu kopumā, lai sasniegtu kopējus mērķus?

Skābene
04.11.2021 13:38
Reply to  Skābene

Vari turpināt skriet ar galvu sienā. Ja runājam par terminiem un konkrētām lietām, tad zemāk skaidrojums no vārdnīcas:

“spiets” vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds.

1.Saimes vairošanās gaitā ap māti izveidojies (parasti mājas bišu) kopums, kas meklē citu mitekli.
1.1.pārnestā nozīmē Samērā liels, parasti kustīgs (cilvēku vai dzīvnieku) kopums.
1.2.pārnestā nozīmē Ciešs (piemēram, vielu daļiņu) kopums, kas pārvietojas (parasti lido).
1.3.pārnestā nozīmē Strauji mainīgs (domu, jūtu u. tml.) kopums.

Avots: https://tezaurs.lv/spiets:1

KKTK
03.11.2021 17:32
Reply to  Skābene

Šogad gazas rajonā žīdi izmantoja dronu spietu, lai ātrāk detektētu palestīniešu izšautās raķetes.

Krotow
03.11.2021 14:21

Un tā vienmēr – lāzers konteinerā, lāzers lidmašīnā… piu piu pistolītes no 50-60-to gadu SciFi neviens tā arī nevar uztaisīt :D

Fedja
04.11.2021 14:50
Reply to  Krotow

Jā, kur gaismas zobeni!? :)

Elvis
12.11.2021 12:43

StyroPyro jau smagi elso stūrī un kaļ plānus kā tik pie šī klāt.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: