Reuters ziņo, ka Eiropas Komisija uzsākusi izmeklēšanu pret Google par uzņēmuma datu vākšanas paradumiem. Google pasaulē vēl arvien ir vispopulārākais meklēšanas dzinis, bet Google bieži ignorē personas datu privātumu un neziņo par datu vākšanu, kaut arī Google jau vairākkārt saņēmusi aizrādījumus un pat pamatīgus naudas sodus no Eiropas.

Pēdējos pāris gados Google nācies Eiropai maksāt vairāk nekā 8 miljardus eiro soda naudās.

Šobrīd pret Google tiek veikta izmeklēšana tieši par datu vākšanu, datu vākšanas iemesliem un kur visi dati tiek tālāk izmantoti. Eiropas Komisija izsūtījusi jautājumus Google par datu vākšanu, pēc atbilžu saņemšanas tiks lemts par tālākām darbībām izmeklēšanā.

Eiropa pētīs, ko tieši Google pasāk ar datiem, kas tiek iegūti no meklēšanas dziņa, no tiešsaistes reklāmām, no mērķētiem reklāmu servisiem, kā arī no satura, ko Google iegūst pēc lietotāja pieteikšanās Google servisos ar lietotājvārdu un paroli.

Google vienmēr norādījusi, ka lietotāju dati ir anonīmi, tie tiek izmantoti, lai uzlabotu Google servisu darbību, kā arī lietotājiem pastāv iespējas pielāgot vākto datu apmērus, lejupielādēt visu lietotāja informāciju un to dzēst.

Reklāma

Leave a Reply

avatar
  Paziņot par jaunumiem  
Paziņot par